Funda Güngör Akpınar kimdir?
banner296

FUNDA GÜNGÖR AKPINAR

Emekli - (Temmuz 2017)

Koç Holding -  Eski Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü

Yatırımcı İlişkileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi

Başarılı iş kadını Funda Güngör Akpınar, ODTÜ Ekonomi bölümünden mezun oldu.

1995 yılında California State University'de Ekonomi masterını, Bahçeşehir Üniversitesi’nde ise Pazarlama İletişimi masterını tamamladı.

1991 - 1993 yılları arasında Türk Eximbank,

1997 - 2001 yılları arasında Demirbank'da,

2001 - 2002 yıllara arısında ise HSBC'de çalıştı.

2002-2005 yılları arasında Garanti Bankası'nda Kurumsal Strateji, İş Geliştirme ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü yapan Funda Güngör Akpınar, 2005'te Koç Holding'e katıldı.

Burada Stratejik Planlama ve Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü olarak başlayan iş kadını Akpınar, 2005'ten bu yana Koç Holding’in yatırımcı ilişkilerini yönetiyor ve Koç Topluluğu şirketlerinin yatırımcı ilişkileri faaliyetlerini koordine etti.

TÜYİD Yatırımcı İlişkileri Derneği’nin Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Akpınar, 2010 -2012 yılları arasında derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmüş olup; halen Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyor.

 “A’dan Z’ye Halka Açılma ve Yatırımcı İlişkileri” kitabı bulunuyor.

Akpınar, yatırımcı ilişkileri alanında pek çok ödülün sahibi.

Thomsan Extel tarafından emsal grubu içerisinde Avrupa’daki en iyi 10 yatırımcı ilişkileri yöneticisi arasına girmeyi başaran Akpınar, Thomson Reuters ve Acclaro işbirliğiyle gerçekleştirilen Yatırımcı İlişkileri Ödülleri’nde “Türkiye’deki en iyi yatırımcı ilişkileri yöneticisi” seçilmiş; ayrıca çalıştığı sürece Koç Holding’e finansal iletişim, faaliyet raporları, internet sitesi vb. alanlarda pek çok ödül kazandı.

Funda Güngör Akpınar, 30 Temmuz 2017'de ise emekli olduğunu Facebook'taki hesabından şöyle duyurdu: 

Ve emekli oldum️aslında Haziran'da emekli oldum ama halen birçok arkadaşımın bilmediğini görünce buradan da bir not paylaşmak istedim...Bu yaz benim için çok özel️ yeni bir başlangıç...son 20 senemi finansal piyasalarda geçirdim. Yatırımcı ilişkileri mesleğini büyük bir aşkla yaptım...Çok şanslıydım. Son 10 senemi Koç Holding'de üst düzey yönetici olarak yaparken Koç Topluluğu'nun bir parçası olmaktan büyük gurur duydum; harika dostlar edindim. Türkiye'de ve Avrupa'da en iyi yatırımcı ilişkileri yöneticilerinden biri seçilme gururunu yaşadım. Sadece çalıştığım şirketler için değil ülkem için iyi birşeyler yaptığımı hissettim.

Çalıştığım dönemlerde önce Garanti Bankası sonra Koç Holding hızla borsada zirveye ilerledi. Yüzlerce yabancı yatırımcıya ülkemizin ve şirketlerimizin değerini anlatmaya çalışarak; yatırım yapmaları için teşvik ve ikna ettik. Önyargıları yıkmak, Potansiyelimizi, neler başardığımızı yurtdışındaki yatırımcılara anlatmak için yola çıktık. Yatırımcı ilişkileri mesleğinin ülkemizde ilerlemesi için TÜYİD yatırımcı ilişkileri derneğini kurduk; halka açılma ve yatırımcı ikişkileri konusunda çok kapsamlı bir kitap yazdık, eğitimler verdik... ve artık bu güzel dönemi sonladırma zamanım geldi...

Bundan böyle biraz da ailemle, küçük kızımla daha çok vakit geçirmek ve sosyal sorumluluk projelerine odaklanmak istiyorum. Emekli olmayı çalışmayı bırakmak için değil biraz da insanlık ve çocuklar için çalışabilmek için istiyorum. Bu finansal piyasalara br veda mesajı; bundan sonraki mesajımda da yeni hayatımın odağını paylaşacağım. Bu mesajı yazmamın esas sebebi geçtiğimiz yıllarda birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm dostlarıma ve arkadaşlarıma bana bu güzel yolculukta göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerimi sunmak. İyi ki varsınız. Çok çok teşekkürler"

.

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın. 

Bankadan emekli olduktan sonra 500 TL kapora ile aldığı oteli turizme kazandıran kadın girişimci Nevin Özşahin ile yaptığımız video röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayın.

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı..

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

.

.

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

banner296

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için ">BURAYA tıklayın.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay,  derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı.   İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

  1. Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

Selcen Faydasıçok ile yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayında, şimdi izleyebilirsiniz, beğenirseniz videoyu paylaşmayı ve kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.