Kadınlara 3 Günlük Ücretsiz Girişimcilik

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı ile İstanbul Kalkınma Ajans’nın ortaklaşa düzenlediği etkinlikte girişimci olmak isteyen kadınlara 3 günlük ücretsiz seminer verilecek.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
14 Şubat 2016 Pazar 00:02
Kadınlara 3 Günlük Ücretsiz Girişimcilik
Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından ve kısa adı DEKA olan Gelişen İstanbul’un, Değer Yaratan Kadınları projesi, Eylül 2015’te başladı. Projenin amacı genel olarak üniversitede okuyan ya da üniversite mezunu genç kadınlara girişimcilik hakkında bilgi vermeyi ve onlara girişimcilik ruhunu aşılamayı hedefliyor.  Proje ile hem kadınların iş hayatındaki sayısının artırılmasına destek olunacak hem de girişimcilik için gerekli olan özgüven, network ve bilgi birikimi oluşturabilmeleri için yol gösterici olunacak. DEKA projesinin bütçesi 372 bin TL, İstanbul Kalkınma Ajansı da projeye 334 bin TL mali destekte bulunuyor.
"Gelişen İstanbul'un Değer Yaratan Kadınları" projesi kapsamında 16 - 17 - 18 Şubat 2016 tarihlerinde Taksim Elite World Hotel'de 09:00 - 17:00 arasında birer günlük Kadın Girişimciliği Seminerleri düzenlenecek. Girişimcilik Seminerleri, aklında girişimcilik fikri bulunan, girişimciliğe ilgi duyan ya da kendini bu alanda geliştirmek ve kendine iş ağı oluşturmak isteyen üniversite öğrencisi ya da üniversite mezunu her kadına açık.
Bir iş kurmayı düşünmeseniz de ücretsiz seminerden yararlanmakta fayda var.
Çünkü bu tür seminerler sayesinde önünüzde yep yeni pencereler açılabilir, başarılı kadınların hikayelerinde ilham alabilir, ileride siz de bir gün girişimci olmak için gerekli cesareti bulabilirsiniz.
Ücretsiz verilen 3 günlük seminer sonunda düzenlenecek atölye çalışması ile, iş planı yazımı hakkında da bilgi verilecek. Böylece işinizi kurduğunuzda KOSGEB’e sunacağınız iş planı hakkında ön bilgi sahibi olabileceksiniz. İyi bir iş planı sayesinde KOSGEB’in 50 bin TL’lik hibesine hak kazanabilirsiniz. Sivil toplum temsilcilerinin, finansa erişim uzmanlarının ve pek çok kadın girişimcinin yer alacağı 3 günlük seminerdeki konuşmacıları yakından tanımak isterseniz işte ilham alınacak öyküleriyle girişimci kadınlara destek olacak o kadınlardan bazıları;
 
DİDEM ALTINBAŞAK TULGAN / RAFİNERA
Didem Altınbaşak Tulgan, emek ve çaba ile, var olmayan bir pazarın yaratılabileceğini ispatlayan, önce Endeavor Türkiye, takip eden yıl da Endeavor global girişimcisi seçilen Rafinera markasının yaratıcısı ve kurucusu. 5 sene ilaç sektöründe (Abdi İbrahim A.Ş.) ürün müdürü olarak çok yoğun bir tempoda çalışırken kızı Nil'e hamile kaldı ve hamileliği beslenme düzeninde çeşitli değişiklikler olmasını gerektirdi. Hamileliğinin son safhasında Boston'a taşındı ve daha önce yurt dışında eğitimi sırasında da faydalandığı "meal plan" sistemleri tekrar hayatına girdi. Bu sayede uyması gereken beslenme düzeni problem olmaktan çıktı. Kızı doğduktan sonra aldığı kiloları vermek için bu tip bir sistemin Türkiye'de olup olmadığını araştırdı. Olmadığını görünce bu iş fikrini yakın çevresi ile paylaşıp kendini Rafinera'nın iş planı üzerinde çalışır halde buldu. Rafinera'yı dünyadaki diğer örneklerinden farklı olarak çok daha kişiye özel ve farklı lezzetler sunan bir sistem olarak Türkiye'ye uyarladı. Rafinera şuan kapıya teslim diyet yemek servisi olarak, günde ortalama 1500 kişiye paket yollamaktadır. İstanbul dışında Ankara ve Kocaeli; çok yakında ise tüm Türkiye’ye servis sağlayacaktır.
 
BAHAR MORALİGİL / TURKİSHWIN
Türkiye Uluslararası Kadın İletişim Ağı (TurkishWIN), Ankara, İstanbul, New York, Boston, San Francisco, Zurich, Washington DC ve Londra’da bölge kuruluşları bulunan ve sosyal değişim amaçlayan global bir kızkardeşlik ağıdır. TurkishWIN’in vizyonu, Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan bugünün ve yarının samimi kadın liderlerini esinlendirmek ve birleştirmek. Misyonu ise, “Eğer o yaptıysa, sen de yapabilirsin!” mottosu ile, kadınlara fikir alışverişinde bulunabilecekleri, iş ağlarını ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir hikaye paylaşım platformu yaratmak. TurkishWIN, şu anda beş yaşında. 500’den fazla üyeye ve 20.000 kişilik bir topluluğa sahip. Merak, cömertlik, cesaret ve orjinallik değerlerini taşıyan profesyoneller, akademisyenler, girişimciler, fark yaratanlar, sanatçılar ve öğrencilerden oluşan bir üye kitlesine sahip. TurkishWIN programları, web TV konuşmaları, mentorluk ve campusWIN programlarından oluşuyor. Daha fazla bilgi için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz: http://turkishwin.com
 
MELİS ABACIOĞLU / (ACTİFİT)
Actifit Kurucusu ve Direktörü Melis Abacıoğlu, Alman Lisesi'ni bitirdikten sonra Columbia Üniversitesi Matematik ve Sanat Tarihi Bölümleri'nden çift ana dalda mezun oldu. Sağlık sektöründe yönetim deneyimi ve kurumsal tecrübe edindi. 2012 yılında gönüllülük esasına dayanan, 7500'in üstünde üyesi bulunan ve şimdiye kadar 600 bin Türk Lirası üstünde bağış toplanmasına vesile olan sivil toplum oluşumu Hareket Candır! Grubu'nu kurdu. Bilgi Üniversitesi MBA'i, IHR Sertifikasyonu ve Stanford Üniversitesi Davranış Bilimleri Programı sırasında sürdürülebilir iyi yaşam eko-sistemlerini şirketler içinde yaratma üzerine çalıştı. Kurumsal firmaların çalışanlarının eğlenceli ve sürdürülebilir şekilde harekete geçmeleri için projeler yaratan Actifit'i kurdu. Melis, aynı zamanda Türkiye'nin ilk ve tek kadın futbol festivali Kızlar Sahada'nın da yaratıcısı. Kızlar Sahada ile 2013'ten bu yana 2000'in üstünde kadın; kadın-erkek rollerinin değiştiği bu platformda sahada takım ruhu ile güçlenmeyi deneyimledi ve yeni dönüşüm hikayelerine ilham verdi. Actifit'teki çalışkan ekibinin büyük desteği ile Melis, aynı zamanda Fitmaster ve Sweaters gibi bir çok projenin de destekçisi ve yaratıcısı olarak da harekete ilham vermeye devam ediyor.
 
ASLI CANER / BİNYAPRAK
Marmara Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi'nde okuyan ve bu alanda uzmanlaşan Aslı, 14 yıl farklı yayın kuruluşlarında muhabirlik, yazı işleri müdürlüğü ve yayın yönetmenliği yaptıktan sonra girişimci olmaya karar verdi. 2007-2015 yılları arasında gençlik pazarlaması üzerinde uzmanlaşan youtholding’de COO olarak, kurucu ortağı olduğu Youth Media’da Genel Müdür olarak çalıştı. 2010 yılında Endeavor Girişimcisi oldu. İçine sinen girişimcilik geni bu arada boş durmadı, üyesi olduğu TurkishWIN’in Kurucusu Melek'in hayal ve şirket ortağı olarak BinYaprak’ı hayata geçirmek için yola çıktı. Aslı, evli ve oğlu Ege'nin annesi olmanın büyük mutluluğunu yaşıyor.
MÜNTEHA ADALI / GÜVENSAN
Münteha Adalı, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu. Sekiz çocuklu bir ailenin altıncı kızı, yedinci çocuğu olarak dünyaya geldi. Açık öğretimden İktisat bölümünü bitirdikten sonra 1987 yılında bankacılık sektöründe başladığı iş hayatına, 1996 yılında Güvensan Tesis Hizmetleri şirketinde devam etti. Bu sektörde çalışmaya başladığı günden beri sektöre gerek iş gerek sosyal sorumluluk anlamında pek çok yenilik kattı. 2004 yılı itibariyle sivil toplumda aktif bir rol oynamaya başladı. Münteha, Kagider, WPO, EWMD, TurkishWIN ve BinYaprak ve TEB Yatırım Platformu üyesi. 2014 yılından beri de Arya Kadın Yatırım Platformu’da bir Melek Yatırımcı olarak rol alıyor. Münteha, Güvensan Tesis Hizmetleri genel koordinatörlüğünün yanında yeni girişimleriyle de ilgileniyor. 2015 yılında açtığı By Adalı Restoran ve 2016 yılında hizmete açılacak olan 39 Kalamış Marina Butik Otel ile gıda ve turizm sektörlerine de yeni soluklar getiriyor.
 
ÖZGE AKBULUT / SURGİTATE
Özge Akbulut, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesinin ilk mezunlarından. MIT’de doktorasını yaptıktan sonra Harvard Üniversitesi’nde iki sene kadar doktora sonrası çalışmalarını yürüten Özge, 2012 yılında Türkiye’ye geri dönerek Sabancı Üniversitesi’nin akademik kadrosunda yer aldı. Hala Sabancı Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Özge Akbulut, bir yandan da kurucu ortağı olarak 2014 yılında hayata geçirdiği Surgitate isimli firmasında önemli çalışmalarda bulunuyor. Cerrahlara simülasyon ameliyat ortamı olanağı sunmak amacıyla sentetik deri, damar ve meme gibi organlar üreten Surgitate, alanında uzman cerrahların yeni başlayan cerrrahlara deneyimlerini aktarabilecekleri sentetik ve sürdürülebilir bir platform üretiyor.
 
TÜLİN AKIN / TARIMSAL PAZARLAMA
2004 yılında öğrenciyken kurduğu Tarimsalpazarlama.com ile Türkiye’nin ilk ve önde gelen iletişim, e-öğrenme networkü ve e-ticaret medyasını hayata geçirdi. 2007 de İhracatın Yıldızlarında e-ihracat birincilik ödülü aldı. Bankalarla birlikte Çiftçi Kredi kartlarını modelleyerek, çiftçinin zarar görmeden finans kaynağı bulmasını sağladı ve bunları anlatmak için 12.000 köy ziyareti gerçekleştirdi. Vodafone ile birlikte Çiftçi Kulübü nü kurarak Çiftçiye özel SMS ve Cep Uygulamalarıyla 1 milyon 400 bin çiftçinin ve ailesine bilgi ve hizmet ulaştırarak tarımda erken uyarı bilgilendirmeleri ile yaşam tarzlarını değiştirdi. Intel’in desteklediği, okuma yazma bilen herkesin kullanabileceği ve bilgi, iletişim, pazarlama, ihtiyacı olan konularda uzmanlara soru sorabilmeyi sağlayan bir Çiftçi Bilgisayarı yazılımı ürettirdi. Kırsal Alanda Su Bilincini geliştirmek ve Çiftçi Traktör Kazalarını önlemek amacıyla da Sosyal Sorumluluk projeleri gerçekleştirdi. 2012 Türkiye Ziraatçılar Derneğinden Tarımsal Ticareti Geliştirme Ödülü, 2013 Sabancı Vakfından Türkiye’nin Fark Yaratanı, 2013 JCI – TOYP Dünya’nın 10 başarılı Genci Girişimcilik ödülü, 2103 Anita Borg Institute Uluslararası Sosyal Etki Ödülü, 2013 Garanti – KAGİDER Yılın Kadın Sosyal Girişimcisi Ödülü almış. Ayrıca Dünya'nın en geniş Sosyal Girişimci Ağı olan Ashoka ya 2012 yılında Ashoka Fellow olarak dâhil olmuş, JCI ve ICC-WCF tarafından 2014 yılında “Barış İçin İş” dalında Nobel’e aday gösterilmiştir
ÖZDEN AKYILDIZ / KOMŞUKÖY
Özden Akyıldız, 2003 yılında Bilkent Üniversitesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından uzun bir süre reklamcılık ve pazarlama sektöründe çalıştı. Bu süre zarfında şehir hayatının kaosu, çevre kirliliği ve gıda kirliliği gibi sorunlar Özden’i yeni bir arayışa itti. Bu arayış, 2013 yılında Komşuköy’ün kurulmasıyla sonuçlandı. Özden Akyıldız’ın kurucu ortağı olduğu Komşuköy, GDO’suz, hormonsuz, doğal ve mevsiminde ürünler yetiştirebileceğiniz, bilgisayar üzerinden kolayca yönetilebilen gerçek tarlanız. Şehir hayatıyla tarımın iç içe geçebileceğinin önemli örneklerinden biri olan Komşuköy’ün temel amacı, tarlanın tüm bakımlarını doğal tarım esaslarına uygun, doğaya saygılı yüksek standartlarda gerçekleştirmek. Bu sebeple de üretimin her aşamasında GDO’suz tohumlar seçmeye ve asla hormon kulanmamaya özen gösteriliyor.
 
ELMİRA BAYRASLİ / FOREIGN POLICY INTERRUPTED

Elmira Bayrasli, dışişleri, girişimcilik ve yazma konularında tutkulu biri. Bu tutkusu sebebiyle, son yirmi yılını dışişleri, uluslararası gelişmeler ve dünyanın farlı yerlerinde kurulan girişimler üzerine çalışarak geçirdi. 2000 yılına kadar devlet birimlerinde çalışan Elmira, 2002 yılında Bosna Hersek’e taşınıyor. Burada Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın Amerika Sözcüsü olarak çalışırken girişimciliğin önemini fark etti. Dört sene bu görevde devam ettikten sonra ise Amerika’ya dönerek Endeavor’da çalışmaua başladı. 2010 yılında Endeavor’dan ayrılan Elmira, bugün, bir yazar, konuşmacı, danışman, öğretim üyesi ve bir girişimin kurucu ortağı olarak çalışmaya devam ediyor. 2013 yılında kurucu ortaklığını üstlendipi eğitim ve medya girişimi olan Foreign Policy Interrupted aracılığıyla dışişleri alanında kadınların yazılı ve elektronik basında kadınların sesinin yükselmesine katkıda bulunuyor. Elmira, Eylül 2015’te yayımladığı kitabı From the Other Side of the World: Extraordinary Entrepreneurs (Dünyanın Diğer Ucundan: Sıradışı Girişimciler) kitabıyla da Silikon Vadisi’nin dışında gelişen girişimlerin süreçlerini, yaşadıkları zorlukları ve bu zorlukların üzerinden nasıl geldiklerini bizlere aktarıyor. 

  

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı.. 

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

.

.

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı,  Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ 

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın. 

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın 

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın 

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın. 

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

banner274

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın 

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için ">BURAYA tıklayın. 

Berlin Filarmoni Orkestrası'na Türkiye'den kabul edilen ilk müzisyen Hande Küden ile özel röportaj izlemek için BURAYA tıklayın

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay - Projeler. - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

Reyhan Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı.   Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

Selcen Faydasıçok ile yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayında, şimdi izleyebilirsiniz, beğenirseniz videoyu paylaşmayı ve kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

Son Güncelleme: 10.02.2021 04:06
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.