İzel Akın, "Kız Çocukları Çekingen Yetiştiriliyor. Bu da Özgüven Eksikliğine Neden Oluyor"

myGini Pazarlama Sorumlusu İzel Akın, "Bizim toplumumuzda kız çocuklarının erkek çocuklara oranla biraz daha çekingen bir kişiliğe sahip olacak şekilde ve daha korumacı bir içgüdüyle yetiştirildiğini düşünüyorum. Bu da özgüven eksikliği olan cam tavan sendromunun genellikle kadınlarda görülmesine sebep olabiliyor. Bu sebeple çalışan kadının en önemli sorunlarından biri kendi kapasitesinin ilk başlarda çok da farkında olamaması. Kendimize çok daha fazla güvenmeli, sınırlarımızı her zaman kendimiz genişletmeliyiz. "

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
25 Eylül 2020 Cuma 06:45
İzel Akın, "Kız Çocukları Çekingen Yetiştiriliyor. Bu da Özgüven Eksikliğine Neden Oluyor"

İşte Kadınlar olarak amacımız, iş dünyasındaki kadınların medyadaki görünür olmalarını sağlarken, çalışan kadınların sorunlarına dikkat çekmek ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkı sunmak.

Çünkü biliyoruz ki iş dünyasında yer alan her kadın, aynı zamanda kız çocuklarının rol modelleri... Onların aldıkları eğitim, gittikleri yol, seçtikleri kariyer başka bir kız çocuğuna ilham kaynağı olabilir, onun deneyimleri başka bir genç kadına rehberlik edebilir.

Şimdi de sizleri myGini Pazarlama Sorumlusu İzel Akın ile tanıştırmak istiyoruz. 

Garanti Ödeme Sistemleri'nin kurucusu olan ve  Bonus Kart'ı marka haline getiren Mehmet Sezgin'in Silikon Vadisi'nde kurduğu myGini'de Pazarlama Sorumlusu olarak çalışan İzel Akın, eğitim ve kariyer hikayesini ve çalışan kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. 

İZEL AKIN KİMDİR?

Nerede, kaç yılında doğdunuz, hangi okullarda eğitim aldınız?

1995 yılında Tekirdağ’nın Çorlu ilçesinde doğdum. İlkokuldan liseye kadar olan eğitimimi Çorlu’da tamamladıktan sonra 2013 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde eğitimime başladım. Üniversiteye ilk başladığım sene dilimize “boşluk yılı” olarak tercüme edilen gap year yapma kararı aldım. Gap year kişilerin farklı alanlarda deneyim elde edebilmeleri için kendilerine tanıdığı bir fırsat. Ben de bu doğrultuda bu dönemi daha çok özel ilgim olan sanat tarihi ve antropoloji alanlarında araştırmalar yapmak ve farklı kültürleri tanımak için kullandım.

Bu alanlardaki araştırmalarım ve farklı ülkelere yaptığım geziler kendimi ve gerçek ilgi alanlarımı daha iyi tanımama yardımcı oldu. İçimde hep var olan yeni bilgiye karşı merak, yeni deneyimler kazanma isteği, tarihe tanıklık etmiş eserleri yakından inceleme, sanatçıyı anlama üzerine tutkum; şu anki mesleğim olan pazarlama alanına attığım ilk adım oldu aslında. Çünkü pazarlama benim için büyük resmi görebildiğin bunu çeşitli teknik beceriler ve antropoloji, sosyoloji ve psikoloji gibi bilimler ile birleştirdiğin bir sanattır. Sunmak istediğini topluma en iyi şekilde, kendi özgün yöntemini kullanarak yansıtma sanatıdır.

Marmara Üniversitesi’ndeki çok değerli hocalarımın da ilgimi daha da bu alana yönlendirmeleri sayesinde pazarlama ağırlıklı dersler alarak 2018 yılında eğitimimi onur öğrencisi olarak tamamladım. Üniversite dönemim boyunca çevre dostu biyoplastik ve ölçeklendirmesi üzerine yaptığım araştırmalarımı sunduğum UC Berkeley’den (Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley) 2018 yılında kabul aldım ve ABD’nin Kaliforniya eyaletine taşındım. Dijital pazarlama ve pazarlama araştırması üzerine olan profesyonel diploma programını 2020’nin Mayıs ayında tamamladım.

ÜNİVERSİTEDEN SİLİKON VADİSİNE

Kariyer yolculuğunuz nasıl ilerledi? Yıllara göre hangi kurumlarda, hangi pozisyonlarda ne kadar süre ile çalıştınız, şimdi hangi kurumda ve hangi pozisyonda çalışıyorsunuz?

2017 yılında lisansımı yaptığım sırada İstanbul’da stratejik iletişim danışmanlığı hizmeti sunan Avantgarde şirketinde çalışarak ilk kez profesyonel hayatın içinde yer alma şansı yakaladım. Ajans Başkanı Burçak Ilıman’ın büyük destekleri ile birçok etkinlikte alanının en önde gelen kişileriyle tanışma, sektörle ilgili sohbet etme, Türkiye’nin en önemli iş topluluklarından biri olan MÜSİAD gibi toplum kuruluşlarının etkinliklerine katılma fırsatı elde ettim.

Diğer iş alanlarında olduğu gibi, pazarlama alanında da başarılı olma yolunda en önemli unsurlardan biri; insan ilişkilerini üstün yönetebilme kabiliyetine sahip olmaktır. İlk çalışma deneyimim sayesinde kazanmaya başladığım insan ilişkilerini başarılı yönetme ve müzakere etme yeteneklerim kariyer hayatımı yönetebilmemdeki en büyük unsurlardan biri oldu.

2019 yılında UC Berkeley’de (Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley) okuduğum sırada 100’den fazla ülkede operasyonu olan Nielsen Holding’e bağlı Gracenote şirketinin yeni çıkaracağı otomatik içerik tanıma ile ilgili ürünü için yürüttüğü pazar araştırması ekibine seçildim, burada Gracenote çalışanları ile 4 ay süren bir araştırma sürdürdük. Hemen ardından Silikon Vadisi’nde yer alan Wovenmedia şirketinde ditijal pazarlama alanında çalışmaya başladım, buradaki işlerime devam ederken şu an çalışmakta olduğum şirket olan myGini’ye geçiş yaptım.

DİJİTAL PAZARLAMADA UZMAN

Hangi alanda uzmansınız, özellikleriniz neler, kısaca anlatır mısınız? Sizin mesleğinizi seçmek isteyen veya bu yolda ilerleyenler kadınlara rehber olması için yaptığınız işle ilgili, uzmanlığınızın olduğu konuda püf noktalarını paylaşır mısınız?

Dijital pazarlama ve pazarlama araştırması alanlarında uzmanlığım mevcut. Sürdürülebilir pazarlamaya olan özel ilgim ve bu alanda sürdürdüğüm araştırmalarım sayesinde de Silikon Vadisi’nde yer alan birçok startup’a (yeni girişim) sosyal ve çevre koşullarının dikkate alınması ve işletme faliyetlerinin ileriki süreçlerde ekolojik dengeye zarar verilmeden yönetilmesi konusunda destek veriyorum.

Amerika’nın en iyi hızlandırma programı olan Berkeley SkyDeck özellikle üniversite öğrencilerinin kurduğu startuplara mentorluk ve yatırım imkanı sağlayan bir kurum. Burada aldığım eğitimler SkyDeck bünyesi altında çalışan bazı startuplara pazarlama alanında destek olmamı sağladı ve girişimcilik ekosistemine dahil olmamı da hızlandırdı.

İleride doğa dostu plastiğin özellikle gıda sektöründe yaygınlaşmasına ve plastik kirliliğinin önüne geçilmesine öncelik edebileceğine inadığım bir startup fikrim var. Startup ekosisteminin içinde olmak bu konudaki çalışmalarıma başlamama da yardımcı oldu. Pazarlama alanındaki uzmanlığa geri dönecek olursak; dijital pazarlama alanında uzmanlık kazanmak isteyen kişiler, bu alanın sosyal bilimler olmasının yanı sıra birçok teknik yetkinlik de gerektirdiğini bilmesi, buna hazır olması gerekiyor. Kısıtlı da olsa kodlama bilgisi ve analitik düşünme yeteneğine sahip olmak, analiz yapmaya olanak sağlayan programların kullanımına hakim olmak gerekiyor. Bunun yanısıra teknolojideki yenilikleri yakından takip etmek ve kullanılan mevcut teknikleri/programları bu yeniliklere göre güncelleyebiliyor olmak da sizi başarılı bir digital pazarlama uzmanı yapacak püf noktalar arasında.

Başarılı bir pazarlama araştırma uzmanının, araştırma konusunun tüm dinamiklere hakim olması ve bunları hem bir arada hem de ince detaylarıyla değerlendirebiliyor olması gerekiyor. Bu sebeple olaylara farklı perspektiflerden bakabilme üzerine kendini geliştirmesi çok önemli. Bunun içinde çeşitli konularda çok sayıda kitap ve vaka analizi okumasını öneririm.

myGini'nin DİJİTAL PAZARLAMASI ONA EMANET

Çalıştığınız kurum hangi alanda faaliyet gösteriyor. İşinizde tam olarak neler yapıyorsunuz anlatır mısınız? Yeni projeleriniz neler?

 Fintek sektöründe yer alan myGini, Inc. Garanti ödeme sistemlerini kurup, uzun süre yöneten ve ‘Bonus Kart’ı marka haline getiren Mehmet Sezgin tarafından Silikon Vadisi’nde kuruldu. myGini mevcut kartlar üzerinden taksit, puan, indirim gibi pek çok avantajlar ve hizmetler sunan bir bulut yazılımıdır. Türkiye’de alışık olduğumuz taksit, kampanya, puan gibi uygulamalarda ABD, Türkiye’nin çok gerisinde. Bu yüzden Mehmet Beyin ödeme sistemlerindeki üstün deneyimini kullanarak, Amerika’da bu tarz uygulamaların yaygınlaşmasında myGini ekibi olarak öncülük ediyoruz. Aynı zamanda myGini ekibi olarak plastik ve kağıttan kurtulalım, mobili her şeye koyalım düşüncesini benimseyen çevre dostu bir anlayışa sahibiz. Bir kart müşterisinin tüm adım ve gereksinimleri mobil uygulamalar üzerinden yapabilmeli düşüncesi benimsenmiş durumda. myGini, hem kredi kartlarının müşteri açısından daha akıllı olmasını mümkün kılıyor hem de bankaların çağrı merkezlerine gelen kart açma/kapama, limit ya da ödeme tarihi değiştirme gibi işlemlerin yapılmasına olanak sağlıyor. Pazarlama sorumlusu olarak görev aldığım myGini’de dijital pazarlama kampanyalarının yürütülmesinden sorumluyum. Marka bilinirliğimizi her geçen gün daha da arttırmak adına sosyal medya hesaplarımızı aktif bir şekilde yeni içeriklerle güncelliyor, Facebook, Instagram ve Google gibi mecralarda reklam kampanyalarımızı yürütüyorum. Bunun yanı sıra hedeflediğimiz kitle olan bankalar ile iletişimimizi güçlendiriyor, onlarla iletişim halinde kalmak için çeşitli email kampanyaları ve webinarlar düzenliyorum. Devamlı olarak satış ve pazarlama ile ilgili en güncel trendleri takip ediyor, bunları ekibimiz ile paylaşıyorum. Hiyerarşinin olmadığı çok samimi bir iş ortamımız var bu sayede yaptığımız fikir alışverişleri sonrasında yeni trendleri şirketimize de uyguluyor, devamlı güncel kalmayı hedefliyoruz.

KADINLARIN ERKEKLERDEN

DAHA ÇOK ÇALIŞMASI GEREKİYOR

Çalışan kadın olmak ne demek nasıl açıklarsınız? Kadınlar neden çalışmalı?

Çok şanslıyım ki kadın erkek eşitliği olan bir ailede büyüdüm. Sosyal çevrem de kadın ve erkeğin eşit olması gerektiğini savunan aksi bir tezin söz konusu dahi olmadığı kişilerden oluştu. Benim için “erkek neden çalışmalı” sorusunun cevabıyla tam olarak aynı cevaba sahip “kadın neden çalışmalı” sorusu. Ama bu soruya kendi deneyimlediğim hayat perspektifinden değil de, daha geniş bir bakış açısıyla yaklaşmak istiyorum. Saygı ve özgürlük verilen değil, alınan ve sebat etmeyi gerektiren iki kavramdır. Kesin bir kadın erkek eşitliğinden söz edemediğimiz bu dünya düzeninde kadınların erkeklerden bile daha çok çalışması gerekiyor. Önce öz saygısını, sonra toplumun saygısını ve kendi ekonomik özgürlüğünü elde etmesi için. Burada bahsettiğim saygı tabii ki kişisel haklara olan saygı değil, bu zaten yasa gereği zorunlu olan bir kavram. Burada bahsettiğim belirli bir alanda sahip olduğu bilgi ve özveriye duyulan değer ve hürmet. Kadınların sahip oldukları beceri ve yetenekler her toplumun gelişimi açısından çok önemli, kadın mutlaka üretime katılmalı. Kadınların üretmediği toplumlar uzun vadede ekonomik olarak kalkınamaz, muasır medeniyetler seviyesine ulaşamaz.

ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ

CAM TAVAN SENDROMUNA

NEDEN OLUYOR

Çalışan kadınların yaşadığı en önemli sorunlar sizce neler? Birkaç maddeyle sıralar mısınız?

banner274

Kadınlar biraz daha çekingen ve bazı konularda daha duygusal kararlar verme eğilimine sahipler. Psikolojide kişiliği oluşturan üç unsurdan biri süperegodur. Süperego, kişilerin gelişimi sırasında çevresinden öğrendiği toplumsal ve ahlaki değerleri içerir. Bizim toplumumuzda kız çocuklarının erkek çocuklara oranla biraz daha çekingen bir kişiliğe sahip olacak şekilde ve daha korumacı bir içgüdüyle yetiştirildiğini düşünüyorum. Bu da özgüven eksikliği olan cam tavan sendromunun genellikle kadınlarda görülmesine sebep olabiliyor. Bu sebeple çalışan kadının en önemli sorunlarından biri kendi kapasitesinin ilk başlarda çok da farkında olamaması. Kendimize çok daha fazla güvenmeli, sınırlarımızı her zaman kendimiz genişletmeliyiz. Çalışan kadınların karşılaştığı önemli sorunlardan bir diğeri de hala birçok sektörde erkek egemenliğinin mevcut olması. Kendilerini kanıtlayabilmek için daha fazla efor sarf etmeleri gerekebiliyor.

KADINLAR ARASI

KISKANÇLIK OLABİLİYOR

Siz hangi engellerle karşılaştınız, tanık olduğunuz veya yaşadığınız enteresan durumlar var mı? İş kadınları karşılaştıkları engelleri nasıl aşabilir?

Kadınların birbirini daha fazla desteklemesi gerekirken ne yazık ki benim karşılaştığım bir senaryo daha farklıydı. İş hayatında kadınlar arasına kıskançlık ve egosal durumlar girebiliyor. Kadınlar olarak birlik olmamızının öneminin farkında olmamız gerekiyor. Unutmamalıyız ki birlikte daha güçlüyüz. Çalıştığım iş ortamlarından birinde başka bir kadın tarafından mobbinge maruz kalmıştım, uygulanan psikolojik şiddet çalışma verimimi de oldukça olumsuz etkiliyordu. Fakat kariyer hayatımın daha çok başında olduğumdan referans alıp karşılaştırma yapabilecek fazla bir tecrübem yoktu o sebeple bu durumu olağan karşılayıp uzun sayılabilecek bir süre boyunca devam etmesine izin vermiş oldum.

İş hayatında yer alan herkese tavsiyem, çalışma veriminizi ve hayat kalitenizi etkileyecek herhangi bir durumun kabul edilemeyecek olduğunun farkına varmanız ve bu konuda uygulayacağınız çözüme bir an önce başvurmanız. Çünkü bu durumun geçmesini beklemek maalesef psikolojik şiddetin azalmasıyla değil de artmasıyla sonuçlanıyor. Böyle bir senaryoda hukuksal haklarınıza başvurabileceğiniz gibi öncesinde yaşadığınız sorunları üstlerinizle paylaşmayı deneyebilirsiniz.

ÇALIŞAN KADININ

EVDEKİ YÜKÜ ÇOK FAZLA

İstihdamda daha fazla kadının yer alması için kadınlara bir çağrınız var mı? Kadın erkek eşitliğinin sağlanması için erkekler neler yapmalı, erkeklere bir çağrıda bulunur musunuz?

Daha önce de bahsettigim gibi kadınlar iş hayatında yer almaya bir seçenek olarak bakmamalı. Cevap çok net olmalı. Erkekler bir yarışma ortamı yaratmak yerine birbirini tamamlayacakları bir çalışma ortamı yaratılmasında destek göstermeliler. Çeşitliliğin inovasyon için önemli bir itici güç olduğu göz önünde tutularak, farklı cinsiyet, yaş, beceri, disiplin, çalışma ve düşünme stilleri daha inovatif gruplar yaratacak ve şirket başarısını olumlu yönde etkileyecektir.

Bu sebeple çeşitliliği sağlamak da temel arayışlardan biri haline getirilirse kadının iş hayatındaki rolünün önemi daha da göz önünde olur. Çalışan kadının aynı zamanda evdeki yükü de maalesef çok fazla. Bu noktada erkeklerin çok daha fazla bilinçlenip partnerini desteklemesi gerekiyor. İş bölümünün, çocuk bakımının eşit olarak paylaşılması kadınların iş hayatına daha fazla katılmasını destekleyecek, çocuk sahibi olduktan sonraki süreçte kariyerlerini bırakmamasını sağlayacaktır.

ABD'DE RESTORAN VE KUAFÖRLER

HALA KAPALI

Pandemi nedeniyle işiniz nasıl etkilendi, evde neler yapıyorsunuz?

Evden çalışmaya başladıktan sonra kısa bir adaptasyon süreci yaşadım fakat yaptığım işler internet bazlı olduğu için herhangi bir kaynak sıkıntısı veya işlerin aksaması gibi durumlarla karşılaşmadım. Amerika’da restoran, kuaför gibi iş yerleri dahi hala kapalı. Dışarı alanı olup hizmet veren mekan sayısı çok kısıtlı. Oldukça sosyal biri olarak etkinliklere yalnızca sanal ortamda katılmak ve sosyal çevremle çok limitli görüşüyor olmak ilk başlarda demotive olmama sebep olsa da, yeni düzeni kabullenip doğa yürüyüşü gibi açık alanda yapabileceğim aktivitelere ağırlık vermek bu duruma adapte olmamı sağladı. Düzenli spor yapan biri olduğum için beni en olumsuz etkileyen unsurlardan biri de spor salonlarının uzun süredir kapalı olması. Evde yapabileceğim egzersizlere hala alışmaya çalışıyorum fakat bu konuda başarılı olduğumu söyleyemem.

 

EKONOMİK YARALAR

ON YILLAR ARTARAK

DEVAM EDECEK

Pandemi sonrası yeni normal hayatta sizce bizi nasıl bir hayat, ekonomi bekliyor?

Pandeminin istihdam ve ekonomi üzerindeki etkileri, Büyük Buhran'dan bu yana görülmeyen düzeylerde. Fakat diğer tüm kriz örneklerinde olduğu gibi mutlaka yeni düzene ayak uydurmayla birlikte düzelmeye başlayacaktır. Hemen hemen tüm iş alanlarının sanal ortama taşınmasıyla teknoloji daha da önemli hale geldi. Genel olarak kötü haber, pandeminin ekonomik yaralarının sadece yıllarca sürecek olması değil, aynı zamanda on yıllardır artarak devam eden gelir eşitsizliği eğilimini daha da kötüleştirmiş olması. Yüksek kazançlı birçok beyaz yakalı, artan teknoloji talebinden faydalanırken, daha az eğitimli birçok mavi yakalının kazancı da azalıyor.

Pandemi döneminde insanların kişisel farkındalığının arttığını düşünüyorum. Aslında sağlığın en büyük servet olduğunun hepimiz bir kez daha farkına vardık. Ben inanıyorum ki her anımızın kıymetini bilmeye başladığımız yeni bir düzen olacak. Özellikle benim gibi kariyerlerinin erken aşamasında olan herkese kendi ilgi alanlarını keşfetmeleri için kendilerine kendileriyle sosyalleştikleri zamanı tanımalarını, kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlikleri mutlaka arttırmalarını tavsiye ediyorum.

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı.. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadınları röportaj serimizde bu kez Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ebru Darip ile konuştuk. Ebru Darip Kimdir? Ebru Darip hayat hikayesi, başarılı iş kadını nasıl olunur, Koçtaş'ta toplumsal cinsiyet eşitliği çalışmaları neler, mağaza müdürü olmak için hangi özellikler gerekir, pazarlama müdürü olmak için hangi özellikler gerekir, çalışan kadınların sorunları nelerdir?

Son Güncelleme: 28.10.2021 22:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.