Boyner'den bir ilk daha; Sosyal Girişimler ve “El Veren”ler Buluşum’da Buluşuyor!

Sosyal girişimcileri destekleyen ve stratejik bağışçılığı yaygınlaştırmayı hedefleyen yeni bir sosyal girişim olarak hazırlanan Buluşum’da sosyal fayda sağlayacak projeler Boyner Grup ve “el veren”lerin (bağışçıların) desteğiyle hayata geçecek.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
02 Ocak 2016 Cumartesi 21:23
https://youtu.be/WOIyVbr0uvo


Boyner Grup yine bir ilke imza atacağı yeni projesi Buluşum’un hazırlıklarını tamamladı.  Sosyal girişimcileri destekleyen ve stratejik bağışçılığı yaygınlaştırmayı hedefleyen  yeni bir sosyal girişim olarak hazırlanan Buluşum’da sosyal fayda sağlayacak projeler Boyner Grup ve “el veren”lerin (bağışçıların) desteğiyle hayata geçecek.Buluşum, www.bulusum.biz adresindeki platform üzerinden toplumsal gelişimin önünü açacak fikir ve projeleri, bu projeleri destekleyecek kişi ve kurumlarla buluşturacak.


Buluşum, adı üzerinde bir buluşma. Bir tarafta “benim topluma faydalı bir buluşum var” diyen fikir/proje sahipleri var, diğer tarafta, “ben bu buluşu desteklerim” diyerek fikir ve projelere el verenler… Buluşum sosyal girişimcilerle onların fikirlerine “el verecek” bağışçıları bir araya getirecek.
Boyner Grup şirketleri projelere fon desteği verirken projeleri kitlesel  fonlamaya da (crowd funding) açacak. Böylece Buluşum, sadece Boyner Grup değil, herkese açık stratejik bir bağışçılık platformu olacak.


İNOVASYON VE BAĞIŞÇILIK KÜLTÜRÜ ÖNEMLİ
Buluşum’da toplumsal gelişimin önünü açacak fikir ve projeleri tanıtmak ve destek toplamak da; en faydalı ve heyecan verici fikre destek vererek çözümün bir parçası olmak da mümkün… Buluşum aynı zamanda inovatif ve yaratıcı ruha destek olacak. Böylece yeni düşüncelerin önünü açacak, katılımcılığı ön plana çıkaracak. Toplam hayat kalitesinin artması için hep birlikte hareket etmeyi destekleyecek ve bireyin toplumu değiştirme, hayata etkisini güçlendirerek «değişim»e katkıda bulunacak.
Buluşum’la herkesin kendi gücü ve imkanı ölçüsünde toplumsal projelere katılımı sağlanırken, sosyal inovasyon ve bireysel bağışçılık kültürünün gelişmesi desteklenecek.

BULUŞUM DA SOSYAL GİRİŞİM
Buluşum’un ilk danışma kurulu toplantısında platformun detaylarını ve Boyner Grup’un yaklaşımını paylaşan Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner “Buluşum sosyal girişimcilik ve stratejik bağışçılık ekosistemini geliştiren ve destekleyen sürdürülebilir bir sosyal girişim… Dünyada sosyal girişimlere yönelen yetenek, enerji, kaynak, para ve ilgi her geçen gün artıyor. Sosyal girişimler toplumsal gelişime ve değişime büyük katkı sağlıyor. Buluşum’u Türkiye’de sosyal inovasyon ve bireysel bağışçılık kültürünün gelişmesine katkı sunmak için hazırladık” dedi.

SOSYAL FAYDA SAĞLAYAN PROJELER DESTEKLENECEK
Buluşum’un sadece Boyner Grup değil, herkese açık stratejik bir bağışçılık platformu olacağını belirten Boyner, “Buluşum sadece sosyal fayda sağlayacak projelere açık ve bu projelere sadece destek verecek. Buluşum’da şirketlerin sosyal girişimcilere fon sağladığı klasik modelle bireysel bağışçıların sosyal projeleri desteklediği kitlesel fonlama yaklaşımını biraraya getirdik. Boyner Grup’un fon desteği ve pazarlama gücüyle birleşen bu modelin başarılı olacağına inanıyoruz ve sosyal bir projesi ve iş planı olan herkesi Buluşum’a davet ediyoruz” dedi. 


BULUŞUN MU VAR SİTEYE EKLE
Buluşum sosyal fayda sağlayacak fikri ve bir iş planı olan herkese açık. Proje sahipleri www.bulusum.biz web sitesinde yer alan ilkelere uygun iş planlarını online ortamda yükleyerek Danışma Kurulu’nun onayına sunabiliyorlar. Danışma Kurulu tarafından onaylanan projeler sitede yayınlanarak fon toplamaya başlıyorlar.
Şu anda Buluşum’da 4 örnek proje yer alıyor.  Bunlardan ikisi tamamlandı. Bağışçılar Aralık başından itibaren”Yuvarla” ve “Gelecek Daha Net” projelerini inceleyerek “el ver”ebiliyorlar.

GELECEK DAHA NET GENÇLİK PLATFORMU, Türkiye’deki gençlerin doğru eğitim, meslek ve hayat seçimleri yapmalarını sağlayacak bilgi, beceri ve bağlantılara sahip olmaları hayalinden ortaya çıkan bir platform. Gelecek Daha Net, online ve offline rehberlik, mentorluk, eğitimler, buluşmalar, videolar gibi beceri gelişimi araçlarını yaratıcı şekilde kullanarak gençlerin hayatlarıyla ilgili bilinçli kararlar alabilmeleri ve proaktif bireyler olmaları için çalışıyor.
YUVARLA: Yuvarla’nın amacı sivil toplum kuruluşlarının gelirlerini arttırmak ve bağışçılığı yaygınlaştırmak…  Bağış yapmak isteyenlere kolay bir bağış deneyimi yaşatan YUVARLA Türkiye’deki gönüllülük ve bağışçılık kültürünü yaygınlaştırmaya ve geliştirmeye odaklı bir sosyal girişimdir. Kar amacı gütmeyen Yuvarla, müşterilerin alışverişlerinde sepet tutarının küsüratını yukarıya yuvarlayarak, seçtikleri sivil toplum kuruluşuna destek olmalarına imkan sağlar. ​Son Güncelleme: 05.01.2016 00:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.