Fatma Şahin; “Komutanın konuşması değişince iş makinalarını kışlaya yığdık

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, darbe teşebbüsü sırasında Gaziantep’te yaşananları anlattı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
17 Temmuz 2016 Pazar 23:03
Fatma Şahin; “Komutanın konuşması değişince iş makinalarını kışlaya yığdık


Belki de Türkiye tarihinde bir ilk yaşandı. İstanbul ve Ankara’da darbecilerin ayak seslerinin duyulmaya başlandığı ilk saatlerde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şimdiye kadar hiç görülmemiş bir şey yaptı ve Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanlığı giriş ve çıkışlarının Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüs ve iş makineleri ile kapatılmasını sağladı. Tugayın kapısı 1 saat içinde Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makineleri, otobüsler ve kamyonlarla kapatıldı. böylece askerin kışladan çıkması engellenmiş oldu.  Açılan soruşturmada Gaziantep 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Soysal ve 11 subay ise gözaltına alındı.
Peki ne oldu da belediyeye ait bütün iş makinaları kışlanın kapısına yığıldıı? İşte bu sorunun yanıtını Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kanal 7’deki Başkent Kulisi adlı programda anlattı.
15 TEMMUZ AKŞAMI ATATÜRK HAVALİMANINDA TANKLARI GÖRDÜM
Darbe teşebbüsünün yaşandığı  15 Temmuz günü UNESCO toplantısı için İstanbul’da olan Şahin, Gaziantep’e dönmek için havalimanına gittiğinde gördüğü manzarayı anlattı;  “Unesco toplantısı için İstanbul’daydık.  Sunumlarımızı  yaptık, yabancı heyetlerle konuştuk, Gaziantep’e dönmek üzere havalimanına geldiğimizde tankların olduğunu gördük, köprüleri kapatılmış bir Türkiye manzarasıyla karşılaştık. Sabaha kadar Atatürk Havalimanı’nda bekledik ve sabah memleketimize döndük.”


JANDARMA KOMUTANI YANIMIZDA DURDU AMA TUGAY KOMUTANININ KONUŞMASI DEĞİŞTİ
Gaziantep’e döndüğünde Valiyle tedbirlerle ilgili yaptıkları toplantıda, Tugay Komutanı ile yapılan telefon görüşmesinden büyük rahatsızlık duyduklarını belirten Şahin sonrasında yaşananları şöyle anlattı;
“Jandarma komutanı dimdik yanımızda oldu. Bazı zamanlar çok önemlidir. Gün geçer aylar geçer ama bir saniyede bir duruştur bu. Jandarma Komutanı çok net bir şekilde yanımızda durdu, ama Tugay komutanımızın konuşması değişti.  Sayın Valimiz diyorki, ben bir şey söylüyorum “Bizde emir komuta var efendim” diyor.

BİR SAAT İÇİNDE İŞ MAKİNALARINI TUGAYIN KAPISINA YIĞDIK
Konuşmasındaki amalar, fakatlar bizi çok rahatsız etti. Sayın Valimiz, ‘Bunun  konuşmalarında bir şey var,’ dedi ve hemen onun üstüne bilgi verildi. Üstünün talimatı üzerine bu yapıldı. Biz hemen baktık ki durum çok büyük sorun bunun üzerine ilk bir saatte 5.Zırhlı kapısına bütün iş makinalarımızı yığdık. Bir kalkışma ihtimaline karşı, dışarıya çıkamasınlar diye böyle bir tedbir aldık.”

KOMUTAN SÜREKLİ BENİ ARADI TELEFONLARINA ÇIKMADIM
Tugayın kapısının kapanması üzerine Tugay Komutanının kendisini aradığını ama telefonlarına çıkmadığını ifade eden Fatma Şahin “Başka çıkış olmadığı için Komutan sürekli beni aradı . Bakıyorum Tugay Komutanı habire beni arıyor. Çünkü o kadar çok birbirimzle konuşarak çalıştık ki. Çıkmadım telefonlarına. Gereğini yaptım. Orada konuşmama gerek yoktu ben 2 milyonun, 76 milyonun güvenliği üzerine bana düşeni yapmak durumundaydım.


GÜVEN DUYGUSUNU KAYBETMEK EN KÖTÜ ŞEY

YTugay komutanının şu anda 11 subayla beraber gözaltında olduğunu hatırlatan Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin şimdiye kadar işbirliği içinde çalıştığı Komutan ile ilgili şunları söyledi;
“Biz aslında 2.Kurtuluş Savaşı mücadelesi verdik. Gözaltına alınan bu komutanımızla, 3 yıldan beri sınırı beraber koruyoruz ve  şu anda gözaltında. İnanılır gibi değil! Daha önceki komutan Trakya’da görevli ve işin içinde, o da gözaltında. Sayın Valimizle beraber güvenlik toplantılarında yıllarca beraber oturduk çalıştık, yaşadıklarıma baktığımız zaman aman yarabbim bu sınırları biz kime emanet etmişiz diyorum.  Bunlardan gelen her şeyi yaptık. Biz belediye olarak 50 milyon TL lojistik destek verdik. Yol dediler yol yaptık, duvar dediler duvar yaptık, NATO makine koyacak acil pist lazım dediler pist yaptık. Böyle bir şey olabilir mi, inanılır gibi değil. O güven duygusunu kaybetmek en kötü şey.
 
DOSYALARI VARDI ZAMAN YÖNETİMİ YAPILIYORDU
Darbe teşebbüsünde bulunanlarla ilgili devletin elinde dosyalarının olduğunu belirten Şahin şunları söyledi; “ O büyük fotoğrafı iyi görmemiz ve çok hızlı şekilde yeniden toparlanmamız gerekiyor. Devletin kendi bilgileri var. Bunlar çok hızlı bir şekilde biraraya geldi. Aslında bunların hepsinin dosyaları vardı. Ama her bir alınan kararın yan etkisi var diye zaman yönetimi yapılıyordu.  Ama artık zaman bitmiş. Sonuçta 79 milyonun kaderi var. Bu kader üzerinde çok acil yapılması gerekenler vardı bunlar yapıldı.

15 TEMMUZ BİR FIRSAT
15 Temmuz’un herkes için bir fırsat olması gerektiğin ifade eden Şahin “ “Güneş balçıkla sıvanmaz. Ama fakat denilecek durum yok derhal yapılması gerekenler var. Demokrasi Meydanını dolduran  gereğini yapın diyorlar. Gereğini yapmak bütün siyasetçilere düşüyor.  Bu büyük bir fırsat çünkü çok parçalandık, birbirimizin gönlünü yıktık, hep bel altı vuruşlarla yarış yaptık.  Bütün akademik, entelektüel kadrolarla yeni bir fırsatımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız aradı genel başkanlara teşekkür etti. Benim gönlümden geçen Anayasa için de bir fırsat. Masaya oturmamız lazım. Masaya oturup kimin ne yapacağını çocuklarımızın geleceği için yapılması gerekenler var.”

...

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor.

banner274

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

..

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 24.10.2021 18:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet uğur 2016-07-18 23:52:49

Ben istanbulda ikamet ediyorum takdire şayen Başkanımızın yaptığıbu hareketten dolayı canı günülden tebrik ediyorum 75 milyo insan sizinle gurur doyuyor çapulculara meydan bıramıyacaz demukrasiye ve Türkiyemize sonuna kadarcanı pahasına olsa bile sahip çıkacaz