Vodafone Türkiye'nin sürdürülebilirlik raporuna global ödül

Vodafone Türkiye, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin düzenlediği 2018 Spotlight Ödülleri Global İletişim Yarışması’nda Sürdürülebilirlik Raporu ile Altın Ödül’ün sahibi oldu ve “En İyi 100 İletişim Çalışması” arasında 15. sırada yer aldı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
11 Kasım 2018 Pazar 15:32
Vodafone Türkiye'nin sürdürülebilirlik raporuna global ödül

 

Vodafone Türkiye, dünyanın en prestijli halkla ilişkiler platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi (LACP) tarafından düzenlenen 2018 Spotlight Ödülleri Global İletişim Yarışması’nda “Sürdürülebilirlik Raporu” kategorisinde Altın Ödül’ün sahibi olurken, En İyi 100 İletişim Çalışması arasında da 15. sırada yer aldı. Tüm dünyadan 1.500 başvurunun yarıştığı 2018 Spotlight Ödülleri’nde, “Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu”, ilk izlenim, anlatım, görsel tasarım, yaratıcılık, mesajların netliği ve algılanan uyumluluk kriterlerine dayanılarak yapılan değerlendirmede 100 üzerinden toplam 98 puan alarak kategorisinde ikinci sıraya yerleşti.

Ödülü değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları söyledi: “Ekonomik ve sosyal kalkınmanın itici gücü kabul edilen telekomünikasyon sektörünün global bir oyuncusu olarak, sürdürülebilirlik konusunda büyük sorumluluk taşıdığımızın bilincindeyiz. Temel iş stratejimizin ayrılmaz bir parçası olarak gördüğümüz sürdürülebilirliği; finansal performansı artırmanın yanında dijital, yenilikçi ürün ve hizmetler aracılığıyla toplum için yaratılan ölçeklendirici, hızlandırıcı ve dönüştürücü olumlu etkiyi uzun vadeli ve kalıcı kılmak olarak tanımlıyoruz. Geçtiğimiz mali yıldaki çevresel, sosyal, ekonomik ve etik konulardaki uygulamalarımızı ve elde ettiğimiz performansı yayınladığımız 7. Sürdürülebilirlik Raporu’muzun iletişim sektörünün önde gelen platformlarından Amerikan İletişim Profesyonelleri Ligi’nin düzenlediği Spotlight Ödülleri Global İletişim Yarışması’nda Altın Ödül almasından mutluluk duyuyoruz. Vodafone Türkiye olarak, sürdürülebilir bir gelecek için öncü çalışmalarda bulunmaya devam edeceğiz.”

banner274

Paydaş iletişiminde şeffaflık

Vodafone Türkiye 7. Sürdürülebilirlik Raporu’ndaki konular, kurumsal önceliklerin yanı sıra kilit paydaşlar olan müşteriler, çalışanlar, düzenleyici kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve toplum dikkate alınarak bir araya getirildi. Raporda, 1 Nisan 2016 - 31 Mart 2017 mali yılına ait ekonomik, sosyal ve çevresel performans ve uygulamalara ek olarak gelecek dönem hedeflerine de yer veriliyor. Vodafone Türkiye, raporda gelecek hedeflerini tüm paydaşları ile şeffaf bir şekilde paylaşırken, aynı zamanda yıldan yıla performansını da paydaş nezdinde gözlemliyor.

BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne uyum

GRI Standartları, BM Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) ve BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesi (UNGC) doğrultusunda hazırlanan Vodafone Türkiye 7. Sürdürülebilirlik Raporu, şirketin Kasım 2015’te Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne (BMKİS) gönüllü imzacı olmasını takiben yayımladığı ikinci “İlerleme Bildirimi” niteliğini taşıyor ve BMKİS’in 10 ilkesine yönelik uygulamaları ve Birleşmiş Milletler’in ana hedeflerine verdiği desteği içeriyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.