Prof.Dr. Sevin Yeltekin, ABD'deki Simon Business School'un İlk Kadın Dekanı Oldu

Dünyaca ünlü işletme okullarından Rochester Üniversitesi Simon Business School, ekonomi uzmanı Prof.Dr. Sevin Yeltekin'in 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren okulun ilk kadın dekanı olarak görev yapacağını duyurdu.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
27 Mayıs 2020 Çarşamba 15:03
Prof.Dr. Sevin Yeltekin, ABD'deki Simon Business School'un İlk Kadın Dekanı Oldu

 

Prof.Dr. Sevin Yeltekin, ABD'deki ünlü MBA okullarından olan Simon Business School'un 60 yıllık tarihindeki ilk kadın dekan olarak atandı.

Simon Business School'un yaptığı açıklamada Carnegie Mellon Üniversitesi Tepper Business School'da Kıdemli Eğitim Dekanı olarak çalışan

Prof.Dr.Sevin Yeltekin'in Simon Business School'un yeni dekanı olarak atandığı duyuruldu.

Prof.Dr. Yeltekin'in sbeş yıllık dekanlık dönemi 1 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak.

Simon Business School'un yeni dekanı olarak atanan Yeltekin, "Simon Business School, titiz, analitik ve araştırmaya dayalı eğitime yaklaşımı ile geçmişim ve vizyonum için mükemmel bir seçimdir. Simon, gelecek nesil liderlerin genel olarak işletmeler ve toplum için yenilikçi çözümler yaratmasına yardımcı olmak için tüm programlarında son teknoloji ve temel beceriler sunuyor. Okul ve üniversite için yeni bir gelecek yaratmak için Simon'daki olağanüstü akademisyenler, personel ve öğrencilerle çalışmayı dört gözle bekliyorum." diye konuştu.

Saygın bir makroekonomi uzmanı olan Prof.Dr.Sevin Yeltekin, politika yapıcıların ve halkın bilgi asimetrisine sahip olduğu ortamlarda sürdürülebilir para ve maliye politikalarının tasarımındaki araştırmalarıyla tanınıyor. Araştırmaları, maliye politikası tasarımı, sosyal sigorta tasarımı, hesaplamalı ekonomi ve makro politikanın varlık fiyatlandırma etkilerini kapsıyor. Yeltekin, Tepper'de Blockchain Girişimi'ni kurdu ve yönetti.

Simon Business School'un Provost'u Rob Clark, "Sevin uluslararası üne sahip bir ekonomi bilim insanı ve işletme eğitiminde saygın bir yenilikçidir ve onu Simon'un sekizinci dekanı ve okulun ilk kadın lideri olarak tanıtmaktan gurur duyuyorum."dedi.

PROF.DR. SEVİN YELTEKİN KİMDİR?

Sevin Yeltekin, 1989 yılında Robert Koleji'ndeki lise eğitimini tamamladıktan sonra ABD'de giderek Wellesley College Ekonomi ve Matematik bölümünden 1995 yılında mezun oldu.

Stanford Üniversitesi'nde ekonomi alanında hem yüksek lisansını tamamladı hem de 1999 yılında doktora derecesini aldı.

Akademik kariyerine Kellog School of Management'te başlayan Sevin Yeltekin, 2005 yılında başladığı Carnegie Mellon Üniversitesi Teppek School of Business'de 2017 yılında Profesör ünvanın ardından Kıdemli Dekan Yardımcısı olarak çalışmaya başladı.

Prof.Yeltekin, 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren New York'taki Simon Business School'un 60 yıllık tarihindeki ilk kadın dekan olarak görevine başlayacak.

Araştırma Alanları; Makroekonomi, Maliye Politikası Tasarımı, Sosyal Sigorta Tasarımı, Hesaplamalı Ekonomi, Varlık Fiyatlaması Makro Politikaya Etkileri

Profesyonel aktiviteleri;

Kıdemli Editör, Ekonomi ve Finans Oxford Araştırma Ansiklopedisi (2017 -)

Yönetim Kurulu Üyesi, Quant Econ, Danışma (2016 -)

Yardımcı Editör, Nicel Ekonomi (2016 -)

Yönetim Kurulu Üyesi, Ekonomik Ölçümler Derneği, Danışma (2016 -)

Program Organizatörü, SITE-Stanford Teorik Ekonomi Enstitüsü (Temmuz 2014 -)

Yardımcı Editör, Yöneylem Araştırması, Dergi (2014 -)

Üye, Carnegie Rochester NYU Serisi Kamu Politikası, Danışma Kurulu (Haziran 2012 -)

Yardımcı Editör, Makroekonomik Dinamik (Mayıs 2011 - Haziran 2014)

İŞ DÜNYASINDAKİ KADINLARIN MEDYADA DAHA FAZLA GÖRÜNÜR OLMASINA, ÇALIŞAN KADINLARIN, GİRİŞİMCİ KADINLARIN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKMESİNE VE TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SAĞLANMASINA ÇALIŞAN ŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

.

Kardeş kanal Evvel Zaman Masalları Youtube'da sesli kitap olarak yayın yapmaya başladı.

Çocuklar hayal dünyası ile ilk kez masallarla tanışır. Masallarla hayal dünyaları zenginleşir ve yaşam boyu karşılaştığı olayları daha hızlı kavrar. Yaşamın zorluklarıyla mücadele gücü yükselir.Çocuklara yaratıcı düşünce becerisini kazandırmanın ilk adımı masallardır. Bilimsel araştırmalara göre, masallar, çocuğun sosyal ve bilişsel gelişimine katkı sağlar. Kelime hazinesini geliştirir, okuma alışkanlığı kazandırır. Dil gelişimine, zihinsel gelişimine, sosyal becerilerine katkıda bulunur. Olağanüstü olaylarla ilk kez masallar aracılığı ile karşılaşan çocuklar için, imkansız kavramı zayıflar. Her şeyin gerçekleşebilme olasılığı güçlenir ve onun başarma azmini teşvik eder. Gelin, en değerli varlığınız, çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirmek, umut dolu yarınlar inşa etmesine katkıda bulunmak için her gün bir masal dinletin. Devam edecek masal serilerini kaçırmamak için kanala abone olup bildirim zilini açabilirsiniz, sevgilyle... #evvelzamanmasalları#herhaftabirmasal​ Bize yazın: evvelzamanmasallari@gmail.com

DİNLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Toprak Ana, Dört Mevsim - Evvel Zaman Masalları - Dinlemek için buraya tıklayın.

Orman Yangını - Evvel Zaman Masalları - Sesli kitap - Sesli masal - dinlemek için buraya tıklayın.

Ay Dede ve Yıldızcık - Evvel Zaman Masalları - Sesli kitap - sesli masal - Dinlemek için BURAYA tıklayın.

İŞTE KADINLAR YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLDUNUZ MU?

İşte Kadınlar Notu;

ZEYNEP OSMANLI SİTEDE NASIL SATIŞ YAPILABİLECEĞİNİ AŞAĞIDAKİ VİDEODA ANLATIYOR.

VİDEOYU SONUNA KADAR İZLEYİN TEK TEK ANLATIYOR

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

..

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN KADIN GİRİŞİMCİLERİN ve İŞ KADINLARININ BAŞARI HİKAYELERİYLE TANIŞIN ÇALIŞAN KADINLARIN SORUNLARINI ONLARDAN DİNLEYİN KADINLARI İLGİLENDİREN HABERLERİ İZLEYİN...

ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN ABONE OLUN SONRA DA ABONE OLDUKTAN SONRA BİLDİRİMLERİ AÇIN VİDEOLARI KAÇIRMAYIN

İŞ HAYATINDA KADINLAR

TÜRKİYE'NİN EN GÜÇLÜ İŞ KADINLARI

İŞ HAYATINDA KADINLAR

İŞ KADINLARI

ÇALIŞAN KADINLARIN SORUNLARI

GİRİŞİMCİ KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADIN SORUNLARII

BAŞARILI İŞ KADINLARI RÖPORTAJ

Hande Yaşargil - Yönetim Kurulunda Kadın Derneği - Sertifika Programı - İş Kadını Sorunlarını konuştuk. İzlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Berrin Tansel ile yaptığımız video röportajı izlemek için linke tıklayın.

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın.

.

.

AmpUp- Kamu Politikaları Uzmanı ve Kaliforniya Üniversitesi - Berkeley / Sürdürülebilir Ulaşım Araştırma Merkezi Araştırmacı Şebnem Tuğçe Pala, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtladı. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın Girişimcilerin Sorunlarını kendi girişimcilik hikayemde yaşadıklarımla anlatmaya çalıştım. Siz de yaşadığınız sorunlarıı videonun altına yorum olarak yazar mısınız? videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLAMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın.


banner274

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'ya anlattı. İzlemek isterseniz BURAYA tıklayabilirsiniz.


TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

Başarılı iş kadını Reyhan Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı Başarı Hikayesini Anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

Kendi İşini Kuran Kadınlar - Tanay Akgün annesi Bilge Akgün ile Akıllı Tarım Makinası Üretti. İzlemek için buraya tıklayın

Filiz Garip, Rahmi Koç 2019 Bilim Madalyası'na Layık Görüldü - Hayatı, İklim Göçü, Suriyeli Kadınlar / İzlemek için buraya tıklayın

.

Dr. Şebnem Özdemir, WhatsApp Sözleşmesi Nedir? İzlemek için buraya tıklayın

Uzay Kimya Kurucusu Sevda Arıkan Başarı Hikayesini Anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

Nil Keskin Keleş - Kitap - Kadınlığına Sahip Çık- Kadın Olmak İzlemek için buraya tıklayın

.

Burcu Kösem/ Başarılı bir iş kadını olmak için ne yapmak gerekir? İzlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 21.02.2021 04:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Renin On 2020-06-03 07:58:42

Gurur duydum Sevin hanım, önünüz açık, şansınız bol olsun

Avatar
Nevin Yılmaz 2020-06-04 09:28:36

Candan kutluyorum yavrum seni

Avatar
Servisimin Cömert 2020-06-07 01:32:40

Sevin hanım gurur duydum. Ben de Robert College mezunuyum. Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler bölümünü bitirdikten sonra MBA’imi University of Rochester Simon Business School of Business’den aldım. Dolayısıyla yeni göreviniz beni özellikle heyecanlandırdı. Aramızda biraz zaman farkı var. MBA imi 1977 de aldım:))) (servisimin@gmail.com)