Kadın girişimci Hazel Topçu, sağlıklı atıştırmalık markasıyla NASA'ya rakip oldu

28 yaşındaki Hazel Topçu, tatil için gittiği Tayland'da peynir bulamayınca 30 yıl raf ömrüne sahip hem de katkısız olarak hazırlanan atıştırmalık ürün geliştirdi. Hazel Topçu,The Snack HAUS markasıyla NASA'nın yaptığı gibi hiçbir kimyasal madde uygulamadan peynir, zeytin, bamya gibi her türlü gıdayı kurutup, 30 yıl raf ömrü sağlıyor.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
24 Ekim 2018 Çarşamba 15:24
Kadın girişimci Hazel Topçu, sağlıklı atıştırmalık markasıyla NASA'ya rakip oldu

Kadın girişimci Hazel Topçu ile, KAGİDER'in “Proje 15 Kadın Girişimci Geliştirme Programı” sayesinde tanıştık. Proje15 ile bin 500 kadın girişimciye KAGİDER Pusula platformu üzerinden online girişimcilik eğitimi imkânı sunulmuş, bunlardan 150 kadın 2 günlük kampa alınmış, seçimlerin sonunda ise KAGİDER aralarından seçilen 15 kadın girişimciyi 1 yıl boyunca yatırımcıların karşısına çıkartılmak üzere hazırlama kararı almıştı. Bu 15 kadın girişimciye melek yatırımcılar ve girişimcilik ekosistemi ile buluşturma, halkla ilişkiler desteği, altı ay süreyle KAGİDER üyelerinden mentorluk desteği ve alanında uzman KAGİDER üyelerinden oluşan Danışma Kurulu desteği yer alıyor.

Hazel Topçu da işte o 15 kadın girişimciden biri. KAGİDER'in toplantısındaki kürsüde yaptığı kısa konuşmada The Snack HAUS markası için   "En büyük rakibim NASA" diyerek dikkat çekmiş, hazırladığı katkısız 30 yıllık raf ömürlü sağlıklı atıştırmalıklarını tanıtmıştı. 

Biz de İşte Kadınlar olarak Hazel Topçu'yu daha yakından tanımak, kendi işini kurmak isteyen kadınlar için ilham kaynağı olması için kendisiyle bir söyleşi yapalım istedik.  

İşte karşınızda çiçeği burnunda genç kadın girişimci Hazel Topçu... 

HAZEL TOPÇU KİMDİR?

Eğitim ve kariyeriniz nasıl ilerledi?

1990 yılında Aydın’da doğdum. Aydın Süleyman Demirel Anadolu Lisesi mezunuyum. İstanbul Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü kazanmamla İstanbul’a geldim. İÜ MBG’den 2012 yılında mezun oldum. Okul biter bitmez Hollandaya Groningen üniversitesine genetik labında araştırmacı olarak çalıştım 6 ay. Sonra dönmek zorunda kaldım Türkiye’ye herhalde hayatımda ki dönüm noktalarından biri de özgürlükler ülkesi Hollanda’yı terk etmek oldu. Döndüğümde ilaç firmalarında iş aradım önce fakat hiç bir şey istediğim gibi gitmedi. Tüm aldığım eğitimleri bir kenera atıp IT sektöründe iş analisti olarak çalışmaya başladım. Tamamen yeni bir sektör yeni bir işti. 1 sene yoğun bir öğrenme süreciydi benim için. 4 yıl boyunca hem iş analistliği hem de proje yürütücülüğü yaptım. Beni farklı alanlarda çok güzel geliştiren projelerdi. Şuan ki kendi şirketimi yönetmemde o dönem deki iş tecrübelerimin çok faydası olmuştur. 4 yıl sonunda istifa edip şuan ki şirketimi kurdum.

KATKI MADDESİZ SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIK 

Şirketinizin adı nedir, hangi alanda hizmet veriyorsunuz?

Şirketimin adı Haus Gıda, The Snack HAUS Markasıyla B2C olarak HAUS Freeze Dry markasıyla ise B2B olarak hizmet veriyoruz. www.thesnackhaus.com dan web sitemize ulaşabilirsiniz. Biz tamamen sağlıklı, yüksek besin değerlikli atıştırmalıklar üretiyoruz. Günün her saati, her yaştan insanın, her yerde tüketebileceği kıtır besleyici atıştırmalıklarımız var. Taze gıdanın içerisinde ki nem oranının %95 ten fazlasını uzaklaştırıyoruz bu sayede hem kıtır kıtır bir forma sahip oluyorlar hem de yaklaşık 30 yıla varan raf ömrüne. Tabi bunu yaparken hiçbir kimyasal kullanmadığımız gibi, taze gıdanın şeklini, rengini, kokusunu, hacmini hiçbir şekilde bozmuyoruz. Örnek verecek olursak bizim the snack haus kıtır mozerella toplarımız ile taze mozerella topları arasında ki tek fark tazenin içerisinde suyun bulunması.

TÜBİTAK'TAN 150 BİN TL'LİK GENÇ GİRİŞİMCİ DESTEĞİ ALDI

Kendi işinizi kurmaya hangi yıl, nasıl karar verdiniz, ne kadarlık bir sermaye ile yola çıktınız?  

Bu proje fikri Tayland tatilim sırasında Tayland’ta peynir ve yoğurt bulamamamdan sonra ortaya çıktı. Hiçbir yerde süt, peynir, yoğurt yok. Ülkede kullanmıyorlar. Olanlar da ithal, çok az yerde var ve çok pahalı. Keşke yanımızda getirseydik falan diyoruz ama 40 derece sıcaklıkta süt ürünün dayanması imkansız sonuçta bunun da farkındayız. Yanımdaki arkadaşlarım genetikçi değil misin yapsana bozulmayan peynir falan dediler. Bozulmayan peynir, imkansız tabi güldük geçtik o an ama aklımın bir köşesinde kaldı tabi bu benim. Döndüğüm de bu durumu araştırmaya başladım ve aslında kendi ihtiyacımdan kaynaklandığını düşündüğüm sorunumun çözümünün aslında gıda israfı, sağlıksız beslenmenin yol açtığı kanser ve obezite gibi çok büyük problemlerin çözümü olacağının farkına vardık. Tübitak’tan 150 bin tl lik genç girişimci desteği almamızla birlikte şirketimi kurdum ve araştırma ve geliştirme çalışmalarına başladık. Şu an da ürünlerimizi üretiyoruz.

İlk baştaki en büyük sorunumuz maddi zorluklar idi. Bu yüzden kendi girişimini kurmak isteyen herkes için varsa ellerinde ki parayı iyi kullanmaları gerektiğini yoksa da fikirlerini projelendirip devlet desteklerine, AB desteklerine, yarışmalara..vb başvurarak oralardan elde edecekler, finansmanlar ile şirketleşme yoluna gitmelerini söyleyebilirim.

OTELLER VE RESTORANLAR MÜŞTERİSİ

Şirketiniz kurulduğundan bu yana nereden nereye geldi?

Aslında üretici olarak çok yeni bir firmayız. Üç ayda çok büyük otel ve restoranlar ürünlerimizi kullanmaya başladı. 1 aydır perakende de satıştayız ve 7 noktada ürünlerimiz satışta şu an için. Türkiye’nin her bölgesine ürün yolluyoruz. Yurtdışında da 2 ülkeye ürün yolladık. 2019'da daha fazla ülkeye ürün yollamayı hedefliyoruz.

FOTO ALTI- HAZEL TOPÇU, ŞİRKETİ BİRLİKTE KURDUKLARI EMRACH USKOVSKİ İLE  

KATKI MADDESİ KULLANMIYORUZ

Bir kadın olarak sizin gözlemleriniz deneyimleriniz neler, kadınlar iş hayatında hangi engellerle karşılaşıyor? Siz neler yaşadınız, engelleri nasıl aştınız?

Bu süreçte sanayi de geçirdiğim vakitler ile halde geçirdiğim zamanlarda ki zorlukları tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Gündüz sanayi de yedek parça arayışım, geceleri halde fiyat pazarlığı yapıyor olmam bu sektörlerde kadın oranlarının çok çok düşük olduğunu bir hayli anlamama neden oldu. Tabi bunlar beklenen sorunlardı, esas büyük sorun ürünlerimi anlatmam oldu. 30 yıl raf ömrüne sahip olan ürünlerimde katkı maddesi, koruyucu vb hiçbir şey kullanmadığımı ikna etmem hala daha hiç kolay olmuyor. Tüm suyu uzaklaştırıldığı için gramajlarının çok hafif olması konusunda insanlarda çok az ürün koymuşuz algısını -ki taze ile kuru gıdanın arasındaki fark ortalama 10 da 1- değiştirmek de bir hayli zor.

KADINLAR KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE OLMALI

Kadın istihdamında daha fazla kadının yer alması için kadınlara ve erkeklere bir çağrıda bulunur musunuz?

18 yaşımdan beri çalışan ve para kazanan biri olarak öncelikle tüm kadınların ilk hedeflerinin kendi ayakları üzerinde olmaları gerektiğini düşünüyorum. Kadınlar okursa ve kendi ekonomik özgürlüklerini kazanır ise hem etraflarında ki diğer kadınlara destek olurlar hem de kendi ayakları üzerinde durabilen evlatlar yetiştirirler.

“Dünyadaki her şey kadının eseridir.” Mustafa Kemal Atatürk’ün bu sözünü öncellikle erkeklere söylüyorum bu sözü hiç unutmayın ve kadın istihdanı ne kadar arttırısak o kadar hızlı büyürüz.

banner274

KADIN GİRİŞİMCİ İLK TEPKİYİ AİLEDEN ALIYOR 

Girişimci olmak isteyen kadınlara tavsiyeleriniz neler olur? Kadın girişimciler hangi sorunları yaşıyor. Bunları nasıl aşabilirler?

İlk tepkiyi aileden alıyorsunuz. Herkes okul bitmiş hadi evlen de çocuk yap diye gözününüz içine bakıyor sonuçta siz ben iş kurcam diyorsunuz. Orada başlıyor tepkiler. Ben şanslıydım ailem her daim arkamda oldu benim ama yine de arada biz de bir torun sevsek ne güzel olurdu diye cümleler kurulmuyor değil hani evde.

Sonra maddi sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer çok zengin değilseniz bu en büyük sorun.

HEP ÖĞRENME PEŞİNDEYİM

Başka kadınların öğrenmesi, rehber olması için yaptığınız işle ilgili, uzmanlığınızın olduğu konuda püf noktalarını anlatır mısınız? Siz nasıl başardınız?

Biz kadınlar aslında her gün birçok şeyi başarıyoruz. Çok net ve emin olarak söyleyebilirim ki bir erkeğin başardıklarından daha fazlasını yapıyoruz. Aynı anda birçok şeyi organize edip, birçok yerde olabiliyoruz. Sadece bu yetilerimizin farkına varıp kendimize güvenmemiz gerekiyor. Çok okuyup, iyi araştırma yaptıktan sonra doğru da planlamayla yapılamayacak hiçbir iş yok kadınlar için. Ben genetikçiyim aslında. Bitki çalıştım. Yemeyi, mutfağı hep çok sevdim. Hatta yemek yapacak sebzelerimi ve meyvelerimi yetiştirmeyi daha da çok seviyordum. Bu yüzden hep öğrenme, araştırma peşinde oldum. Tamamen kendi ihtiyacımdan dolayı ortaya çıkan fikrim, aldığım eğitimle de birleşince bu firmam ortaya çıktı. Sevdiğim işi yaptığım için de araştırmaktan ve çalışmaktan hiç yorulmuyorum. Sürekli yeni şeyler deniyor ve kendimi geliştiriyorum. Tabi sadece yemeği sevmek, sebzeleri, meyveleri bitkileri tanımak yetmiyor. Biraz da makinadan anlamak, elektronikten anlamak gerekiyor. Bu yüzden iyi bir ekip kurmak çok önemli.

AİLEM HER ZAMAN DESTEKÇİM OLDU

Bir kız çocuğu olarak ailenizde nasıl bir yaklaşımla karşılaştınız, şiddete uğradınız mı? Yetişkinlik döneminizde ailenizde veya iş hayatınızda psikolojik, fiziksel, cinsel vb. herhangi bir şiddetle karşılaştınız mı? Ne zaman, neler yaşadınız anlatır mısınız?

Ailem her zaman destekçim olmuştur hayatımda. Ne zaman ne istersem yapmama izin verdiler. Onların bana olan güvenleri olmasaydı ben şu an burada olmayacağıma çok eminim. Bütün başarılarım onların sayesinde oldu.

YOUTUBE KANALIMIZDA HAZEL TOPÇU İLE KONUŞTUK

TÜBİTAK'tan 150 bin TL hibe alan Hazel Topçu, TÜBİTAK proje desteği nasıl alınır?

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI, BİLDİRİMİ AÇMAYI, VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞMAYI UNUTMAYIN

..

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

Kardeş kanal Evvel Zaman Masalları Youtube'da sesli kitap olarak yayın yapmaya başladı.

Çocuklar hayal dünyası ile ilk kez masallarla tanışır. Masallarla hayal dünyaları zenginleşir ve yaşam boyu karşılaştığı olayları daha hızlı kavrar. Yaşamın zorluklarıyla mücadele gücü yükselir.Çocuklara yaratıcı düşünce becerisini kazandırmanın ilk adımı masallardır. Bilimsel araştırmalara göre, masallar, çocuğun sosyal ve bilişsel gelişimine katkı sağlar. Kelime hazinesini geliştirir, okuma alışkanlığı kazandırır. Dil gelişimine, zihinsel gelişimine, sosyal becerilerine katkıda bulunur. Olağanüstü olaylarla ilk kez masallar aracılığı ile karşılaşan çocuklar için, imkansız kavramı zayıflar. Her şeyin gerçekleşebilme olasılığı güçlenir ve onun başarma azmini teşvik eder. Gelin, en değerli varlığınız, çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirmek, umut dolu yarınlar inşa etmesine katkıda bulunmak için her gün bir masal dinletin. Devam edecek masal serilerini kaçırmamak için kanala abone olup bildirim zilini açabilirsiniz, sevgilyle... #evvelzamanmasalları#herhaftabirmasal​ Bize yazın: evvelzamanmasallari@gmail.com

DİNLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Toprak Ana, Dört Mevsim - Evvel Zaman Masalları - Dinlemek için buraya tıklayın.

Orman Yangını - Evvel Zaman Masalları - Sesli kitap - Sesli masal - dinlemek için buraya tıklayın.

Ay Dede ve Yıldızcık - Evvel Zaman Masalları - Sesli kitap - sesli masal - Dinlemek için BURAYA tıklayın.

İŞTE KADINLAR YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLDUNUZ MU?

İşte Kadınlar Notu;

ZEYNEP OSMANLI SİTEDE NASIL SATIŞ YAPILABİLECEĞİNİ AŞAĞIDAKİ VİDEODA ANLATIYOR.

VİDEOYU SONUNA KADAR İZLEYİN TEK TEK ANLATIYOR

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

..

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN KADIN GİRİŞİMCİLERİN ve İŞ KADINLARININ BAŞARI HİKAYELERİYLE TANIŞIN ÇALIŞAN KADINLARIN SORUNLARINI ONLARDAN DİNLEYİN KADINLARI İLGİLENDİREN HABERLERİ İZLEYİN...

ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN ABONE OLUN SONRA DA ABONE OLDUKTAN SONRA BİLDİRİMLERİ AÇIN VİDEOLARI KAÇIRMAYIN

İŞ HAYATINDA KADINLAR

TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ İŞ KADINLARI

İŞ HAYATINDA KADINLAR

İŞ KADINLARI

ÇALIŞAN KADINLARIN SORUNLARI

GİRİŞİMCİ KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADIN SORUNLARII

BAŞARILI İŞ KADINLARI RÖPORTAJ

Hande Yaşargil - Yönetim Kurulunda Kadın Derneği - Sertifika Programı - İş Kadını Sorunlarını konuştuk. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Berrin Tansel ile yaptığımız video röportajı izlemek için linke tıklayın.

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın.

.

.

AmpUp- Kamu Politikaları Uzmanı ve Kaliforniya Üniversitesi - Berkeley / Sürdürülebilir Ulaşım Araştırma Merkezi Araştırmacı Şebnem Tuğçe Pala, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtladı. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın Girişimcilerin Sorunlarını kendi girişimcilik hikayemde yaşadıklarımla anlatmaya çalıştım. Siz de yaşadığınız sorunlarıı videonun altına yorum olarak yazar mısınız? videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLAMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın.


Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'ya anlattı. İzlemek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.


TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

Başarılı iş kadını Reyhan Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı Başarı Hikayesini Anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

Kendi İşini Kuran Kadınlar - Tanay Akgün annesi Bilge Akgün ile Akıllı Tarım Makinası Üretti. İzlemek için buraya tıklayın

Filiz Garip, Rahmi Koç 2019 Bilim Madalyası'na Layık Görüldü - Hayatı, İklim Göçü, Suriyeli Kadınlar / İzlemek için buraya tıklayın

.

Dr. Şebnem Özdemir, WhatsApp Sözleşmesi Nedir? İzlemek için buraya tıklayın

Uzay Kimya Kurucusu Sevda Arıkan Başarı Hikayesini Anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

Nil Keskin Keleş - Kitap - Kadınlığına Sahip Çık- Kadın Olmak İzlemek için buraya tıklayın

.

Burcu Kösem/ Başarılı bir iş kadını olmak için ne yapmak gerekir? İzlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 28.10.2021 22:27
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.