Citibank Mikro Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu!

Citi Vakfı’nın Türkiye’de 2007 yılından bu yana Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı işbirliği, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve ARGE Danışmanlık'ın desteği ile yürüttüğü Citibank Mikro Girişimci Ödülleri’nin sahipleri, 10’uncu kez belirlendi.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
25 Mart 2021 Perşembe 12:41
Citibank Mikro Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu!

Citi Vakfı’nın Türkiye’de 2007 yılından bu yana Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı işbirliği, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ve ARGE Danışmanlık'ın desteği ile yürüttüğü Citibank Mikro Girişimci Ödülleri, 10’uncu kez sahiplerini buldu. 10. Citibank Mikro Girişimci Ödül töreni; Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Citibank Türkiye Genel Müdürü Emre Karter, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Akçar, Türkiye İsrafi Önleme Vakfı Başkanı Prof. Dr. Aziz Akgül ve iş dünyasının önde gelen temsilcileri ile gazeteciler ve Türkiye’nin dört bir yanından girişimci kadınların katılımıyla online olarak gerçekleştirildi.

Finalistlere üç aşamalı ön değerlendirme

2007 yılından bu yana gerçekleştirilen Citibank Mikro Girişimci Ödül programına bugüne kadar yaklaşık 20 bin girişimci başvuruda bulunurken, 300’den fazla girişimci ödül aldı. Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Citibank Mikro Girişimci Ödülleri programına ise 56 ilden 1.500’e yakın girişimci kadın başvuruda bulundu.

Citibank Mikro Girişimci Ödülleri; Yılın Mikro Girişimcisi, Yılın Genç Girişimcisi, Sosyal Etki, Vizyon, İnovasyon, Yerel Rol Model, Finansal Başarı, Kişisel Mücadele, Umut Veren Girişimci ve Sürdürülebilir İş Modeli ve 10. Yıla Özel Teşvik olmak üzere 11 kategoride değerlendirildi.

Mikro girişimcilerin yaptığı başvurular, ARGE Danışmanlık, Danışma Kurulu ve ülke ekibince üç aşamalı ön değerlendirmeye tabi tutuldu ve finalistler belirlendi.

10’uncu Citibank Mikro Girişimci Ödülleri için başvurular üzerinde yapılan titiz değerlendirmeler sonucunda 55 girişimci kadın finale kaldı.

İş dünyası ve medyanın önde gelen temsilcilerinden oluşan jürinin yaptığı puanlamayla her bir kategori için birinci, ikinci ve üçüncüler belirlendi.

Citibank Mikro Girişimci Ödülleri kapsamında girişimci kadınların yanı sıra Başarılı Saha Sorumlularına da ödül verildi.

“Kadınların ufak bir can suyuyla ne kadar önemli başarılara imza attığını görüyoruz”

T.C Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay Citibank Mikro Girişimci Ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, mikro girişimciliğin öneminin altını çizerek, “Mikro girişimcilik bizim için, kadınlarımız için çok önemli. Burada mikro kredinin çok önemli payı var. Bir şekilde özellikle dar gelirli olan kadınlarımızın, ailelerimizin yaptıkları, ortaya koydukları emekle onlara sağlanacak ufak bir can suyuyla ne kadar önemli başarılara imza attıkları ortada. Bu nedenle Citibank Mikro Girişimciler Ödül Töreni’ni organize eden Citibank başta olmak üzere Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı’na büyük katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Citibank’ın ödül programını 10 yıldır sürdürmesinin önemine dikkat çeken Turagay, “10 yıldır kadınlara büyük bir motivasyon veriyorlar. Bu yıl 1.500 kadın girişimci başvuruda bulunmuş. Onların heyecanlarını düşünün. Ödül almaya gelen kadınlarımızı düşünün. Onlar bizler için, Türkiye’miz için büyük bir kazançtır. Bizim tek dileğimiz var; kadınlarımızın hem ekonomimizde hem de sosyal anlamda daha bağımsız olması, ayakta durması ve hak ettiği yere kendi gücüyle gelebilmesi ve rol model olarak tüm Türkiye’ye yayabilmesi. İnşallah bu girişimleri biz de devlet olarak desteklemeye devam edeceğiz. Ödül alacak ya da almayacak tüm kadınları canı gönülden tebrik ediyorum. Onların hepsi gönlümüzde ödül alıyor. Hep beraber daha güzel şeyler yapabiliriz.” diye konuştu.

Türkiye’de kadınların işgücüne katılımının istenilen düzeyde olmadığını da hatırlatan Turagay, şunları söyledi: “Bizde yüzde 34’ler seviyesinde olan kadının iş gücü katılım Avrupa’da yüzde 68-70’ler seviyesinde. Öte yandan kadınlarımızı ihracata yönlendirmeye çalışıyoruz. Toplam ihracatımız içerisinde işveren kadınlarımızın sayısı bir miktar artsa bile hala istenilen seviyelerde değil. 137 bin civarında kadın işverenimiz var. Bu sayıyı daha da yukarılara çıkarmamız lazım. Toplam işveren içerisindeki kadın payı yüzde 10’lar civarında. Bu oranı da yukarılara çıkarmak gerekiyor.”

Karter: Citibank olarak amacımız kadın girişimcileri cesaretlendirmektir

10’uncu Citibank Mikro Girişimci Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Citibank Türkiye Genel Müdürü Emre Karter, 2007 yılından bu yana kadın girişimciliği konusunda farkındalığı artırmak ve kadın girişimcileri desteklemek amacıyla KEDV ile birlikte “Citibank Mikro Girişimci Ödülleri” programını sürdürdüklerini söyledi. Karter, “Mikro girişimci kadınların mikro kredilerle mucizeler yarattığına bir kez daha tanık olduk. Covid-19 salgınının yarattığı olumsuzluklara rağmen kadın mikro girişimcilerin, şartlara uyum sağlamada ve işlerini geliştirmede büyük gayretler sarf ettiklerini ve başardıklarını gördük” dedi.

Program aralarında Türkiye’nin de olduğu 26 ülkede devam ediyor

Emre Karter, Citibank Mikro Girişimci Ödülleri Programı’nın, dünya çapında mikro girişimcilik konusunda farkındalık sağladığını belirtti. Karter, Citibank Mikro Girişimci Ödülleri Programı sayesinde mikro girişimciliğin özendirildiğini ve mikro girişimcilik konusunda bir destek ağı oluşturulduğunu vurguladı. Karter “Türkiye’de 2007 yılından bu yana yürütülen projeye bugüne kadar yaklaşık 20 bin girişimci başvuruda bulundu, 300’den fazla girişimci ödüle layık görüldü. Citibank olarak Citibank Mikro Girişimci Ödülleri programını desteklemeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Akçar: Kadının kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışıyoruz

Ödül töreni açılış konuşmasını, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı adına KEDV Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Akçar yaptı. Akçar, “KEDV olarak 1986 yılından beri kadınların yoksullukla mücadele çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışıyoruz. Bu doğrultuda kapasite geliştirme, çocuk bakımı gibi hizmetlere erişim, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütüyoruz. Mikro Kredi Programına, 2002 yılında kurulan Maya Mikro Ekonomik Destek İşletmesi ile kendi işini kurmak isteyen dar gelirli kadınlara ortalama 1.000 TL civarında 6-12 ay vade ile küçük krediler vererek başladık. Şimdiye kadar 15.000 kredi desteği sunduk. 2007 yılından bu yana Citibank ile birlikte Yılın Mikro Girişimcisi Ödül Programını düzenliyoruz” dedi.

Citibank Mikro Girişimci Ödülleri ile Türkiye’de kadın girişimciliğinde fark yaratıldı

KEDV olarak kadın girişimciliğinin gelişmesini, finansal kaynakların yanı sıra danışmanlık ve eğitim ile de desteklediklerini ifade eden Şengül Akçar, programla ilgili şunları söyledi: “Bugüne kadar Citibank Mikro Girişimci Ödülleri programına başvuranlara baktığımızda, eğitim olanaklarına erişemeyen kadınların ağırlıkta olduğunu görüyoruz. Nitekim mikro kredi kullananların yüzde 4’ü okuma yazma bilmiyor, yüzde 8’i okuryazar, yüzde 35’i ilkokul mezunu, yüzde 15’i ortaokul mezunu. Lise mezunlarının oranı yüzde 31, yüksekokul veya üniversite mezunlarının oranı ise yüzde 7. Mikro girişimci kadınların 35-45 yaş aralığında yoğunlaştığını görüyoruz.”

Pandemi kadınların yükünü artırdı

KEDV Yönetim Kurulu Üyesi Şengül Akçar, yaşanan pandemi ile birlikte kadınların, erkeklerin yaklaşık 4 katından daha fazla ücretsiz ev işi ve bakım emeğini omuzladıklarını belirtti. “Neredeyse tüm yük kadınların üzerinde. KEDV olarak biliyoruz ki, bu tür salgın durumlarında, kadınların ev içerisindeki yükleri kat be kat artıyor. Diğer yandan aynı kadınlar mahallelerine de sahip çıkıyor. Mahallelerindeki hasta ve yaşlılara, diğer ihtiyaç sahiplerine destek sağlamak için daha çok rol üstleniyor, toplum içinde dayanışma ağlarını oluşturuyor ve krizin etkilerini azaltabilmek için çözümler geliştiriyorlar” diye konuştu.

Ticaret ilk sırada…

Ödül programına başvuruda bulunan mikro girişimciler yoğunlukla ticaretle uğraşıyor; üretim, hizmet, tarım/hayvancılık, sanat/zanaat gibi alanlarda faaliyet gösteriyorlar. Mikro girişimci kadınların yüzde 62’si işlerini gerçekleştirmek için bir işyeri açıyor. Girişimcilerin yüzde 21’i ise işlerini evden sürdürüyor. Geri kalan yüzde 17 ise, tarla/bahçe, kümes/ahır, pazarda veya seyyar olarak faaliyet gösteriyor. Kadınların büyük bir çoğunluğu aile bireylerini katarak veya kendi başlarına işlerini yürütüyor. Veriler, mikro girişimci kadınların işlerini önemli oranda kendi çabaları ile kurduklarını ortaya koyuyor. Nitekim Citibank Mikro Girişimci Ödülleri programına katılan mikro girişimci kadınların yüzde 47’si yaptığı araştırmaların sonucunda bu işe girdiklerini belirtirken, yüzde 21’i ise daha önceki mesleği, işi olduğunu söylüyor. Kadınların yüzde 20’si çevresindeki komşularından veya akrabalarından gördüğü için bu işe girerken, yüzde 12’si ise ailesinin yaptığı bir işi devam ettiriyor.

Projeler 12 kategoride değerlendirildi

Aralarında iş dünyasının önemli isimleri ve gazetecilerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilen projeler 12 kategoride değerlendirildi. Bu yıl tüm adaylar arasında jüri üyelerinin verdiği en yüksek puanı alan Sinop’tan Âlime Çekirdek, “Topraksız Tarım – Çilek Seraları” girişimiyle Yılın Mikro Girişimcisi seçildi.

Kişisel Mücadele Kategorisi’nde; Şanlıurfa’dan Adile Çiftçi, Eskişehir’den Bahar Çetinkaya ve Kahramanmaraş’tan Hanım Ayşe Erten yarıştı. Bu kategoride jüriden en fazla oyu Adile Çiftçi alarak birinci seçildi.

Finansal Başarı Kategorisi’ne; Ayşe Başkan Rize’den, Celile İşkarak Hatay’dan, Merve Yalçınkaya Trabzon’dan, Songül Alaydın Diyarbakır’dan, Tuğba Terler ise Eskişehir’den katıldı. Bu kategorinin birincisi ise Songül Alaydın oldu.

Sosyal Etki Kategorisi’nde 6 girişimci kadın yarıştı

Sosyal Etki Kategorisi’nde altı kadın yarıştı. Yarışmaya, Arzu Baylan Diyarbakır’dan, Aysel Özakan Kahramanmaraş’tan, Banu Karacan Antalya’dan, Büşra Ezgi Mardin’den, Funda Bayoğlu Gaziantep’ten, Serpil Yetişen ise Eskişehir’den katıldı. Bu kategoriden en yüksek oyu Funda Bayoğlu alarak Sosyal Etki Kategorisi’nin birincisi oldu.

Vizyon Kategorisi’nde altı kadın mikro girişimleriyle yarışmada yer aldı. Yarışmaya Eskişehir’den Ayşe Toraman, Mersin’den Fatma Kalkan, Diyarbakır’dan Pınar Alagöz, Rize’den Şefaat Topoğlu, Adana’dan Sonay Gül ve Van’dan Zeriye Yobaş katıldı. Bu kategorinin birincisi Pınar Alagöz oldu.

Citibank Mikro Kredi Ödülleri’nde İnovasyon Kategorisi’nde dört kadın yarıştı. Yarışmaya Alime Çekirdek Sinop’tan, Ayfer Aba Diyarbakır’dan, Fatma Kurdoğlu Kayseri’den ve Rabiye Demir ise Adana’dan katıldı. Bu kategoride jüriden en fazla oyu alan yarışmacı Rabiye Demir oldu.

Sürdürülebilir İş Modeli Kategorisi eklendi

Yarışmanın Yerel Rol Model Kategorisi’nde ise Muş’tan Birsel Sakçı, Kahramanmaraş’tan Emine Şahin, Kahramanmaraş’tan Rahime Özer ve Eskişehir’den Serpil Tok yer aldı. Yerel Rol Model Kategorisi’nin birinciliğini ise Birsel Sakçı kazandı.

Yılın Genç Girişimci Ödülü’nü ise Eskişehir’den Esma Çelik ile Muş’tan Dilan Çağlayan aldı.

10. yıla özel olarak bu sene Sürdürülebilir İş Modeli kategorisi de eklendi. Bu kategoride geçtiğimiz 9 yılda ödül alan ve işlerini hala devam ettiren girişimciler arasında bir değerlendirme yapıldı. Bu kategorinin birincisi Zonguldak’tan Devrek Güneşi Kadın Kooperatifi’nin kurucularından Saniye Uysal oldu. Sürdürülebilir İş Modeli Mansiyon Ödülünü ise Fadimana Dinçer, Nazan Kurtan, Tuğba Çetin ve Zeynep Pekyürek Güler paylaştı.

9 kadın girişimci Umut Veren Mansiyon Ödülü aldı

Citibank Mikro Girişimci Ödülleri’nde 9 girişimci kadın Umut Veren Mansiyon Ödülü’nün sahibi oldu. Kahramanmaraş’tan Elif Kaynak, Trabzon’dan Meryem Yalçınkaya, Diyarbakır’dan Arzu Baylan, Antalya’dan Banu Karacan, Eskişehir’den Serpil Yetişen, Van’dan Zeriye Yobas, Mersin’den Fatma Kalkan, Rize’den Şefaat Topaloğlu ile Kahramanmaraş’tan Emine Şahin, Umut Veren Mansiyon Ödülü’nü paylaştı.

Teşvik Ödülü de verildi

Citibank Mikro Girişimci Ödülleri’nde 10. Yıl Özel Kategori Teşvik Ödülü de verildi. Teşvik Ödülü’nü Mardin’den Ayfer Çapşek, Hatay’dan Ayşegül Güneç, Malatya’dan Azize Tay, Gaziantep’ten Beyhan Bozoğlu, Samsun’dan Deniz Bildirir, Gaziantep’ten Döne Alagöz, Bursa’dan Fatma Erdoğan aldı. Teşvik Ödülü’nü paylaşan diğer isimler; Muğla’dan Figen Kopar, Diyarbakır’dan Gazal Özçelik, Muş’tan Güle Ataş, Hatay’dan Hatice Dural, Kayseri’den Hülya Medet, Hatay’dan Kezban Asıl, Samsun’dan Meryem Yılmaz, Ankara’dan Nuray Tortumlu, Osmaniye’den Sebahat Aydın, Diyarbakır’dan Şirin Altuntaş, Muğla’dan Ümran Gülgün ve Bursa’dan Zeynep Gül oldu. Citibank Mikro Girişimci Ödülleri’nde iki sorumlusu gösterdikleri başarı nedeniyle ödüllendirildi. Gaziantep’ten Melike Kaplan ve Eskişehir’den Hicran Aydın Başarılı Saha Sorumlusu Ödülü’nü aldı.

Yarışmada finale kalan girişimci kadınların hikayelerine buradan ulaşabilir veya KEDV'in youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en güçlü iş kadınları arasında yer alan, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Yatırımcı, Danışman Özge Bulut Maraşlı, hayat hikayesini, kariyerinin dönüm noktalarını, iş hayatında kadın olarak yaşadığı zorlukları ve şirketlerin yönetim kurullarında neden kadınların olması gerektiğini İşte Kadınlar'a anlattı.

ÖZGE BULUT KİMDİR?

ÖZGE BULUT HAYATI

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

Türkiye'nin güçlü iş kadınları arasında yer alan, girişimci kadınlar için bir rol model olan Güvensan Kurucusu Münteha Adalı, hayatını, girişimcilik hikayesini, girişimci kadınlar sorunlarını ve tavsiyelerini İşte Kadınlar'a anlattı.

Özel Röportajımızı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

banner274

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 26.03.2021 14:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.