Triatlet Jilda Bal, "Girişimci Kadının Sorunu Önyargılar, Pes Etmiyorum Çözüm Buluyorum"

Hedeflediğim her konuda önüme çıkan engeller karşısında pes etmek yerine nasıl çözüm getirebilirim düşüncesindeyimBu da triatlon sporunun bana öğretisi oldu. Kadın girişimcilerin bence önde gelen sorunları destek görmemek ve yalnız hissetmek. Ayrıca en büyük sorunları Finansal erişimi kısıtlı. Bu anlamda kadın girişimcileri destekleyen her kurumu çok kıymetli buluyorum. Kafalardaki önyargılar, konfor alanından çıkma noktasında destek görmemek, eril bir toplumda kodlarımıza işlenmiş pasifize olma hali, kadın girişimcilerin önündeki en büyük engeller.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
19 Mart 2021 Cuma 07:02
Triatlet Jilda Bal, "Girişimci Kadının Sorunu Önyargılar, Pes Etmiyorum Çözüm Buluyorum"

Kendi işini kuran kadınlar, girişimci kadınlar serimizde bu kez Gilda&Partners kurucusu Jilda Bal ile birlikteyiz.

Jilda, pes etmek nedir bilmeyen kadınlardan. Örneğin Amerika'da üniversiteyi okurken çift anadal eğitimini yine çift işte - kütüphane ve otelde- çalışarak tamamlamış. Ulusal ve uluslararası şirketlerdeki 20 yıllık kariyeri devam ederken herkesin harcı olmayan maratona merak sarmış. Kısa süre sonra maraton onu kesmemiş. Bu kez üç branşın birarada yapıldığı triatlona başlamış. Şimdi hayal edin triatlonda önce 1,9 kilometre yüzüyor, hemen arkasından 90 kilometre bisiklet sürüyor, o bitince de 21,1 kilometre koşuyor. Durun daha bitmedi, Frankfurt’da 2019'da katıldığı full Ironman'i tamamlayarak Türkiye'den full Irorman yapan 15.kadın ünvanına da sahip olmuş. 

Güç ve dayanıklılık gerektiren bu sporu yapabilmek için hakikaten 'pes etmemek' en önemli özellik olsa gerek, o da Jilda Bal da var. 

İş hayatında da pes etmemiş, yine cesaret gerektiren bir işe soyunmuş ve orta ve üst düzey yönetici işe alım hizmeti verdiği Gilda&Partners’ı kurmuş.

Gelin girişimci iş kadını ve triatloncu Jilda Bal'ı daha yakından tanıyalım.

.

.

JİLDA BAL KİMDİR?

 

 Nerede, kaç yılında doğdunuz, nasıl bir ailede büyüdünüz, hangi yıl hangi okullardan mezun oldunuz?

1977 yılında İstanbul’da doğdum. Geleneksel bir ailede büyüdüm. 1994 yılında Özel Pangaltı Lisesi’nden mezun oldum. Birkaç yıl sonra Amerika’ya gittim. 2004 yılında University of Utah’ta çift ana dal olarak Finans ve İşletme bölümlerini bitirdim.

Kariyer yolculuğunuz nasıl ilerledi? Yıllara göre hangi kurumlarda, hangi pozisyonlarda ne kadar süre ile çalıştınız, şimdi hangi kurumda, kurumlarda ve hangi pozisyonda çalışıyorsunuz?

İş yaşamıma lise biter bitmez çalışmaya başladım. Üniversiteye başlamadan önce çeşitli işler yaptım. Üniversiteyi de çalışma zorunda olmamdan dolayı iki işte birden çalışarak bitirebildim. Gündüzleri okulun kütüphanesinde çalışıyordum akşamları da 5 yıldızlı bir otelde çalışıyordum. Aradaki zamanlarda da derslerime giriyordum. Zorlu olmakla birlikte çok keyifli bir üniversite yaşamım oldu. Kurumsal hayata ise üniversite bittikten sonra 2004 yılında Amerika’nın Utah eyaletinde operasyonel leasing alanında faaliyet gösteren ACC Capital Corporation’da krediler bölümünde başladım. 2 sene çalıştıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönerek finans sektöründe Volvo Group bünyesinde krediler, satış ve pazarlama bölümlerinde görev aldım. Manpower İnsan Kaynaklarında şube müdürlüğü yaptım. Son olarak 2014 yılında Aklease şirketinde iş geliştirme ve pazarlama departmanında görev alarak kurumsal hayatımı sonlandırdım.

.

KENDİ İŞİNİ KURAN KADINLAR

2017'DE KENDİ ŞİRKETİNİ KURDU

Yurtiçi ve uluslararası 17 yıllık deneyiminin ardından İK danışmanlığı alanındaki ihtiyaçları görerek 2017 yılında Gilda&Partners’ı kurdum. Orta ve üst düzey yönetici işe alımlarında geleneksel kodları kırmayı, yeni nesil ve butik bir yaklaşım geliştirmeyi hedefledim. Tüm süreçleri bire bir yönettiğim bir iş modeli geliştirdim. Günümüzde İŞKUR'a kayıtlı yüzlerce işe alım yapan insan kaynakları firmaları mevcut. Her sektörde olduğu gibi bizim alanda da işini iyi yapan ve kötü yapan firmalar/danışmanlar bulunmaktadır. Bu işi yapıp bu firmaların arasından sıyrılacaksam, hem aday açısından hem de firma açısından en iyi ve dürüst bir şekilde yapmam gerektiğiydi. Şeffaf ve etik danışmanlık benim en önem verdiğim ilkem. Kurumların yapısını, kültürünü, iş yapış şeklini, stratejisini derinlemesine anlayarak; pazarı, rekabeti, sektörün dinamiklerini belirliyoruz. Pozisyona başlamadan önce kurumu ve yapısını detaylı analiz ediyorum. Sonrasında firmanın ihtiyaç duyduğu liderlik özelliklerine odaklanıyoruz. Böylece aday arayışı ve bulmada %100 sonuca ulaşıyoruz. Hiçbir pozisyonu ilan vererek bulmuyoruz. Tamamen pozisyona özel headhunt yöntemiyle adaylara ulaşıyoruz. Bu durumda nerdeyse her pozisyona özel aday arayışımız oluyor. Hızlı olmak adına her adayı her kurumla buluşturmuyoruz. Hizmet verdiğimiz kurumlar için uzun vadeli ve güvenilir iş ortağı olmak, katma değer yaratmak, süreçleri kolaylaştırmak üzerine odaklanıyoruz.

EN UYGUN MÜDÜRÜ

EN İYİ DİREKTÖRÜ

BULMAKTA UZMAN

Hangi alanda uzmansınız, özellikleriniz neler, kısaca anlatır mısınız? Sizin mesleğinizi seçmek isteyen veya bu yolda ilerleyenler kadınlara rehber olması için yaptığınız işle ilgili, uzmanlığınızın olduğu konuda püf noktalarını paylaşır mısınız?

Müdür ve direktör seviyesinde işe alım tarafında uzmanım. Yönetici düzeyinde satış, pazarlama, iş geliştirme, strateji, arge, üretim, insan kaynakları gibi tüm pozisyonlara detaylı analiz ettikten sonra çalışabilirim. Bu seviyelerde işe alım yapabilmek için belli bir süre kurumsal hayat deneyimi gerektiriyor. Dolayısıyla yeni mezun yada birkaç yıl deneyimi olan arkadaşlarımın önce danışmanlık firmalarında yada reel sektörde deneyim elde etmelerini öneririm. Sonrasında deneyimlerine göre kendi özel istihdam bürolarını herzaman açabilirler. Ayrıca bizim işte analiz etme becerisinin çok yüksek olması gerekmektedir. Hem firmayı analiz etme hemde adayı doğru analiz edebilmek en kritik noktalardan.

BİR KADIN OLARAK

BAŞLANGIÇTA ACABA

YAPABİLİR Mİ?

TEREDDÜTÜNÜ GÖRDÜM

Kendi işinizi ne zaman ve nasıl kurdunuz? Ne kadarlık sermayeyle yola çıktınız? Kosgeb vb hibe kredi kullandınız mı? Şirketinizi kurarken bir kadın olarak hangi zorluklarla karşılaştınız?

2017 yılında Gilda&Partners Consulting’i kurdum. Şirketimi kurarken herhangi bir Kosgeb veya hibe kredisi kullanmadım. Şirketimi İŞKUR'a bağlı özel istihdam bürosu statüsünde kurmam gerektiğinden dolayı tamamen birikimlerimden oluşan 50,000 TL ilk kuruluş aşamasında gerekli masraflar için yatırdım. 2017'den bu yana tüm şirket harcamalarımı gerek ofis giderleri, web sayfası, sosyal medya, markalaşma ve işkura bağlı olmamdan dolayı her yıl oluşan yükümlülüklerimi yıllık kazancımdan ayırarak yapmaktayım.

Şirketi kurma aşamasında başlangıçta şirketlerle firmamı tanıtmak amacıyla toplantılar düzenliyordum. İlk altı ay genel olarak firma ziyaretlerim sonuçsuz oldu. Firmalar tarafında kendi işini kurmuş bir kadın olarak “yapabilir mi? veya sürdürebilir mi?” diye soru işaretlerini gördüm. Birde tanımadıkları için ilk başta güven duymadılar. Pozisyon alıp çalışma sistemimi gördükçe güvenleri oluştu. En zoru başlamak. İşinizi doğru yaptıkça sonrası daha kolaylaşıyor. Bizim sektörde varolmak için istikrar ve sürdürebilirlik çok önemli. Sürdürebilir olduğunuz gördüklerinde size güvenleri artıyor.

FULL IRONMAN'I BİTİREN

TÜRKİYE'DEKİ 15.KADIN OLDU

Siz aynı zamanda triatlon yapıyorsunuz, biraz spor hayatınızdan da bahseder misiniz?

Benim hayatımda “pes etmek” diye bir kavram bulunmuyor. Karakterime de uygun değil. İnsan hayatındaki bazı başarısızlıkların sonucu zaman içinde hedefe ulaşmada yardımcı olacağını biliyorum. O yüzden başarısızlıkları çok önemsiyorum.

İş yaşamımın yanında aktif olarak dayanıklılık sporuyla ilgileniyorum. 2012 yılında maraton koşmaya, 2014 yılından bu yana ise farklı mesafelerde triatlon yarışlarına katılıyorum. Genelde orta mesafe dediğimiz 1,9 km yüzüp + 90 km bisiklete ve 21,1 km yarışlarına katılıyorum.

Bu yarışları bitirmek hem bedenen hem zihinsel dayanıklılık gerektiriyor. İş yaşamımın yanında düzenli antreman yapan sporcu bir hayatım var. Birbirini beslediklerini inandığım için her iki hayatı birlikte yürütüyorum.

Planlı ve düzenli olmamda bu yüzden. Hedeflediğim her konuda önüme çıkan engeller karşısında pes etmek yerine nasıl çözüm gertirebilirim düşüncesindeyim. Bu da triatlon sporunun bana öğretisi oldu.

En son 2019 yılında Frankfurt’da gerçekleşen full Ironman mesafesini bitirdim. Türkiye’de yaş gruplarında bu mesafeyi bitiren 15. kadın oldum. (3,8 km yüzdüm + 180 km bisiklete bindim + 42,2 km koştum) 2020 yılında pandemiden dolayı yarışlara katılamadım.

Bu yıl ise yurt dışı yarışların belirsiz olmasından dolayı hedefim triathlon federasyonunun düzenleyeceği Türkiye'deki yarışlara katılmak.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

İŞİ SÜREKLİ KILIYOR

İşinizde tam olarak neler yapıyorsunuz anlatır mısınız? Yeni projeleriniz neler? Şirketiniz o günden bu yana nasıl gelişti şu anda hangi seviyede?

Farklı sektörlerdeki kurumsal firmaların müdür ve direktör seviyesinde işe alım süreçlerini yürütüyorum. Çalıştığım firmalarla birebir çok yakın çalışarak verilen pozisyonu en kısa sürede doğru adayla kapatıyoruz. Şimdiye kadar hep iyi firmaların projelerini aldım. Bu projeleri de başarılı bir şekilde tamamladım. Dolayısıyla emekleme sürecinden yürüme sürecine geçtim. İşimi doğru ve dürüst yaptığım için çalıştığım firmalar zaman içinde tekrar çalışmak istediler. Dolayısıyla hedeflediğim müşteri memnuniyetini sağlamış oldum. 2017 yılından bu yana ülkece geçirdiğimiz gerek ekonomik krizler olsun, gerek covid/oandemi dönemi olsun zor günler geçirsek de, doğru firmalarla çalışmam sonucu ayakta kalabildim. Yeni proje olarak bir yurtdışı İK firmasıyla ortaklık yapma isteğim ve hayalim var. Bunun da temellerini bu yıl atacağım.

Pandemi işinizi nasıl etkiledi? Beklentiniz nedir?

Pandemi başlar başlamaz belli bir süre tüm seviyelerde işe alım durdu. Devam eden pozisyonlarda belirsizlikten dolayı durduruldu. Firma olarak sadece belli seviyelerde pozisyon çalıştığım için pandemi döneminde mecburi dolması gereken orta ve üst düzey pozisyonları çalışma fırsatım oldu. Tabi ki bir önceki seneyle karşılaştırdığımda daha az olmasına rağmen firma olarak tamamen durmadım. Normalleşmeyle birlikte kurumsal firmalar Aralık 2020 itibariyle beklettikleri pozisyonları açmaya başladılar. Dolayısıyla işe alım tarafı belli seviyelerde tekrar canlandı.

GİRİŞİMCİ KADININ SORUNLARI

YALNIZLIK, FİNANSA ERİŞİM GÜÇLÜĞÜ,

ÖNYARGILAR...

Kadın girişimcilerin sorunları neler, tavsiyeleriniz ne olur?

Kadın girişimcilerin bence önde gelen sorunları destek görmemek ve yalnız hissetmek. Ayrıca en büyük sorunları Finansal erişimi kısıtlı. Bu anlamda kadın girişimcileri destekleyen her kurumu çok kıymetli buluyorum. Kafalardaki önyargılar, konfor alanından çıkma noktasında destek görmemek, eril bir toplumda kodlarımıza işlenmiş pasifize olma hali, kadın girişimcilerin önündeki en büyük engeller. Aklımıza gelecek daha somut engellerin, algı ve bakış açılarındaki sorunların hallolması ile önemsizleşeceğine inanıyorum.

OĞULLARINA 'SEN PAŞAMSIN' DEMESİNLER

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılmalı?

Toplumsal cinsiyet eşitliği, çekirdek aileden, erkek çocuklarını yetiştirme biçimimizden, dilimize yerleşmiş günlük ifadelerden, değişim yapabilme gücünü tek başımıza bulamamaktan kaynaklanıyor diye düşünüyorum.

Ne yapılmalı? Sabırla, anlayışla, koşulsuz ve geri dönüşü olmayacak şekilde kadın ve erkeğin tek bir kelime olan “insan” kelimesi altında, yanyana durması için dilde her yanlış kullanılan ifade düzeltilmeli, kafasında yanlış kodlamalar yerleşmeden her çocuğa tekrar tekrar anlatılmalı. Burada annelere çok büyük rol düşüyor. Erkek çocuklarına yanlış kodladıkları “sen paşamsın” gibi söylemlerden uzak durmalarını bekliyorum. Bilinçlenmemize katkıda bulunma çabasındaki her oluşuma, her kuruma sonsuz saygı duyuyorum.

JİLDA BAL İLE YAPTIĞIMIZ VİDEO RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

INSTAGRAM'DA /  sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

Bu gönderiyi Instagram'da gör

SOSSE Box (@sossebox)'in paylaştığı bir gönderi

.

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU

.

.

RENGİ TOZ PEMBE VEYA BAŞKA BİR DEYİŞLE PUDRA PEMBE

.

TAKI KUTUSU

TAKI ÇANTASI

.

.

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIN

INSTAGRAM'DA /  sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

.

TAKI ÇANTASI

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Takı çantası modelleri arasında yer alan Sosse Box takı kutusu, takı çantası seyahat için de çok kullanışlı. 

Trendyol'dan satın almak için BURAYA  tıklayın. 

.

TAKI ÇANTASI

TAKI ÇANTASI SEYAHAT

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri...

En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz.

Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor.

.

TAKI ÇANTASI

TAKI ÇANTASI SEYAHAT.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz.

.

4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var.

Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

.

TAKI ÇANTASI

Deri Seyahat Çantası

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun

kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz.

.

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIN

INSTAGRAM'DA /  sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

.

Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

.

..

Deri Seyahat Çantası

TAKI ÇANTASI SEYAHAT

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile

kolyeleriniz güvende.

Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

.

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIN

INSTAGRAM'DA /  sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

.

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz.

Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

.

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Deri Seyahat Çantası Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

.

.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

BİZİMLE INSTAGRAM ÜZERİNDEN MESAJ VEYA YORUM YOLUYLA İLETİŞİME GEÇMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

KÜÇÜK BOY TAKI KUTUSU DA HOŞUNUZA GİDEBİLİR.

.

.

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYIN

INSTAGRAM'DA /  sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

.

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

INSTAGRAM'DA / sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

INSTAGRAM'DA / sossebox

TRENDYOL'DA Sosse Box

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME ORGANİZER KUTU HEM DEKORATİF HEM DE FONKSİYONEL

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

...

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

Türkiye'nin güçlü iş kadınları arasında yer alan, girişimci kadınlar için bir rol model olan Güvensan Kurucusu Münteha Adalı, hayatını, girişimcilik hikayesini, girişimci kadınlar sorunlarını ve tavsiyelerini İşte Kadınlar'a anlattı.

Özel Röportajımızı izlemek için BURAYA tıklayın.

banner274

.

.

.

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 12.11.2021 23:33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.