BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu, "Çiçeği Burnunda Anneler Grubu İle İşe Dönüşü Kolaylaştırıyoruz"

BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu, "Maalesef Türkiye’de kreş sistemi yeteri kadar gelişmediği için anneler doğumdan sonra işe dönmekte zorlanıyorlar. Eve bakıcı alacak maddi güçleri olmuyor, çocukları aile büyüklerine emanet ederek çalışmaya dönmek zorunda kalıyorlar. Ben de bir anne olarak, işe dönüşteki zorlukları yaşadım. İş başı yaptığınızda aynı performansı sergilemeye devam etmeniz bekleniyor ancak aklınız evdeyse bu çok mümkün olmuyor. Bu yüzden, BD Türkiye olarak biz de Çiçeği Burnunda Anneler grubunu kurduk, yeni doğum yapmış annelerimizin işe dönüşünü kolaylaştırmaya çalışıyoruz."

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
06 Eylül 2020 Pazar 08:29
BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu, "Çiçeği Burnunda Anneler Grubu İle İşe Dönüşü Kolaylaştırıyoruz"

 

İşte Kadınlar olarak başarılı iş kadınları röportaj serimizde bu kez sizleri BD Türkiye Genel Müdürü Ayşe Şanlıoğlu ile tanıştırmak istiyoruz. Koç Üniversitesi İşletme bölümünden 2001 yılında mezun olan Ayşe Şanlıoğlu, kısa sürede büyük başarı yakalayan iş kadınlarımızdan. Stajer olarak başladığı Johnson&Johnson Medical Türkiye'de 5,5 yılda ürün müdürlüğü pozisyonuna yükselen Şanlıoğlu, daha sonra GE Healthcare’e ülke satış müdürü olarak transfer olduktan sonra Doğu Avrupa’dan sorumlu İş Birim Müdürü ve EMEA Pazarlama Müdürü olarak görev aldı.

 2011 yılında KCI Medical’in Türkiye Genel Müdürlüğüne atanan iş kadını Ayşe Şanlıoğlu, 2018 yılından beri ise BD Türkiye’nin Genel Müdürlüğü yapıyor.  

BD Türkiye'de kadın yönetici oranının erkekleri geçtiğine dikkat çeken Ayşe Şanlıoğlu, kadınların iş hayatında başarılı olması ve özellikle çalışan annelerin işe dönüşlerini kolaylaştırmak için yürüttükleri projeleri ve çalışan kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. 

AYŞE ŞANLIOĞLU KİMDİR?

Nerede, kaç yılında doğdunuz, hangi okullarda eğitim aldınız?

1979 yılında, İstanbul’da doğdum. Lise öğrenimimi Koç Lisesinde tamamladım ardından Koç Üniversitesinde İşletme Fakültesinde okudum.

STAJERLİKTEN ÜRÜN MÜDÜRLÜĞÜNE

Kariyer yolculuğunuz nasıl ilerledi? Yıllara göre hangi kurumlarda, hangi pozisyonlarda ne kadar süre ile çalıştınız, şimdi hangi kurumda ve hangi pozisyonda çalışıyorsunuz?

2001 yılında üniversiteden mezun oldum ve kariyerime Johnson&Johnson Medical Türkiye’de stajyer olarak başladım. Ardından açılan ilk satış temsilcisi rolüne kabul edildim ve böylelikle de tıbbi cihaz sektöründeki yolculuğum başlamış oldu. Johnson’da 5.5 yıl çalıştığım süre içinde ürün uzmanlığı ve ürün müdürlüğü gibi çeşitli görevlerim oldu.

2006 yılında GE Healthcare’e ülke satış müdürü olarak geçtim. GE’de de yaklaşık 6 yıl kadar çalıştım. Burada, Doğu Avrupa’dan sorumlu İş Birim Müdürü ve sonrasında EMEA Pazarlama Müdürü olarak farklı görevlerim oldu. 2011 yılında KCI Medical’in Türkiye Genel Müdürü oldum ve KCI Türkiye organizasyonunu kurdum. Buradaki 7 yıllık yolculuğumun ardından 2018 yılında BD Türkiye’nin Genel Müdürü oldum ve hala bu görevimi yürütmekteyim.

ORGANİZASYON YÖNETİMİ

VE LİDERLİKTE UZMAN

Hangi alanda uzmansınız, özellikleriniz neler, kısaca anlatır mısınız? Sizin mesleğinizi seçmek isteyen veya bu yolda ilerleyenler kadınlara rehber olması için yaptığınız işle ilgili, uzmanlığınızın olduğu konuda püf noktalarını paylaşır mısınız?

Lisans eğitimimi işletme alanında tamamladım. Daha sonrasında da sağlık sektörüne girdim ve burada önemli bir deneyim kazandım. Yaklaşık 20 yıldır bu sektörde çalıştığım için, uzmanlığım da bu alanda gelişti. Ağırlıklı olarak satış ve pazarlama alanlarında farklı görevlerde çalıştım. Yaklaşık son 10 yıldır da organizasyon gelişimi ve liderlik alanlarında uzmanlaştım.

Hedef ve sonuç odaklı olmam, sosyal yanımın güçlü olması ve bu sayede müşteri ilişkilerini hızlı bir şekilde kurmam gibi özelliklerim hayatım boyunca attığım adımlarda bana hep destek oldu. Hedef odaklı olduğu için satış rollerinden hep çok keyif aldım. Diğer yandan yeniliklere açık olmam, kendimi devamlı geliştirmek istemem, araştırmacı kişiliğim pazarlama rolleri için de uygundu.

GÜÇLÜ VE ZAYIF YANLARINI TANI

Organizasyon yönetimi ve liderlik, satış ve pazarlamayla güçlendirdiğim stratejik düşünebilme, büyük resmi görebilme, takım yönetimiyle edindiğim tecrübelerin üstüne koyduğum yetkinlikler oldu. Bunlar öğrenilen şeyler ve bu rollere gelmek isteyen kişiler için tecrübe ve kendine yapacağı yatırım ile gerçekleşebilecek hedefler. Tüm bu yolculukta başarılı olmak için birkaç önemli husus olduğunu düşünüyorum. İlki kendini tanımak, kendini bilmek… Güçlü yanların, zayıf yanların, hayallerin gibi tüm özelliklerini tanımalı ve bilmelisin.

İkincisi geri bildirim alabilmek… Gelişim için geri bildirim şart. Kendi yöneticinden, takım arkadaşından, başka insanlardan gelişim için geri bildirim alabilmek oldukça önemli. Bir diğeri dirençli olmak… Zorluklar karşısında iyimser tutumu kaybetmeden, pes etmeden mücadele edebilmek de başarıya giden yolda önemli bir etmen. Son olarak İngilizce seviyesi kariyer inşaasında güçlü bir basamak olacaktır. İleri düzeyde İngilizce yeteneği, dünyadaki tüm kapıları size açacaktır.

HAYALİM TÜRKİYE'Yİ YETENEK ÜSSÜ HALİNE GETİRMEK

Çalıştığınız kurum hangi alanda faaliyet gösteriyor. İşinizde tam olarak neler yapıyorsunuz anlatır mısınız? Yeni projeleriniz neler?

BD Türkiye diyagnostikten tedaviye ve araştırmaya birçok alanda faaliyet gösteriyor. COVID-19 tanı testlerinden insülin iğnelerine, fıtık tamirinde kullanılan meshlere (yama) kadar çok geniş bir ürün yelpazemiz var. Enfeksiyon, mikrobiyoloji, yoğun bakım, diyabet ve cerrahi branşları gibi birçok alanda çözümlerimiz bulunuyor.

BD Türkiye 30 yıldır Türkiye’de, yaklaşık 100 kişilik bir organizasyonumuz ve 50 kadar distribütörümüzle ürün ve çözümlerimizi eczacı, doktor ve hemşirelere sunuyoruz. Türkiye, coğrafi ve ekonomik özelliklerinden dolayı birçok zorluğu içinde barındırıyor. BD Türkiye olarak her yıl tüm zorluklara rağmen istikrarlı olarak büyümeyi başarıyoruz. Biz büyüdükçe organizasyonumuzda çalışan arkadaşlarımız için de yeni fırsatlar doğuyor. Organizasyonumuzda çok yetenekli çalışanlarımız var. Türkiye’nin istikrarlı performansı, onlar için yurt dışında da imkanlar yaratıyor.

En büyük hayalim, BD organizasyonu içerisinde Türkiye’yi bir yetenek üssü haline getirmek. Ortadoğu, Afrika ve Rusya bölgelerine de Türkiye’den yönetilen hizmetler sunabilen bir yapıya dönüştürmek. Bunun yanı sıra Türkiye’de sağlığı geliştirmek için birçok faaliyet yürütüyoruz. Antimikrobiyal direnç ile mücadelede fikir liderleriyle önemli çalışmalarımız var. Bunları devam ettirip başarıya ulaştırmak salgın sonrası dönem için çok daha önemli hale geldi. Önümüzdeki dönemde de bu projelere daha fazla odaklanarak yolumuza devam ediyor olacağız.

KADIN YÖNETİCİ

ORANI YÜZDE 70

Şirketinizdeki kadın erkek çalışan sayıları, kadın yönetici oranları nedir? Cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik şirketinizde personelinize yönelik hangi çalışmaları yürütüyorsunuz?

Şirketimiz cinsiyet eşitliği konusunda, Türkiye genelinde görmek isteyeceğimiz bir yapıya sahip. Yaklaşık yüzde 50 oranında kadın-erkek dağılımımız var. Yaklaşık yüzde 70 oranla kadın yönetici sayısı, şu an erkeklerin önüne geçmiş bulunuyor. Şirket içinde Inclusion&Diversity ve Womens Initiative Network gruplarımız var. Bu grupların düzenli çalışmalarıyla kadınların iş hayatındaki konumlarını sürekli olarak destekliyoruz. Kadınlar günü gibi etkinliklerimizin yanı sıra Çiçeği Burnunda Anneler gibi projelerimizle yeni doğum yapmış annelerimizin işe dönüşünü kolaylaştırmaya çalıştığımız destek gruplarımız da mevcut. Şirket içinde şeffaf, karşılıklı ve sürekli iletişim en önem verdiğimiz konulardan biri. Düzenli LinkedIn postlarıyla da cinsiyet eşitliği ve kadınların iş hayatında desteklenmesi konularında örnek bir işveren markası olmaya ve başkalarına da ilham olmaya gayret ediyoruz.

ÇOCUK SAHİBİ OLUP EVLENMEK

KARİYERİN ÖNÜNE GEÇİYOR

İş kadının, çalışan kadınların yaşadığı en önemli sorunlar sizce neler? Birkaç maddeyle sıralar mısınız?

Kültürümüzün dinamikleri, kadınların yetişme tarzı karşılaştığımız zorluklardan biri. Çocuk yaşta kız çocuklarının önüne serilen hayal ve hedeflerden ilki bir çocuk sahibi olup evlenmesi oluyor. Bu birçok zaman kendi kariyer planlarının önüne geçiyor. Çalışma hayatları kısa ömürlü oluyor, gelişim için hep bir zaman kısıtı önlerine çıkıyor. Toplumsal bariyerler bireylerin önce kendi zihinlerinde oluşuyor aslında. Kadınlar da zaman zaman bu zihin bariyerlerine takılıyorlar. Öte yandan, birçok erkeğin de bakış açısı bu şekilde. Ve bu durum kadınların gelişimi için bir önyargı oluşturuyor. Bu bariyerler zaman zaman erkek yöneticilerin kadınların gelişimini desteklemelerine de engel oluyor.

Bir diğer husus, çalışan anne olmak. Maalesef Türkiye’de kreş sistemi yeteri kadar gelişmediği için anneler doğumdan sonra işe dönmekte zorlanıyorlar. Eve bakıcı alacak maddi güçleri olmuyor, çocukları aile büyüklerine emanet ederek çalışmaya dönmek zorunda kalıyorlar. Ben de bir anne olarak, işe dönüşteki zorlukları yaşadım. İş başı yaptığınızda aynı performansı sergilemeye devam etmeniz bekleniyor ancak aklınız evdeyse bu çok mümkün olmuyor. Bu yüzden, BD Türkiye olarak biz de Çiçeği Burnunda Anneler grubunu kurduk, ben de bir üyesiyim ve tecrübelerime de dayanarak işe dönüşün en sancılı dönem olduğunu söyleyebilirim.

Son olarak, çalışan ve evli bir kadınsanız ve üzerine bir de anneyseniz; her ne kadar ev ve çocukla ilgili sorumlulukları eşinizle birlikte paylaşsanız da mesainiz sabah 7’den akşam en az 10’a kadar sürüyor. Gerçekten ülkemizdeki kadınlardan her anlamda beklentimiz çok büyük, o yüzden Türkiye’de iş hayatında bulunan her kadın çok kıymetli. Onlar bu zoru gerçekleştiren güçlü kadınlar.

BAZI KADINLAR

EVLENİNCE

İŞTEN AYRILIYOR

Siz hangi engellerle karşılaştınız, tanık olduğunuz veya yaşadığınız enteresan durumlar var mı? Çalışan kadınlar- iş kadınları karşılaştıkları engelleri nasıl aşabilir?

Ben bugüne kadar herhangi bir engelle karşılaşmadım. Belki hep bağımsız bir yapım olduğu için gerek ailem gerekse de çevremde geleceğimle ilgili beklentileri hep iyi yönettim. Bunun yanı sıra hep kurumsal firmalarda çalıştım. Bu kurumlarda cinsiyet eşitliği ve genel olarak eşitlik çok hassas bir konu, dolayısıyla organizasyonlarımızda kadın olduğu için herhangi bir engelle karşılaşan hiç görmedim. Ancak bazı kadınların, evlendikten sonra veya çocuk sahibi olduktan sonra birtakım haklarını alabilmek adına kendi rızasıyla işinden ayrıldığına çok şahit oldum. Bu noktada, çalışan kadınlarla ilgili olarak kanunlarımızda önemli iyileştirmelerin yapılması gerektiğine inanıyorum.

ÇALIŞAN KADINLA

ÇALIŞMAYAN KADIN

ARASINDAKİ FARKLAR

ÇALIŞAN KADIN

BAĞIMSIZLIĞINI KAZANIYOR

İstihdamda daha fazla kadının yer alması için kadınlara bir çağrınız mı? Kadın erkek eşitliğinin sağlanması için erkekler neler yapmalı, erkeklere bir çağrıda bulunur musunuz?

Kendi geleceğinizi kendiniz tayin etmek istiyorsanız çalışmalısınız. Maddi imkanlarınızı kendiniz yaratmaya başladığınızda bağımsızlık kazanıyorsunuz. Bu çok önemli bir imkân. Aynı zamanda çalışarak yeni bir çevre, yeni bir dünya görüşü kazanıyorsunuz. Bunlar hayallerinizi büyütmenize, değiştirmenize bile sebep olabiliyor. Dünya sandığınızdan daha çok şey sunabilir size ve bu sizin vereceğiniz çalışıp çalışmama kararına çok bağlı.

Erkekler daha fazla empati kurmalı, kadının bu yolcuğuna daha fazla destek olmalı. Yönetici olarak önyargıları kenara bırakmalı ve kadının gelişimine ‘yarın evlenip işten ayrılır mı veya yarın hamile kalır işten ayrılır mı’ gibi düşüncelerle engel olmamalı. Eşler, kadının üstünden yükü almalı ve sorumlulukları paylaşmalı. Kadının iş hayatında yer alabilmesi için başta aile olmak üzere toplumun her paydaşından gelecek katkı büyük bir fark yaratacaktır.

EVDEN ÇALIŞTIK

Pandemi nedeniyle işiniz nasıl etkilendi? Şirket olarak neler yaptınız? Hedefleriniz, beklentileriniz neler?

Pandemiyle beraber tüm çalışanlarımızı evden çalışmaya yönlendirdik. Eylül ayına kadar evden çalışıyor olacağız. Bu anlamda çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği ilk önceliğimiz. Tüm toplantılarımızı dijital platforma taşıdık ve iletişim frekansımızı arttırdık. Yeni normallerimiz ile birlikte bazı hassasiyetler de ortaya çıktı. Örneğin hepimiz evde, ailemizle bir arada olduğumuz için öğlenleri toplantı koymamaya karar verdik ki; herkes ailesiyle beraber yemek yiyebilsin. Çocuklar da online eğitime geçtiği için ayrıca bazı çalışanlarımızın bu yeni uygulamada da aktif rol alması adına, bu konuda daha anlayışlı olmamız gerekti. Çalışanlarımızın evden çalışırken daha verimli ve rahat olabilmeleri için birçok bilgi paylaşıyoruz, kahve sohbetleri gerçekleştiriyoruz. Saha çalışanlarımızın da şu an hastane ziyaretleri en aza indi. Tüm çalışanlarımıza şirket doktorumuz tarafından COVID-19 ve güvenlik eğitimi verildi. Herkese koruyucu ekipman temin ettik. Ofise döndüğümüzde de, temasın en az olacağı yeni kurallar hayata geçiyor olacak. Dolayısıyla yeni bir döneme giriyor olacağız.

TOPLANTIMIZ DİJİTAL ORTAMDA OLACAK

Pandemi sonrası yeni normal hayatta sizce bizi nasıl bir hayat, ekonomi bekliyor?

Bu dönem yeni fırsatları da beraberinde getiriyor. Şu an dijital bir devrim yaşanıyor ve biz bu devrimin tam merkezindeyiz. Bunun artılarını ve eksilerini hep beraber yaşıyor olacağız. Şirket olarak bir süre uluslararası seyahatler yapmayacağız, dolayısıyla birçok toplantımız dijital ortamda olacak. Dünyanın dört bir yanıyla aslından daha kolay ve daha sık buluşabileceğiz. Diğer yandan sosyal ilişkilerimiz yeniden şekillenecek.

Şirketlerin, devletlerin bütçeleri sarsıldı, ikinci bir salgın dalgası bekleniyor. Dolayısıyla dikkatli ve ekonomik etkinlikleri yeniden düşüneceğimiz bir yıla giriyoruz. Kolay bir yıl olmayacak, ancak ilki kadar kötü olacağını düşünmüyorum. Hazırlıklı olmak bu dönemde en önemli başarı etkenlerinden biri.

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

İŞTE KADINLAR YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLDUNUZ MU?

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ 

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLAMAYI UNUTMAYIN.

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın. 

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın 

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın 

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın. 

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın 

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın 

banner274

Berlin Filarmoni Orkestrası'na Türkiye'den kabul edilen ilk müzisyen Hande Küden ile özel röportaj izlemek için BURAYA tıklayın

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay - Projeler. - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

Reyhan Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı.   Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Son Güncelleme: 28.10.2021 22:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.