Güneş Mutlu MaviTuncalılar, "Kadın Girişimciler Fark Yaratıyorsanız Gözünüzü Korkutmayın"

Hollywood yıldızlarının kullandığı çanta markası Mehry Mu kurucusu Güneş Mutlu MaviTuncalılar, "Kadın girişimciler, fark yaratıyorsanız gözünüzü korkutmayın" tavsiyesinde bulunuyor.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
07 Şubat 2021 Pazar 08:38
Güneş Mutlu MaviTuncalılar, "Kadın Girişimciler Fark Yaratıyorsanız Gözünüzü Korkutmayın"

Türkiye'den bir çanta markası çıkar mı? 

Çıkar!

Peki o çanta markası dünyada 5 kıtada birden satılabilir mi?

Satılır!

O marka Mehry Mu...

Kurduğu alış veriş sitesinde satmak için yerli çanta bulmakta zorlanan Güneş Mutlu Mavituncalılar, kendi markası Mehry Mu'yu yaratıp sitede satmaya başladı. Sitesini kapattı ama Mehry Mu yolculuğu heyecanla devam etti. Fatma’nın Eli sembolünü kullandığı Rez Bag modeli öyle sevildi ki koleksiyonuna her yıl yenilerini ekledi. 

Ruhu olan masalsı Mehry Mu koleksiyonları Midnight Express, Beymen derken sınırları aşıp Londra'da da satılmaya başlayınca Bebek, İstanbul Havalimanı mağazası ve mehrymu.com dışında da kanatlanıp dünyaya uçtu. 

ABD, İngiltere, Fransa, Orta Doğu ve Asya'da da satılan Mehry Mu, Farfetch, netaporter.com, Le Bon Marché,  Harvey Nichols, Bergdorf Goodman ve  Beymen mağazasında çanta severlerle buluşuyor. Müşterileri arasında ise Kraliyet ailesi ve Hollywood ünlüleri de var artık.  

İki çocuk annesi Güneş Mutlu Mavituncalılar'ın girişimcilik yolculuğunu İşte Kadınlar'a anlattı. Kendisiyle yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayınlandı. Videoyu haberin sonunda izleyebilirsiniz. Youtube kanalımız istekadinlar'a abone olmayı, bildirimleri açmayı ve videoları beğenip paylaşmayı unutmayın!

.

.

 

.

.

O BİR DÜNYA MARKASI

Şirketinizin adı nedir, faaliyet alanları neler? 

Ana şirketimin adı Nar Danışmanlık, bunun altında Mehry Mu markasıyla faaliyet gösteriyoruz. Mehry Mu 10 senelik çanta markası ve ağırlıklı olarak çanta markası. Bir tek pandemide biraz ev aksesuarına girdik, ev tepsileri yaptık çok da iyi oldu. Bu çanta çatısı altında değişik iş birlikleri bizim için çok önemli bir konu. Onun dışında dünyadaki önemli mağazalarda satmak ve toptan satış altında faaliyet göstermek yine önemli bir konu. Pandemiden sonra kendi web sitemiz ciddi anlamda öne çıktı. Müşteriye direk satış da çok önemli.

.

.

.

.

LÜKS ÇANTADA UYGUN FİYATLI SEÇENEK

Mehry Mu'yu kurmaya nasıl karar verdiniz?

Çok ciddi fark yarattığımız noktalar var. Bunlardan en önemlisi 10-11 sene önce Mehry Mu’nun çıkış noktası şuydu: Dünyada çok pahalı çantalar ile lüks kategorinin uygun fiyatlı çantaları var. 10-11 sene önce Çin yapımı, çok kaliteli malzeme olmayan el işçiliğin görülmediği daha sıradan çantalar vardı. Biz lüks kategorinin en uygun fiyatlı bölümünde faaliyet göstermek üzere yola çıktık. Amacımız en pahalı çantalar kadar en Premium Bottega Veneta vs. kadar ciddi bir malzeme kalitesi ve işçilik kalitesi öne sunmaktı.

.

.

.

.

DOĞU ESİNTİLİ ARZU OBJESİ

Bu çıkış noktasının üstüne inşa ettiğimiz değerler vintage havalı doğudan etkilenen ama seyahatten de etkilenen üstüne modern kadının kullanabileceği arzu objesi olabilecek nitelikte çantalar. Değişik materyalleri birbirleriyle karıştırıyoruz. Çok çok bildiğimiz standart modeller konusunda rekabet etmiyoruz. Mesela shopperlarımız var ama bizim özelliğimiz shopper sunmak değil, aynı çantanın sırt çantası vs var oralarda da iyiyiz ama bizim özelliğimiz gerçekten insanın içinde duygu uyandıran, sanatsal ama fonksiyonelde kullanımı da kolay, mücevher gibi aşık olup kendisine çocuğuna torununa hediye edip, jenerasyonlarca kullanabilecek gardırobunda sevdiği aşk duyduğu bir parçası olması üzerine düşünülmüş çantalar yaratmak.

.

.

.

.

MARKA KENDİ KENDİNİ BÜYÜTTÜ

Girişimcilik yolculuğunuz nasıl ilerledi?

İlk şirketim ana şirketim, Nar Danışmanlığı kurarken bir çekince yaşamadım. Çünkü Chichiqueen’i, web sitesini kuruyordum. Kendi içinde ufak bir yatırımı vardı. Mehry Mu zaten onun içinde doğdu ve tamamen kendi kendini doğduğu andan itibaren finanse eden bir hale geldi. Chichiqueen’i kapattığımda bir zararla kapatmadım. Dolayısıyla Mehry Mu da kendi kendine devam eden birim olarak, organizma olarak hayatına devam etti.

.

.

.

.

OFİSİM SHOWROOM'UM YOKTU

Açıkçası bir iş planı, bir strateji 5-10 yıllık bir planla çıkmadım yola. Çok ciddi bir içgüdü ve bu konuda bir ihtiyaç olduğu bilgisi ve düşüncesiyle yola çıktım ve marka kendi kendini büyüttü. Chichiqueen’i kapadığım noktada Midnight Express’te başladım sonra Beymen’de devam ettim. Arada bir dönem var ki evimin salonunda arkadaşlarımla satış yapıyordum. Ofisim Showroom'um yoktu. Bütün sevkiyatları her şeyi kendi evimin salonundan yapıyordum yine. Çok organik gelişti ilk 5-6 sene bu şekildeydi. Sonra ofisimizin Bebek’te olması ekibimizin büyümeye başlamasıyla birlikte, finansal ihtiyaçlar da oldu.

.

.

.

.

YATIRIMCILARIN İLGİ ODAĞINDA

Şirketi kurarken zorlukları yaşadınız, nasıl başa çıktınız? Hibe, kredi kullandınız mı? 

Açıkçası geçen sene havaalanında bir mağaza açmaya karar verdik. Altından kalkabileceğimizi düşündük, bence kalkardık, ancak pandemi havaalanını vurduğu için bizi ciddi bir zarara uğrattı. Eş zamanlı olarak ihracaatta büyüme gösterirken bir anda ihracatımız küçüldü. Bizimle alakalı değil, tüm mağazaların kapanmasından dolayı ihracatta sipariş iptalleri gibi çok ciddi problemlerle karşılaştık. Elimizde kalan stoklar, atölyede yapılması gereken ödemeler vs. bundan dolayı ilk defa banka kredisi kullandık.

.

.

.

.

ÇOK DAHA HIZLI BÜYÜYECEK

Yatırımcılar bize zaman zaman bize çok fazla yatırımcılar tabii ki de ilgi gösterici. Çünkü markamızın ciddi bir değeri var. Fakat bu zamana kadar doğru kişi, doğru kurum, doğru senaryo olduğunu hissetmedim açıkçası. Dolayısıyla yatırım almadık. Yatırım almadan da gelebildik. Markamızın hem Türkiye’de hem dünyada gediği marka değeri noktasında özellikle çok daha hızlı bir şekilde büyütülebileceğine inanıyoruz.

.

.

.

.

ARTI DEĞERLER SENELER İÇİNDE OLUŞTU

Nasıl ki 10-11 sene önce bir boşluk görmüştüm, bir fark yaratabileceğimizi düşünmüştüm. Şimdi de aynı boşluğu görüyorum şimdi de Mehry Mu gibi duyguya, zanaata önem veren üretim tarafında üreticilerin kazancına önem veren, çocuk işçi çalıştırmayan, sürdürebilirlik konularına sıcak bakan, hatta katkıda bulunan şu an da perakende dünyasının geldiği noktada aranan bütün artı değerlerin kendi kendine seneler içerisinde oluştuğunu gördüğümüz bir marka var elimizde. Dolayısıyla yine yurt dışından ilgi var yatırımla alakalı olarak. Artık daha profesyonel bir şekilde bu işi yapan insanlarla, kurumlarla yola çıkıyoruz. Ne tarz yatırımlar olacağını biraz bizim ihtiyaçlarımıza göre ve şirketin yapısıyla ilgili gidişatta karar vereceğiz. İnşallah bu yolda devam edeceğiz.

.

.

.

.

İŞLERİ DELEGE EDEBİLMEK TECRÜBEYLE GELİYOR

Bir kadın olarak sizin gözlemleriniz deneyimleriniz neler, kadınlar gerek bir çalışan olarak gerekse de girişimci olarak hangi engellerle - sorunlarla karşılaşıyor? Onlara tavsiyeleriniz neler olur?

Benim açımdan kadın girişimci olmanın en büyük zorluğu, aynı zamanda anne olmak oldu. Özellikle duygusal bir insansanız ve aynı zamanda tutkulu bir insansanız yaptığınız her şeyi mükemmel yapmak istiyorsunuz ve günün içerisindeki yirmi dört saat çocuklar, iş, ev hepsine de aynı ihtimam göstermek istiyorsunuz ama yapamıyorsunuz. Bu mümkün değil, iş birliği çok önemli.

.

.

SUÇLULUKLA BOĞUŞMALAR OLUYOR

İşe delege edebilmek hem ekip arkadaşlarını, hem evde delege edebilmek eşinizle paylaşabilmek, çocuklarınızı çalışan bir anne gerçeğiyle yetiştirebilmek ve onları o şekilde yetiştirirken mahrum mahzun bırakmadan yapmak, bu biraz tecrübeyle gelen bir şey.

Çünkü ben ne desem boş şu anda her şeyi mükemmel yapmaya çalışmayın vs. zaman planlaması öğrenin gibi çok basit tüyolar var tabii. Ama özellikle duygu dünyası biraz daha aktif olan insanlarda çok ciddi bir taraftan bir tarafa çekilmeler ve suçluluk duygularıyla boğuşmalar oluyor. Ben belki de doğru kişi değilim bu soruyu sormak için.

.

.

.

.

KENDİME KARŞI

BAĞIŞLAYICI OLMAYA KARAR VERDİM

Çünkü bazen meslektaşlarıma, kadın girişimcilere bakıyorum, biraz daha kendilerini yansıttıkları noktada konuya uzak durup, daha soğukkanlılıkla hayatlarını şirket yönetir gibi yöneten girişimciler gözlemliyorum ve onlara gıptayla bakıyorum. Artık ben de 40 yaşıma geldiğim hayatımın şu döneminde biraz daha kendime karşı bağışlayıcı olmaya karar verdim. Aslında siz başka soru sordunuz ‘’Girişimci kadın olmanın zorlukları nedir?’’ ben işin, özel hayatla dengeleme noktasında en çok zorlandığım kısmını anlatmaya çalıştım.

.

.

.

.

ASLA PES ETMEDİM

Henüz bu konuyla ilgili açıkçası kendimi tavsiye verecek noktaya geldiğimi hissetmiyorum. Ben de hala bir şekilde devam etmeye çalışıyorum. Şunu söyleyebilirim, asla pes etmedim. Evde zorlandığım dönemlerde hüngür hüngür ağladığımı bilirim, ben bu işi yapıyorum evde çok zorlanıyorum vs. Mesela oğlumun da bana ‘Saçmalama anne! Mehry Mu çok önemli, onu asla bırakamazsın’’ gibi şeyler söylediğini biliyorum. Özellikle çalışan, yaratan, işine değer katan bir anne olarak çocuklarımın bir yandan gurur duyduğunu ve onlara iyi örnek olduğumu biliyorum.

.

.

.

.

KADINLARLA EL ÖRGÜSÜ ÇANTALARDA ÇALIŞIYORUZ

Onun dışında kadın olarak benim açıkçası kendimi kanıtlamam gerektiği belki sektörümle alakalı olarak aşırı zorlandığım bir durum olmadı. Atölyelerimde her zaman hep erkek egemen, erken çalışan, erkek sahibi olan her zaman çok rahat çalıştım.

Belki de bu benim için aslında belki yaklaşımımdı. Onun dışında tabii ki kadın gruplarıyla çalışıyoruz. Özellikle bu son senelerde el işçiliğinin daha da önemsenmesi, öne çıkmasıyla birlikte biz de kadın gruplarıyla örgü konusunda özellikle el örgüsü çantalarda devam ediyoruz. Hem deri hem rafya el örgüsü çantalar yaptırıyoruz. Birbirimize destek olmaya devam ediyoruz.

.

.

.

.

NE DEĞER KATIYORSUNUZ?

KİME NE FAYDA SAĞLIYORSUNUZ?

Başka kadınların öğrenmesi, rehber olması için yaptığınız işle ilgili, uzmanlığınız olduğu konuda birkaç püf noktası paylaşır mısınız?

Katıldığım girişimci konuşmaları toplantılarında gerek ortak tanıdıklar aracılığıyla, gerek karşılaştığımız yerlerde tanıştığımız, sosyal medyada, kendi markasını kurmak isteyen kadınlardan mesajlar geliyor, Mehry Mu’nun gelmiş olduğu noktada 'Nasıl yaptınız? Bu kadar ünlüye nasıl giydiriyorsunuz? Bu mağazalarda nasıl satarız?' gibi sorular geliyor. Ben de her zaman şunu söylüyorum, bunların hepsini unutun, burada önemli olan artık çok ciddi elimizde müşteriye direk satış kanallarının kullanılma devrindeyiz.

.

.

.

.

KADINLAR ŞU SORUYU SORMALI

Ben Mehry Mu’yu başlattığım zaman instagram yoktu, e-ticaret bu kadar patlamamıştı, bir günde kendi sitenizi açmak kolay değildi. Öncelikle kadınların kendisine şunu sormasını istiyorum, gerçekten yapmak istediği marka ne değer katacak? Çünkü herkesin paltosu, çantası, ayakkabısı, takısı vs. her şeyi var. Dolayısıyla girmek istediğiniz bir orman, çok fazla oyuncu var. Dolayısıyla ne değer katıyorsunuz, kime neye ne fayda sağlıyorsunuz, bu bir duygu faydası da olabilir illa faydalı bir ürün anlamında söylemiyorum. Özellikle moda sektöründe..

Gerçekten nasıl fark yaratıyorsunuz, buna canı gönülden inanıyorsanız, işin sadece parıltılı, eğlenceli kısmı deyip ah benimde kendi markam olsa, röportajlara çıksam.. Bu hepimizin hoşuna giden bir şey ama işin o parıltılı kısmı dışında gerçekten durdurulamaz bir istekle yaparsanız yapın diyorum.

.

.

.

.

GÖZÜNÜZÜ KORKUTMAYIN

İkincisi de gözünüzü korkutmayın, bir şeyi sevdirmek için orada önemli olan duygu ve ürünün doğruluğu, gerekliliğidir. Dolayısıyla inanılmaz yüksek bütçeli pazarlama bütçeleriyle, ünlüleri giydirmekle öyle başlamaya gerek yok. Ürün doğruysa, hakkediyorsa zaten pazarlama yolunuz sizi oraya götürür ve o bütçeleri karşılayacak paraları kazanmış olursunuz ya da teşvik alırsınız, ne gerekiyorsa yaparsınız.

.

.

.

.

ÖNEMLİ OLAN MARKANIN DNA'SI

Önce önemli olan ürün, marka, marka bütünlüğü, DNA’sı, dili vs. Bundan sonrası zaten organik olarak gelir. Özellikle bu zamanda instagram, facebook gibi mecraları kullanarak ve iyi bir web sitesiyle her şey çözülebilir. Şu da denilebilir, tamamen dijitalleşmeyen, daha hissedilip, dokunulan bir marka yaratmak istiyorum fikri de çok enteresan olabilir. Bottega Veneta, biliyorsunuz instagramını kapattı oraya doğru da bir dönüş var. Burada önemli olan gerçekten kendine güvenmek ve ne ile fark yaratıyorum sorusuna cevap verebiliyor olmak.

.

.

.

.

İYİ İLİŞKİLERİN FAYDASINI GÖRDÜK

Pandemi nedeniyle işiniz nasıl etkilendi, sorunlarınız neler?

Bizde pandemideki en büyük sıkıntı, maalesef pandemiden 6-7 ay önce açtığımız havaalanı mağazamızın çok ciddi bir darbe alması ve bundan dolayı girmiş olduğumuz yüklerden dolayı bize gelen bir finansal nakit akışı sıkıntısı ve üstüne çok alışkın olduğumuz ihracat satışlarının çok ciddi derece düşmesi ama bunun iyi tarafında da şu oldu, kendi mehrymu.com sitemize daha fazla ihtimam gösterir olduk. Pazarlama harcamalarımızı, instagram sponsor reklamlara kaydırdık. Ona göre bir strateji geliştirdik.

.

.

ATÖLYELER ANLAYIŞ GÖSTERDİ

Şu anda bu finansal nakit akışı problemimizi bu şekilde aşmaya çalışıyoruz. Buradaki en önemli artılardan biri bu oldu, gerçekten 10-11 senelik marka olmamızın insanlarda kredimizin olması, iyi ilişkiler kurmuş olmamızın da faydasını çok gördük. Çünkü gerçekten bir kişi hariç, herkes inanılmaz iş birlikçi davrandı. Pandemi de zaten şirketler bu şekilde ayakta kaldı. Atölyeler, çalıştığım üçüncü partiler, iş ortaklarımız hepsi bize inanılmaz anlayış gösterdi.

.

.

.

.

İHRACATTA İPTALLER YAŞANDI

Bu şekilde olunca bizim de anlayışlı davranacağımız durumlarda davrandık. Onun dışında tabii ki ihracatta yaşadığımız iptaller, oralarda çok suçlayıcı olamıyorum. Çünkü onların yapabileceği hiçbir şey yoktu. Mesela NetaPorter 3 ay kapalıydı, Mehry Mu ile uğraşabilecek bir durumu yoktu. Gerçekten bu kısmı da vurgulamak istiyorum, finansal nakit akışı sıkıntıları yaşandığında yine imdadınıza uzun yıllar içerisinde biriktirip, kurduğunuz iyi ilişkiler yetişiyormuş bunu görmüş olduk.

.

.

.

GÜNEŞ MUTLU MAVİTUNCALILAR İLE YAPTIĞIMIZ VİDEO RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN.

.

.

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın. 

Bankadan emekli olduktan sonra 500 TL kapora ile aldığı oteli turizme kazandıran kadın girişimci Nevin Özşahin ile yaptığımız video röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayın.

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı..

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

.

.

banner274

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için BURADAN izleyebilirsiniz.


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için  BURAYA tıklayın

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için BURAYA tıklayın.

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için BURAYA tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu ile hem derneğin projelerini hem de girişimci kadın sorunlarını hem de iş hayatında kadınlar üzerine özel röportajımızda konuştuk. İzlemek için BURAYA tıklayın.

Berlin Filarmoni Orkestrası'na Türkiye'den kabul edilen ilk müzisyen Hande Küden ile özel röportaj yaptık. İzlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay,  derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'ya anlattı. İzlemek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar ile özel röportajımızı okudunuz mu? Peki ya video röportajı izlediniz mi?

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

Başarılı iş kadını Reyhan Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Zeynep Karahan Uslu - İstanbul Sözleşmesi Yaşatır, Kadınlar Olarak Meydan Okuyoruz, Biz Varız - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.  

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı Başarı Hikayesini Anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

Kendi İşini Kuran Kadınlar - Tanay Akgün annesi Bilge Akgün ile Akıllı Tarım Makinası Üretti. İzlemek için buraya tıklayın

Filiz Garip, Rahmi Koç 2019 Bilim Madalyası'na Layık Görüldü - Hayatı, İklim Göçü, Suriyeli Kadınlar / İzlemek için buraya tıklayın 

.

Dr. Şebnem Özdemir, WhatsApp Sözleşmesi Nedir? İzlemek için buraya tıklayın 

Uzay Kimya Kurucusu Sevda Arıkan Başarı Hikayesini Anlattı. İzlemek için buraya tıklayın 

Nil Keskin Keleş - Kitap - Kadınlığına Sahip Çık- Kadın Olmak İzlemek için buraya tıklayın 

.

Burcu Kösem/ Başarılı bir iş kadını olmak için ne yapmak gerekir? İzlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 20.02.2021 00:59
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.