Asistanım Google Takvim

İşleri yetiştirme telaşında her gün yoğun stres yaşıyorsanız, hiçbir şeye zaman yetmiyor diyorsanız vereceğimiz ipuçları tam size göre.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
15 Şubat 2016 Pazartesi 16:32
Asistanım Google Takvim
Kariyerinizde ilerlerken eğer iyi bir zaman yönetimi ve planmaya sahip değilseniz kariyeriniz tam bir mayın tarlasına dönüşebilir. Sabah erkenden başlayan çalışma mesaisi, tüm gün hızlı bir tempoda ve yoğun bir şekilde devam ediyor. Günlük toplantılar, müşteri ziyaretleri, görüşmeler, hazırlanması gereken raporlar, yazılması ya da cevaplanması gereken emailler, yetiştirilmesi gereken bir dolu işi stres altında yapmaya çalışmak, zamanı iyi yönetememek kimi zaman bazı şeyleri alt üst edebilir, işlerinizi aksatabilir.
İşlerinizin zamanında ve iyi bir şekilde tamamlanabilmesi için en iyi yol zamanı iyi yönetmekten geçiyor. Eğer planlı olur da zamanınızı belirlediğiniz şekilde yönetmeyi başarırsanız hem siz rahat bir nefes alırsınız hem de gününüzü stressiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.
İşte size zamanı iyi yönetebilmesiniz için gerekli olan 6 ipucu. Bütün bunları bir düzene koymak ve alışkanlık haline getirmek zaman alabilir ama merak etmeyin işe yaradığını gördüğünüzde her şey tıkır tıkır işleyecek.
11) E-POSTALARI ERTELEME: Biliyoruz her gün belki de yüzlerce elektronik posta alıyorsunuz. Kimini belki de hiç okumuyorsunuz. Okuduklarınıza ise yanıt vermeyi erteliyorsunuz.  Bunun için basit bir yöntem var; Gelen maillere hemen okuyup anında yanıt vermek ileride iş yükünüzü hafifletebilir. O anda başka bir işiniz olabilir. Ama yapacağınız şey sadece bir anlık işinize ara vermek olacak. Birkaç dakikanızı ayırıp okuduğunuz maile yanıt vermeniz iletişimde olduğunuz kişileri de mutlu edecektir. Eğer e-posta’ta uzun bir dosya ekliyse bunu o kişiyle ilgili bir klasöre ekleyebilir, eposta’da ise dosyayı okuyup onlara geri döneceğinizi bildirebilirsiniz.

2) AJANDA KURTARICI: Her şeyi hatırlamınıza imkan yok, hepimiz insanız ve bazı şeyleri unutabiliriz. Siz en iyisi planlarınızı, görüşmelerinizi gün ve saatiyle birlikte bir yerlere not edin. Klasik ajandalara not alabileceğiniz gibi dijital takvimlerden, planlayıcılardan da yararlanabilirsiniz. Örneğin google takvim bu iş için biçilmez bir kaftan. Hangi gün nerede ne işiniz olduğunu, ya da yapmanız gerekenleri not ediyorsunuz. Yapmanız gereken işten önce eğer isterseniz kendinize uyarıcı email veya popup gönderebilirsiniz. Böylece yapmanız gerekenleri unutmayacak, stresiz bir şekilde işlerinizi halledebileceksiniz. 


3) DOSYALARINIZI GÜNCELLEYİN: Herhangi bir müşterinizle yakın tarihte bir toplantınız mı olacak? O zaman size tavsiyemiz müşterinizle yapacağınız toplantı öncesinde hazırladığınız dosyayı bir kez daha gözden geçirmek. Emin olun gözünüzden kaçan önemli bir detayı görebilir, gerekli müdaheleyi yapabilir müşterinize eksiksiz bir dosya sunabilirsiniz. 


4) TARİHLERE DİKKAT: İş trafiğiniz içinde atlamamanız gereken tarihler mi var, mutlaka not edin. Kayıt altına aldığınız tarihlere ilişkin küçük notlar alıp zor durumda kalmaktan kurtulabilirsiniz. 


5)  YARDIM İSTEYİN: Eğer kendinizi günlük koşuşturmanın arasında boğulmuş hissediyorsanız bir arkadaşınızdan, akrabanızdan ya da iş arkadaşınızdan yardım istemekten çekinmeyin. Emin olun onların söyleyeceği küçücük bir söz size çıkış yolunu gösterebilir, nefes almanızı sağlayabilir. 


6)  EGZERSİZ VE UYKU: Araştırmalar gösteriyor ki stresi yenmek için en iyi ilaç egzersiz yapmak. Her gün düzenli olarak yapacağınız 1 saatlik yürüyüş bile zihninizin tamamen boşalmasına sağlayacak, sizi stresten arındıracak, keyfinizi yerine getirecek ve çok daha sağlıklı düşünmenizi sağlayacak. İş yerinizde bile basit 5 dakikalık egzersiz molaları verebilir, haftada hiç olmazsa bir gününüzü pilatese ya da yogaya ayırabilirsiniz. Ve elbette egzersize 7-8 saatlik bir uyku düzeni eklediğinizde kendinizi çok daha iyi hissedecek, üstelik planladığınız zaman programını uygulayabilmek için yeterli zamanı ve enerjiyi bulabileceksiniz.

.

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın. 

Bankadan emekli olduktan sonra 500 TL kapora ile aldığı oteli turizme kazandıran kadın girişimci Nevin Özşahin ile yaptığımız video röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayın.

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı..

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

.

.

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

banner274

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için ">BURAYA tıklayın.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

.


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

  1. Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

Selcen Faydasıçok ile yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayında, şimdi izleyebilirsiniz, beğenirseniz videoyu paylaşmayı ve kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

    

Son Güncelleme: 13.02.2021 16:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.