İstanbul, Avrasya ve Ortadoğu iş liderlerinin eğitim merkezi olacak

Türkiye’nin ilk özel, bağımsız liderlik ve iş idaresi okulu 41 North Business School kapılarını açıyor. Liderlik ve teknoloji yönetimi alanında dünyanın önde gelen iş idaresi okulları ve kurumlarıyla akademik iş ortaklıkları kuran 41 North Business School, hem Türkiye hem de komşu ülkelerden yöneticilere yönelik diploma ve yönetici gelişim programları sunacak. Açılışta konuşan 41 North Business School Kurucu Dekanı Prof. Dr. Deniz Saral, “Türkiye’nin, Avrasya ve Ortadoğu iş liderlerinin eğitim merkezi olmasını hedefliyoruz” dedi.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
02 Kasım 2018 Cuma 14:37
İstanbul, Avrasya ve Ortadoğu iş liderlerinin eğitim merkezi olacak

Türkiye’nin ilk özel, bağımsız liderlik ve iş idaresi okulu 41 North Business School, 11 Ekim 2018 Perşembe günü Ferko Signature binasında yapılan basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı. Dünyanın en iyi inovasyon ve teknoloji okulları ve kurumları ile akademik iş ortaklıkları kuran 41 North Business School, hem Türkiye hem de komşu ülkelerden yöneticilere diploma ve yönetici gelişim programları sunacak. Eğitimler sonunda, Avrupa’nın en iyi iş idaresi okullarından Grenoble Ecole de Management (GEM)’ın uluslararası geçerliliği olan DBA ve Executive MBA diplomalarını, Almanya’nın en iyi inovasyon ve teknoloji okulu The European School of Management and Technology (ESMT Berlin) ve dünyanın en iyi liderlik eğitim kurumu Center for Creative Leadership (CCL)’ın sertifikaları verilecek.

Eğitimler aralık ayında, cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına destek vermek amacıyla, Türkiye’deki ihtiyaçlar gözetilerek tasarlanan Kadın Liderlik Programı ile başlayacak. Müfredatta ayrıca ESMT Berlin ile birlikte sunulacak Kurumsal Girişimcilik, Inovasyon, Data, Teknoloji Platformları, Yapay Zekâ, Nesnelerin Interneti ve Blockchain gibi teknoloji ve inovasyon yönetimi odaklı eğitimler ile CCL tarafından tüm dünyada sunulan uluslararası düzeyde saygın Lead for Success liderlik eğitimleri yer alıyor. Executive MBA 2019 Haziran ayında; üst düzey yönetici, danışman veya öğretim üyelerine yönelik DBA programı ise 2019 Kasım ayında başlayacak.

İstanbul, Avrasya ve Ortadoğu iş liderlerinin eğitim merkezi olacak

Toplantının açılışında konuşan 41 North Business School Kurucu Dekanı Prof. Dr. Deniz Saral okulun, iş liderlerini ve onları yetiştirecek akademisyen açığını kapatmaya aday olduğunu belirtti. Saral sözlerine şöyle devam etti:

“İş dünyasını yeniden yapılandıran dijital dönüşüm konusunda Türkiye’nin önünde uzun bir iş listesi var. Bu dönüşümün mimarları ise günümüz iş liderleri olacak. Böyle önemli bir misyon üstlenecek bu liderlerin günümüzün iş ihtiyaçlarına yönelik, teknoloji ve inovasyon konusundaki donanımlarını artırmaları hem kendi kariyer gelişimleri ve kurumsal başarıları hem de ülkemizin kalkınması açısından büyük öneme sahip. 41 North Business School, bu ihtiyaçtan hareketle kuruldu. Akademik iş ortaklarımızdan ESMT Berlin 2010 yılından beri Almanya’nın en iyi iş idaresi okulu. Grenoble Ecole de Management, Fransız Ticaret Birliğinin kurduğu Fransa’nın teknoloji yönetimi üzerine ilk müfredatı çıkartan işletme okulu. Bu okullar yeni nesil eğitim teknolojileri ve eğitimlerinin aktarılma metotları üzerine ciddi araştırmalar yapan çok prestijli okullar. Okulumuz Türk iş insanına olduğu kadar, tüm Orta Doğu, Merkezi Asya, Kuzey Afrika, Balkan ülkeleri ve Doğu Avrupa ülkelerinden gelen profesyonellere de açık olacak. İstanbul’un, Avrasya ve Ortadoğu iş liderlerinin eğitim merkezi olmasını hedefliyoruz.”

41 North Business School Türkiye’de bir ilke imza atıyor

Açılışta yaptığı konuşmada inovasyon ve teknoloji yönetimini benimseyen, endüstri ve iş dünyası ile doğrudan bağlantısı olan uluslararası okullar ve kurumlar ile çalıştıklarını belirten 41 North Business School Kurucu Direktörü Yeliz Kum Ezercan, “İş liderleri dijital dönüşümün kendi şirketleri ve pazarları için getirdiği fırsatları proaktif olarak değerlendirmek, yeni teknolojileri anlayarak bunları kendi iş süreçlerine ve şirket kültürlerine nasıl adapte edebileceklerini görmek istiyorlar. Onlara sorularını vakalarla cevaplayabilecekleri, karşılaştırmalı analizler yapabilecekleri ve yeni yönetim becerileri kazanabilecekleri uluslararası ve güncel bir program sunuyoruz. 41 North Business School küresel standartlardaki eğitimleri, tüm dünyada geçerli diploma ve sertifika programları ile Türkiye’de bir ilke imza atıyor” dedi.

Yönetici eğitimlerine getirdikleri teknoloji ve inovasyon odaklı yaklaşımlar nedeniyle 41 North Business School ile akademik iş ortaklığı kurduklarını ifade eden Grenoble Ecole de Managament Doktora Programları Direktörü Dr. Valérie Sabatier, “Avrupa’nın en iyi iş idaresi okullarından biri olan GEM, özellikle güçlü olduğumuz Ciddi Oyunlar ve Deneyimsel Öğrenme gibi konularda 41 North Business School’da sunulacak eğitimlere katkı sağlayacak. Türkiye ve etrafındaki bölge son derece nitelikli, başarılı ve bilgiyi mevcut işinde ve gelecekteki yatırımlarında kullanmaya çok istekli bir iş insanı profiline sahip. 41 North Business School ile olan iş birliğinin çok başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

Sahip olduğu güçlü sanayisi ve büyük şirketleri ile Türkiye'nin dijital dönüşüme ihtiyaç duyan önemli bir ülke olduğunu vurgulayan The European School of Management and Technology Başkanı Jörg Rocholl, “ESMT Avrupa'nın teknoloji ve inovasyon eğitimi ile liderlik ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha ilk günden başarısını kanıtlayan bir kurum. 41 North Business School ile kurduğumuz iş ortaklığıyla tecrübeli akademik kadromuzu, teknoloji ve dijital dönüşüm alanındaki geniş iş ve eğitim bilgimizi, Türkiye'nin önde gelen şirketleri ve EMEA bölgesinde yer alan komşu ülkelerle buluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

41 North Business School ile kurdukları işbirliğinin Türk şirketlerine en iyi liderlik eğitimini sunmak için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Center for Creative Leadership Rusya, Türkiye, Ukrayna & BDT Bölgesi, EMEA Direktörü Marc Dellaert, “Türkiye geleceği çok parlak bir ülke ve CCL olarak biz bu pazarın uzun vadeli potansiyeline, 41 North Business School’un liderlik eğitimleri ile birey odaklı eğitim felsefesine getirdiği yeni yaklaşımların başarılı olacağına inanıyoruz” dedi.

41 North Business School’da verilecek eğitimler ‘Diploma Programları’ ve ‘Yönetici Gelişim Programları’ olmak üzere iki başlık altında toplanıyor:

 1. Diploma Programları: Bu bölüm altında yer alan programlar Grenoble Ecole de Managament (GEM) tarafından verilecek olup, programları başarıyla tamamlayan katılımcılar GEM tarafından verilen ve uluslararası geçerliliği olan, üçlü akreditasyona sahip DBA ve Executive MBA diplomalarına sahip olacak.

 1. Doctorate of Business Administration (DBA): İş idaresi konusunda araştırma ağırlıklı ve dört yıl boyunca yarı zamanlı olarak süren tasarlanan doktora programı iş idaresi, yöneticilik veya çok benzer bir dalda yüksek lisans diploması olup, en az beş yıl idarecilik ve/veya danışmanlık ve/veya yüksek okul seviyesinde öğretim üyeliği yapmış kişileri hedefliyor.
 2. Executive MBA Programı: Yönetici sıfatıyla en az beş yıl deneyimi olup, değişen iş dünyası koşullarına göre kendisini yenileme ihtiyacını hisseden profesyoneller için tasarlandı.

 1. Yönetici Gelişim Programları: Bu bölümde sunulan programlar ‘Liderlik’ ve ‘Strateji ve Teknoloji Yönetimi’ olmak üzere iki başlık altında toplanıyor:

 1. Liderlik:
  • Lead for Success: CCL tarafından tüm dünyada sunulan lisanslı programlarından biri Lead for Success uluslararası düzeyde saygınlığı olan bir liderlik programı. Bu program 41 North Business School’un tecrübeli eğitmen kadrosu tarafından Türkçe olarak verilecek.
  • Kadın Liderlik Programı: Cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına destek vermek amacıyla 41 North Business School’un akademik ve iş dünyasının liderlerinden oluşan deneyimli kadrosu tarafından tasarlanan Kadın Liderlik Programı Türkiye’deki ihtiyaçlar gözetilerek hazırlandı.

 1. Strateji ve Teknoloji Yönetimi: Bu bölümde yer alan ‘Digital Excellence Post Graduate Certificate Programs’ başlıklı eğitimler 41 North Business School ve ESMT Berlin ile birlikte hazırlandı. 6 modülden oluşan programda, Kurumsal Girişimcilik, Inovasyon, Big Data, Teknoloji Platformları, Yapay Zekâ, Nesnelerin İnterneti ve Blockchain gibi teknoloji yönetimi ve inovasyon yönetimi odaklı modüller yer alıyor. Eğitimler ESMT Berlin ve 41 North Business School’un uluslararası alanda tecrübeli eğitmen kadrosu tarafından verilecek. Bu kategoride ayrıca, şirketlerde daha inovatif bir kültür ve yaklaşım geliştirmeyi kolaylaştıracak, yeni iş modellerinin özgün olarak şirket içinden çıkmasına destek olacak ‘Innovation Games’ başlıklı workshop çalışmaları sunulacak.

41 North Business School hakkında: 2017 yılında, sektörler arası bilgi ve deneyim aktarımı, stratejik iş birliği kurma ve liderlik seviyesinde deneyim paylaşımı gibi Türk iş dünyasının ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim vermek amacıyla Türkiye’nin ilk özel, bağımsız liderlik ve iş okulu olarak kuruldu. 41 North Business School Avrupa’nın en iyi iş idaresi okullarından Grenoble Ecole de Management (GEM), Almanya’nın en iyi inovasyon ve teknoloji okulu The European School of Management and Technology (ESMT Berlin) ve dünyanın en iyi liderlik eğitim kurumu Center for Creative Leadership (CCL) ile akademik iş ortaklıkları bulunuyor. 41 North Business School akademik ve iş dünyasının başarılı isimlerinden oluşan güçlü eğitmen kadrosu, uluslararası eğitim anlayışı ile iş eğitimi ve yönetici gelişim programlarını İstanbul’dan başlayarak tüm bölge ülkelerine yaygınlaştırmayı hedefliyor.

banner274

Grenoble Ecole de Management hakkında: Grenoble Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı bir kurum olan Grenoble Ecole de Management, önde gelen Fransız ve Avrupa işletme okulları arasında yer alıyor. Grenoble Ecole de Management, 50'den fazla ulusal ve uluslararası programla her yıl yaklaşık 8.000 öğrenci ve yöneticiyi ağırlıyor. Okul, dünyada 10 noktada lisanstan yüksek lisansa, doktoraya, sürekli eğitime kadar her seviyede eğitim sunuyor.

European School of Management and Technology (ESMT) Berlin hakkında: 25 çok uluslu şirket tarafından kurulan özel bir işletme okulu olan ESMT, girişimcilik ve sürdürülebilir liderliğin gelişimine odaklanıyor. Liderlik, inovasyon ve analitiği başlıca araştırma alanları olarak belirleyen ESMT, dünyada 50’den fazla ülkedeki mezunlarından oluşan küresel ağı ile Almanya’nın önde gelen iş idaresi okulları arasında yer alıyor.

The Center for Creative Leadership (CCL) hakkında: 1970’te kurulan CCL, liderlik eğitimine ve sürdürülebilir değişime yaptığı yatırımlar nedeniyle Financial Times tarafından yıllardır dünyanın en iyi yönetici eğitimleri veren kurumları arasında gösteriliyor. Dünyada 6 kıtada, 160’dan fazla ülkede ve 3000 kurumda her yıl yaklaşık 60 bin yöneticinin gelişimine katkıda bulunuyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.