Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

Üç kadın tarafından kurulan Kadınların Emeği Platformu, kendi işini kuran kadınlara, girişimci kadınlara her konuda ücretsiz destek sağlıyor.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
02 Mart 2021 Salı 13:59

banner274

 

Üç kadın; Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, 96 isimli şirketin kurucusu Yasemin Tüfekçi ve Eğitmen Selmin Tosun tarafından kurulan Kadınların Emeği Platformu, girişimci kadınları ihtiyaç duydukları hemen hemen her konuda bir platform.

Son 5 yıldır Ekonomist Dergisi İlk 50 Kadın CEO sıralaması içinde yer alan Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Kadınların Emeği Platformu'nu neden kurduklarını neler yaptıklarını anlattı.

Video röportajımızda ise Kadınların Emeği Platformu'nun bir diğer kurucusu ve Yürütücüsü Selmin Tosun ise kendi işini kuran kadınların, girişimci kadınların veya evde el işi yapıp satmak isteyen ev kadınlarının sorunlarını anlattı ve platform olarak kadınlara hangi destekleri verdiklerini ayrıntılarıyla anlattı. 

 

BERİL KOPARAL ANLATIYOR

Kadınların Emeği Platformu'nu ne zaman ve neden kurdunuz? Kurucular arasında kimler var?

Bu platformu ben Amerika’ya gitmeden önce planlamıştım. Ancak çok yoğun ve uzakta olduğum bir dönem olduğu için pek ilgilenemedim. Kurmamın temel nedeni Instagram’da gördüğüm ve çok hoşuma giden kadın el emeklerinin daha organize bir ortama taşınması ve birlikten bir güç doğmasının sağlanmasıydı. Bu fikrimi bir alt yapı / yazılım şirketi olan çok sevdiğim arkadaşım Yasemin Tüfekçi ile paylaştığımda bana inandı ve birlikte yapalım diye yola çıktık. Ancak esas ivmelenmemiz sevgili arkadaşım Selmin Tosun’un aramıza katılması ile oldu. Selmin sayesinde proje ivmelendi ve çok hızla devam ediyor. Benim ve Yasemin’in yoğun temposunda çok ilerleyemiyorduk ne yazık ki. Selmin bütün üyelerimizle yakın ilişkide ve çok başarılı aktiviteler gerçekleştiriyor. En son da aramıza yeni gönüllü asistanımız üniversite gençliğinden Selen Özdemir katıldı. Onun varlığı ile de gençlerle olan iletişimimiz artıyor.

Platforma girişimci, yönetici isterse bir şirkette çalışan olsun, tüm kadınlar kayıt olabiliyor mu? Katılma şartlarınız neler? 

Bu platforma girişimci olup kendi emeğiyle para kazanan kadınları ekliyoruz. Başka bir yerde çalışıyor olmalarına bakmıyoruz. Ancak kendi emekleriyle para kazandıkları bir işleri olmalı. Sitedeki amaç onlar için bir pazar yeri ve gelişim alanı oluşturmak.  Katılım şartımız kendi emeğini sergiliyor ve bununla gelir elde ediyor olması ve burada yer almaya gönüllü olması tabii. Bir de sitemizi gönülden destekleyen kadınlarımız var. Onların da tecrübelerinden yararlanıyoruz.

Platformun işleyişi hakkında bilgi verebilir misiniz? 

Platform şu anda girişimci kadınların emeklerini sergiledikleri, kendi hikayelerini anlattıkları bir alan. Onun dışında biz onlara buradan girişimcilere verilen destekler hakkında bilgilendirme yapıyoruz. 8 Mart’ta açılış yaptık ve hemen ardından kriz başladı. Bu sürede Zoom toplantıları yaptık katılımcılarla. Aynı zamanda da Koçluk / mentörlük programımızı başlattık. Gün geçtikçe sponsorlarımız artıyor. Sponsorlarımız arttıkça hizmetlerimizi de arttıracağız.

 

KADINLARIN EMEĞİ PLATFORMU Kurucularından - Yürütücü SELMİN TOSUN ANLATIYOR.  VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.  

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 03.03.2021 12:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.