SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, "Pandemide e-Gönüllük Hareketini Başlattık, 1000 Başvuru Aldık"

SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, "SosyalBen Vakfı olarak cinsiyetten bağımsız faaliyetler sürdürmeye devam ederken, kadın erkek ayırmaksızın fayda sağlamanın önemine değinmeyi önemsiyoruz. Cinsiyet eşitliğine giden yolun iyi eğitilmiş çocuklardan ve ailelerden geçtiğini savunuyoruz."

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
09 Nisan 2021 Cuma 09:05

Forbes Dergisi tarafından 2019 yılında Türkiye'nin en başarılı 30 yaş altı 30 gencinden biri seçildi...

Fortune Türkiye 40 Yaş Altı 40 İş İnsanı listesinde sosyal girişimci olarak yer aldı.

Bu kişi kim mi?

Daha lisedeyken sosyal girişimciliğe adım atanve SosyalBen'i kuran Ece Çiftçi'den başkası değil elbette. Arkadaşyarı yazları tatil yaparken, Urfa’da gençlik merkezinde çocuklarla buluşarak onların yeteneklerini keşfetmeleri, geliştirebilmeleri için resim, müzik, dans, spor, fotoğrafçılık gibi atölyeler gerçekleştiren Ece Çiftçi,

sosyal sorumluluk olarak başladığı projesini 2013’te SosyalBen Derneği’ni kurarak yürüttü. 

Ayrıca SosyalBen Store ile kurumsal ve bireysel sosyal sorumluluk proje danışmanlığı veren SosyalBen Akademi sosyal girişimlerini de kuran Çiftçi,  tüm sosyal sorumluluk çalışmalarımı 2017'de SosyalBen Vakfı çatısı altında biraraya getirdi.

Tam bir seri girişimci olan Ece Çiftçi, SosyalBen ile dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal gelişimlerini desteklemeyi, özgüven sahibi mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı yapmayı amaçlıyor.

Başarılı sosyal girişimci kadınlar arasında önde yer alan Ece Çiftçi, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtladı.

ECE ÇİFTÇİ KİMDİR?

Nerede, kaç yılında doğdunuz, nasıl bir ailede büyüdünüz, hangi yıl hangi okullardan mezun oldunuz?

1993 yılında İstanbul’da doğdum. Sevgi dolu, ilgili bir ailede büyüdüm.

Sosyoloji lisans eğitimimi 3 yıl gibi kısa bir sürede tamamladım. 2016-2018 yılları arasında Sosyal Projeler ve Sivil Toplum Yönetimi yüksek lisansı yaptım. 2017 yılında Oxford’da Senaryolar Programı’na, 2018’de İrlanda’da Hizmet Öğrenme Teorisine Giriş Eğitimi’ne, 2019’da da Cape Town’da Sürdürülebilirlik ve Sistem Değişiklikleri Eğitimi’ne katıldım. Şimdi de Antropoloji Doktora öğrenimime devam ediyorum.

Kariyer yolculuğunuz nasıl ilerledi?

Lise yıllarımda başladığım sosyal sorumluluk projesine lisans eğitimim sırasında resmiyet kazandırıp 2013’te SosyalBen Derneği’ni kurdum. Dernek çalışmalarının yanı sıra, iktisadi işletme olan SosyalBen Store ile kurumsal ve bireysel sosyal sorumluluk proje danışmanlığı veren SosyalBen Akademi sosyal girişimlerini ise 2015’te hayata geçirdim. 2017 yılında tüm sosyal sorumluluk çalışmalarımı SosyalBen Vakfı çatısı altında topladım. Dezavantajlı bölgelerde yaşayan 7-13 yaş arası çocukların sosyal gelişimlerini desteklemeyi, özgüven sahibi mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı yapmayı amaçlayan SosyalBen Vakfı’nın kurucusu olmanın yanı sıra 2020 yılında Gençlik Kooperatifi isimli sosyal kooperatifi hayata geçirdim. Kendimi seri bir sosyal girişimci olarak görüyorum.

LİSEDEYKEN TANIŞTIĞI

PROFESÖR

HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

SosyalBen'i ne zaman ve nasıl kurdunuz? Sosyal girişimlerinizi kurarken bir kadın olarak hangi zorluklarla karşılaştınız?

Lisede 9. Sınıftayken okuluma gelen Columbia Üniversitesi’nde aynı zamanda Nepal’deki sivil topluma destek veren bir profesör ile tanışma fırsatı buldum ve çok etkilendim. ‘’Ben de başkalarının hayatlarına dokunmalıyım’’ diyerek aslında yolculuğumu başlatmış oldum. Kendimi keşfetme dönemimde sorduğum sorular, insanların hayatlarına dokunma yolundaki en büyük pusulam oldu. Daha lise çağında kendime ‘’Akademik performansım dışında ben kimim? Neyi severim, beni ben yapan şeyler neler? Matematik insanın hayatında şart mı? Ben de herkes gibi mi olmalıyım yoksa hayallerimin peşinden mi gitmeliyim? Peki hayallerim ne?’’ sorularını soran bir kız çocuğu oldum.

Tüm bu sorularla boğuşurken bir gün okulun gösterisinde tüm sorularımın cevabını buldum. Matematikten ödül alan arkadaşımdan sonra sahneye keman çalarak çıktım ve selamımı verdikten sonra tüm sorularımın yanıtlarını karşımda buldum. Matematikten ödül alan arkadaşımla aynı sahnedeydim, aynı özgüveni yaşıyordum, aynı kişiler tarafından alkışlanıyor ve aynı heyecanı yaşıyordum. Kendimi keşfetmiş, yeteneğimin ne olduğunu belirlemiş ve bunu bilmenin beni ne kadar başarılı yapabileceğini farkına vararak kendi yaşıtlarımın derdine düştüm.

Benim kadar yetenekli ama benim kadar şanslı olmayan birçok kişi vardı. Kendimde olanı yaşıtlarımla paylaşma yoluna çıkarak SosyalBen hikayesini başlattım ve yaşıtlarım yaz aylarında tatil yaparken, Urfa’da gençlik merkezinde çocuklarla buluşarak onların yeteneklerini keşfetmeleri, geliştirebilmeleri için resim, müzik, dans, spor, fotoğrafçılık gibi atölyeler gerçekleştirdim.

Yolculuğumun devamında üniversiteye geçtim, hayallerime herkesi inandırmak için defalarca kez anlattım, hayallerime ekibimi inandırdım ve ‘’Bir Fikrin mi Var?’’ yarışmasına katılarak SosyalBen’in ilk resmi adımını atmış oldum. Süreç devam ederken SosyalBen bir okul kulübü olmuş ardından dernek olmuş ve en sonunda vakıf olarak yolculuğuna şu anda devam etmektedir.

SosyalBen çalışmalarını sürdürülebilir kılmak ve tüm dünyadaki çocuklara ulaşabilmek adına SosyalBen Store ve SosyalBen Akademi adında 2 adet iktisadi işletme kurarak girişimcilik modellerimiz ile ödüllere layık görüldük. Tüm bunlar olurken zorlandım ama bir kadın olarak değil de bir sosyal girişimci olarak zorlandım diyebilirim. Bahsettiğim tüm süreçler herkes için sancılı. Cinsiyetimden bağımsız bir şekilde yaşımın küçük olması daha çok olumsuz deneyimler yaşattı. Çünkü o yaşta bir kız çocuğu herkese göre tecrübesiz algılanıyor. Bunların hiçbiri beni yıldırmadı ve ülkemi globalde pek çok kez temsil etme fırsatı yakaladım.

DÜNYADA 11 ÜLKEDE

TÜRKİYE'DE 73 İLDEKİ

GÖNÜLLÜLERLE

ÇOCUKLAR YETENEKLERİNİ

SOSYALBEN İLE KEŞFEDİYOR

İşinizde tam olarak neler yapıyorsunuz anlatır mısınız? Yeni projeleriniz neler? Sosyal girişimleriniz o günden bu yana nasıl gelişti şu anda hangi seviyede?

SosyalBen Vakfı; saha çalışmaları boyunca resim, müzik, dans, oyun, yaratıcı yazarlık, kısa film ve fotoğrafçılık, spor, icat olmak üzere 8 temel atölye çalışmalarıyla çocukların yeteneklerinin keşfedilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesine katkı sağlamaktadır. Dünyada 11 ülkede, Türkiye'de ise 73 ilde 45 bini aşkın SosyalBen Çocuğu’nun yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için 581 topluluk gönüllümüz ve dijital ortamda SosyalBen çalışmalarına ortak olan 332 e-Gönüllümüz olmak üzere toplamda 913 SosyalBen Gönüllüsü ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Tüm bu çalışmaların sürdürülebilir olması için de sosyal girişimlerimiz olan SosyalBen Store ve SosyalBen Akademi ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. 

SosyalBen Store, SosyalBen Vakfı’nın çalışmalarına bütçe oluşturmak amacıyla kurulan, çeşitli ürünlerin yer aldığı satış mağazasıdır. Ürünlerin tamamı gönüllüler ve destekçiler tarafından tasarlanmakta ve satılan her ürün SosyalBen Vakfı'nın saha çalışmaları esnasında gerçekleştirdiği yaratıcı yazarlık, resim, müzik, dans, spor, oyun, icat, kısa film ve fotoğrafcılık atölyelerinin daha çok çocuğa ulaşılmasını sağlamaktadır.

Sosyal girişimci bir kuruluş olan SosyalBen Akademi ise Türkiye’deki gönüllülük oranını artırabilmek ve daha yaşanılabilir bir dünya yaratmak için kurumsal firmalara, eğitim kurumlarına ve yurt dışı üniversitelerine hazırlanan bireysel öğrencilere sosyal sorumluluk proje danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Verilen Danışmanlık ile öncelikli olarak bireylerin gönüllülük faaliyetlerine katılımının yaygınlaştırılması amaçlamakta ve bu kapsamda bireylerin ve kurumların sosyal sorumluluk saatlerini en aktif, verimli ve yaratıcı şekilde geçirmeleri için kişiye ve kuruma özel sosyal sorumluluk programı hazırlanmaktadır.

ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL KAZANDI

2019 yılında Global Forum for Education and Learning Dubai’de gerçekleşen, tüm dünyada eğitim üzerine hizmet veren kurum ve kuruluşlar arasında ilk 50'ye girenlerin ödüllendirildiği Global Forum of Education and Learning (GFEL) konferansında SosyalBen Akademi modeli ile ödül aldık.

Ayrıca 2020 yılında Ünlü&CO Kadın Girişimciler Akademisi'ne SosyalBen Akademi sosyal girişimimle seçilen isimlerden biri oldum.

Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve sosyal girişim modelleri doğrultusunda birçok ulusal ve uluslararası temsiliyet gerçekleştirme fırsatımız oldu.

2017 yılında G20 Zirvesi'nin komitesi olan G(irls)20 Genç Kadınlar Zirvesi'nde Türkiye'yi temsil ederken, ödülü alan ilk Türk olarak 2018 yılında ABD Dışişleri Bakanlığı’nın düzenlediği "Gelecek Vadeden Genç Liderler" ödülüne layık görüldüm.

2019 yılında Brüksel'de Avrupa Parlamentosu davetlisi olarak "Faces of Turkey" etkinliğinde sürdürülebilir sivil toplum örneği olarak kurucusu olduğum SosyalBen Vakfı'nın faaliyetlerini anlattım.

Yine 2019 yılında Forbes Dergisi tarafından Türkiye'nin en başarılı 30 yaş altı 30 gencinden biri seçildim. Liste başarılarının bir diğeri Türk iş dünyasının genç fikir önderleri, girişimcileri ve yöneticilerinin yer aldığı Fortune Türkiye 40 Yaş Altı 40 İş İnsanı listesinde sosyal girişimci olarak SosyalBen Vakfı ile yer almam oldu.

Sürdürülebilirlik modellerimize verdiğimiz önem sayesinde son olarak Fast Company Dergisi tarafından hazırlanan ve Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen global bir jürinin değerlendirmesi ile "Sürdürülebilirlik Liderleri 50" listesinde yer aldım.

Özetlemem gerekirse bugün yeni nesil bir sivil toplum örgütü olarak SosyalBen ve bünyesindeki iktisadi işletmeler hayata geçirdiği faaliyetler ve faydalarla Türkiye’den dünyaya konuşurken aynı zamanda birçok alanda ilham veren, rol model ve sürdürülebilir sosyal girişimler arasında yer alıyor.

E GÖNÜLLÜLÜK HAYATA GEÇTİ

Pandemi işinizi nasıl etkiledi? Beklentiniz nedir?

Aktif bir şekilde sahada fiziksel olarak çocuklara ulaşmak adına çalışmalarımıza devam ederken dünyada yaşanan Covid-19 pandemisi nedeniyle fiziksel çalışmalarımız duraklama dönemine girdi. Bu noktada SosyalBen Vakfı olarak; gönüllülerimiz ile birlikte çocuklara ulaşma noktasında yaşanılan bu krizi nasıl ortadan kaldırabileceğimizin ve çocuklara ulaşmaya nasıl devam edebileceğimizin yollarını aradık, 17 Mart itibariyle e-Gönüllülük başvurularımızı açtık.

30 Nisan tarihine kadar Dünya’nın 10 farklı ülkesinden, Türkiye’nin 59 farklı ilinden, 14 ile 65 gibi geniş bir yaş skalasından 970 başvuru aldık.

Dünya’nın farklı ülkelerinden ve Türkiye’nin çeşitli illerinden uzmanlıkları faydaya dönüştürmek isteyen her yaştan e-Gönüllülerimizin de aramıza katılması ile büyüyerek gelişen bir sivil toplum kuruluşu haline geliyoruz.

Yeni neslin sivil toplum kuruluşu SosyalBen Vakfı olarak, Türkiye’de başlattığımız bu e-Gönüllülük hareketi ile bir kez daha herkesi toplumsal fayda yaratmaya devam ediyoruz. Katılımı dönüştürdükten sonra markalı iş birliklerimizle birlikte saha çalışmalarımızı da dijital platformlara taşıdık ve öğrencilerimizle dijitalde atölyelerimizi gerçekleştirmeye başladık.

Bu kapsamda da e-SosyalBen çocukları dediğimiz dijital öğrenci gruplarımız oluştu. Faaliyet alanlarımızı dönüştürürken kaynak geliştirmeyi de dönüştürmemek olmazdı ve önce danışmanlık faaliyetlerimizi dijitale taşıdıktan sonra SosyalBen Store’daki satış ve ürün sirkülasyonumuzun hepsini e-ticaret kanallarına taşıyarak %10’luk e-ticaret gelirimizi %21’e çıkardık. Tüm bu dijitalde yaptığımız dönüşümleri de “e-SosyalBen” markası altında derledik, dijital dönüşümümüze dair tüm gelişmeleri ve yatırımları e-SosyalBen altında gerçekleştiriyoruz.

KRİZLERİ FIRSATA ÇEVİRMEK MÜMKÜN

Kadın girişimcilerin sorunları neler, tavsiyeleriniz ne olur?

İlki; başarı ve başarısızlığı takım arkadaşı olarak görmek gerek. Başarıyı sahiplendiğimiz kadar başarısızlığı da sahiplenmeliyiz. İkincisi; bir şeyi sevdiğimiz, savunduğumuz, ilgi duyduğumuz zaman körü körüne fanatiği oluyoruz. Gençlik bir yerde de fanatikliktir evet ama biraz kendimizi geri çekip tutku duyduğumuz alanlara dışarıdan bakabilmeliyiz, eleştirebilmeliyiz. Anın heyecanı, harareti önemli noktaları gözden kaçırmamıza neden olabilir. Objektiflikten uzaklaşmamakta fayda var.

Son zamanlarda herkesin olduğu gibi kadın girişimcilerin de karşılaştığı en büyük engel herkes gibi pandemi süreci oldu. Biz de bu süreçte pandeminin rehavetine kapılmadan, teknolojinin kodlarını iyiliğin evrensel dili ile birleştirerek iyiliğin e-hali diye tanımladığımız e-Gönüllülük çalışmamızı sunduk. Demem o ki kriz anlarından çok güzel öğretilerle çıkmak da mümkün önemli olan krizleri fırsata çevirebilmek için o sakinliği ve görüş açısını yakalayabilmek.

EŞİTLİK İÇİN ROL MODELLERE İHTİYACIMIZ VAR

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılmalı?

Ülkemizde toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlayacak en önemli etkenin eğitim olduğunu düşünüyorum. Türkiye’de ve dünyada toplumsal cinsiyet eşitliğine dair bir anlayışa hâkim olmak ve bu anlayışı yaymak için rol modellere ihtiyacımız var. Ben bireysel bazda hem sosyal hem de profesyonel hayatta cinsiyet eşitliği konusunda rol model olmaya özen gösteriyorum. İşte bu noktada SosyalBen Vakfı olarak cinsiyetten bağımsız faaliyetler sürdürmeye devam ederken, kadın erkek ayırmaksızın fayda sağlamanın önemine değinmeyi önemsiyoruz. Cinsiyet eşitliğine giden yolun iyi eğitilmiş çocuklardan ve ailelerden geçtiğini savunuyoruz. Vakfımızın gönüllü ekibinde de kadın ve erkek dağılımının eşit olmasından dolayı büyük mutluluk duyarken, yaptığımız güzel işler çerçevesinde birbirimizi destekleyerek iş dünyasında da toplumsal cinsiyet eşitliliğini sağlayacağımıza inanıyoruz.

.

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

RENGİN ONAY GİRAV İLE YAPTIĞIMIZ ÖZEL VİDEO RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

..

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

Başarılı iş kadınları röportaj - Ela Kulunyar


Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ela Kulunyar ile özel röportajımız yayında. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür olan Ela Kulunyar ile başarılı iş kadınları röportaj ve iş hayatında kadın olmak video serimiz için biraraya gelerek hayat hikayesini, şirkette eşitliğin sağlanması için yaptıkları çalışmaları konuştuk, kadınlar neden çalışmalı? Eşitliğin sağlanması için neler yapılmalı? sorularının yanıtlarını tartıştık.

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

Oto tamirci kadın Tuba Teke ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Rapsodo Türkiye Ar-Ge Ofisi Direktörü Dilek Devran ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Hotelya'nın Kurucu Ortağı Zümrüt Doyran ile Özel Röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

Arzu Zengin, "Liderler Hikaye Anlatıcılığı Storytelling Eğitimi Almalı" İzlemek için BURAYA tıklayın

Türkiye'nin en güçlü iş kadınları arasında yer alan, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Yatırımcı, Danışman Özge Bulut Maraşlı, hayat hikayesini, kariyerinin dönüm noktalarını, iş hayatında kadın olarak yaşadığı zorlukları ve şirketlerin yönetim kurullarında neden kadınların olması gerektiğini İşte Kadınlar'a anlattı.

ÖZGE BULUT KİMDİR?

ÖZGE BULUT HAYATI

banner274

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

Türkiye'nin güçlü iş kadınları arasında yer alan, girişimci kadınlar için bir rol model olan Güvensan Kurucusu Münteha Adalı, hayatını, girişimcilik hikayesini, girişimci kadınlar sorunlarını ve tavsiyelerini İşte Kadınlar'a anlattı.

Özel Röportajımızı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 12.11.2021 22:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.