Ayşe Begüm Onbaşı dünya şampiyonu oldu

Genç jimnastikçimiz Ayşe Begüm Onbaşı, Dünya Şampiyonasında altın madalya kazandı.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
28 Haziran 2016 Salı 11:56
Ayşe Begüm Onbaşı dünya şampiyonu oldu
Türkiye Cimnastik Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Güney Kore'de 13 Haziran'da başlayan 14. Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonası'nda, 6 kategoride finale yükselen milli takımda, 15-17 yaş kategorisinde Ayşe Begüm Onbaşı altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu.

Aynı kategoride, Ayşe Begüm Onbaşı, Mehmet Ercoş ve Deniz Şahin'den oluşan Trio Milli Takımı ise gümüş madalya kazandı.  Manisa Büyükşehir Belediyespor adına milli takımda görev alan başarılı sporcular, Manisa’da büyük coşkuyla karşılandı.
Adnan Menderes Havalimanı’nda Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Haşim Elmalı, antrenör Gürkan Er ve Yasin Talay sporcuları tebrik etti.


 Antrenör Emire Özkan ve başarılı sporcular memleketleri Manisa’ya geldiğinde ise coşku bir kat daha arttı. 15 yaşındaki milli aerobik
jimnastikçi Ayşe Begüm Onbaşı aslında bir balerin. 5 yaşından beri jimnastik  yapan Onbaşı, öğretmenin tavsiyesiyle jimnastiğe yöneldiğinde bir dolu madalya kazanacağından habersizdi. 12'si uluslararası şampiyonlarda 26 madalya kazanan Onbaşı, Güney Kore’deki şampiyonluğu ile bir altın madalya daha kazanmış oldu.


Cumhuriyet Meydanı’nda sporcuları aileleri ve yakınları “Şampiyon” sloganları ile karşıladı. Mutluluklarını aileleriyle paylaşan şampiyon sporcuların sevinçleri görülmeye değerdi. Düzenlenen şampiyonada kazanılan başarıların kendilerini onurlandırdıklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Haşim Elmalı, “Gerçekleştirilen şampiyonada Manisa Büyükşehir Belediyespor adına Milli Takım’da sporcularımızın yer alması bizler için ayrı bir mutluluk. Bunun üzerine bir de sporcumuzun altın madalya kazanması ve aynı kategoride trioda da gümüş madalya kazanması gerçekten çok büyük bir başarı. Gösterdikleri performansla bizleri onurlandıran değerli sporcularımızı ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah daha birçok şampiyonada sporcularımız Milli Marşımızı tüm dünyaya dinleterek, büyük başarılara imza atacak”dedi.

Bale yaptığı için aerobik cimnastiğe alışmakta sorun yaşamadığını söyleyen Ayşe Begüm Onbaşı, ilk günlerde kilolu olduğu için sıkıntı yaşadığını ama daha sonra kilo verdikten sonra antremanları severek yaptığını belirtti. Daha önce de uluslararası yarışmalara katılan Ayşe Begüm için "Madalya Canavarı" diyorlar. Daha önce Slovekya'daki şampiyonada tek, çift ve trio kategorilerinin üçünde de altın madalya kazanan Onbaşı, "Cimnastiğe tesadüfen başlamıştım, şimdi ise 27 madalyam var, bunların 12'si uluslararası şampiyonalarda kazandığım çoğu altın madalya. Ailemin ve antrenörümün bu madalyaları kazanmamda büyük katkısı var. Aerobik Cimnastik Yaş Grupları Dünya Kupası'nda altın madalyalarıma yenilerini eklemek istiyorum"dedi. 
Maddi destek olursa sporu bırakmaz
Begüm'ün zeki, çalışkan ve disiplinli olduğunu belirten Aerobik Cimnastik Milli Takım Antrenörü Gürkan Er şunları söyledi; "Begüm kendisini çok geliştirdi. Gelecek yıllarda Begüm başarılarına yenilerini ekleyecek. Maddi profilimizi de düzeltirsek biraz daha iyi olacak. Maddi destek çok önemli. Okulunda da başarılı bir sporcu, maddi profili düzeltirsek ileriki yaşlarda sporu bırakacak gibi durmuyor. Ailesi Begüm'e önemli ölçüde destek oluyor. Yarışma döneminde haftada bir gün tatili var ve her gün 1 saatlik yolculukla Manisa'ya gelip antrenmanlara katılıyor. Celal Bayar Üniversitesinin tesislerinde çalışıyoruz. Kulübümüz de Celal Bayar Üniversitesi Kültür ve Spor Kulübü, kulüp başkanımız aynı zamanda rektör yardımcımız, hem kendisi hem de rektörümüz bizlere destek oluyor." 

İŞTE KADINLAR'IN NOTU:
  Peki böylesine büyük bir başarıya imza atan Ayşe Begüm Onbaşı acaba hangi duygular içinde, hayalleri neler, acaba kendisini kimler 
destekliyor? Şimdiye kadar kaç madalya kazandı? Günde kaç saat çalışıyor?  Anne babası ne iş yapıyor?
Tüm bu soruların yanıtları manşetteki diğer haberimizde. Ayşe Begüm Onbaşı özel haberimizde. Buradan  www.istekadinlar.com/gundem/altin-kiz-ayse-begum-onbasi-ben-madalya-canavariyim-kendimi-asmak-icin-yaristim-kazandim-h726.html okuyabilirsiniz.

NOT2: Bayram sevincini yaşatan bir başka haberse Amsterdam'dan geldi. Yasemin Can Avrupa Atletizm Şampiyonu oldu. Bu haberi de buradan  www.istekadinlar.com/gundem/super-yasemin-can-avrupa-sampiyonu-oldu-h728.html okuyabilirsiniz. 

Kardeş kanal Evvel Zaman Masalları Youtube'da sesli kitap olarak yayın yapmaya başladı.

 

DİNLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

 

Son Güncelleme: 03.03.2021 00:40
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Fatma Türkoğlu 2016-06-29 01:19:31

Gurur duydum, başarılarının devamını dilerim.

Avatar
Ebru Kafkas 2016-07-01 13:49:49

Güzel kızımızı al bayrağımızı en üstte dalgalandırdığı için alnından öpüyor, yürekten tebrik ediyorum. Bir sporcu kolay yetişmiyor.Ailesi ve antrenörlerini de kutluyorum. Ne büyük gurur!

Avatar
Murat Genç 2016-07-01 20:40:19

Cimnastik değil arkadaşlar, Jimnastik.
Şampiyon değil, DÜNYA ŞAMPİYONU.
teşekkürler...

Avatar
Mecnun 2016-07-01 23:53:18

Seni Cok Seviyorum Seninle Konuwmaq itiyorum

Avatar
Isil Uzumcu 2016-07-02 11:38:39

Gurur duydum. Bu guzel kizimiza, onu bu sampiyonluga hazirlayanlara, kendisine bu imkani veren ailesine tesekkur ederim.

Avatar
Ferda yaman 2016-07-02 22:10:05

Başarılı tüm kızlarımızı en içten samimiyetinle kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.
Bu başarılu sporcu kızlarımızın tüm kızlarımıza çrnek olmasını dilerim

Avatar
Sinap Çakar 2016-07-04 19:42:13

Kızımızı tebrik eder başarılarının devamını ve Türk milli futbol takımına ayrılan bütçeden bir miktarını ona verilmesini dilerim. Tabii ki kız diye hükünetimiz taeafından saf dışı bırakılmazsa.