Pelin Yantur kimdir?

PELİN YANTUR

Yeni Yüzyıl Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Öğretim Görevlisi

Pelin Yantur, 1989 yılında doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği İlişkileri Programı'ndan mezun olan Pelin Yantur, yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Ekonomi Hukuku alanında yaptı. Pelin Yantur, doktara çalışmasını ise 2017 yılında Marmara Üniversitesi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü'nda tamamladı. Dr.Yantur'un tez konusu Ortadoğu Ülkelerinde Kadın İstihdamı: İran ve Türkiye Örneği idi. 

Nişantaşı Üniversitesi ve Bahçehir Üniversitesi'nde de ders veren Dr.Pelin Yantur,  Milliyet Ekonomi Sayfası Uzmanpara  ve Star Kıbrıs Medya Grubu'nda köşe yazarlığı da yapıyor. 

Dr. Pelin Yantur'un ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makalelerinden bazıları şöyle;

- Mısır'daki Kayıtdışı İstihdamın Nedenleri ve Önerileri. Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi

- Algılanan Örgüt İklimi Ve Duygusal Emek Davranışı İlişkisi: Otel Çalışanlarına Yönelik Bir Araştırma. International Congress of Tourism and Management Researches.

2016 YAZILAN ULUSAL KİTAPLAR VEYA KİTAPLARDA BÖLÜMLER Atatürk Üniversitesi/Açıköğretim Fakültesi Avrupa Birliği Bölüm Adı:(AB Ortak Politikalar) (2014).,YANTUR PELİN, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İşletmecilik Ders Kitabı, 3. Bölüm Adı: Küreselleşme ve İktisadi Birleşmeler (2015)., YANTUR PELİN, Türkmen Yayınevi, İstanbul PROJE GÖREVLERİ Nişantaşı Üniversitesi 2014-2015 Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi/ Proje Koordinatörü “Türkiye’nin Dış Ticareti ve Önemi” Nişantaşı Üniversitesi 2013-2014 Dış Ticaret ve Lojistik Zirvesi/ Proje Koordinatörü “Türkiye ve Rusya İlişkileri Analizi, Ulaştırma Politikaları”

DANIŞMANLIK YAPTIĞI TEZ VE PROJELER Avrupa’da İslamofobi: Almanya, Avusturya ve Fransa Örneği- Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Tezi (Devam Ediyor) Savunma Harcamalarının Ekonomi Politik Analizi: “Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Daimi Üye Ülkeleri Üzerinde Bir İnceleme”- Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi (Tamamlandı) Küreselleşme Sürecinin Ekonomik Etkilerinin Yoksulluk İle İlişkisini Değerlendirmeye Yönelik Bir Çalışma- Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Projesi (Tamamlandı) Avrupa Birliği ile Türkiye İlişkileri Kapsamında Türkiye’nin Tarım Politikası ve Sektörün Gelişimi Üzerine Etkisi- Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Tezi (Tamamlandı) Suriye İç Savaşı Sonrası Mülteci Akını ve Sorunları: Türkiye Örneği- Bahçeşehir Üniversitesi Yüksek Lisans Projesi (Devam Ediyor)

VERDİĞİ DERSLER Nişantaşı Üniversitesi: Mikro- Makro Ekonomi, Uluslararası İktisat, Türkiye Ekonomisi ve AB, Güncel Siyasal Sorunlar, Uluslararası Ekonomik Kuruluşlar, Uluslararası Pazarlama, İşletme Bahçeşehir Üniversitesi: Uluslararası Ekonomi Politik, Küresel Ekonomi, Yönetim Ekonomisi

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
isim yok 2019-05-09 01:36:39

balon, torpil , kendisini tanıyanlar bilir.