Gambiya’da Çalışacak Gönüllü Aranıyor

Sen-De-Gel, Gambiya’da yürüttüğü projelerde 2016-2017 dönemi için Gönüllü Proje Koordinatörü Arıyor

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
15 Şubat 2016 Pazartesi 19:00
Gambiya’da Çalışacak Gönüllü Aranıyor
Kısa adı Sen-De-Gel olan Sosyal ve Ekonomik Yaşamda Nitelikli Değişim ve Gelişime Destek Derneği, 2012 yılından beri özellikle “en az gelişmiş ülkelerin” sorunlarını gözeterek hazırlanan projeleri hayata geçiriyor.
Yerelde sürdürülebilir projeler sayesinde toplumların kalkınmasına destek olan Sen-De-Gel, Afrika’nın en küçük ülkesi Gambiya’da 4 yılda balıkçılık, hayvancılık, mikrofinans, balık çiftliği, tavuk çiftliği gibi bir çok projeyi hayata geçirdi, binlerce insanın hayatına dokundu.


Bu başarının ardından benzer projeler Senegal’de de uygulandı.30 yıl süren iç savaş sırasında, sivillerin en temel haklarının ellerinden alındığı Senegal’in Cassamance bölgesinin yaralarının sarılmasında önemli bir rol oynuyor. 30 yıllık bu savaş zaten yoksul olan halkları-özellikle de kaos ortamında çocuklarını beslemek ve okula göndermek isteyen kadınları- daha da zayıf düşürdü.

Sen-De-Gel’in başlattığı “Umut Ekiyoruz” tohum proje ile çoğunluğu 1 doların altında geçinen kadınların oluşturduğu kadın bahçelerine kaliteli tohum sağlanıyor.
 Bırs Ailesi'nin desteğiyle Rahmetli Bırs Necmi anısına Casamance bölgesindeki Couyoncole köyünde su kuyusu açıldı. Ve bir başkası; Betil kardeşlerin rahmetli anne babaları Nevin Betil ve Osman Betil anısına yapımı için sponsor oldukları Ndorna köyü su kuyusu açıldı.Bunlar çalışmalardan yalnızca bir kaçı.
 
Siz de sadece kendi ülkesinde değil tüm dünyada yoksulluğun giderilmesi için çalışmak isteyenlerdenseniz ve daha önce  sivil toplum örgütlerinde çalıştıysanız, bir de İngilizce de biliyorsanız, Sen-De-Gel Derneğinin aradığı kişi siz olabilirsiniz. Çünkü İbrahim Betil’in başkanlığını yaptığı Sen-De-Gel, Gambiya’daki projelerinde çalışmak üzere Gönüllü Proje Koordinatörü arıyor.


Gönüllü Proje Koordinatörü olarak çalışmak isteyenlerden beklenen görevler ve  aranan şartlar ise şöyle,
Saha Ziyareti: Derneğin bütün Proje uygulama alanlarını iki haftada bir kereden az olmamak kaydı ile
* Belirli aralıklarla ziyaret etmesi,
* Çalışmaları izlemesi ve gözlemlemesi,
Raporlama:
* Çalışmalara katılan kişi sayısı,
* Yapılan uygulamalar
* Proje süreçlerinin aşamaları,
* Projelerden yararlanan, etkilenen kişi sayısı
* Proje uygulamalarından elde edilen gelir ve yapılan harcamalar hakkında Derneğe  düzenli rapor vermesi,yapılan tüm harcamaların karşılığında  fatura ve resmi belgeler alınması, saklanması ve dönemsel olarak dernek merkezine gönderilmesi,
*Derneğin farklı proje ve işbirliklerine yönelmesine yardımcı olabilecek yerel bilgilendirme / önerileri yapması,
*Farklı işbirliklerine yönelik fırsatlar geliştirebilmek amacıyla, uluslararası kuruluşlar, devlet kuruluşları, yerel yönetimler ve ilgili sivil toplum kuruluşları gibi paydaşlarla iletişim kurması,
*Gerektiği zamanlarda projelerle ilgili sunumlar yapabilmesi, yerel paydaşlarla toplantılar organize edip duyarlılık geliştirmesi,
*Projelere kaynak sağlayan destekçilerin ilkelerini ve haklarını gözetecek kuralların uygulanmasını sağlanmasına özen göstermesi, beklenmektedir.

Adaylar:*İngilizce bilmelidir,
*T.C. vatandaşı olması tercih sebebidir.* Uluslarası geçerliliği olan araç kullanma ehliyeti olmalı* Gönüllü çalışmaya istekli, tercihen en az 2 yıllık sivil toplum veya iş deneyimi olmalı* Sağlık sorunu olmamalıGönüllülerin, yol paraları, barınma ve yemek giderleri dernek tarafından karşılanacak, ek olarak aylık harçlık verilecektir. Konuyla ilgilenenler detaylı özgeçmişleri ile info@sen-de-gel.org adresine başvurabilirler.
 

Anahtar Kelimeler:
Sen-De-GelGambiyaGönüllü
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cemal demir 2018-10-24 23:09:23

Yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ederim
Bizlerde bizlerde gönüllü adayların saygilar

Avatar
Cemal demir 2018-10-24 23:09:55

Yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ederim
Bizlerde bizlerde gönüllü adayların saygilar

Avatar
Cemal demir 2018-10-24 23:10:28

Yaptığınız hizmetlerden dolayı teşekkür ederim
Bizlerde bizlerde gönüllü adayların saygilar...Erzurum

Avatar
Cingilwayz 2022-01-06 15:21:52

Çalışabilirim