Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli; “Frankfurt şubemizi açıyoruz, Türk lezzetlerini Avrupa’ya tanıtacağız”

İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü tarafından gerçekleştirilen Gastronomide Girişimcilik Uygulamaları Dersi’nde Big Chefs’in kurucusu Gamze Cizreli gastronomi dünyasında markalaşmayı, Atlantico Yatching’in kurucusu şef Deniz Kurt Görsev ise yat şefliğinin bilinmeyen yönlerini anlattı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
15 Kasım 2018 Perşembe 03:32
Big Chefs Kurucu Ortağı Gamze Cizreli; “Frankfurt şubemizi açıyoruz, Türk lezzetlerini Avrupa’ya tanıtacağız”

“Allah Nusret’ten razı olsun”

Cizreli kurucu ortağı olduğu Big Chefs’in 11 yılda 50 şubeye, 2700 çalışana ulaştığını aktardı. “Yurt dışında 9 şubemiz var. Frankfurt şubemizi açılışa hazırlıyoruz. Frankfurt menüsünde şinitzel de, patates de olacak ama Türk lezzetlerini Avrupa’ya tanıtacağız. Menüde çıtır baklavamız ve dolmamız da yer alacak. Yakında İngiltere’de de büyüyeceğiz.”

Cizreli Türkiye’nin tanıtımını yapan Nusret için de “Allah Nusret’ten razı olsun. Sosyal medya ve şovunu çok iyi kullandı. Doors grubu da Londra’daki restoranları ile ilgi çekiyor. Tüm bu başarılar beni mutlu ediyor” dedi.

“Bana kredi veren Tayfun Bayazıt

restoran tutuyor mu diye kontrol ediyordu”

Cizreli Ankara’da, eski eşiyle kurduğu üç markadan ve birikiminden boşanma aşamasında vazgeçtiğini anlatırken “Evden 2 oğlumu ve yemek kitaplarımı alıp çıktım. 2006’da yola sıfır sermaye ile koyuldum. 12 yıllık deneyimim var ama sermayem sıfır! Dibe çakılmadan içindeki gücün ne kadar büyük olduğunu anlamıyorsun. Big Chefs’in kuruluş aşamasında bankadan kredi almaya gittiğimde projemi o kadar hevesle anlattım ki o zaman Yapı Kredi’nin başında olan Tayfun Bayazıt’ı ikna edip %100 teminatsız 300 bin TL’lik kredi, 300 bin TL’de leasing kredisi aldım. Bayazıt sonra Ankara şubedeki müdürünü akşam yemeğine bizim restorana kontrole yolladı, bu mekan iş yapıyor mu diye” dedi.

Saruhan Tan’la ortaklığında 9 yılda hiç kavga etmediklerinden de söz eden Cizreli “Biz hala birbirimizle beyli, hanımlı konuşuruz. Ortaklığınızda hissenize, maaşınıza, görev tanımınıza başta karar verin ve uygulayın. Bu şart. Bizim sorun yaşamamızın nedeni bunları en başta konuşmak” dedi.

Cizreli, Big Chefs’in İstanbul’da yayılma operasyonu sırasında Ankara-İstanbul arasında mekik dokuduğundan da bahsetti: “Yurt içi uçarak elit card alan ilk insan ben olabilirim! Büyük oğlum Ankara’daki okulunu bırakmak istemedi. Ben sabah İstanbul’a uçuyor, akşam Ankara’ya dönüp çocuklarımın uyku saatine yetişiyordum. Birkaç sene bu tempoda çalıştım. Kendini işe adamadan başarı gelmiyor.”

“İngiliz ortaklarım bana Big Mama diyor”

Cizreli 2016’da İngiliz fonuna yüzde 40’lık hisse sattıklarını hatırlatırken ortaklarının ona Big Mama lakabını taktıklarını da paylaştı. “Yeni hedefimiz dünyada büyümek. Neyi doğru yaptık diye ben de kendime soruyorum. Amatör ruhu ve heyecanı kaybetmemek anahtar cümle bence. Hikayesi olan ve ruha dokunan markalar uzun süre yaşıyor.”

“Atlantik’i geçerken aaa domatesim kalmamış’ diyemezsiniz”

Uluslararası süper yat sektöründe çalışan ilk ve tek kadın şef olduğunu belirten Atlantico Yatching’in kurucusu Deniz Kurt GörsevSüper yat şefi yanına bir çanta dolusu bıçak alıp yatla dünyayı gezer ve ayda 8-9 bin avro para kazanır” dedi. “Yatta gezdikçe damağınız ve aşçılığınız gelişiyor”diyen Görsev kurduğu Atlantico Yatching’in amacının gençleri yat sektörüne kazandırmak olduğunu ifade etti.

Geçtiği zorlu yolları gençlere 2 ayrı programla verdiğini aktardı. “Süper yata giriş ve süper yat şefliği programımızla yat şefliğini anlatıyoruz. Tedarik en önemli konulardan. 30 kişiye Atlantik’i geçerken yemek yapacaksınız. Aaa domatesim kalmamış diyemezsiniz. Planlı ve programlı olmalısınız. Şirketimin verdiği programlar süper yat şefliği konusunda size yol gösterecek”.

“100 yıllık bir balzamik sos almak için Milano’ya uçtum”

Görsev bazı yat sahiplerinin malzeme konusunda hassas olduğunu söylerken bir anısını öğrencilerle paylaştı: “Yattaki malzemeleri tamamlarken 100 yıllık bir balzamik sos almak için Milano’ya uçtum. Uçak biletlerim, 1 gecelik otel ücretimi de tabii onlar karşıladı. Bazı tekne sahipleri, şeflerinden böyle bir vizyon ve araştırma da bekliyor. Meraklı olun, araştırın ve tabii akıcı İngilizce konuşun” dedi.

Panel sonunda Cizreli ve Görsev’e İstanbul Okan Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Gastronomi Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi İlkay Gök tarafından plaket takdim edildi.

.

.

Bankadan emekli olduktan sonra 500 TL kapora ile aldığı oteli turizme kazandıran kadın girişimci Nevin Özşahin ile yaptığımız video röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayın.

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı..

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

.

.

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için ">BURAYA tıklayın.

Berlin Filarmoni Orkestrası'na Türkiye'den kabul edilen ilk müzisyen Hande Küden ile özel röportaj izlemek için BURAYA tıklayın

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay - Projeler. - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

banner274

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

  1. Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

Selcen Faydasıçok ile yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayında, şimdi izleyebilirsiniz, beğenirseniz videoyu paylaşmayı ve kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

Son Güncelleme: 10.02.2021 04:32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.