KAGİDER Başkanı Sanem Oktar; “Ben Bir Seri Girişimciyim”

ÖZEL HABER/ TÜLAY ŞUBATLI/ KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, İşte Kadınlar’a özel açıklamalarda bulundu.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
28 Nisan 2016 Perşembe 09:08
 
 Girişimci kadınları güçlendirmek için pek çok projeye imza atan KAGİDER Başkanı Sanem Oktar, kariyer yolculuğunu, önüne çıkan engelleri, fırsatları, özel hayatını tüm içtenliği ile istekadinlar.com'a anlattı. Kendisini bir “Seri Girişimci” olarak tanımlayan Oktar’ın anlattıkları eminiz hepinizin, özellikle de girişimci kadınların çok ilgisini çekecek.
Sizi yakından tanıyabilir miyiz. Nasıl bir ailede büyüdünüz?
1970 yılında İzmir’de doğdum. Kız ve erkek çocuklarına eşit fırsatlar tanıyan bir ailede büyüdüm. Hayallerim konusunda bana destek veren, önümü açan bir ailem oldu. Disiplin ve düzenin daha çok annem tarafından sağlanan bir evde büyüdüm. Karar almayı, sorumluluklarımın farkına varmayı, zorluklar karşısında yılmamayı hep ailemden öğrendim.
Çocukluğunuzda sizi en çok etkileyen olay neydi?
Ben ilkokulda 5 yılımı da farklı okullarda ve farklı sınıflarda okudum. Babamın işi nedeni ile çok yer değiştirdik. Bu yüzden her yılın başında yeni arkadaşlar ile tanışır, okulu tanır ve tam alışmışken başka yere giderdik. Şimdi dönüp baktığımda bunun benim hayatımda önemli bir yer ettiğini düşünüyorum. Uyum sağlamak, yeniliklere açık olmak ve her değişikliğin bir fırsat olduğunu böylece öğrendim.
Hangi okullarda eğitim aldınız: İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldum.
Medeni durumunuz, varsa çocuk sayınız nedir: Evliyim, iki kızım var.
Annelik duygularınızı bir cümleyle özetler misiniz?
Her sorunun bir fırsat olduğunu düşünmek; her gün sürprizler ile uyanmak ve bitmeyen bir döngüde öğrenmek, bir anda birçok iş yapabilmek, sabırlı olmak ve küçük şeylerden mutlu olmak.
O TAM BİR İLETİŞİM VE PAZARLAMA GURUSU
Şimdi bulunduğunuz noktaya gelene kadar yıllara göre, hangi şirketlerde hangi görevlerde bulundunuz?
Kariyerime 1993 yılında, 3 yıl boyunca Kilit Müşteri Yöneticisi ve Ticari Pazarlama Müdürü olarak görev yaptığım Colgate Palmolive Türkiye’de başladım. 1997 yılında ilk şirketim Tribeca İletişim Danışmanlığı’nı  kurdum. İki yıl sonra  satış ve pazarlama destek hizmetleri veren Tribal Satış ve Pazarlama Destek Hizmetleri’ni , 2000 yılında da veri tabanına dayalı pazarlama şirketi directCom şirketini kurdum. 2002 yılında birebir pazarlama konusunda danışmanlık veren dünyanın önde gelen şirketlerinden Peppers&Rogers’ın Türkiye ofisinin kurucu ortakları arasında yer aldım. 2009 yılında directComm Marketing Group’a odaklanmak için diğer şirketlerdeki hisselerimi sattım. 2011 yılında da Limonsocial sosyal medya ajansını kurdum. 2015’te önde gelen küresel medya yatırım yönetimi grubu GroupM, directComm’un çoğunluk hissesini satın aldı.
İletişim, satış ve pazarlama danışmanlığı konusunda Türkiye’nin belli başlı markaları ile farklı sektörlerde, ulusal ve uluslararası birçok farklı marka ile çalıştım. Yanı sıra 2005 yılında kurulan Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) 12 kurucu üyesinden biri oldum ve 2007-2009 yıllarında DPİD Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptım. 2010 yılından beri aktif bir üyesi bulunduğum Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER’de, Mayıs 2015 itibariyle Başkanlık görevini sürdürüyorum.
​​CRM İLE MARKALARIN YOLCULUĞUNU TASARLIYORUZ
Şu an hangi görevdesiniz, işinizle ilgili son gelişmeler neler?​ 
Şu an CRM, etkinlik, sosyal medya ve dijital pazarlama konusunda entegre pazarlama çözümleri sunan directComm Marketing Group Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktayım. Vaadimiz hizmet verdiğimiz markaların iş sonuçlarını ve karlılığını arttırmak. Bunu yaparken de veri odaklı bir entegre bir pazarlama yaklaşımı sunuyoruz. Müşterilerin markalar ile gerçekleştirdiği yolculuğu baştan sona tasarlıyor ve CRM bakış açısı ile yönetiyoruz. Veri odaklı pazarlama yaklaşımı ile içerik üreterek doğru zamanda, doğru hedef kitleye doğru mesajları iletiyoruz. Bunu yaparken teknolojiyi kullanıyor ve veri analizleri gerçekleştiriyoruz.
 
KAGİDER HER ZAMAN KADIN GİRİŞİMCİNİN YANINDA
Hangi sosyal projeleri yapıyorsunuz, yeni projeler var mı? 
KAGİDER çatısı altında kadınları girişimcilik yoluyla güçlendirmek üzere çalışmalar yapıyoruz. Hedeflerimiz doğrultusunda yürüttüğümüz pek çok proje ve çalışma bulunuyor. Kadın girişimcilere ve girişimci adaylarına yönelik eğitim ve mentörlük destekleri veriyoruz. Bu çalışmaların çok değerli ve somut çıktıları oluyor. Kadın girişimciler arasında ticari işbirliklerini geliştirmeleri amacıyla her yıl biri İstanbul’da, biri de farklı bir ilde olmak üzere B2B KAGİDER İş Günleri’ni düzenliyoruz. Kadın girişimcileri temel konularda bilgilendirmek, işlerinde yeni fırsatlar yaratmaları için teşvik etmek ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla 2008 yılından bu yana Garanti Bankası ile işbirliğinde Türkiye genelinde “Kadın Girişimci Buluşmaları” düzenliyoruz. Buluşmalar kapsamında girişimcilik, iş planı oluşturma, satış ve pazarlama, teknoloji, insan kaynakları ve yönetim gibi konularda eğitimler veriyoruz.
FIRSAT EŞİTLİĞİ SERTİFİKASI KADINI GÜÇLENDİRİYOR
“Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması” ile kadın girişimciliğini teşvik ediyor ve öykülerini paylaşarak girişimci olmak isteyenlere ilham veriyoruz. Şirketlerin insan kaynakları politikalarında kadınlara ve erkeklere eşit fırsatlar tanıdıklarını bağımsız bir denetim sürecinden geçerek taahhüt etme imkanı yakaladıkları Fırsat Eşitliği Modeli sertifikası örnek kurumları kamuoyuna duyuruyor, sayılarını artırıyor ve özel sektörde kadının güçlenmesine katkı sağlıyoruz.
KADIN TEDARİKÇİLERİ DAVET EDİYORUM FIRSATI KAÇIRMAYIN
En güncel projelerimizden biri Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu. Uluslararası Ticaret Merkezi ITC’nin her yıl başka bir ülkede düzenlediği Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu’nun beşincisi bu yıl İstanbul’da KAGİDER ev sahipliğinde gerçekleşecek. 1-2 Eylül’de yapılacak forum, kadın tedarikçiler ile ulusal ve uluslararası düzeyde satın almacıları bir araya getirecek. Geçtiğimiz yıllarda Çin, Ruanda, Brezilya ve Meksika’da gerçekleşen forumlarda toplam 50 milyon dolarlık iş anlaşmaları imzalandı ve her bir foruma toplam 500 satınalmacı ve kadın tedarikçi katılım gösterdi. Bu yıl hedefimiz 350 kadın tedarikçinin foruma katılması ve 10 milyon dolarlık iş hacmi yaratmak. Tekstil ve hazır giyim, turizm, bilgi ve iletişim teknolojileri ve ticari hizmetler sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcileri http://www.intracen.org/wvef/turkish-version/    ya da www.kagider.org  adreslerinden başvuru yapmaya ve kaçırılmaması gereken bu uluslararası iş fırsatından yararlanmaya davet ediyorum.
PUSULA PROJESİYLE MENTÖRLÜK DESTEĞİ VERİYORUZ
Kadın girişimcilere ve girişimci adaylarına yönelik eğitim ve mentörlük destekleri veriyoruz. Birkaç örnek verecek olursak, bu yıl önümüzdeki en yeni proje geçtiğimiz aylarda startını verdiğimiz KAGİDER Pusula projesi. KAGİDER’in 2008 yılından beri verdiği İşimi Kuruyorum eğitimlerini,  Işık Üniversitesi’nin akademik desteği ile online bir platforma taşıyoruz. Böylece daha fazla girişimci kadına ulaşmayı hedefliyoruz.
Şirketinizde kaç kadın çalışıyor? Yönetim kademesinde kaç kadın bulunuyor?
Şirketimizin %55’i kadın, yönetim ekibinin de yarı yarıyayız.
Hayatınızın ve kariyerinizin dönüm noktası hangi olay ya da olaylardı sizi nasıl etkiledi?
İlk şirketimin kurulduğu yani girişimci olmaya karar verdiğim zaman bence kariyerimin en önemli dönüm noktasıydı. Karar vermek ve harekete geçmek arasında geçen zamanda çok uykusuz gece geçirdim. Çok fazla bilgi alabileceğim bir yer de yoktu. Biraz içgüdülerimi, biraz da sahip olduğum iş bilgisine güvenerek başladım.
​BEN BİR SERİ GİRİŞİMCİYİM
Kendinizi bir iş kadını olarak nasıl tarif edersiniz? 
Kendimi bir seri girişimci olarak tanımlıyorum.  Girişimcilik bence bir ruh hali. Yetki vermeyi seven bir yöneticiyim, bana sorun yerine çözüm ile gelinmesini tercih ederim. Hedefleri belirler ve bütün şirketin bu hedefler doğrultusunda çalışmasını beklerim. Eğitim ve bilgi paylaşımı benim için önemlidir. Karar verirken yönetim ekibine danışmayı isterim. Hızlı karar alırım bence en kötü karar verilmemiş karardır. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki aldığım kararların ancak %60’ı doğru çıkar. Sürekli öğrenmek hem kendim için hem de şirket için değerli olduğunu düşünüyorum. Yoğun bir rekabet ortamında olan, teknolojinin bu kadar çabuk değiştiği bir alanda hizmet verdiğimiz için yeniliklere hızlıca uyum sağlamak ve müşterilerimize farklılaştırıcı hizmetler sunmak durumundayız.
​BENİ DESTEKLEYEN EŞİM, KIZLARIM VE ANNEM VAR
​​Günde kaç saat çalışıyorsunuz, bir iş gününüzde neler yapıyorsunuz, işinizi seviyor musunuz, mutlu musunuz?
Programım genellikle haftalık olarak dolu oluyor. O gün neler yapacağım belli. Geceleri herkes yatınca çalışıp o güne ait işleri bitiriyorum. Sabah, 07:00’de kalkarım. Haftada üç gün sabahları bir saat spor yaparım. Bu yoğun tempo için hem bedenen hem ruhen sağlıklı olmam gerektiğini düşünüyorum. 09:00’da çalışmaya başlıyor ve 18:00’e kadar toplantılar devam ediyor. Maillerimi, dernekle ilgili işleri takip ediyorum. Akşamları, hafta sonları da toplantılara katılmam gerekebiliyor.
Yatmadan önce mutlaka bir iki saat çalışmam gerekiyor. Tabii ki zor zamanlarda bana destek olan annem sayesinde de özellikle ev organizasyonu yapabiliyorum. Ben şanslı bir kadınım beni destekleyen bir eşim, kızlarım ve annem var. Ben üniversite hayatımdan beri hep bir iki şeyi aynı anda yaptım. Bunun bana enerji kattığına, hayatımı zenginleştirdiğine ve beni diri tuttuğuna inanıyorum.
​HER ÇALIŞAN ANNE GİBİ ZAMANI ORGANİZE ETMEKTE ZORLANDIM
İş hayatında çıkardığınız en önemli hata neydi? Bu hatadan hangi dersi çıkardınız?
Kiminle olursa olsun işe başlamada önce tüm şartları açıkça konuşmak hatta gerektiğinde ayrılmak gerektiğinde nasıl bir ayrılık yaşanacağını önceden konuşmak gerekir.
​Kariyer yaparken karşınıza çıkan en önemli engeller nelerdi, nasıl aştınız ya da aşamadınız?
Her çalışan anne olarak çocuklarımın bakımı, evde ve sonra kreşte geçirdikleri zamanı organize etmek en zorlandığım kısım oldu.
​DERİN VE GÖKHAN İLE BİRLİKTE YEMEK YEMEK EVİMİZİN EN ÖNEMLİ RİTÜELİ
İş hayatı dışında hafta içi- hafta sonu kendiniz için neler yapıyorsunuz ve ne kadar zaman ayırıyorsunuz?
Hafta içi hepimiz yoğun çalışıyoruz, hafta sonu evde Derin ve Gökhan ile zaman geçirmek benim için önemli. Evde sinema gecesi yapmak, Pazar aile yemeklerimiz ritüellerimizden. Eve gelince ailece birlikte yemek yemek evimizin en önemli ritüeli... Bu bize tüm günü değerlendirdiğimiz ve birbirimizden haberdar olduğumuz bir zaman sunuyor.
Sporu bırakmadım. Haftada üç gün sabahları kendi ağırlığımla spor yapıyorum. Enerji veriyor, sakinleştiriyor, mutlu ediyor, dayanıklılığım artıyor.
Hafta sonları ise daha çok aileye ait bir zaman oluyor. Pazar günleri yine aile ile zaman geçirmek, film izlemek ve etkinliklere katılmak hayatımızın bir parçası.

HAFTADA EN AZ İKİ KEZ KUAFÖRE GİDİYORUM, CİLT BAKIMI YAPTIRIYORUM
Haftada en az iki kere kuaföre gidiyorum, iki ayda bir cilt bakımı yaptırırım. Her akşam yatmadan mutlaka bir şeyler okurum. Genellikle iş dışı kitaplardır. En son Murathan Mungan’nın Harita Metod kitabını okudum. Son izleyip beğendiğim film Spotlight, TV de izlediğim dizi Modern Family, şimdi Game of Thrones başladı.
VAZGEÇEMEDİKLERİMİ; SİYAH PANTOLON, İPEK GÖMLEK VE BEYAZ CEKET
Vazgeçilmeyen 3 parça, siyah pantolon, ipek gömlek ve beyaz ceket. Arkadaşlarım ile istediğim kadar bir araya gelemiyorum. On beş günde bir gelebilirsek kendimi iyi hissediyorum. Ama şöyle bir şansım var KAGIDER’deki hemen herkes ayrıca arkadaşım olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.
​KRİZ, ÇİNCE FIRSAT ANLAMINA GELİR
İş kadınlarına başarılı olabilmeleri için ne tavsiye edersiniz, üç anahtar sıralar mısınız?
Çok çalışmak, yılmadan çalışmak ve her sorunu bir fırsat olarak görüp soğukkanlılığını koruyarak çözüm getirici olmak.  Kriz, Çince “fırsat” anlamına gelir, sizin için problem olarak görünen bir konu girişimci için harika bir fırsattır. Ve buna inandığı için parasını da zamanını da riske atar. Önce işinin devamlılığını düşünür, kazanç sonra gelir. Girişimci olmazı olduran demek. Bir şeyi çok istersen yaparsın, sana nasıl olmayacağını söylerler, sen onlara nasıl yapıldığını göster. Bunun için çok çalışman gerekebilir ama inancını asla kaybetme. Sabırla ve inanarak ve çok çalışarak denemeye devam et.
.
İŞ FİKRİNE ÖNCE KENDİNİZ İNANIN
Girişimci öncelikle kendi iş fikrine inanmalı hatta etrafındakileri inandırabilmelidir. İş fikrine o kadar inanmalıdır ki buna yatıracağı sermaye ve zamana rağmen her olumsuzlukta motivasyonunu kaybetmeden devam edebilmelidir. Çünkü etrafında kendisini şüpheye düşürecek çok fazla uyarıcı olacaktır, istediği hedeflere ulaşabilmek için yılmadan devam etme kararlılığını sürdürmesi gerekecektir.
Fikrin, planlı programlı bir projeye dönüşme aşaması da önemli elbette. Bunun için de eldeki artıların ve eksilerin doğru tespit edilmesi gerekiyor. İyi bir fizibilite ve iş planı yapmak, sermayeyi doğru belirlemek ve sonra büyük hedefi küçük parçalara ayırarak yönetmek gerekir.
Unutulmamalıdır ki deneyim girişimcilikte önemli bir yetkinliktir ancak gelişmesi için denemek gerekir. Burada önemli olan doğru hedef koymak, ona ulaşmak için çok çalışmak, engelleri aşmak için yaratıcı çözümler geliştirmek ve uygulama aşamasında motivasyonu kaybetmemektedir.
.
ERKEKLERİ EŞİTLİK KONUSUNDA FARKINDA KILMAK GEREKİYOR
Sizce iş hayatında kadınların daha fazla yer alabilmesi, cam tavanların-duvarların ortadan kalkması için neler yapılmalı?

Kadınların güçlenmesi, kadın erkek eşitliği sadece kadınlar için değil erkekler için de tüm toplum için de gereklidir. Bu yüzden gelin hepimizin eşit fırsatlara sahip olarak yaşadığı bir dünyayı hep birlikte kuralım. Değişmeye, değiştirmeye kendimizden başlayalım. Empati çok güçlü bir kelime. Bir kere kendimizi gerçekten karşımızdakinin yerine koyabilirsek, başkalarına da kendimize davranılmasını istemediğimiz şekilde davranmayız.  Evet, kadınları güçlü kılmak önemli ancak erkekleri de farkında kılmak gerekiyor. Çünkü sorunun nedeni burada yatıyor. Farkında olmadığımız bir sorunu çözmek için boşa kürek çekmiş oluruz yoksa.  

...

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

banner274

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

...

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 24.10.2021 23:04
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sema vacide seyhan 2017-11-04 11:03:08

Hanımefendiyi tebrik eder başarılarının devamını dilerim .Şahsımda keçe çanta takımları ve keçe işleri ile uğraşıyorum marka elde etmek için neler yapmalı önerilerinizi bekliyorum.desteklerinizi önerilerinizi beklerim sevgiler saygılar