HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede “Çocukken Doktor Olmak İstiyordum”

HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, çocukluk hayallerinden hobilerine kadar hayat hikayesini anlattı. Başarılı iş kadını Akdede, çocukken doktor olmak istediğini söyledi.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
11 Haziran 2016 Cumartesi 02:21
HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede “Çocukken Doktor Olmak İstiyordum”
Yaklaşık 20 yıldır çalştığı HP Türkiye’nin 2015’ten beri Genel Müdürlüğünü yapan başarılı iş kadını Filiz Akdede, Hürriyet gazetesinin Kariyer Yolu köşesinde hayat hikayesini anlattı.
Önce doktorluğa sonra avukatlığa ilgi duydum
Çamlıca Kız Lisesi’nden 1989 yılında mezun olduktan sonra 1994 yılında  Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü bitiren HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede’nin çocukluk hayali ise bambaşkaymış. Akdede “Çocukken ilk isteğim doktor olmaktı sonra avukatlığa ilgi duydum. Ergenlik döneminde psikolog olmak istedim ama gelinen noktada hiçbirine benzemeyen bir kariyerim oldu” diye konuştu.
HP’de yaklaşık 20 yıldır çalışıyor
Üniversiteden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına Karma Teknoloji’de başlayan Filiz Akdede, 3 yıl sonra yani 1997 yılında çalışmaya başladığı HP’de kariyerinde hızla yol aldı. Akdede sırasıyla Kategori Müdürü, Tüketici Sektörü Satış ve Pazarlama Müdürü, Ticari Sektör Satış ve Pazarlama Müdürü, Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürlüğü yaptı. İş dünyasındaki başarılarına bir yenisini daha ekleyen Filiz Akdede 2012 yılında HP Afrika, Ortadoğu, İsrail, Türkiye ve Yunanistan’dan sorumlu Perakende Satış ve Pazarlama Direktörlüğüne atandı. Filiz Akdede o günlerle ilgili şu değerlendirmede bulunuyor;”Perakende satış müdürlüğü, benim için hem zorlu hem de unutulmaz tecrübelerle dolu bir dönemdi. O dönemde daha büyük bir satış ekibini yönettim”
2015’te HP Türkiye Genel Müdürü Oldu
Filiz Akdede, çok değil bir yıl sonra ise HP Görüntüleme ve Kişisel Sistemler Grubu Ülke Direktörü oldu. Yaklaşık 20 yıl çalıştığı HP’de emeklerinin karşılığını bulan Filiz Akdede, 2015 yılında HP Türkiye Genel Müdürü oldu.
En büyük şansım HP
Filiz Akdede, kariyerindeki en büyük şansını ise şöyle anlattı;”HP gibi uluslararası alanda tecrübe edinebileceğim ve vizyonumu artırabileceğim bir firmada çalışmak oldu. 2004, 2008 ve 2010 yılında Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Grubu Talent Programına seçildim. 2003, 2008 ve 2010 yıllarında “High Performance” ödülüne layık görüldüm. 2011 yılında Women’s International Networking konferansında Türkiye’yi temsil ettim.”
Kızımla doğa yürüyüşleri yapıyoruz

Evli ve 9 yaşında bir kızı olan Filiz Akdede’nin hobileri ise şöyle; “Okumak, yazmak, seyahat, tenis hobilerim arasında yer alıyor. Sağlıklı beslenmeye dikkat ediyorum. 9 yaşındaki kızımla vakit geçirmekten büyük keyif alıyorum. Kızımla fırsat buldukça doğa yürüyüşleri yapıyoruz, evde çocuk filmleri arşivimiz oldu. Kızım ve arkadaşlarıyla dans partilerimiz oluyor. Mutfakta onun özel tariflerini uyguluyoruz” 

Melsa Ararat hayat hikayesini ve kadın sorunlarını, yönetim kurullarında kadınlar konularını Video röportajımızda anlattı. Youtube kanalımızda yayında. İzlemek için buraya tıklayın. 

Bankadan emekli olduktan sonra 500 TL kapora ile aldığı oteli turizme kazandıran kadın girişimci Nevin Özşahin ile yaptığımız video röportajı izlemek isterseniz buraya tıklayın.

PWN İstanbul(Profesyonel İş Kadınları Derneği)Yönetim Kurulu Başkanı Aylin Olsun - Projeler - İş Kadını Sorunlarını anlattı..

İzlemek için buraya tıklayın. Kanalımıza abone olmayı, videoları beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın!

.

Kadın Girişimci Beril Turhan, Kombucha markasını nasıl kurdu, sermayesi ne kadardı? Video röportajımızda her şeyi anlattı. İzlemek için buraya tıklayın

.

.

Şanlıurfa'nın İlk Kadın Girişimcisi İş Kadını Cevahir Asuman Yazmacı, Başarı Hikayesini Youtube Kanalımızda Anlattı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın.

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

İŞ KADINLARI VE GİRİŞİMCİ KADINLARLA YAPTIĞIMIZ ÖZEL RÖPORTAJLARI İZLEMEK İSTERSENİZ YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN.

Hem Büyüklere Hem Küçüklere Masallar - Tülay Şubatlı

İzlemek için buraya tıklayın


Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

Kadın girişimci Gülderen İnal, üst düzey yöneticiyken kendi işini kurdu. İzlemek için buraya tıklayın

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

banner274

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için ">BURAYA tıklayın.

Berlin Filarmoni Orkestrası'na Türkiye'den kabul edilen ilk müzisyen Hande Küden ile özel röportaj izlemek için BURAYA tıklayın

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Başkanı Göknur Atalay - Projeler. - Girişimci Kadın Sorunları Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın

Videoyu izlemek için buraya tıklayın

KADIN GİRİŞİMCİLERİN SORUNLARINI SAYA SAYA BİTİREMEDİM

videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.

  1. Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

TurkishWIN Kurucusu Melek Pulatkonak, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtlayarak TurkishWIN ve BinYaprak hakkında bilgiler paylaşarak, projelerini anlattı, kadın sorunlarına değinerek çözüm önerilerini sundu. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

.

Selcen Faydasıçok ile yaptığımız video röportajımız Youtube kanalımızda yayında, şimdi izleyebilirsiniz, beğenirseniz videoyu paylaşmayı ve kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın.

Son Güncelleme: 10.02.2021 13:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.