Türkiye'nin iş kadınlarına yönelik ilk ekonomi haber sitesi yayın hayatına başladı.

Yeni yılla birlikte bir haber sitesi daha yayın hayatın başladı. Gazeteci Tülay Şubatlı'nın kurduğu www.istekadinlar.com Türkiye'nin iş kadınlarına yönelik yayın yapacak olan ilk ekonomi haber sitesi özelliği taşıyor.

"İş Kadınlarının Sesi" sloganıyla yola çıkılan sitede iş dünyasındaki kadınların yaptıkları çalışmalar, başarı hikayeleri, girişimci kadınlar, kadının güçlenmesi ve kadın istihdamının artırılması için projeler üreten vakıf ve şirketlerin etkinlikleri, kadın hakları için mücadele eden kadın örgütlerinin yaptığı çalışmalar yer alıyor.

Gazeteci Tülay Şubatlı, siteyi kurma nedenini şöyle açıklıyor:

"İş dünyasındaki cam tavanlara, duvarlara rağmen kadınlar çok önemli işlere imza atıyor; iş kadını örgütleri diğer kadınların da güçlenmesi için pek çok etkinlik düzenliyor, girişimci kadınların başarı dolu hikayeleri başka kadınlara ilham kaynağı oluyor, kadınlar yolun başındaki kadınların engellerle dolu yolunu açmaya çalışıyor, şirketler, vakıflar özel projelerle kadın erkek eşitliğinin sağlanması, kadın istihdamının, girişimcinin, kadın yönetici ve şirket sahibi sayısının artırılması için pek çok projeyi hayata geçiriyor.

Amacımız bütün bunların bir arada bulunabileceği, iş kadınlarının çalışan kadınların sesi olan, kadınların iş hayatında güçlenmesi için çalışmalar yapanların birbirinden haberdar olabileceği yayıncılık yapmak. Böylece kadın erkek eşitliğindeki zihniyet dönüşümüne katkı sunmak"