Serap Aydın Kimdir?

DOÇ.DR. SERAP AYDIN

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

TEMEL BİLİMLER BÖLÜMÜ

BİYOFİZİK ABD

ÖĞRETİM ÜYESİ

Doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ), Biyomedikal Mühendislik (ana dal) ve Sinyal İşleme (yan dal) alanından alan Dr. Aydın’ın bilimsel araştırma konuları; hesaplamalı ve sayısal nöro-psikiyatri alanında kanıta dayalı tanı desteği hedefli nöro-marker kestirimi, kortikal fark haritalama, beynin işitsel-görsel-bilişsel-emosyonel ve koku uyaranlarına verdiği nöronal cevapları ve bireysel algılama yeteneklerini ölçen deneysel paradigma tasarımı, Tıpta yenilikçi yapay zeka uygulamaları ve nöro-kortikal modelleme yöntemleridir. Yüksek Öğrenim Kurulu (YÖK) Doçentlik unvanını 2013’de Mühendislik Temel Alanından almıştır. Bilgisayar bilimlerini, beyin fonksiyonlarının sayısallaştırılması, fizyolojik vücut fonksiyonların modellenmesi, psikolojik ve nöro-psikiyatrik sağlık durumunun sayısal korteks modelleri ile parametrik olarak ilintilendirilmesi amacıyla medikal verilere uyarlanarak uygulanması konularında uzmanlaşmıştır.

BMC Psychiatry, Frontiers in Psychology, Clinical EEG and Neuroscience, IEEE Trans on Neural Systems and Rehabilitation Engineering, IEEE Journal of Biomedical and Health Informatics dergilerinde aktif olarak bilimsel hakemlik görevleri yürütmektedir. Fizyolojik sistemlerin elektriksel devre modelleri, beynin nöroelektriksel aktiviteleri, beyindeki elektriksel aktiviteler ile algılama yetenekleri arasındaki bağıllık, nöro-psikiyatride sayısal marker kestirimi ve derin öğrenme, futuristik Tıp teknolojileri ve yenilikçi duygu tanıma paradigmaları konularını kapsayan lisans ve doktora düzeyinde dersler vermektedir.

Uluslararası SCI indeksli bilimsel dergi makaleleri, uluslar-arası konferans makaleleri, ulusal kongre bildirileri ve vermekte olduğu ders bilgileri üniversite web sayfasından erişime açıktır. Tıp Fakültesi lisans öğrencileri ile birlikte iklim değişikliği ve çevre kirliliği konularında farkındalık yaratan bilinçlendirme hedefli sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Gönüllü olarak dünya toplumuna karşılıksız hizmet etmeyi amaçlayan ve Dünyanın en etkin Sivil Toplum Kuruluşlarından birisi olan Lions üyesidir.

İŞTE KADINLAR YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLDUNUZ MU?

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

.

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.