Burcu Güneş Sokak Köpeği Boza İçin Şarkı Söyledi

Ünlü sanatçı Burcu Güneş, HayKonfed’in "Bakımevinden Sahiplenin, Ona Yeni Bir Hayat Verin" kampanyası için Boza adlı bir köpek için doğum günü şarkısı söyledi. Çekilen video klipte ünlü oyuncu Selçuk Yöntem de sesiyle yer aldı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
06 Mart 2016 Pazar 18:40
Burcu Güneş Sokak Köpeği Boza İçin Şarkı Söyledi
Hayvanların Yaşam Hakları Konfedarasyonu HayKonfed, petshop ya da üretim çiftliklerinden bir mal gibi parayla satın alındıktan sonra sokaklara  ya da belediye hayvan bakımevlerine terkedilen evcil hayvanlara sıcak bir yuva bulunabilmesi için yeni bir kampanya başlattı. "Bakımevinden Sahiplenin, Ona Yeni Bir Hayat Verin" kampanyası için hayvan haklarına duyarlı sanatçılar gönüllü destek verdi. Ünlü sanatçılar Burcu Güneş, Boza isimli bir sokak köpeği için yazılan şarkıyı seslendirip, çekilen klipte oynarken Selçuk Yöntem de klipte sesiyle yer aldı.
Klipte bir sokak köpeğini canlandıran Jason isimli köpek, sokakların zor koşulları altında çekildi. Kadıköy Belediye Hayvan Bakımevi’nde çekilmeri yapılan film için Medina Turgul DDB Reklam Ajansı, Autonomy Film Prodüksiyon Şirketi, Ömer Ahunbay-Jingle House, Avant Garde


KEDİ KÖPEKLERİN SAHİPLENİLMESİ ÖNEMLİ
Medya ve Kadıköy Hayvan Dostları Platformu da destek oldu. HayKonfed’ten kampanya ile ilgili yapılan açıklama şöyle; “Bu proje kapsamında video klibin yanı sıra Burcu Güneş ile İstanbul sokaklarını süsleyen ve halen bazı AVM’lerde panolarda yer alan bilboard fotograf çekimleri de gerçekleştirdik. Bu kliple bakımevlerinde yaşam mücadelesi veren kedi köpeklerin yeniden sahiplenilmesi için toplumda farkındalık yaratacağına ve bir nebze de olsa sevginin parayla satın alınmasının önüne geçeceğine inanıyoruz.”
 
OYUNCULAR BONBON, BUSKET, CANAN VE TARÇIN
Bilboard fotoğraflarını sokaktan bir candostu sahiplenmiş olan ünlü fotoğraf sanatçısı Tamer Yılmaz – Fabrika Photography çekti, Ferit Yantur retouch işlemlerini yaptı, Stroer Kentvizyon ve Square Group yayın mecralarında hiçbir karşılık beklemeden yayınladı ve CarrefourSA da görsel basımlarına sponsor oldu. Proje görsellerinde  gerçekten de bakımevi ya da sokaklardan sahiplenilmiş köpeklerimiz Busket, Bonbon, Canan ve Tarçın yer aldı. Projemiz daha sonra federasyonlarımızın dernek ve temsilcileri aracılığı ile yurdumuzun en ücra köşelerinde bile sergilenecek, oradalar da bu konuda toplumda farkındalık yaratacaktır.
CARREFOURSA’LARDAN MİNİK DOSTLARA DESTEK
Diğer bir büyük projemiz ise sokak hayvanlarının günlük beslenmesi için üye dernek, temsilci ve gönüllülerimiz aracılığı ile yurt genelindeki tüm CarrefourSA marketlerindeki tüketim fazlası gıdaların alınma projesidir.  Bu proje başlayalı henüz 1 ay kadar kısa bir süre olmasına ragmen hali hazırda 50 den fazla markette alım başlamış olup bu sayı gün geçtikçe artmaktadır. Aracı olmadığı için gıda alımı yapamayan gönüllülere ise CarrefourSA marketlerinin eve servis araçları proje görseli ile giydirilerek evlere tüketim fazlası gıdaları teslim edecektir. Bu proje kapsamında aynı zamanda market dışında yaşayan sahipsiz köpeklerin kötü hava şartlarından korunmaları için dış alanı müsait olan marketlere  PAGDER Plastik Sanayicileri Derneği ile yapmış olduğumuz işbirliği ile plastik atıktan dönüştürülen kulübeler koyduk.
ÇYDD’Lİ GENÇLER BARINAKTAKİ DOSTLARINI ZİYARET EDECEK

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nden burs alan üniversite gençleri bu ayın sonunda ​İzmir'deki hayvanseverler derneği Sehayder ile birlikte Seferihisar 'a 15 dakika uzaklıktaki hayvan barınağını ziyaret edecekler. Çevrelerinden topladıkları eski kazak, kilim, mamaları barınaktaki 200 hayvanın ihtiyaçlarını gidermek için kullanacak olan gençler, evcil dostlarının bakımlarını da yapacak. 

.

.

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın. 

Bankadan emekli olduktan sonra 500 TL kapora ile aldığı oteli turizme kazandıran kadın girişimci Nevin Özşahin ile yaptığımız video röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayın.

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı..

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

banner274

.

.

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için ">BURAYA tıklayın.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

.


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

  1. Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

Selcen Faydasıçok ile yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayında, şimdi izleyebilirsiniz, beğenirseniz videoyu paylaşmayı ve kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

Son Güncelleme: 13.02.2021 16:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.