Türkiye'nin iş kadınlarına yönelik ilk ekonomi haber sitesi yayın hayatına başladı. 
 
​Yeni yılla birlikte bir haber sitesi daha yayın hayatın başladı. Gazeteci Tülay Şubatlı'nın kurduğu www.istekadinlar.comTürkiye'nin iş kadınlarına yönelik yayın yapacak olan ilk ekonomi haber sitesi özelliği taşıyor.  
"İş Kadınlarının Sesi" sloganıyla yola çıkılan sitede iş dünyasındaki kadınların yaptıkları çalışmalar, başarı hikayeleri, girişimci kadınlar, kadının güçlenmesi ve kadın istihdamının artırılması için projeler üreten vakıf ve şirketlerin etkinlikleri, kadın hakları için mücadele eden kadın örgütlerinin yaptığı çalışmalar yer alacak. 
​Ayrıca erkek patronlarla yapılan röportajların odak noktasında yine çalışan kadınlar olacak. Erkeklerden kadınlara başarı sağlayacak tüyolar da sitede yer alacak.
​Gazeteci Tülay Şubatlı, siteyi kurma nedenini şöyle açıklıyor: "İ
ş dünyasındaki cam tavanlara, duvarlara rağmen kadınlar çok önemli işlere imza atıyor; iş kadını örgütleri diğer kadınların da güçlenmesi için pek çok etkinlik düzenliyor, girişimci kadınların başarı dolu hikayeleri başka kadınlara ilham kaynağı oluyor, patron kadınlar yolun başındaki kadınların engellerle dolu yolunu açmaya çalışıyor, şirketler, vakıflar özel projelerle kadın erkek eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının, girişimcinin, kadın yönetici ve patron sayısının artırılması için pek çok projeyi hayata geçiriyor.
​ Amacımız 
​bütün​
 bunların bir arada bulunabileceği, iş kadınlarının sesi olan, kadınların iş hayatında güçlenmesi için çalışmalar yapanların birbirinden haberdar olabileceği, sadece iş kadınlarının değil iş adamlarının da ilgiyle takip edeceği 
​bir yayıncılık yapmak.​
"
Sitedeki ilk özel haber internet siteleri tarafından kullanılmaya başlandı bile. AK Partili eski vekil Özlem Zengin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanı olmasıyla ilgili haber www.istekadinlar.com'un özel haberi