İç Mimar Kübra Özmen Kutanoğlu, Babasının Hayalini İşe Dönüştürdü

Girişimci Kübra Özmen Kutanoğlu, Türkiye’nin zeytincilik alanında hak ettiği yere gelebilmesi için elini taşın altına koydu ve İzmir Urla’daki 90 dönümlük bahçesinden elde ettiği zeytinyağını, ‘Hayal Bahçe’den’ markasıyla pazarlamaya başladı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
15 Şubat 2021 Pazartesi 12:12
İç Mimar Kübra Özmen Kutanoğlu, Babasının Hayalini İşe Dönüştürdü

 

Anadolu toprakları binlerce yıldır ‘ölümsüz ağaç’ olarak bilinen zeytine anavatanlık yapıyor. Halen Türkiye’de zeytin ağacı varlığı, 180 milyonu aşmış durumda. Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi’nin rekolte tahmin çalışmalarına göre, Türkiye’nin 2020-2021 sezonunda 430 bin ton sofralık zeytin, 172 bin ton düzeylerinde de zeytinyağı üretimi yapabileceği öngörülüyor.

Dünyada zeytin ve zeytinyağı üretiminde ilk 5’te olan Türkiye’nin, TİM verilerine göre 2019-2020 sezonunda zeytin ve zeytinyağı ihracatı 272 milyon dolara ulaştı. Türkiye’nin geçmişteki en parlak sezonunda zeytin ve zeytinyağı ihracatı 500 milyon dolara kadar ulaşırken, önümüzdeki 5 yılda ihracatın 1.5 milyar dolara çıkartılması hedefleniyor. Zeytin ve zeytinyağında hedeflenen rakamları yakalayabilmesi için daha çok dökme olarak ihraç edilen zeytinyağının cam şişeye girmesi ve markalaşması önem taşıyor.

Zeytinyağına kadın eli değdi!

Son yıllarda zeytincilik alanında markalaşma çalışmaları hız kazanırken, birçok kadın girişimcinin bu alana el attığı biliniyor. Bu kadın girişimcilerden biri de ‘Hayal Bahçe’den’ markasının Kurucusu Kübra Özmen Kutanoğlu… İzmir’in Urla İlçesi Kuşçular Köyü’ndeki 2 bin zeytin ağacının bulunduğu 90 dönümlük bahçesinde yetiştirdiği zeytinlerden elde ettiği natürel sızma zeytinyağlarını ‘Hayal Bahçe’den’ markasıyla tüketiciyle buluşturan Kutanoğlu, babasının hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Zeytincilikte babasının hayalini gerçekleştirdi

Kübra Özmen Kutanoğlu aslında iç mimar. Zeytinle ilgilenmek babasının hayaliydi. … “Babam hep bir zeytin bahçemizin olmasını istedi. Yolumuz 2016 yılında Urla’ya düştü” diye girişim hikayesini anlatmaya başlayan Kutanoğlu, zeytin bahçemizle buluştuktan sonra eş zamanlı olarak markalaşma çalışmalarına başlamış. Markalarına Hayal Bahçe’den adını veren Kutanoğlu, hem online, hem de fiziki mağazalarında ürünlerini sattıklarını söylüyor. Kutanoğlu, “Arasta Çarşı’da bulunan “Hayal Bahçe’den” isimli dükkanımızda ürünlerimizi satıyoruz. Ayrıca ürünlerimizi sınır tanımaksızın herkese www.hayalbahceden.com sitemiz üzerinden ulaştırmaya çalışıyoruz. Hepsiburada ve Trendyol gibi önemli e-ticaret sitelerinde de ürünlerimizin satışını yapıyoruz’’ diyor.

Zeytine dair her şey…

Hayal Bahçe’den markası altında ve mağazasında zeytine dair birçok ürünü bulmak mümkün. Soğuk sıkım erken ve olgun hasat natürel sızma zeytinyağının yanı sıra, sofralık yeşil zeytin, çevirme siyah zeytin, pancarlı sofralık yeşil zeytin, siyah zeytin ezmesini müşterilerine ulaştıran marka, budanmış zeytin ağacından ürünler, zeytin temalı seramik ürünler, zeytinyağı sabunlarını da satışa sunuyor.

“Pandemide talep arttı”

Hayal Bahçe’den markası ile Türkiye’nin zeytinyağındaki markalaşma sürecine katkıda bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyleyen Kübra Özmen Kutanoğlu, pandemi döneminde hem Türkiye’de hem de dünyada zeytin ve zeytinyağına talebin arttığını söylüyor. Pandemide doğal beslenmesinin önemine dikkat çeken Kutanoğlu, üretim bandından ambalajlamaya kadar her noktada üretimde hijyene çok önem verdiklerini vurguluyor. Kutanoğlu, üretim süreçlerini şöyle anlatıyor: “Hasat döneminde elle topladığımız zeytinlerimizi aynı gün modern tesisimizde ‘soğuk sıkım’ yöntemi ile sıkıyoruz. Ardından zeytinyağımızı, sıcaklığı her mevsim doğru derecede tutulan ve güneş ışığından korunan bekleme alanımızdaki dikey krom konik tanklarımızda muhafaza ediyoruz ve müşterilerimizden gelen siparişlere göre şişeliyoruz. Ayrıca, hasat zamanında kendi zeytinlerimizin yanı sıra Urla ve çevresindeki bahçelerin zeytin sıkım işlemini de randevu sistemiyle gerçekleştiriyoruz.”

banner274

Türk zeytinyağını dünyaya duyuruyor

Kübra Özmen Kutanoğlu, hayallerini hedeflere dönüştürmüş bir kadın girişimci. Markasını kurarken, Türk zeytinyağının kalitesini dünyaya duyurmayı hedefleyen Kutanoğlu, elde ettikleri zeytinyağları için yapılan analizlerin dünyaca kabul gören değerler seviyesinde olduğunu vurguluyor. Hedeflerine adım adım ilerlediklerini söyleyen Kutanoğlu, aldıkları ödülleri şöyle anlatıyor: “Her zaman hayalim ve hedefim yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen natürel sızma zeytinyağı kalite yarışmalarından ödülle dönmek. Bugüne kadar katıldığımız ulusal ve uluslararası yarışmalardan aldığımız pek çok ödül bulunuyor. 2018 yılında gerçekleşen 11.Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda ‘altın madalya’ alarak önemli bir başarı elde ettik. Uluslararası düzeyde London International Olive Oil Health Claim Competition 2018’de ise ‘bronz madalya’ aldık. Yine uluslararası başarılarımızın içinde Evo International Olive Oil Contest’de 2019 ve 2020 yıllarına ait gümüş madalyalarımız bulunuyor. London International Olive Oil Competition 2020 ile Japan Olive Oil Prize 2020’den de gümüş madalyalarla döndük.”

Zeytini kuşaklara sevdiriyor

Hayal Bahçe’den markası Kübra Özmen Kutanoğlu öncülüğünde gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri, etkinlikler ve atölye çalışmalarıyla zeytin sevgisini, toprak tutkusunu 7’den 70’e herkese aşılamaya çalışıyor. Zeytin bahçelerinde hasat zamanlarının tam bir şölen havası içinde geçtiğini anlatan Kutanoğlu, pandemi nedeniyle ara verdikleri etkinlik ve atölye çalışmalarına yeniden başlayacakları günleri dört gözle beklediklerini söylüyor. Kutanoğlu, şöyle konuşuyor: “2018’de Kızılay Urla Şubesi ile Otizm Farkındalık Ayı kapsamında çocuklarla zeytin ağacı dikimi gerçekleştirdik. Hasat döneminde bize katılmak isteyen herkesi bahçemize davet ediyoruz. Pandemi öncesinde kadınlarla da çocuklarla da bahçemizde buluştuğumuz günleri özlüyoruz. Koronavirüsle ilgili kısıtlamalar ve yasaklar bitince kaldığımız yerden etkinliklerimize ve projelerimize devam edeceğiz.”

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Son Güncelleme: 28.10.2021 22:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.