Son başvuru 13 Ocak'ta, işini büyütmek isteyen kadınlara 1 yıl ücretsiz eğitim

Ernst&Young - EY Türkiye'nin şirketini büyütmek isteyen kadın girişimciler için ücretsiz olarak düzenlediği 'Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı'nda 2.etap için başvurular 13 Ocak 2017'ye kadar yapılabilecek.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
04 Ocak 2017 Çarşamba 00:31
Son başvuru 13 Ocak'ta, işini büyütmek isteyen kadınlara 1 yıl ücretsiz eğitim

 Bağımsız denetim, vergi, kurumsal finansman ve danışmanlık hizmetleri veren Ernst & Young - EY'in global çapta uyguladığı "Girişimci Kadın Liderler Programı" (EY Entrepreneurial Winning Women Program) 2015 yılında Türkiye'de de uygulanmaya başlandı. Program kapsamında şirketini büyütmek isteyen 10 kadın girişimci 1 yıl boyunca ücretsiz eğitim aldı. 

 EY Türkiye; bu yıl da işini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcileri destekleyerek, uluslararası pazarlarda etkin faaliyet göstermeye ve rekabet etmeye hazırlamayı amaçlıyor.

 

24 Ekim 2016’da başlayan EY Girişimci Kadın Liderler Programı’nın 2017 dönem başvuruları 13 Ocak 2017 tarihinde sona erecek. EY Türkiye, başvurular arasından bağımsız bir jürinin seçeceği ve kriterlere uygun olan kadın girişimcilere, bir yıl boyunca ücretsiz eğitim verecek; kadın girişimcilere şirketlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları alanlarda destek ve koçluk sunacak. Aynı zamanda sosyal sorumluluk niteliği de taşıyan program, kadın girişimcilerin; iş dünyasının başarılı yöneticilerinin bilgi ve deneyimlerinden yaralanabilecekleri bir ağa katılmalarına şirketlerini ciro ve istihdam anlamında büyütmelerine imkan sağlayacak.

 KADINLARA GÜVEN AŞILANMASI GEREKİYOR

Geçtiğimiz yıl başlattıkları program ile çok iyi sonuçlar aldıklarını dile getiren EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı ve EY EMEIA (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Afrika) Büyüyen Pazarlar Lideri Demet Özdemir şunları söyledi;"“Dünya Ekonomik Forumu (WEF), 2015 Küresel Cinsiyet Farkı Raporu ile kadınların girişimcilik dünyasında erkeklerle eşit temsil edilebilmesi için tüm dünyada 117 yıla ihtiyaç olduğunu açıkladı. Aynı raporda Türkiye kadın ve erkek arasındaki eşitsizlikte 130'uncu sırada yer aldı. Kadın-erkek eşitliğinin özellikle ekonomik alanda yakalanması için EY olarak global çapta Women Fast Forward inisiyatifimizi hayata geçirdik.  Araştırmalar gösteriyor ki, cinsiyet eşitliğini daha hızlı yakalamak adına alınabilecek aksiyonlardan biri de kadınlara hali hazırda sahip oldukları beceriler konusunda güven aşılanması ve mentorluk yapılması. Bu bağlamda EY’nin dünya genelinde bu sene itibariyle 45 ülkede uyguladığı Girişimci Kadın Liderler Programı’nı geçen sene Türkiye’ye getirdik. Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz program, Avrupa, Orta Doğu, Hindistan ve Afrika’yı kapsayan EMEIA bölgesi için çok önemli bir adım. Türkiye’deki programın başarısını yeni lanse ettiğimiz Avrupa Birliği programı ve arkasından bölgedeki diğer ülkelere taşımak istiyoruz.”

 ŞİRKETLERİN BÜYÜME POTANSİYELİ ARTIYOR

EY Türkiye Kurumsal Finansman Şirket Ortağı ve EY Girişimci Kadın Liderler Programı Türkiye Lideri Özge Gürsoy “Türkiye’de geçen yıl uygulamaya başladığımız EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı’yla, kadınların yeni girişimci olmalarına ve şirket kurmalarına odaklanmış programlardan farklı olarak, kadınların belli bir noktaya ulaştırdıkları, var olan şirketlerini büyüterek pazarda öncü ve sektöründe lider konuma ulaşmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Program ile kaynaklarımızı kadın girişimcilerin şirketleri için hayalini kurdukları tam potansiyele ulaşabilmeleri için kullanıyoruz. 2016 sınıfı katılımcılarımız, uluslararası vizyona sahip bu programın, kendilerine güvenlerini ve cesaretlerini pekiştirdiğini, program sayesinde iş networklerinde ve büyüme potansiyellerinde artış gördüklerini ifade ediyorlar. Ayrıca sınıfta bir “kız kardeşlik ruhu” hakim, kadın girişimcilerimiz birbirlerine her konuda destek oluyorlar. Bu da bizi iş hayatında kadınların güçlenerek var olması hedefimize yaklaşmak adına daha da heyecanlandırıyor. Bu sınıflardan dünya markaları çıkarmak istiyoruz” dedi.

 


PROGRAM İŞ STRATEJİLERİNİ İYİLEŞTİRME İMKANI SUNUYOR 

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı EMEIA (Avrupa, Orta Doğu, Hindistan, Afrika) Direktörü İmge Kaya Sabancı, “Kadın girişimcilerin, liderlik becerilerini geliştireceği koçluk ve mentorluk programlarına,  yönetsel yetkinliklerini artıracağı eğitimlere, finansal ve hukuksal konularda danışmanlığa ve iletişim ağlarını genişletebileceği programlara ihtiyacı var. Girişimcilere yönelik danışmanlık ve rehberlik alanında bir dünya lideri olarak başarılı rol modellere ve iş geliştirme çevrelerine erişimin, girişimcilerin işlerini büyütmeleri için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, kadın girişimcilere, alanında uzman eğitmenlerden alacakları eğitimler sayesinde vizyonlarını geliştirme ve iş stratejilerini iyileştirme imkanı ve EY şirket ortağı olan mentorları ile bir sene boyunca birebir çalışarak şirketlerine özel konulardaki ihtiyaçlarına çözüm üretme fırsatı sunuyor. Girişimci kadınların işletmelerinin operasyonlarını programdan sağlayacakları kazanımlarla büyütmelerine yardımcı olmak ve böylece EY olarak Türkiye ekonomisine sağladığımız katkıyı artırmak en büyük amacımız”dedi.

KADINLARIN ŞİRKETLERİ YÜZDE 54 BÜYÜDÜ


Babson College Kadın Girişimci Liderliği Merkezi tarafından düzenlenen bağımsız etki değerlendirme araştırmasının sonuçları Girişimci Kadın Liderler Programı’nın girişimciler için hızlı bir büyüme sağladığını gösteriyor. Programa Kuzey Amerika'dan katılan şirketlerin 2014 yılı toplam cirosu programa katılmadan önceki yıllara göre %54 artış gösterdi. Katılımcılar yıllık ortalama %20 civarında ciro artışı sağlarken, ikinci yılında şirket büyümeleri %50'ye ulaştı. 

 KADINLARIN KAZANIMLARI NELER?

  • Türkiye’nin en iyi girişimcileri ve yüksek büyüme göstermiş şirketlerinin liderlerinin de dahil olduğu seçkin bir ağa katılma imkanı,
  • Güncel sektör haberleri, araştırmalar, işletme stratejileri ve uygulamaları hakkında bilgi alışverişi ile bilgi birikimini artırma fırsatı,
  • Potansiyel ortaklıkları, stratejik işbirliklerini, yeni müşteri ve tedarikçiler ile muhtemel sermaye kaynaklarını keşfetme olanağı,
  • Üst düzey danışmanlar ve tanınmış girişimcilerle diyaloglar kurarak liderlik, yöneticilik ve işletme becerilerini geliştirme imkânı,
  • Kendilerinin ve şirketlerinin kurumsal yöneticiler, yatırımcılar ve medya karşısındaki görünürlüğünü artırma şansı.

PROGRAMA BAŞVURU KOŞULLARI NELER?


EY Girişimci Kadın Liderler Programı'na katılmak isteyen girişimci kadınların şirketlerinin Türkiye merkezli ve en az 3 yıldır faaliyette olması, son 2 yılda en az yıllık 1 milyon TL ciroya sahip olması gerekiyor.  Kadın girişimcinin şirkette en az yüzde 25 hisse sahibi olması ve ana karar vericiler arasında yer alması da koşullar arasında yer alıyor. EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı'na başvurmak isteyen kadın girişimciler, 4 Ocak 2017 tarihine kadar www.ey.com/tr/eww web sitesi üzerinden form doldurarak başvuru yapabilecek. 

 EY TÜRKİYE GİRİŞİMCİ KADIN LİDERLER PROGRAMI NEDİR?

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı, işlerini büyütme hedefi, tutkusu ve potansiyeli olan kadın girişimcilere ulaşarak hedeflerini gerçekleştirmelerine yardım edecek etkili bir liderlik programıdır. Programa seçilen girişimciler, yatırımcıların, danışmanların ve diğer başarılı girişimcilerin bilgi ve birikimlerinden yaralanabilecekleri bir ağa katılırlar ve şirketlerini büyütmek için ihtiyaç duydukları beş ana alanda destek ve koçluk alırlar. Bu alanlar arasında büyük düşünmek ve cesur davranmak, güçlü bir kişisel profil oluşturmak, işi yapan değil yöneten olmak, kilit danışman ağlarını kurmak ve şirketin büyümesi için finansman opsiyonlarını değerlendirmek yer alıyor. Program hakkında detaylı bilgiye adresinden ulaşabilirsiniz.

İŞ KADINLARI VE KADIN GİRİŞİMCİ BİYOGRAFİLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

SİZ DE BİYOGRAFİNİZİN YAYINLANMASINI İSTİYORSANIZ BİZE YAZIN

İLETİŞİM - istekadinlarmedya@gmail.com

Son Güncelleme: 27.02.2018 02:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.