E Ticaret Uzmanı Başak İlhan'dan, Amerika'ya E- Ticaret Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
26 Şubat 2021 Cuma 09:05
E Ticaret Uzmanı Başak İlhan'dan, Amerika'ya E- Ticaret Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Dünya çapındaki koronavirüs salgınıyla iş yerleri kapanınca tüketiciler e-ticarete yöneldi. Artık günlük basit ihtiyaçlar bile internetten online alış verişlerle karşılanıyor. E - ticaret baş döndürücü bir hızla ilerlerken yurt dışına ihracat yapmak isteyenler gözünü Amerika pazarına dikiyor. Çünkü Amerika'ya ihracat yapmak dünyaya açılmak anlamına geliyor.

Bu pazara girmek isteyenler için merak edilen sorular çok elbette.

Örneğin;

AMERİKA'YA İHRACAT NASIL YAPILIR?

E- TİCARET NEDİR? 

E- TİCARET NASIL YAPILIR?

E- İHRACAT NEDİR?

E-İHRACAT ÜRÜNLERİ NELER?

EN KARLI E TİCARET ÜRÜNLERİ NELER?

E-Ticaret ürün seçimi nasıl olmalı? E-Ticarette en çok satan ürünler neler? Ürünlerimi hangi E-İhracat veya E-Ticaret sitelerinde nasıl satmalıyım?  

Aranızda girişimci kadınlar, kendi işini kuran kadınlar veya kadınlar ne iş kurabilir diyenler varsa bu eğitimler tam size göre. Çünkü tüm bu soruların yanıtlarını arayanlar için seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerika Birleşik Devletleri'ne e ihracat yapan veya e ticaret yapmak isteyen girişimciler için ROAD Akademi'yi kurdu.  18 yıldır şirketi ROAD Branding ile şirketlere dijital pazarlama hizmetleri veren Başak İlhan, ROAD Akademi ile ABD'ye e-ticaret ve e-ihracat yapmak isteyenlerin yolunu açıyor. 

.

.

Aynı zamanda girişimcilere E- Ticaret konusunda eğitimler verdiği ARYA Kadın Yatırım Platformu'nun Yönetim Kurulu Üyesi de olan Başak İlhan, ROAD Akademi'de tecrübeli ekibiyle birlikte yerden ve zamandan bağımsız olarak online işlerin nasıl kurulacağını, Amerika'ya ihracatın nasıl yapılacağını öğretiyor. 

ROAD Akademi eğitimlerine, Türkiye'deki ürünlerini Amerika pazarına E- İhracat yoluyla satmak isteyen ancak nereden nasıl başlayacağını bilemeyenler veya Amerika'da olup da e-ticaret yapmak isteyen şirket ve girişimciler katılıyor. Ayrıca sadece fikri olan ve e-girişimini Amerika'da hayata geçirmek isteyen girişimci adayları da ROAD Akademi eğitimlerinden faydalanabiliyor. 

Toplam 3 modülden oluşan ve Zoom üzerinden yapılan online eğitimlerde ABD'ye hangi ürünler ihraç edilirse başarılı olunacağından 

Amazon, Etsy veya Ebay gibi E-İhracat e-ticaret yapılan satış sitelerinden nasıl satış yapılacağına, gümrük işlemlerinden online markanın nasıl kurulacağına, web sitesi hazırlanmasından ürünün fotoğraf ve videolarının hazırlanmasına ve E-Ticaret E-İhracat sitesinin ziyaretçi sayısının nasıl artırılacağına yönelik dijital pazarlamanın da tüm incelikleri yer alııyor. 

Ücretsiz webinar'a katılarak kurs hakkında detaylı bilgi almak isterseniz link haber sonunda yer alıyor.   

ROAD Akademi Kurucusu Başak İlhan, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtladı. 

.

.

ROAD Akademi nedir? Ne zaman kurdunuz? Ortaklarınız var mı?

ROAD Akademi, Amerika'da e-ticaret, dijital pazarlama konularıı öğreten online bir pazarlama okuludur. ROAD Akademi iki yıldır Amerika'da modellediğimiz online eğitimin Türkçe versiyonu. Yayın hayatına bu ay başlıyor.

Akademi’de ortağım yok ama çok değerli iş ortaklarım var. Ana eğitmenler Amerika'da faaliyet gösteren dijital reklam ajansım ROAD’un harika ekibi. Konuk eğitmenler ise yıllardır sektörde başarılı işler yapmış, konularında uzman dostlarım.

ROAD Akademi'de neler olacak, diğerlerinden farkınız ne? Sizden eğitim alanlar ne kazanacak?

ROAD Akademi’de Amerika’da e-ticaret, dijital pazarlama, yaratıcı e-ticaret bakış açısı ve son yıllarda hızla büyüyen e-learning konularında eğitimler olacak. Master derslerimize katılanlar sertifika alarak staj ımkanlanına sahip olacaklar.

Ajans olarak deneyimimiz bize Amerikan markası olmanın dünya markası olmak yolunda büyük bir adım olduğunu ve e-ticaretin kreatif çözümler olmadan artık başarıya hizmet etmediğini gösteriyor. Akademi de bunları öğretiyor olacağız. Biz işin global ve yaratıcı tarafındayız.

.

.

Eğitim kadronuz kaç kişiden oluşuyor? Öne çıkan isimler kimler?

12 Road Ekibi 19 değerli konuk eğitmenimiz ile açılıyoruz. Ben E-ticaret ve E-Learning eğitimleri veriyor olacağım. Ekip arkadaşlarımdan Serdar Arslan A’dan Z’ye harika bir dijital pazarlama eğitimi, Kelimelerin sihirbazı yazarımız Serdar Seren yaratıcı yazarlık eğitimi, Amerika da ünlü influencer ve konunun uzmanı Beril Gutierrez influencer eğitimi, finans müdürümüz Amerika da şirket kurulumu, vergiler konusunda eğitimler veriyor olacak.

Konuk eğitmenlerimiz arasında birbirinden değerli girişimci, yatırımcı,ünlü isimler yer alıyor. Okurlarınızı websitemize üye olmaya davet etmek isterim. Bu sayede bu değerli isimlerin derslerinden haberdar olabilirler.

Eğitimin içeriğinde neler yer alıyor?    

E-ticaret bizim ana konumuz, Amerika'da mono brand olmak, pazaryerleri, dijital marketing, metin yazarlığı kısaca online bir marka yaratabilmek için gerekli tüm adımları ders olarak veriyor olacağız. Konuk eğitmenlerimiz ise genel perspektifte uzman oldukları alanlarda eğitimler veriyor olacaklar. Örneğin youtuber olan eğitmenimiz youtuber olmak isteyenlere adım adım bildiklerini öğretirken, değerli yatırımcı eğitmenlerimiz yatırım almak için nelere dikkat edilmesini öğretecek.

Tüm bu konulardan farklı bir eğitimimiz var sadece. O da İspanyolca dil eğitimi. Dünya çapında bir iş yapacaksanız ikinci dil İspanyolca. Biliyorsunuz biz de öğrenmekten beslenen ekipleriz böyle bir eğitim kendimize bir eğitim çıksın istedik. Bu sayede Road Academy İspanyolca hazırlıklarımızı da tamamlıyor olacağız.

Okulumuzda bir kaç saatten oluşan mini eğitimler ile 8-12 hafta da öğrettiğimiz master eğitimler konulara göre değişim gösteriyor.

banner274

.

.

Uluslararası e ticaret genelde insanların gözünü korkutur, yurt dışına açılmak isteyen markalar müşterilere nasıl ulaşabilir? Her şirket yurt dışına mal gönderebilir mi? Kolay yolu nedir? E- Ticaret E-İhracat yapmak isteyen kadınlar için tavsiyelerde bulunur musunuz? Neleri ihraç edebilirler, nasıl ihraç edebilirler?

Hiç bir şey göründüğü kadar kolay, tahmin edildiği kadar zor değil. Burda ilk yapılması gereken öğrenmeye cesaret etmek bence. Bu kadar hızlı gelişen bir sektörde herşeye hakim olmak sürekli bir eğitimi, işi yapanlar ile sürekli fikir alışverişinde olmayı gerektiriyor.

Düşünmeden adım atmak, hiç hamle almadan durmak kadar riskli.

Biz senelerdir servis olarak verdiğimiz hizmetleri öğrettiğimiz bir okul açtık. Amacımız neyin neden olduğunu ya da olup olamayacağını çok büyük yatırımlar yapmadan öğretmek. Uluslararası arena da eticaretin gizli formülleri var. Bunları deneyerek görmeye çalışmak çok pahalı bir kumar.

Kendi işini yapmak isteyen, şirketini global bir şirket haline getirmek isteyenlere tavsiyem lütfen konunun alimi olma çabası ile işe başlasınlar. Nasıl olsa yolda öğrenilecek çok şey var ama ne kadar çok konu olduğunu görmek bile yollarını aydnlatacaktır. Amerika’da e-ticaret özelinde bir ücretsiz webinarımız olacak. Aşağıdaki linkten değerli İşte Kadınlar okuyucuları konu başlıklarını görebilir ve sayfanın altında yer alan linkten kayıtlarını yapabilirler.

https://www.roadakademi.com/amerikadaeticaret

Kayıt Linki

Başak İlhan ile yaptığımız video röportaj için BURAYA tıklayabilirsiniz. Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri neler?

.

BAŞAK İLHAN KİMDİR?

E-Ticaret Dehası Başak İlhan, "Girişimci kadınlar mentorluk alsın, iş ortakları biriktirsinler"

Eğer siz de e-ticaret nasıl kurulur? E-ticaret nasıl yapılır? Merak ediyorsanız bu röportaj tam size göre... Road Branding Kurucusu Dijital Strategist & E-Ticaret Uzmanı Başak İlhan'dan kendi işini kurmak isteyen kadınlara 3 altın tavsiye, "Mutlaka kendilerine yol gösterecek, bu yollardan geçmiş kişilerden mentorluk alsınlar. Mutlaka günlük işleri kadar çevrelerinde güçlü, güvenilir kontaklar, iş ortakları biriktirmeye gayret etsinler. Ne bildiginiz kadar kimi tanıdığınız da çok önemli. En güçlü ekip için finans, teknik, pazarlama ve lider yönetici özelliklerini taşıyan masanın dört bacağını sağlam kurgulasınlar. "

Başak İlhan kimdir?  E ticaret yapıyor veya yapmayı düşünüyorsanız, girişimci kadınlara neler tavsiye ediyor merak ediyorsanız onunla yaptığımız bu RÖPORTAJI da okumak isteyebilirsiniz. 

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

 

Son Güncelleme: 03.03.2021 01:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.