Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı oldu

ÖZEL HABER: TÜLAY ŞUBATLI/ 25. Dönem İstanbul Milletvekili, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat-Gazeteci Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. Özlem Zengin Başdanışmanlık görevine bugün resmen başladı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
08 Ocak 2016 Cuma 03:38

 

25. Dönem İstanbul Milletvekili,  İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat-Gazeteci Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildiği bildirildi. Özlem Zengin başdanışmanlık görevine bugün resmen başladı. 

ÖZLEM ZENGİN ARTIK CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI
Özlem Zengin, 7 Haziran 2015 seçimlerinde Ak Parti'den İstanbul 3. Bölge 2. sıradan milletvekili seçilmişti. 25. Dönem İstanbul Milletvekili olarak TBMM'deki günleri kısa süren Özlem Zengin, 1 Kasım Genel Seçimleri'nde yeniden aday gösterilmemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 gün önce Özlem Zengin'i Cumhurbaşkanlığı başdanışman olarak atadı. Özlem Zengin bugün resmen görevine başladı. Bir yandan serbest avukatlık yaparken bir yandan da televizyon programları gerçekleştiren Özlem Zengin, Ak Parti çatısı altında 2003 yılından beri politika yapıyor. 2012 yılında İstanbul Kadın Kolları Başkanlığı'na getirilen Zengin, kadın haklarıyla ilgili pek çok projeyi hayata geçirdi. KADEM'in kurucu üyeleri arasında da yer alan Özlem Zengin'in Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı görevini icra ederken hukuk ve kadın hakları çalışma alanlarının başında gelecek. 
CUMHURBAŞKANINA 3 KADIN BAŞDANIŞMAN
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak görev yapan Ayşen Gürcan'ı da Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atamıştı. Gazeteci Saadet Oruç ise Kasım 2015'te, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirilen isimler arasındaydı. Avukat-Gazeteci Özlem Zengin'in atamasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3 kadın başdanışmanı oldu. KADEM FACEBOOK'DAN DUYURDU
Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM'in Twitter hesabında yapılan açıklamada Özlem Zengin'in Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirileceğini şöyle duyurmuştu; 

MEMLEKETİ TOKAT SEVİNÇ İÇİNDE
Tokat doğumlu olan Özlem Zengin'in Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atanmasıyla ilgili karar henüz Resmi Gazete'de yayınlanmadan Niksar Ak Parti İlçe Başkanlığı'nın Facebook resmi hesabında yapılan paylaşımda da Zengin'in atamasının yapıldığı belirtilerek "25. Dönem İstanbul Milletvekilimiz, İstanbul İl Kadın Kolları Başkanımız, değerli hemşehrimiz Özlem Zengin, Cumhurbaşkanımız Erdoğan tarafından, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına getirildi. Yeni görevinde Sayın Zengin'e başarılar diliyoruz." denildi.


 ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?
Tokat 1969 yılı doğumlu Özlem Zengin, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 
Mezuniyetinden sonra bir süre Amerika’da yaşadı. Türkiye’ ye döndükten sonra bir yıl öğretmenlik yaptı. 1998-2001 yılları arasında Kanal 7’ de yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendiği “HAYATIN İÇİNDEN” adlı televizyon programını hazırladı. Aynı yıl serbest avukatlık yapmaya başlayan Zengin mesleğini aktif olarak sürdürmektedir. 2003 yılında AK PARTİ İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2005’den itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini üstlendi. 2011 yılına kadar devam eden bu süreçte fasılasız üç dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, Din Sosyolojisi alanında ’Yüksek Yargı Kararları Işığında Din ve Laiklik Algısındaki Sosyolojik Değişim’ konulu tez çalışması ile yüksek lisans derecesi aldı. Bu arada Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. 12 Mayıs 2012 ‘de, Üçüncü Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresi’ nde AK PARTİ İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı’ na seçildi ve 14 Mart 2015 tarihine kadar bu görevini sürdürdü. Kadın, Aile ve Çocuk üzerine sivil toplum alanında çalışmalarına da devam eden Av. Özlem ZENGİN İstanbul Kadın ve Aile Araştırma Merkezi “İKAMER” in kurucularındandır. Beyaz El Dayanışma Derneği kurucu üyesi, Kadın ve Demokrasi Derneği “KADEM” kurucu üyesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesidir. Medya alanında çalışmalarına devam etmekte ve ÜLKE TV de Türkiye ve dünya gündeminin özellikle kadınların bakış açısından değerlendirildiği “İNCE FİKİR” programını hazırlamakta ve sunmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Zengin, 3 çocuk annesidir.

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI ÖZLEM ZENGİN, HABERTÜRK TELEVİZYONUNDA DİDEM ARSLAN YILMAZ'IN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ SORULARINI YANITLADI

AV. ÖZLEM ZENGİN'İN AÇIKLAMALARIYLA İLGİLİ BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Özlem Zengin, "Türkiye demokrasiyi içselleştirmiş bir ülke. Bu ülkeyi diktatörlükle asla yönetemezsiniz"dedi. 

.

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

banner274

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

...

Kardeş kanal Evvel Zaman Masalları Youtube'da sesli kitap olarak yayın yapmaya başladı.

DİNLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Toprak Ana, Dört Mevsim - Evvel Zaman Masalları - Dinlemek için buraya tıklayın.

Orman Yangını - Evvel Zaman Masalları - Sesli kitap - Sesli masal - dinlemek için buraya tıklayın.

Ay Dede ve Yıldızcık - Evvel Zaman Masalları - Sesli kitap - sesli masal - Dinlemek için BURAYA tıklayın.

İŞTE KADINLAR YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLDUNUZ MU?

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

Okumak için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 24.10.2021 22:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erol yavaş 2016-05-08 16:33:10

Ben fetö terör örgütü kurbanı polis memuruyum 5:yildir da mahkemeyi kazandigim halde aciktayim dosyamda danistay 16 dairede beklemede sizden tek ricam beni görevine geri döndürün doğuda şehit olayım

Avatar
kerem ışık 2016-02-16 11:46:23

ALLAH BİZİ DEVLETİMİZI BUTUN SER ODAKLARDAN KORUSUN YARABI CUMHURBASKANIMIZI BÜTÜN KOTULUKLERDEM KORU ARAMIZDAKI KOTULERI ISLAH ETSİN SIZLERDEN ALLAH RAZI OLSUN

Avatar
Muhittin öztürk 2016-03-28 15:02:49

Allah yolunuzu açık etsin sayın danıışmanım aynı Zaman'da çok başarılı siyasetçi olarak kalbimizdesin size bir konuda müracatta bulunacam lütfen beni halkınız olarak arayıp telefonla irtibata geçebilmemizi saygıyla arz ederim. 0532.768.42.37

Avatar
Muhittin öztürk 0532.768.42.37 2016-03-28 23:09:01

Sayın av. Özlem hanım yeni görevinizde başarılar dilerim Allah utandırmasın . Ekranda görünen telefonumu arayıp sizinle bir konu Hakkı'nda görüşemilirmiyim

Avatar
Ayse Tunc 2016-08-23 17:19:51

ALLAH rizasi icin HAK Adalet istiyorum Kadinlar birikim yapip evin her yukunu ustleyen Kadinlari ayak altinda alip ezip erkeklik agalik taslayip geziyorlar ya artik YETER YETER YETER demek gerekmiyormu lutfen

Avatar
Ayse Tunc 2016-08-23 17:24:59

Cevap vérin lutfen Ozlem zengin basbakan danismani avukat buyuk hayal kirikligina ugrayan tum Kadinlar icin HAK Adalet istiyorum ALLAH rizasi icin HAK INSAALLAH INSAALLAH INSAALLAH INSAALLAH

Avatar
murat akpınar 2016-08-23 22:48:51

geleceğin cumhurbaşkanı. doğal şeffaf makyajsız

Avatar
Ayse 2016-08-28 07:13:21

Slm sayin avukat Ozlem zengin basbakan danismami cevap brkliyorum lutfen