​Türk Alvimedica'dan 4 dev proje

70'den fazla ülkeye stent satan yüzde 100 yerli şirket Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, Türk ekonomisine büyük katkı sağlayacak dev projelerini anlattı. 

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
06 Eylül 2016 Salı 12:54
​Türk Alvimedica'dan 4 dev proje
Yüzde 100 yerli Alvimedica, 2007 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede global bir şirkete dönüştü.  Çatalca'daki üretim tesislerinin yanı sıra 2013 yılında İtalyan CID'i satın alarak dünyadaki polimersiz ilk ilaçlı stent üreticisi olan Alvimedica, ürettiği girişimsel sağlık teknolojilerini 70'den fazla ülkeye pazarlıyor. Türkiye'den ihraç edilen ürünlerin fiyatı ortalama 5 Amerikan Doları'nı geçmiyor. Oysa ihracatı yapılan yerli stentin kilogramı 15 - 105 bin dolar arasında satılıyor. Türkiye ise kardiyolojide kullanılan tüm stentleri ithal ediyor. Alvimedica yeni yatırımları ileTürkiye'den stent ihracatı yapmaya hazırlanırken bir yandan da global ölçekteki projeleri ile milyar dolarlık bir şirket olma yolunda ilerliyor.

Alvimedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton, şirketin hayata geçirdiği 4 dev projeyi anlattı. 

1) ALVIMEDICA TÜRKİYE'DEN STENT İHRACATI YAPAN İLK ŞİRKET OLACAK
Türkiye'de kullanılan stentlerin tamamı başka ülkelerden ithal ediliyor. 50 milyon ciroya sahip olan Alvimedica'nın en büyük hedefi bunu tersine çevirmek. Şu anda üretiminin yüzde 85'i İtalya'daki tesislerinde gerçekleştirilen şirket, üretim hatlarını Türkiye'ye taşıyor burada da stent üretiyor. Alvemedica Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Alaton 2017 hedeflerini şöyle anlattı; "Şirketin üretiminin yüzde 15’i Türkiye’den yüzde 85’i İtalya’da yapılıyor. 2017 sonrasında bu oran tam tersine dönecek. Karbon kaplama teknolojisine dayalı üretimi 2017’de başlatmayı hedefliyoruz.Türkiye’de stent pazarının büyüklüğü 120 milyon dolar ve tamamı ithal ediliyor. 2017’de bu alanda yerli üretime koruma gelecek. Biz 20 milyon dolarlık bir yatırımla ithalatın önüne geçmeyi ve dahası Türkiye’den stent ihraç eder duruma gelmeyi hedefliyoruz” 


​2) RUSYA, MISIR VE İRAN'DA TESİS AÇILACAK
​Alvimedica, Türkiye'nin yanı sıra başka ülkelerde de yatırımlarına hız kazandırıyor. Rusya'da da bir üretim tesisi kurmayı planladıklarını belirten Leyla Alaton; "2017'de Rusya’da üretime başlamayı planl​ıyoruz. 3 milyon dolarlık yatırımla kurulacak olan tesise faz faz teknoloji transferi yap​acağız. Yurtdışında sağlık teknolojileri alanında yerel üreticiler destekle​niyor. Rusya’da ​da benzer uygulamanın olması bir avantaj. İran’da ise yerel bir ortakla yatırım planı​ ​yapıyoruz. Tesislerin yapımı için uygun yer araştırması devam ediyor. Mısır’da da​ ​benzer bir yatırım planlıyoruz" 
​3) FDA ONAYLI STENT GELİYOR
​Leyla Alaton, ​ ​Mayıs ayında yapılan Avrupa Girişimsel Kardiyoloji Birliğinin düzenlediği EuroPCR'da  ​Alvimedica’nın geliştirdiği, özellikle diyabetik hastalarda çok daha iyi çalışan ve yaşam kalitesini yükselten Cre8™ ilaçlı stent​ ile ilgili  sayısal olarak büyük çapta klinik bir araştırmanın başlangıcını  bu kongrede yaptık​larını açıklamış ve "Dünya çapında diyabet hastalarının kullanabileceği başka bir ürün yok. ABD’deki kardiyoloji duayenleri de bu ürünü kullanmaya çok istekli olduklarını bildirdiler.” de​mişti. ​Alaton, diyabetlilerde kullanıldığında da iyi sonuçlar elde edilen  stent için Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi - FDA’e başvurulduğunu, bu yıl 50 merkezde başlayacak 2.5 milyon dolar​lık klinik araştırmanın 2018’in ikinci yarısı​nda tamamlanacağını söyledi.
​4) İKİ YENİ KALP KAPAKÇIĞI ÜRETİLECEK
​Alvemedica'nın üzerinde çalıştığı 2 önemli proje sonuçlandığında ise şirket milyar dolarlık bir değer kazanacak. Alvimedica'yı uçuracak olan projede 2 adet kalp kapakçığı üretimi planlanıyor. Kapakçıklar şu sıralarda hayvanlar üzerinde deneme aşamasına ulaştı. Klinik deneyde kalp kapakçıklarının 200 hayvana takı​lıp takipleri ve sonuçları alındıktan sonra insan deneylerine geçileceğini ifade eden Alaton bir stentin ortalama 160 dolara satılırken, kalp kapakçığının 50 bin TL’ye satıldığın​ı, projelerin hayata geçmesi halinde milyar dolarlık bir şirket haline gelebileceklerini ​belirtti.. Alaton, tüm ürünlerden istedikleri gibi onay alırlarsa mevcut tesisin yanına ek bir tesis yapıp üretim kapasitesinin 3 katına çıkartılması​nı planladıklarını da söyledi. ​

Leyla Alaton kimdir?
Başarılı iş kadını Leyla Alaton, Notre Dame de Sion mezunudur. Üniversiteyi A.B.D.’ nin New Jersey eyaletinde Fairleigh Dickinson Üniversitesinde, İş İdaresi ve Yöneticilik üzerine okudu. Masterını New York Üniversitesinde, Sosyal Bilimler dalında tamamladı.1986’da Alarko’da Pazarlama alanında çalışmaya başladı.1993 yılında, kendi şirketi olan Megatrend Halkla İlişkiler Danışmanlık şirketini kurdu. Aérospatiale Alcatel gibi Dünya Devlerine danışmanlık yaptı.1992 yılında, Milli Prodüktivite Merkezi tarafından ‘Yılın İş Kadını’ seçildi.
1993 yılında, Davos Dünya Ekonomik Forumu bünyesinde ilk defa seçilen ‘Geleceğin Liderleri’ ndendi.
Alarko Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Alvimedica Tıbbi Ürünler San. ve Dış Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Leyla Alaton Türk-Fransız ilişkilerine katkılarından dolayı Fransa’nın en büyük devlet nişanı olan Légion d’Honneur ile ödüllendirilmiştir. Cartier Dünya Kadın Girişimcilik Ödülü Jüri Üyesi, Womens Forum, New Museum, New York Leadership Council Üyesi, GYİAD Kurucu Üyesi, KAGİDER Kurucu Üyesi, GIF Üyesi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Danışma Kurulu Üyesi, Contemporary Art İstanbul Danışma Kurulu Üyesi, Bir Dilek Tut Derneği Danışma Kurulu Başkanı ve WPO üyesidir. Kadın Hakları, Kadının güçlenmesi, Girişimcilik vs. gibi konularda TV.’de, üniversitelerde çeşitli dernek ve vakıflarda aktif ve popüler bir konuşmacıdır. İki erkek çocuk annesidir.

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

banner274

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı.. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadınları röportaj serimizde bu kez Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Darip ile konuştuk. Ebru Darip Kimdir? Ebru Darip hayat hikayesi, başarılı iş kadını nasıl olunur, Koçtaş'ta toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları neler, mağaza müdürü olmak için hangi özellikler gerekir, pazarlama müdürü olmak için hangi özellikler gerekir, çalışan kadınların sorunları nelerdir?

Son Güncelleme: 28.10.2021 11:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.