Kıymetli Eşya Lojistiğinde Stratejik Yatırım

Değerli lojistik sektörünün global şirketlerinden Brink’s,AHL Serbest Bölge’deki tesisini açtı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
16 Haziran 2016 Perşembe 02:37
Kıymetli Eşya Lojistiğinde Stratejik Yatırım
  
 
Türkiye genelinde yerel ve uluslararası bankalara, Altın Borsası üyelerine, kuyumculara ve mağaza zincirlerine, yurtiçinde ve uluslararası alanda değerli ürün taşıma hizmeti sunan, Brink’s, AHL Serbest Bölge’de gerçekleştirdiği yatırımla kurduğu tesisin açılışını gerçekleştirdi. Yatırım ile Türkiye, Dubai, Zurih, Londra ve New York’daki stratejik kıymetli eşya ihracat ve kasalama noktalarına rakip olarak sahaya çıkıyor.
Türkiye’deki faaliyetlerine, 1998 yılında, Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş ünvanı ile kurmuş olduğu % 100 Brink’s sermayeli şirketi ile başlayan global dev; tüm dünyada, banka ve finans kurumlarına, madenlere, perakende sektörüne, kuyumculuk sektörüne ve daha birçok özel ve devlet kurumlarına “Kıymetli Eşya Lojistik Hizmeti” sunuyor.
T.C. Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) ile yürütülen çalışmalar ile AHL Serbest Bölge’de hizmete sokulan yeni kıymetli eşya lojistik tesisi açılışını, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (Başbakanlık Yatırım Ajansı) Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu; Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Bölümü Müdürü Oğuzhan Aloğlu, Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş. Başkan Yardımcısı Ishay Zwickel veBrink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş.Genel Müdürü Hasan Ökten birlikte gerçekleştirdiler.
Başbakanlık Yatırım Ajansı Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu Brink’s ile Ajans olarak çok yakın çalıştıklarını belirterek; “2002 yılından bu yana dikkat çeken bir gelişme uluslararası şirketlerin Türkiye'yi üretim, yönetim, Ar-Ge ve lojistik gibi faaliyetleri için bölgesel bir merkez olarak seçmesi olmuştur. Hiç şüphesiz, Türkiye'nin artan bu bölgesel merkez rolü Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve buna bağlı stratejiler çerçevesinde gerçekleştmektedir. Sayın Başbakanımızın, özellikle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıkları döneminde hayata geçirilen onlarca yatırım, bölgesel merkez rolümüzün güçlenmesi için atılan en önemli adımlar olmuştur. Biz Ajans olarak Brink's şirketinin yatırımını bu bağlamda değerlendiriyoruz. Açışı yapılan bu tesisin, İstanbul'un bölgesel finans merkezi ve lojistik merkez olma yolunda, değer zincirindeki önemli bir halkayı güçlendirdiğini düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası Bölümü Müdürü Oğuzhan Aloğlu, İstanbul Borsa’sı olarak Türkiye’deki Kıymetli Maden ve Kıymetli Taşlar piyasaları için, Brink’s tarafından yapılan bu stratejik yatırım sayesinde Borsa üyelerinin uluslararası platformda daha hızlı ve kolay ticaret yapabileceğini ve böylece Kıymetli Maden ve Taşlar konusunda ülkemiz adına daha fazla ticaret hacmi yaratılabileceğini söyledi.
AHL Serbest Bölge’deki yatırımları ile ilgili olarak Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş.Genel Müdürü Hasan Ökten ise; Şirketimiz, Türkiye’de 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri’ne dair kanun kapsamında faaliyet göstermektedir. Brink’s Güvenlik Hizmetleri A.Ş.’ye ait İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana olmak üzere toplam beş ilde Kasalama merkezimiz yer almaktadır. Şirketimiz, Türkiye’de sunduğu hizmet çeşitliliğini artırmak ve aynı zamanda Değerli
Lojistik alanında Türkiye için katma değer yaratacak çözümler geliştirebilmek amacıyla Türkiye’deki yatırımlarına devam etmektedir. Bu kapsamda Türkiye’de başlayıp yurtdışında son bulan ya da tam tersi, yurtdışında başlayan ve Türkiye’de son bulan iş kollarının, yurtdışında aldığı katma değerinin Türkiye’ye kazandırılması ve Türkiye’deki istihdamın arttırılmasını amacıyla AHL Serbest Bölge’de tesis yatırımı yapıp yeni bir şube açtık. Bu süreçte bize verdikleri destek için Başbakanlık Yatırım Ajansı’ndaki tüm ekiplere teşekkür etmek isterim” şeklinde konuştu. 

Son Güncelleme: 16.06.2016 03:07
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.