Birleşmiş Milletler, Boyner'in İyi İşler'ini Konuşacak

New York’taki Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi Prensipleri (Women Empowerment Principles-WEP) Yıllık Toplantısına, Boyner Grup İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu da katılıyor. Türkemenoğlu, 16 Mart’ta BM WEPs toplantısındaki panelde Boyner Grup’un tedarik zincirinde yer alan kadın girişimcileri güçlendirerek kapasitelerini geliştirmeyi amaçlayan “İyi İşler” programını, örnek başarı hikayesi olarak tüm dünyaya anlatacak.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
15 Mart 2016 Salı 15:21
Birleşmiş Milletler, Boyner'in İyi İşler'ini Konuşacak
Birleşmiş Milletler Kadının Güçlenmesi Prensipleri, kadınların, tüm sektörlerde ve her düzeyde, ekonomik yaşamın içinde yer alabilmelerini sağlamak amacıyla güçlenmesini hedefleyen özel sektörün küresel en önemli girişimlerinden birisi. Boyner Grup, prensiplerin Türkiye’den ilk imzacıları arasında yer alıyor. Her yıl Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin ev sahipliğinde gerçekleşen WEP Yıllık Toplantılarında tüm dünyadan kadınları ekonomik, siyasal ve toplumsal alanlarda güçlendiren örnek projelere de yer veriliyor.
 
İYİ İŞLER DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR
“Boyner Grup olarak kadın – erkek eşitliğinin tesisi için, kadın girişimcilerin güçlenmesi ve ekonomiye daha fazla katılımı için atılan her adım çok değerli olduğuna inanıyoruz” diyen Boyner Grup İnsan Kaynakları, Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik’ten Sorumlu Başkan Yardımcısı İdil Türkmenoğlu şöyle konuştu;” İyi İşler gibi etki alanının genişlemesi çok muhtemel olan projelerin Birleşmiş Milletler seviyesinde anlatılması Türkiye’de ve tüm dünyada benzer projelerin gelişmesi için de örnek oluyor. “İyi İşler” gibi programların çoğalmasıyla kadın işletme sahipleri stratejik iş ortağı olarak güçleniyor, sosyal ve ekonomik sistemin içerisindeki konumlarını sağlamlaştırıyor ve özgüvenlerinin yanısıra iş kapasitelerini de artırma fırsatı buluyor. Onların iş ortağı olan büyük firmalar da sürdürülebilir işbirliklerine imza atmış oluyor.”İYİ İŞLERİN KATKISINI ÖLÇÜMLÜYORUZ
İyi İşler Programını tamamlayan kadınlarla yaptıkları birebir görüşmelerde programın etkililiğini de ölçtüklerini belirten Türkmenoğlu, programın 2015 ve 2016 yılında kadın iş sahiplerinin işlerine katkısını da hem yaratılan ekonomik değer hem de üretim kapasiteleri bağlamlarında ölçtüklerini BM’deki toplantı ile projenin etkilerini anlatıp ve daha çok kadına ulaşmak için örnek olmak adına projeyi uluslararası arenaya taşıdıklarını söyledi.
 
İYİ İŞLER KADIN GİRİŞİMCİLERE EĞİTİM SUNUYOR
Boyner Grup’un IFC (Uluslararası Finans Kurumu – Dünya Bankası Grubu’nun özel sektörle çalışan kuruluşu) ile ortaklaşa hazırladığı “İyi İşler: Boyner Grup Tedarik Zinciri Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı” 2015’te hayata geçirildi. Boyner Grup tedarik zincirinde yer alan kadın işletme sahiplerinin eğitim ve gelişimini hedefleyen programın ilk ayağına 25 kadın girişimci katılmıştı. Kadınların taleplerine uygun olarak geliştirilen programda kadın girişimcilerin sosyal becerileri, iş becerileri ve finansal becerilerini geliştirmek için stratejik planlama ve ürün geliştirme, B2B pazarlama ve fiyatlama, finansmana erişim, yeni yatırımlar, liderlik, etkili iletişim ve insan kaynaklarını yönlendirme konularında eğitimler tasarlandı. Bu konulara uygun şekilde program içinde vizyon konuşmaları, mentorluk ve finans kurumlarıyla buluşma gibi modüllerine yer verildi. Program sayesinde kadınların ekonomik güçlenmesi destekleniyor. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.