Alaton; "Diyabet hastaları için başka stent yok"

Paris’teki EuroPCR Girşimsel Kardiyoloji Kongresinde dünya çapında ünlü kardiyologlar, canlı vaka çalışmasında diyabetik hastaya Alvimedica’nın Cre8™stentini taktı. Alvimedica’nın Cre8™ stentinin etkinlik açısından İlaçlı Stentlerde yeni bir çığır açması bekleniyor

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
21 Mayıs 2016 Cumartesi 08:22
Alaton; "Diyabet hastaları için başka stent yok"
 Avrupa Girişimsel Kardiyoloji Birliği - EAPCI (European Association for Percutaneous Cardiovascular Interventions) tarafından her yıl organize edilen EuroPCR, girişimsel tıbbın en önemli Kongrelerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu Kongre 15.000 m2 alanda, Avrupa, Asya, Afrika ve Amerika kıtalarından 12 binden fazla katılımcının yer aldığı, altmıştan fazla canlı vakanın gerçekleştirildiği, dünyanın en ilgi gören tıbbı organizasyonları arasında bulunuyor.
Sağlık teknolojisinde Türkiye’nin uluslararası markası Alvimedica, Girişimsel Kardiyoloji’nin en önemli kongresi olan EuroPCR da ürünlerini, kardiyologlarla buluşturdu. 

Alvimedica, Paris’te düzenlenen EuroPCR 2016 Kongresinde “Diyabetik hastalarda PCI-girişimsel kardiyoloji mücadelesini çözüme döndürmek” oturumuna ev sahipliği yaptı. Bu oturumda dünyaca ünlü kardiyologlar Prof Dr. Tchetche ve Prof Dr. Dumonteil Toulouse, Pasteur Kliniği’nde bir diyabet hastası üzerinde Alvimedica tarafından üretilen Cre8™ stentini kullanarak canlı PCI vakası uyguladı.

Canlı vakadan sonra, Prof Dr. Byrne, Amphilimus™ formülasyonunun diyabet hastalarında nasıl çalıştığına ve PCI için nasıl bir etki yarattığına dair bir sunum yaptı. Ardından Prof Dr.Sardella klinik program ve Cre8™’in özellikle diyabet hastaları için olan klinik kanıtlarını anlattı. Prof Dr. Stella ise Cre8™stenti’nin klinik bir sonuçlar bağlamında, hastanın günlük yaşamına etkileri üzerine görüşlerini aktardı. Prof Dr. Vernheye ve Prof Dr. Eeckhout bu ilginç ve interaktif oturumu yorumları ile zenginleştirdiler.
 
Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, “Ameliyat odasında yenilikte bir sonraki seviyeyi arayan medikal profesyoneller için, minimal girişimsel medikal teknolojiler odaklı, faaliyet gösteren genç ve dinamik bir şirketiz. Doktorlarla birlikte “beraber geliştirme” yaklaşımıyla çalışarak, girişimsel kardiyolojide henüz karşılanamamış ihtiyaçları karşılamayı amaçlıyoruz. Dünya çapında büyük öneme sahip bu kongrede Alvimedica’nın, diyabetik kalp hastalarına yönelik, yenilikçi ürünlerinden olan Cre8™ stentinin yine dünyanın önde gelen kardiyologlarından övgü toplaması bizleri gururlandırdı.” dedi.

Kongre süresince yenilikçi stentlerinin bu alandaki dünya devlerinin ürünleriyle aynı arenada olduğunu ifade eden Alaton, %100 Türk sermayeli ilk ve tek yerli stent ve kateter üreticisi olarak, Alvimedica’nın geliştirdiği, özellikle diyabetik hastalarda çok daha iyi çalışan ve yaşam kalitesini yükselten Cre8™ ilaçlı stentin medikal pazarda gördüğü ilgiden memnun kaldıklarını ifade etti. Alaton “Diyabet hastalarına uygun stentle ilgili sayısal olarak büyük çapta klinik bir araştırmanın başlangıcını da bu kongre yaptık. Dünya çapında diyabet hastalarının kullanabileceği başka bir ürün yok. ABD’deki kardiyoloji duayenleri de bu ürünü kullanmaya çok istekli olduklarını bildirdiler.” diye konuştu. 
 
Kongrede Alvimedica’nın ev sahipliğinde gerçekleşen oturumunun amacı, Cre8™ stentinin eşsiz DES teknolojisinin diyabet hastalarına etkinlik ve güvenlik bağlamında nasıl bir çözüm üreteceğini tartışmaktı. Polimersiz ve Bio-Inducer Karbon Kaplamaya sahip platformu hastanın güvenliğini sağlaması beklenirken, patentli Abluminal Reservoir Teknolojiyle kontrollü Amphilimus™ (Sirolimus ve Organik Asit) salınımının ise etkinlik açısından İlaçlı Stentlerde yeni bir çığır açması bekleniyor. Diabetes Mellitus (Diyabet), Koroner Arter Hastalığı sebebiyle oluşan 3 ölümünden 2 si ile ilişkili. Günümüzdeki İlaçlı stentlerin diyabetik hastalarda etkinlikleri hala geliştirilmesi gereken bir noktada ve diyabetik olmayan hastalar ile kıyaslandığında diabetik hastalarda ilaçlı stentler daha az etkin durumda. Ayrıca diabetik hastaların kompleks anatomisi ve diyabetin yanında diğer hastalıkların var olması gibi etmenler ilaçlı stentleri güvenlik açıdan da değerlendirecek bir konu haline getirdi.
 
Türk Alvimedica dünya şirketi
2007 yılında kurulan Alvimedica, ameliyathanede inovasyon alanında hekim ve cerrahlara yeni nesil, minimal-girişimsel sağlık teknolojileri sunuyor. Şirketin Çatalca’da 5.500 m2‘lik üretim tesisinde, hijyen ortamı sağlanmış, 10.000 class (tam steril) Avrupa’nın en büyük temiz odalarından biri bulunuyor. Bu tesiste hem Ar-Ge hem üretim yapan Alvimedica, 2013 yılında ise benzersiz stent teknolojileri ile dikkat çeken İtalyan şirket CID’yi satın alarak dünyadaki polimersiz ilk ilaçlı stent üreticisi konumuna geldi. Yüksek teknolojili girişimsel kardiyoloji ile periferik vasküler ürünlerinin üretimi ve Ar-Ge çalışmaları İtalya ve Türkiye merkezli olarak devam ediyor. Alvimedica hekimlerle de çalışarak servislerini ve ürünlerinin kalitesini sürekli geliştirerek “birlikte yaratma” ‘ya inanmaktadır. 
Alvimedica ürünlerine uygulanmış özel stent tasarımları, hemo ve biyo uyumluluğu arttıran saf karbon kaplamaları ve ilaç salımlı stentlerindeki en gelişmiş son teknolijiler gibi eşsiz teknolojilere sahiptir. Şirket, özel polimersiz ilaçlı stenti: Cre8™’ ürünlerinin yanı sıra birinci sınıf çıplak metal stentler, kılavuz kateterler, diagnostik kateterler ve balon kataterler de üretiyor.

Son Güncelleme: 05.07.2016 09:02
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.