Fikrim Var Diyen Kadınlar İçin Girişimcilik Kampı Başlıyor

Teknoloji ve inovasyon alanında "Bir fikrim var!" diyen tüm girişimci kadınların başvurabileceği “İnovasyonda Kadın” projesinin 2.Girişimcilik Kampı 19-24 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
01 Haziran 2016 Çarşamba 15:15
Fikrim Var Diyen Kadınlar İçin Girişimcilik Kampı Başlıyor
Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM ve TÜBİTAK Marmara Teknokent MARTEK’in  işbirliğiyle gerçekleştirilen “İnovasyonda Kadın” projesi hem ekonomik kalkınma hem de kadınların güçlendirilmesini amaçlıyor. İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampının 1’incisi 31 Ağustos-4 Eylül 2015 tarihlerinde yapılmıştı. Şimdi sıra 2’inci kampta. KADEM’in ev sahipliğinde düzenlenen basın toplantısında KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz, TÜBİTAK MARTEK Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek, TÜBİTAK MARTEK Danışmanı Deniz Yayla ve KADEM İş Dünyası ve Ekonomi Komisyonu Başkanı Arzu Odabaşı projenin detaylarını açıkladı.
KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz, İnovasyonda Kadın projesinin 1.Kampı ile kapsayıcı ve sürdürülebilir bir girişimcilik modeli oluşturduklarını, devlet kurumları, sivil toplum ve medya aktörleri arasında güçlü bir ortaklık sağladıklarını belirten KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz proje ile 5 kadın girişimcinin kendi işini kurduğunu söyledi. Aydın " Projemizin 2.sinde yine ilk 5 kadınımızın, hayallerinin gerçeğe dönüşmesi için fırsat sahibi olmalarını destekleyeceğiz." dedi.
İş Fikri Olan Başvuru Yapacak

Girişimcilik Kampı, üç aşamada gerçekleştiriliyor. Birinci aşama AR-GE, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikirleri projelerinin başvuru sürecini kapsıyor. İkinci aşamada, TÜBİTAK Marmara Teknokent (MARTEK) hakemlerinin yapacağı değerlendirmeler sonucunda finale kalan 30 proje seçiliyor. Üçüncü aşamada ise finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 19-24 Eylül 2016 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak 5 gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacak. Finalde seçilecek projeler, kamp sonrası ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanırsa, proje başına 25.000 TL ilave destekle ödüllendirilecek.  

İnovasyonda Kadın Projesi, kadınların girişimcilik yeteneklerinin arttırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla düzenlenen bir projedir.

 
5 proje sahibine 25 bin TL ödül verildi
Projenin kampının ilkinde, 10 Ağustos 2015 tarihine kadar “Bir Fikrim Var” diyerek kampa başvuruda bulunan 350’ye yakın kadın girişimciden, TÜBİTAK MARTEK hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu, 30 proje sahibi kampa katılmaya hak kazandı. 30 seçkin girişimci, 5 gün boyunca akademisyenler tarafından verilen girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim aldı. “Melek Yatırımcılarla” buluşma fırsatı da yakalayan katılımcılar kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri, sektörde kendilerine nasıl yer bulacakları ile ilgili de tecrübe edindiler. Sektörlerinde başarılı olan yöneticiler tarafından tecrübe paylaşımları da yapılan kamp sonunda en başarılı 5 proje sahibine 25.000 TL ödül verildi.
 
Proje uygulama eğitimi de aldılar
“İnovasyonda Kadın” Projesi kapsamında Girişimcilik Kampı’nda edindikleri deneyimleri ve geliştirdikleri iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak hedefiyle 25-26 Ocak 2016 tarihlerinde KADEM Genel Merkezinde “Proje Uygulama Eğitimi” verildi. KADEM, TÜBİTAK MARTEK ve İstanbul Kalkınma Enstitüsü (İSTKE) işbirliğinde düzenlenen eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi. 360 TV, projeyi ve girişimcilik kampına katılan iş fikirlerini 19 bölümden oluşan bir TV programı ile kamuoyuna tanıttı.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

banner274

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı.. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadınları röportaj serimizde bu kez Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Darip ile konuştuk. Ebru Darip Kimdir? Ebru Darip hayat hikayesi, başarılı iş kadını nasıl olunur, Koçtaş'ta toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları neler, mağaza müdürü olmak için hangi özellikler gerekir, pazarlama müdürü olmak için hangi özellikler gerekir, çalışan kadınların sorunları nelerdir?

Son Güncelleme: 08.02.2021 18:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.