İşte Türkiye'nin 10 Başarılı Genci

Dünyanın 3. büyük sivil toplum organizasyonu olan ve Birleşmiş Milletlerin desteklediği JCI (Junior Chamber International) tarafından 1983 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World”un Türkiye ayağı olan ‘TOYP - Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' yarışmasının 2020 yılı sonuçları Çevrimiçi Ödül Töreni ile kamuoyuna açıklandı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
24 Aralık 2020 Perşembe 09:18
İşte Türkiye'nin 10 Başarılı Genci

 Dünyanın 3. büyük sivil toplum organizasyonu olan ve Birleşmiş Milletlerin desteklediği JCI (Junior Chamber International) tarafından 1983 yılından bu yana düzenlenen, “Ten Outstanding Young Persons of the World”un Türkiye ayağı olan ‘TOYP - Türkiye'nin 10 Başarılı Genci' 2020 yılı sonuçları Çevrimiçi Ödül Töreni ile kamuoyuna açıklandı.

Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Türkiye Derneği adına JCI İstanbul Şubesi tarafından 26 yıldır gerçekleştirilen TOYP -Türkiye'nin 10 Başarılı Genci projesi, toplumsal gelişime önemli katkıları bulunan ve daha iyi yarınların peşinde koşan ülkemizin başarılı gençlerinin çalışmalarını görünür kılmayı, onları daha duyarlı ve aktif vatandaş olmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyor. 26 sene önce Türkiye'de başlayan “Türkiye'nin On Başarılı Genci” programı, bu süre içerisinde alanında başarılı işlere imza atan birçok Türk gencini dünya sahnesine taşıyan bir başarıya ulaştı.

JCI Türkiye tarafından bu sene ilk çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ‘’Outstanding Young Persons Summit’’ zirvesi finalinde gerçekleşen “2020 TOYP & JCI Türkiye Ödül Gecesi”nde ‘Türkiye’nin On Başarılı Genci” kamuoyuna açıklandı.

2020 TOYP Türkiye Kategori Birincileri;

1. İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik; Sn. Hazel TOPÇU

2. Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi; Sn. Onursal ADIGÜZEL

3. Bilimsel Önderlik; Sn. Doç. Dr. Ceren YARAR FISHER

4. Kültürel Başarı; Sn. Cem ESEN

5. Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik; Sn. Ece GÖZEN

6. İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı; Sn. Murat TURGUT

7. İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet; Sn. Mehmet ATAKAN FOÇA

8. Fen ve Teknik Gelişme; Sn. Doç. Dr. Aydan DAĞ

9. Kişisel Başarı; Sn. Hande ARI

  1. Tıbbi Yenilik ve Buluşlar; Sn. Dr. Öğretim Üyesi Fatih İNCİ
  2. JCI TÜRKİYE Senato Ödülü; Sn. Karsu DÖNMEZ

2.000 kişinin katılım gösterdiği Gala Gecesine 2020 JCI İstanbul Şube Başkanı Gökhan Barışkan, 2020 JCI Türkiye Senato Başkanı Burak Güner ve 2020 JCI Türkiye Başkanı Altuğ Türkdalı’nın konuşmaları ile başlayan Gala Gecesi, her kategori birincisinin katılımcılara tanıtılması ve online olarak gala törenine katılımları ile devam etti. Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli müzisyenlerden İlhan Şeşen online müzik dinletisi gerçekleştirdi. Kültürel Başarı kategori birincisi Cem Esen ise online piyano resitali gerçekleştirdi.

2020 JCI İstanbul Şube Başkanı Gökhan Barışkan “Beyin göçünün önemli bir tehdit olduğu ülkemizde, harika işler başaran ve keşfedilmeyi / takdir edilmeyi bekleyen yüzlerce gencimiz var. 26 yıldır coğrafyamızdaki onlarca değişkene rağmen istikrarlı bir şekilde ülkemizdeki 10 başarılı genci seçen, onları onore eden ve bunu hiçbir ticari kaygı gütmeden tamamen sponsorlar vasıtasıyla, gönüllülük esasına göre yapan tek organizasyon TOYP ödülleridir. Bu organizasyonun bir parçası olmak, bu organizasyonu düzenleyen kuruma başkanlık etmek şahsen benim için gurur verici. Her sene seçtiğimiz 10 başarılı gencimizin başarılarıyla diğer gençlerimize de ilham vermesi ve bayrağımızı gururla dalgalandırması en büyük temennimiz.” dedi.

10 kategori kapsamında yapılan yüzlerce başvuru, alanında uzman ‘jüri komitesi’ tarafından değerlendirildi. Jüriler arasında; Türkiye Eğitim Vakfı Kurucusu İbrahim Betil, Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, Türkkariyer Yönetim Kurulu Başkanı İlham Süheyl Aygül, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı Serdar Dinler, Prof. Dr. Yusuf Baran, Adalar Eski Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu, Prof. Dr. S. Semahat Demir, E-Bebek Kurucusu Halil Erdoğmuş, Harvard’lı Ödüllü Dr. Furkan Burak, Buldan Eğitim ve Dayanışma Vakfı Başkanı Meryem Salman, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Kurucu Başkanı Emrah Kurum, Yönetmen Ezel Akay, Besteci ve Aranjör Utar Artun gibi bir çok değerli isimler yer aldı.

2020 yılı TOYP Türkiye Birincileri, ayrıca 2021 yılında gerçekleşecek olan ‘TOYP Dünya Finali’nde,Türkiye’yi temsil ederek başarılarını uluslararası platforma taşıma şansına sahip olacaklar.

TOYP Ödül Töreni öncesinde bu sene ilk kez gerçekleştirilen online Outstanding Young Persons Summit (OYPS) zirvesinin konukları arasında önemli isimler vardı. İlk oturumda World Business Angel Investor Forum Dünya Başkanı aynı zamanda JCI Global Marka Elçisi Baybars Altuntaş yer aldı.

Bir sonraki oturumda Türkiye'nin ticari diplomasideki öncü kurumu olan ve JCI Türkiye'nin kurucu üyesi olduğu DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ile beraber ortak bir panel gerçekleştirildi. Oturumun moderatörlüğünü JCI Türkiye 2012 Başkanı ve DEİK Kamboçya İş Konseyi Başkanı Volkan Öztürk üstlenirken, oturumda DEİK Türkiye - Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Berna Akyıldız, DEİK Türkiye - Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Murat Kolbaşı ve DEİK Türkiye - Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı Bayram Akgül yer aldı.

OYPS kapsamında gerçekleşen son oturumda önceki dönem TOYP dünya birincileri ağırlandı. TOYP Türkiye Talks'un ilk konukları arasında ünlü astrofizikçi Burçin Mutlu Pakdil ve başarılı girişimci Ahmet Kuzubaşlı vardı.

OYPS finalinde bu sene ilk kez TOYP Ödül Töreni ile eş zamanlı olarak JCI Türkiye Ödül Töreni de online olarak gerçekleştirildi. TOYP jürileri, Akademisyenler, İş İnsanları ve JCI Senatörlerinden oluşan jüri komitesinin değerlendirdiği toplumda pozitif değişim yaratan başarılı JCI Türkiye projeleri, üyeleri ve şubeleri farklı kategorilerde ödüllendirildi.

TOYP Türkiye, 26 yıllık geçmişinde ‘18 Dünya Birincisi’ çıkararak TOYP Dünya genelinde üstün bir başarıya imza attı.

, yelken , doğa, edebiyat ve sinema ile nefes alır.

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

banner274

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı.. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

 Hande Yaşargil - Yönetim Kurulunda Kadın Derneği - Sertifika Programı - İş Kadını Sorunları

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Son Güncelleme: 28.10.2021 15:00
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.