Cem Boyner, "Dünyamız, Ülkemiz, Tüm Ekosistem İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz"

Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, "Dünyamız, ülkemiz, şehrimiz ve sınırlı kaynakları paylaştığımız tüm ekosistem için daha iyisini istemeye ve daha iyisi için çalışmaya devam edeceğiz."dedi.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
11 Haziran 2020 Perşembe 14:05
Cem Boyner, "Dünyamız, Ülkemiz, Tüm Ekosistem İçin Çalışmaya Devam Edeceğiz"

 

Boyner Holding, Birleşmiş Milletler'in 193 ülkenin onayıyla 2015'te kabul ettiği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacı doğrultusunda hazırlanan "Boyner Grup 2019 Sürdürülebilirlik Raporu"nu yayınladı. 

Raporda paydaşlara yönelik konuşmasına yer verilen Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, sadece işleri için değil insanlığın, hatta dünyanın devamı için çok önemli buldukları sürdürülebilirlik çalışmalarını ve performanslarını geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da tüm paydaşlarıyla “Sürdürülebilirlik Raporu”muz içinde paylaştıklarını söyledi. 

"Türkiye ve Dünya’da çok kritik ve önemli bir süreçten geçiyoruz" diyen Boyner, sözlerini şöyle sürdürdü, " İklim krizinin insanlıkla birlikte tüm canlı yaşamı etkilediği, tüm küresel dinamiklerle birlikte günlük hayatı kökten değiştiren pandemilerin yaşandığı, jeopolitik belirsizliklerin ve zorlukların had safhaya çıktığı, yeni teknolojilerin iş yapma ve yaşama biçimlerini kökten değiştirdiği bu ilginç dönemde şirketlerin toplumsal ve küresel sorumlulukları da yeniden tanımlanıyor. Bu çerçevede aldığımız kararlar ve kurumsal pratiklerimiz sadece şirketler, çalışanları, hissedarları ve iş ortakları için değil tüm insanlık, ekosistemler ve toplumsal dinamikler için önem arzediyor. Ayak izlerimiz her zamankinden de daha önemli ve belirleyici."

Çalışmaya, üretmeye, değer ve fark yaratmaya devam ederken çevreye, topluma ve insanlığa etkimize her zamankinden fazla dikkat edilmesi gerektiğine dikkat çeken Cem Boyner, sözlerine şöyle devam etti, "Birleşmiş Milletler’in 2015 yılında yayınladığı Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları toplumsal ve ekonomik sürdürülebilirlik için tüm insanlığa ve toplumlara önemli hedefler koyuyor. Boyner Grup olarak tüm iş yapış şekillerimizi bu 17 amaca destek olacak şekilde organize ediyoruz. Yıllardır işimizin çevresel etkilerini sadece kendi mağazalarımız ve fabrikamızda değil tedarik ekosistemimiz ve dağıtım kanallarımızda da yönetme prensibiyle çalışıyoruz.

İşyerinde demokrasi uygulamalarımız, toplumsal cinsiyet eşitliği yaklaşımımız, STK’larla işbirliklerimiz, dezavantajlı topluluklara ve girişimcilik ekosistemine sağladığımız desteklerle çalışanlarımız, müşterilerimiz, sektörümüz ve tüm toplum nezdinde pozitif etkimizi artırma stratejimizi titizlikle uyguluyoruz. Boyner Grup’taki güçlü kurumsal yönetişim geleneğimizi, sürdürülebilir değer yaratma anlayışıyla güçlendirmeye ve geleceğe taşımaya devam ediyoruz."

Boyner Grup 2019 Sürdürülebilirlik Raporu'nu Birleşmiş Milletler’in belirlediği 17 hedefe temas ettikleri noktaları ve küresel amaçlara sağladıkları katkıyı ortaya koymak için hazırladıklarını ifade eden Boyner, "İşimizi iyi yapmanın doğal bir parçası olarak gördüğümüz 8 Mart

Kampanyaları, Askıda İyilik, İyiliğe Dönüştür, Boyner Grup Gönüllüleri, İyi İşler, İyi İşler Dükkan ve Buluşum gibi “iyi işler”imiz 2019 boyunca gelişerek devam etti. İnovasyon ve Ar-Ge merkezlerimizde geliştirilen proje ve ürünler, tedarik zincirimizin sürdürülebilirliği, çevresel etkimizin yönetilmesi ve geliştirilmesi, sosyal ve kimyasal uygunluk gibi alanlarda performansımızı geliştirip iyileştirdik." dedi. 

banner274

Boyner, sözlerini şöyle noktaladı, "Tüm Boyner Grup şirketlerimizin; çalışanlarımız, hissedar ve iş ortaklarımızla birlikte 2019 yılı boyunca daha yaşanabilir bir gelecek ve sürdürülebilir bir iş ortamı için attığı adımlardan mutluluk duyuyorum. Sorumluluk, işbirliği ve dayanışma gibi önemli değerlerimizi yaşatıp hayata geçiren Boyner Grup ailesinin üyelerine tek tek teşekkürlerimi sunuyorum. Dünyamız, ülkemiz,

şehrimiz ve sınırlı kaynakları paylaştığımız tüm ekosistem için daha iyisini istemeye ve daha iyisi için çalışmaya devam edeceğiz."

Son Güncelleme: 11.06.2020 14:23
Anahtar Kelimeler:
Cem BoynerBoyner Holding
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.