Güler Sabancı: "Sevgili dostumu kaybettik. Şoktayız"

Mustafa Koç'un ölümüyle sarsılan iş dünyası şokta. Ünlü iş insanları yaptıkları açıklamalarla üzüntülerini dile getirirken Koç'un yakın dostu Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı " Mustafa Koç çok güvenilir bir dosttu. Bugün şok içindeyiz, derin bir üzüntü içindeyiz" diye konuştu.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
21 Ocak 2016 Perşembe 19:36
Güler Sabancı: "Sevgili dostumu kaybettik. Şoktayız"


Geçirdiği kalp kriziyle yaşama veda eden Mustafa Koç'un ölümü iş dünyasını yasa boğdu. Siyaset, spor ve sanat camiasından pek çok isim üzüntülerini dile getiren mesajlar yayınladı. Koç Holding'ten yapılan açıklamada, Koç'un ölümünden duyulan üzüntü dile getirildi ve iş dünyasındaki başarılarına dikkat çekildi.

DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ
Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç'un vefatı nedeniyle tüm TÜSİAD ailesi olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında olağanüstü büyük hizmetlerde bulunmuş, sivil toplumun gelişmesine ikame edilmez katkılar sağlamış değerli bir dostumuzu kaybettik. TÜSİAD 2005-2010 Dönemi Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve TÜSİAD Onursal Başkanı Sayın Mustafa V. Koç, iş hayatındaki vizyonu ve entelektüel birikimi ile Cumhuriyet döneminin önemli bir simgesi haline dönüşmüş Koç Grubu'nun yönetimini başarıyla sürdürmüş ve TÜSİAD'ın gelişimine tüm aile büyükleri gibi uzun yıllar boyunca muazzam bir katkı vermiştir. Bizlere ve tüm iş dünyasına örnek kişiliği ile yol göstermiş olan Sayın Mustafa V. Koç'un Türkiye ekonomisine kattığı büyük değeri, Türk özel sektörünün gelişimine verdiği desteği, evrensel demokratik değerlere bağlılığını, toplumsal gelişmeye katkı için sürdürdüğü çalışmaları her zaman şükran ve minnetle anacağız ve kendisini çok özleyeceğiz. Mustafa V. Koç'a Allah'tan rahmet, öncelikle Koç Ailesi'ne, tüm Türkiye'ye, iş dünyasına ve Koç Holding çalışanlarına başsağlığı diliyoruz.


ÖZEL SEKTÖRÜN GELİŞİMİNE MUAZZAM KATKI SAĞLADI
Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği TÜSİAD: "Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç’un vefatı nedeniyle tüm TÜSİAD ailesi olarak derin bir üzüntü içerisindeyiz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasında olağanüstü büyük hizmetlerde bulunmuş, sivil toplumun gelişmesine ikame edilmez katkılar sağlamış değerli bir dostumuzu kaybettik. TÜSİAD 2005-2010 Dönemi Yüksek İstişare Konseyi Başkanı ve TÜSİAD Onursal Başkanı Sayın Mustafa V. Koç, iş hayatındaki vizyonu ve entelektüel birikimi ile Cumhuriyet döneminin önemli bir simgesi haline dönüşmüş Koç Grubu’nun yönetimini başarıyla sürdürmüş ve TÜSİAD’ın gelişimine tüm aile büyükleri gibi uzun yıllar boyunca muazzam bir katkı vermiştir. Bizlere ve tüm iş dünyasına örnek kişiliği ile yol göstermiş olan Sayın Mustafa V. Koç’un Türkiye ekonomisine kattığı büyük değeri, Türk özel sektörünün gelişimine verdiği desteği, evrensel demokratik değerlere bağlılığını, toplumsal gelişmeye katkı için sürdürdüğü çalışmaları her zaman şükran ve minnetle anacağız ve kendisini çok özleyeceğiz. Mustafa V. Koç’a Allah’tan rahmet, öncelikle Koç Ailesi’ne, tüm Türkiye’ye, iş dünyasına ve Koç Holding çalışanlarına başsağlığı diliyoruz.”

SİVİL TOPLUMA İNANMIŞ BİR İNSANDI
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Cansen Başaran-Symes: "Sivil topluma gönülden inanmış bir iş insanıydı. Savunduğu evrensel değerler Tüsiad da hep yaşayacak. "


SEVGİLİ DOSTUMU KAYBETTİK ŞOKTAYIZ
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı "Çok sevgili bir dosttu. Zeki bir insandı, dürüst insandı. Güvenilir bir dosttu. Çok genç yaşta hayatını kaybetti. Bugün şok içindeyiz, derin bir üzüntü içindeyiz. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı sevgili dostum Mustafa Koç’un vefatını derin üzüntü ile öğrendim. Ülkemiz iş dünyası çok sevilen, yüce gönüllü ve çok kıymetli bir evladını çok genç yaşta kaybetmiştir. 

ÖRNEK İŞLER YAPTI
Ekonomimizin ve sanayimizin gelişimine büyük  katkıları ve emeği olmuş  on binlerce kişiye istihdam yaratmış, vakıf çalışmalarında, toplumsal gelişmede örnek işler gerçekleştirmiş, uluslararası itibarı ile tanınmış sevgili Mustafa Koç’un genç yaşta aramızdan ayrılması hepimiz için büyük kayıptır.  Merhuma Allah’tan rahmet; tüm Koç Ailesi’ne, Koç Topluluğu’na ve ülkemize baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

ÇOCUKLUK ARKADAŞIMDI
Alarko Holding ve Alvimedica Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton:
  Çocukluk arkadaşımdı. Ne kadar acı. Nurlar içinde yatsın.

banner274

BİR BEYFENDİYİ KAYBETTİK
Densa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Sabancı: "Ülkemiz çok önemli bir değeri, Mustafa Koç beyefendiyi kaybetmiştir. Başta ailesinin, yakınlarının ve tüm Türkiye'nin başı sağolsun."ÇOK İYİ ARKADAŞTI
Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Sabancı Dinçer: "Koç ailesi olmak üzere tüm ülkemizin başı sağolsun. Mustafa Koç çok iyi bir arkadaş çok saygın bir işadamıydı. Ülkemizi yurtdışında hakkıyla en iyi şekilde temsil etmiştir. Çok üzücü. Mustafa son derece sevecen bir kişiydi. Herkese, tüm arkadaşlarına, arkadaşlarının çocuklarına. İnsanlığa yakın kişiliğiyle tanındı. Yaşama bağlıydı. Çok canlı bir kişiliği vardı. Ona hiç yakışmıyor ölüm ama elden bir şey gelmiyor. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. 3-4 gün evvel görmüştüm. Son derece iyi, keyifli ve rahat görmüştüm. Üzücü bir sürpriz oldu. Tekrar başsağlığı diliyorum.

KARDEŞİMDİ, YERİ DOLDURULMAYACAK
Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk: "Çok sevgili arkadaşım, kardeşim, Koç ailesinin değerli evladı, zaman zaman dertleştiğimiz, zaman zaman sevincimizi paylaştığımız, varlığından hep gurur duyduğum Mustafa Koç artık yok... Kederimiz sonsuz,  yeri hiç doldurulamayacak. Mustafa sen bizim, Türkiye'nin; Büyük Koç camiasının kalbinde her daim var olacaksın. Mekanın cennet olsun. Koç ailesinin, Koç camiasının acısını paylaşıyor,  sabırlar diliyorum. Allah Rahmet Eylesin."
İNSAN GİBİ İNSANDI
Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu: "Öncelikle bütün Koç ailesinin başı sağolsun. Ani bir şekilde oldu. Değerli bir insandı, insan gibi bir insandı. Çok yakın bir dostumdu. İşini, ülkesini seven, bütün iş dünyasında sevilen bir dostumdu. Sabah 09.00'da öğrendim, hastaneye gittim, geldim. Diyecek bir şey bulamıyorum. Türkiye iyi bir insanını, iyi bir işadamını kaybetti. Mütevazı bir insanlığı vardı."


ÇOK MÜTEVAZİYDİ
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan :"Koç ailesinin, Türk iş dünyasının başı sağolsun. Çok sevdiğimiz bir dostumuzu çok genç yaşta kaybettik. Çok mütevazi bir insandı. Hepimizin başı sağolsun. Çok kalander bir insandı. Anadolu'da katıldığımız toplantılarda çok sevilen bir insandı. Çok arayacağız.


ÖNCE İNSAN SONRA YÖNETİCİYDİ
Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy: "Çok üzgünüz, canımız kadar sevdiğimiz bir insanı kaybettik." dedi.el bir insandı. İyi bir Fenerbahçeli'ydi. Allah'tan rahmet diliyorum. Koç ailesinde yetişmiş, merdivenleri teker teker çıkmış bir insandı. Önce insandı, sonra yöneticiydi."

DERİN ÜZÜNTÜ DUYDUM
Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Çiğdem Ertem: Çok değerli Mustafa Koç'un ani kaybından derin üzüntü duydum. Ailesine ve KOÇ Grubu'na baş sağlığı diliyorum


DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİM
Kiğılı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı:" Çok değerli bir işadamını kaybettik. Mütevazılığı ile iş severliği ile harikulade bir insandı. Çok derin bir üzüntü yaşıyorum. Söylenecek bir şey bulamıyorum, çok üzgünüm.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan. "Hepimizi sabah şoka sokan bir olayla karşı karşıyayız. 2016 maalesef tatsız olaylarla başlamıştı, umarım ki bu duyacağımız son tatsız haber olur. Ülkemizin başı sağolsun, Türk sanayisinin başı sağolsun, hepsinden önce Koç Ailesi'nin, Koç camiasının başı sağolsun. Çok genç yaşta kaybettik değerli Mustafa Koç’u. Hayatının en verimli döneminde kaybettik. Sözün bittiği yerdeyiz, ruhu şad olsun.

Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören : "16 yaşından beri tanıdığım komşumu kaybettim. Çok üzgünüm. Türkiye büyük bir işadamını kaybetti.

Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak:  İş dünyasının önde gelen kişilerinden olan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç Beyefendinin vefatı bizleri üzmüştür.
Başkanlığını yaptığı Koç Holding ile büyük başarılara imza atan Mustafa Koç, yaptığı yatırım ve faaliyetlerle de Türkiye ekonomisine önemli katkılarda bulunmuştur. İş dünyasında önemli bir yeri bulunan Mustafa Koç’a rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu :"Türkiye, tüm girişimcilere rol model olan, on binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan, ekonomimizin en önemli aktörlerinden birisini kaybetmiştir. Üzüntümüz çok büyük.


Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu: "Hepimizin başı sağolsun. Koç Grubu yarattığı katma değer ve istihdam ile Türkiye’nin lider kuruluşudur. Genç yaşında kaybettiğimiz Sayın Mustafa Koç’un kaybından doğan açık kolay kapanmaz."


Feniş Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Aloğlu: "Mustafa'yı 30 yılı aşkın bir zamandır tanırım. Çok çeşitli zamanlarda beraber olduk. Bir numaralı özelliği çok iyi bir insan olmasıydı. Çok mütevazi bir insandı. Ailesi bir Koç kaybetmedi ülkemiz bir Koç kaybetti. Allah rahmet eylesin. Onda taraf olmak değil memleket sevgisi vardı. Sağduyulu, sabırlı bir insandı. Ne söylüyorsa ülkesi için söylemiştir. Sabahın köründe kalkıp işinin başında olurdu. Mustafa çok çok güzel işler yaptı. "


Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Sevim:"Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç’un vefatından dolayı derin bir üzüntü içindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına sabır ve başsağlığı dileriz."


Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkanı Tarkan Kadooğlu:" Türkiye ekonomisinin sanayi hamlesine ilk harcı koyan Koç Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Türkiye’nin ekonomik, demokratik ve toplumsal hayatına çok önemli katkılar yapmış değerli bir iş insanı ve sivil toplum gönüllüsüydü.  Türkiye’nin üretim ve yatırımına, girişimcilikten KOBİ’lerin gelişimine, mesleki eğitimden iş dünyasında cinsiyet eşitliğine kadar bir çok alanda gelişimine adamıştı. Özel sektörde geçirdiği iş yaşamı kadar, sivil toplum örgütlerinde aktif olarak aldığı görevleri de başarıyla yerine getirmiş bir iş insanıydı. "

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği: "Türk iş dünyasının değerli iş adamlarından Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Koç’un vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Ülkemiz ekonomisinin yanı sıra, inşaat malzemeleri sektörümüzün de gelişimine sanayi ve ticaret alanında yaptığı yatırımlarla ve sağladığı istihdamla önemli katkılarda bulunan Koç Holding, Merhum Mustafa Koç’un yönetiminde başarılı çalışmalara imza atmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere, Koç Holding çalışanlarına, iş dünyamıza ve ülkemize başsağlığı dileriz.

Son Güncelleme: 23.01.2016 01:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.