Sabancı'da profesyonellere yönelik eğitim Aralık'ta da devam ediyor

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi EDU, birikimlerini ve tecrübelerini daha geniş kitleler ile paylaşmak, sürekli gelişime inanan profesyonellere güvenilir bir destek sağlamak amacıyla genel katılıma açık eğitim programlarına Aralık ayında da devam ediyor.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
16 Kasım 2018 Cuma 02:49
Sabancı'da profesyonellere yönelik eğitim Aralık'ta da devam ediyor

 

Kurumsal İletişim Uzmanlığı Sertifika Programı

Kurumsal İletişim Uzmanlığı Sertifika Programı, 1 Aralık 2018 – 16 Şubat 2019 tarihleri arasında Minerva Palas, Karaköy’de gerçekleşecek. Sabancı Üniversitesi kurumsal iletişim sektörüne yetkin ve donanımlı biçimde hazırlanmak, kariyerinde gerçek bir ilerleme kaydetmek isteyen herkes için sektörün duayenleri ile işbirliği içinde, yeni ve yaratıcı bir iletişim programı sunuyor.

Kurumsal iletişim mesleğine yeni başlamış kurumsal iletişimciler, kariyerine kurumsal iletişimci olarak devam etmek isteyen diğer meslek mensupları ve kurumsal iletişimde kariyer yapmak isteyen herkes için yetkin bir bilgi ve donanım sağlamak amacıyla hazırlanan bu program, kurumsal iletişim sektörünün öncülerinden Suat Özyaprak koordinatörlüğünde katılımcılarıyla buluşuyor.

Ezber Bozan Dijital Trendler

Ezber Bozan Dijital Trendler Eğitimi 5 Aralık’ta Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek.

Eğitiminde dijital trendler ve teknolojideki gelişmelerin, farklı sektörlerdeki uygulamalara, iş hayatına ve çalışanlara etkileri anlatılacak, grup çalışması ile eğitimde aktarılan bilgiler katılımcıların günlük iş hayatlarına adapte edilebilecek şekilde aktarılıyor.

Veri Analitiği ve Big Data

Veri Analitiği ve Big Data Eğitimi 6 Aralık’ta, Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek.

Günümüzde “veri” konusunu organizasyonlarının temeline yerleştirmeyen ve ekonomik bir değer yaratmayı öğrenmeyen kurumların rekabet konusunda epey zorlanacağı öngörülmektedir.

Bu programda, katılımcılara veriden katma değer yaratmak için yapılması gerekenler, bir kurumsal yol haritası üzerinden aktarılıyor.

Finansçı Olmayanlar İçin Finans

Finansçı Olmayanlar için Finans Eğitimi 6-7-8 Aralık tarihlerinde Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek.

Bu eğitimde katılımcıların finansal işlemlerin yansıtıldığı tabloları nasıl yorumlayacağı,

analizi ve uygulamaları ele alınacak; direk finans yönetimi ile ilgili olmasa da her yöneticinin

finansal okur yazarlığının geliştirilmesi ve şirketin sonuçlarına yansıyacak kendi alan kararları

içindeki hareketlerinin mali tablolar içindeki yerinin bütünsel olarak gözlemlenebilmesi

amaçlanıyor.

Simülasyonlu İşletme Yönetimi

Simülasyonlu İşletme Yönetimi Programı 8 Aralık tarihinde başlıyor. Programda katılımcılar iş ve yönetimin tüm fonksiyonlarına bütünsel bir bakış açısı kazanarak, alacakları iş kararlarının diğer fonksiyonlara ve özellikle finansa etkilerini yaşayarak öğrenecekler.

Program üç modülden oluşmaktadır ve eğitim süresi toplam 6 gündür: “Bütünsel İşletme Yönetimi”, “Finansal Yönetim”, “Capsim Core(Simülasyon)”

banner274

Stratejik Marka Yönetimi

Stratejik Marka Yönetimi Eğitimi 13-14 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Eğitimde katılımcıların temel marka yönetim süreçlerine dair gerekli teorik bilgi ve pratik alt yapıyı edinmeleri, başarılı bir marka yönetimi için gerekli yapı taşlarının neler olduğunu Türkiye ve Dünya’dan örneklerle inceleyerek pazarlama dünyasında marka yönetiminin durduğu yeri ve rekabetteki dinamiklere dair bilgi ve vizyonlarını geliştirmeleri hedeflenmektedir.

İletişim Zekası

İletişim Zekası Eğitimi 21-22-23 Aralık tarihlerinde Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecek.

Eğitim, iletişim zekası, duygusal zeka ve iş hayatında doğru imaj ve etki ilişkisi üzerine kurgulanmış olup, güncel hayattan örnekler üzerinden sürdürülüyor.

Eğitimde iş hayatında doğru etki yönetimi nasıl sağlanabileceği, beynin ve potansiyelin nasıl keşfedilebileceği konularında yol gösterilecek.

İnsan ve Sonuç Odaklı İşbirliği Yönetimi

İnsan ve Sonuç Odaklı İşbirliği Yönetimi Eğitimi 23-24 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek.

Programda sınıf içinde etkileşimli; video destekli uygulama ve canlandırmalarla, grup halinde farkındalık yaratılmaktadır. Konular hayatın içinden somut örnekler sunularak keyifli bir yaklaşımla paylaşılmaktadır. Programın amacı her katılımcının, iş ve ekip yönetme becerisini geliştirme konusunda bilinçli bir doğallık ve yalınlık kazanıp aşama kaydetmesini sağlamaktır.

Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi – EDU Genel Katılıma Açık Eğitimleri

Genel katılıma açık programlarında Sabancı Üniversitesi öğretim üyelerinin yanı sıra en güncel araştırmalara ve trendlere hakim, akademik ve profesyonel dünyadan gelen konu uzmanları eğitim vermekte. Eğitimlerde alanlarında uzman kişiler ile katılımcıları buluşturarak “bilgi”nin pratik iş süreçlerine yansıtılmasında verimli bir öğrenme platformu oluşturmak amaçlanıyor. Eğitimler sırasında öğrenmeyi pekiştirmek için, vaka çalışmaları, hazırlık çalışmaları, ödevler, forumlar, simülasyonlar, grup çalışmaları, rol play’ler vb gibi çeşitli öğrenme araçları kullanılıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.