Güher ve Süher Pekinel’in başyapıt koleksiyonu; “Treasures” Box sevenleriyle buluştu

Dünyanın sayılı ikili piyano virtüözlerinden Güher-Süher Pekinel’den arşivlik bir başyapıt “Treasures” Box sınırlı sayıda edisyonu ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
30 Mart 2021 Salı 09:28
Güher ve Süher Pekinel’in başyapıt koleksiyonu; “Treasures” Box sevenleriyle buluştu

 

Müzik kariyerleri boyunca dünyanın önde gelen neredeyse tüm orkestralarıyla aynı sahneyi paylaşan ve son olarak kendilerine Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından Liyakat Nişanı takdim edilen Güher-Süher Pekinel, sayısız başarıya imza atarak ülkemizi müzikal anlamda sınırlar ötesi bir noktaya taşımaya devam ediyor.

Dünyaca ünlü Deutsche Grammophon’dan çıkan ilk albümlerinin 40. yıldönümünde yeniden özel olarak sınırlı sayıda çıkarılan Treasures” Box ile klasik müziğin genç temsilcilerinin yanı sıra dinleyicilerine de bir başyapıt armağan eden Pekineller müzik kariyerlerinin başlıca eserlerinin ve önemli konser kayıtlarının genç kuşak tarafından da keşfedilmesine katkıda bulunuyorlar.

İngiltere’nin önde gelen müzik eleştirmenlerinden “The Pianist Magazine”in editörü Alexander Letvin tarafından “Arthur ve Karl Ulrich Schnabel'den sonra dünyanın en iyi piyanist ikilisi” olarak tanımlanan Güher&Süher Pekinel Piyano İkilisinden arşivlik bir başyapıt “Treasures” Box sınırlı sayıda edisyonu ile müzikseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Canlı performansları, eleştirmenler tarafından “en az stüdyo kayıtları kadar başarılı ve nefes kesici” olarak nitelendirilen Pekinellerin performanslarından oluşturdukları bir seçkinin yer aldığı Treasures Box, dünyada seçkin satış noktalarında ve online mecralarda özel bir edisyon olarak yeniden satışta.

Profesyonel müzik anlayışları ve kendilerine has stilleriyle uluslararası müzik dünyasının yakından takip ettiği Pekineller dinleyicileriyle bu kez değerli kayıtlarının özel seçkisinden oluşan bir antoloji olmanın ötesinde, bir hazine sandığı arşivi niteliğindeki albümleriyle buluştular.

Müzikal başarıları ülke sınırlarını aşarak tüm dünyaya uzanan ve önemli müzik otoritelerince piyanonun sihirli parmakları olarak yorumlanan Pekinellerin geniş diskografileri, hiçbir yerde duyulmamış yeni kayıtlar ile Arthaus Müzik / Unitel etiketi ile özel bir albümde toplandı. Tüm dünyada yankı uyandıran en önemli konser kayıtlarından, ikilinin icra ettiği tüm başlıca eserlere kadar “Treasures” Box bir başyapıt niteliğinde.

Süher Pekinel “Treasures” Box için: “Kariyerimizin uzun müziksel yolculuğunda profesyonel çalışmalarımızdan titizlikle oluşturduğumuz bir seçkiyi, 7 CD, 2 Blu-Ray ve 4 DVD’de ve geçmişimizi ve düşüncelerimizi konu alan 108 sayfalık 1 Kitap’tan oluşan, “Treasures” isimli Box’umuzun dünya çapında büyük ilgi görüp uluslararası önde gelen saygın müzik otoriteleri ve eleştirmenlerinden övgü dolu kutlamalar almaktan dolayı çok heyecanlıyız.” dedi.

Güher Pekinel : Canlı konser kayıtları her zaman sanatçıyı tüm saflığı ve çıplaklığıyla ortaya koyar. Bu açıdan bakıldığında her konser yeni bir sürpriz ve yaratılış anıdır. Esere ne kadar hâkim olursanız olun aynı eseri iki konserde, arka arkaya bile olsa aynı şekilde çalmanız mümkün değil. Çünkü her konser sanatçının değişen ruh hali farklı bir enstrüman ve salon akustiği, değişken seyirci elektriği ile şekillenir. Bu nedenle canlı kayıtlar “benzersiz” ve “eşsiz” olan bu anı yakalayıp tekrar tekrar yaşamanın ve yaşatmanın tek yoludur.” diyerek heyecanını paylaştı.

Albümdeki seçkiler arasında iki piyano ve orkestra için 10 konçerto önemli bir yer alıyor. Bunun yanı sıra Güher & Süher Pekinel’in İtalya’da, Yeni Floransa Operası’nın açılışı için Zubin Mehta şefliğinde Maggio Musicale di Fiorentino Orkestrası ile gerçekleştirdikleri Bartók konserinin canlı kaydı dikkat çekiyor. Bu konser kaydının DVD’si, uzun yıllar Zubin Mehta ile sürdürülen sanatsal birlikteliği taçlandırıyor. Ayrıca Treasures albümünde, Berlin Filarmoni’nin perküsyonistleri Raphael Haeger ve Simon Rössler ile yapılan canlı kayıt ve Jacques Loussier Trio ile kaydettikleri ve satış rekorları kıran DVD ve CD’leri de yer alıyor. Bu yıl yüzüncü yılını kutlayan Bernstein’ın Pekineller için uyarladığı “West Side Story” konser kayıtları ve Penderecki tarafından seçilerek kendileri için uyarlanan “Ciaconna” eserinin de kayıtları bu Box’ da yerini alıyor.

 

Türkiye'nin en güçlü iş kadınları arasında yer alan, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Yatırımcı, Danışman Özge Bulut Maraşlı, hayat hikayesini, kariyerinin dönüm noktalarını, iş hayatında kadın olarak yaşadığı zorlukları ve şirketlerin yönetim kurullarında neden kadınların olması gerektiğini İşte Kadınlar'a anlattı.

ÖZGE BULUT KİMDİR?

ÖZGE BULUT HAYATI

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

Türkiye'nin güçlü iş kadınları arasında yer alan, girişimci kadınlar için bir rol model olan Güvensan Kurucusu Münteha Adalı, hayatını, girişimcilik hikayesini, girişimci kadınlar sorunlarını ve tavsiyelerini İşte Kadınlar'a anlattı.

Özel Röportajımızı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

banner274

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 30.03.2021 10:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.