Dilek Devran, Dünyaya En Çok Golf Monitörü Satan Rapsodo'nun Ar-Ge Ofisini Yönetiyor

Teknolojide kadın olmak... Rapsodo Türkiye Ar-Ge Ofisi Direktörü Dilek Devran, "Rapsodo, şu anda “dünyanın en çok golf atış monitörü satan firması”. Golften sonra girdiğimiz beyzbolda ise pazar lideriyiz."

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
19 Mart 2021 Cuma 06:30
Dilek Devran, Dünyaya En Çok Golf Monitörü Satan Rapsodo'nun Ar-Ge Ofisini Yönetiyor

 

Teknolojide kadın olmak kolay değil. Teknolojide kadınlar, erkekler dünyasında var olma mücadelesi verirken başarılı rol modeller hem kadınlara yönelik önyargıların aşılmasını sağlıyor hem de genç kadınlara rehberlik ediyor.

Kadınlar ve teknoloji arasındaki bağ gelecekte daha da güçlenecek. Çünkü teknolojide kadın olarak başarılı işlere imza atanlar hiç de az değil.

Tıpkı başarılı iş kadını Rapsodo Türkiye Ar-Ge Ofisi Direktörü Dilek Devran gibi. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra ABD'deki Kennesaw State Üniversitesi’nde Bilgisayar Bilimleri dalında yüksek lisansını yapan Dilek Devran, beyin göçünü tersine çevirip Türkiye'ye dönmüş. Şu anda İzmir Urla'daki teknokentte Rapsodo firmasının Ar-Ge ofisinin direktörlüğünü yapıyor. Batuhan Okur'un kurduğu Rapsoda bir spor teknoloji şirketi, merkezi Singapur'da ama yazılım ofislerinden biri de İzmir'de. Dilek Devran, işte bu İzmir'deki Ar-Ge ofisinde takımıyla birlikte dünyanın en çok satan golf atış monitörünün yazılımlarını gerçekleştiriyor. Veri bilimi ve yapay zekanın bir arada kullanıldığı yazılımları sayesinde sporcuların performansı en üst seviyeye çıkıyor. 

Dilek Devran ile söyleşimizde hem kariyer hayatını, hem teknolojiyi hem de teknolojide kadınları ve sorunlarını konuştuk.

.

.

.

DİLEK DEVRAN KİMDİR?

Nerede, kaç yılında doğdunuz, hangi okullarda eğitim aldınız?

1975, Aydın doğumluyum. Lisans eğitimimi, 1997 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladım. Sonrasında yüksek lisansımı (MSc) Amerika Georgia'daki Kennesaw State Üniversitesi’nde Computer Science (Bilgisayar Bilimleri) üzerine yaptım ve yüksek derece ile tamamladım. Ülkeme döndükten sonra ODTÜ Bilişim Sistemleri Bölümü’nde doktoraya başladım. Derslerimi tamamlayıp, yeterlilik sınavından geçtikten sonra tezimin son aşamasında doktoraya ara verdim.

banner274

Kariyer yolculuğunuz nasıl ilerledi?  

Lisans eğitimimi tamamladıktan hemen sonra 5 yıla yakın bir süre; İş Bankası Bilgi İşlem Müdürlüğü'nde önce Yazılım Uzmanı, sonrasında Proje Sorumlusu olarak çalıştım. 2001-2004 arası Bilkent Holding'e bağlı Meteksan Net’te Deneyimli Sistem ve Network(Ağ) Mühendisi ve 2006-2009 arası Meteksan Sistem'de Teknik Satış Yöneticisi olarak çalıştım.

2009-2019 yılları arasında Çin'in en büyük teknoloji üreticilerinden ZTE Technlogies şirketine transfer oldum. ZTE Teknologies’de önce Ürün Müdürü sonrasında da tüm ürün gruplarından sorumlu Ekip Direktörü ünvanıyla görev aldım. Son 3.5 yıldır Singapur merkezli Rapsodo şirketinin Amerika’ya yazılım ihraç eden İzmir merkezli Ar-Ge yapılanmasını yönetiyorum.

VERİ BİLİMİ VE

YAPAY ZEKA KONUSUNDA

UZMAN

Hangi alanda uzmansınız, özellikleriniz neler, kısaca anlatır mısınız? Sizin mesleğinizi seçmek isteyen veya bu yolda ilerleyenler kadınlara rehber olması için yaptığınız işle ilgili, uzmanlığınızın olduğu konuda hangi özelliklere sahip olunmalı, tavsiyeleriniz neler olur?

Lisans eğitimim Elektrik-Elektronik Mühendisliği üzerine olmasına rağmen, ortaokul ve lise yıllarımda yazılım geliştirmeye ve bilgisayar bilimine her zaman ilgi duydum. Master ve doktora süresince de o zamanlar akademik anlamda yeni yeni duyulmaya, üzerinde çalışılmaya başlanan veri bilimi ve yapay zeka modelleri üzerine çalıştım. Profesyonel hayatım boyunca hem Fintech, hem IT, telekom hem de yazılım sektörlerinde farklı pozisyonlarda, aldığım mühendislik eğitiminin farklı konularını deneyimleme fırsatı buldum. Farklı ürünlerin farklı büyüklüklerdeki mühendislik projelerini gerçekleştirirken işin tamamen mutfağında yer alarak; tarifin hazırlanmasından, müşteriye sunulmasına hatta sonrasındaki tüm operasyonuna kadar deneyimleme şansım oldu. Gençlere tavsiyem; çok okusunlar, çok araştırıp mesleklerine karar versinler. Yapmaktan keyif duyulan işler, kişiye sabretmeyi öğretiyor ve peşinden başarı getiriyor.

SPOR DÜNYASINDA

ANALİZ YAPAN

YAZILIMLAR ARTACAK

Meslek seçimi konusunda; bugün kamera teknolojisi ve yeni gelişen derin öğrenme teknolojileri spor dünyasını olduğu gibi değiştiriyor. Özellikle performans ölçümü konusunda çok ciddi atılımlar yapıldı. Bu çok önemli bir adım; bundan daha ötesi mümkün değil dendiği bir noktada teknoloji destekli ölçümlemeler sporcuya yeni açılımlar ve farklı bakış açıları getiriyor. Biz Amerika’da her yeni gün profesyonel bir sporcunun artan performansının finansal karşılığına şahit oluyor hatta bunun önemli bir parçası oluyoruz. Önümüzdeki beş yıl içerisinde her spor için son derece gelişmiş analitik analiz yapan yazılımları ve görüntü işleme kullanan uygulamaları giderek artan sıklıkta göreceğiz. Bu alanlar gençler için yeni iş kolları yeni fırsatlar barındırıyor.

DÜNYAYA TEKNOLOJİ İHRAÇ EDİYORLAR

Çalıştığınız kurum hangi alanda faaliyet gösteriyor. İşinizde tam olarak neler yapıyorsunuz anlatır mısınız? Yeni projeleriniz neler?

Biz bir spor teknolojisi firmasıyız. Dünyaya teknoloji ihraç ediyoruz. Güçlü marka vaadimiz, yüksek teknolojiye hakim altyapımız, çok uluslu insan kaynağı profili ve yeni nesil yönetim anlayışımız ile dikkat çeken global bir şirketiz. Bunun arkasında çok parametre var aslında. Amerika’da 10 yıl içinde elde ettiğimiz bu başarı, bir çok girişim için son derece güzel bir örnek aslında.

Rapsodo şu an itibariyle 4 ayrı kıtada 4 farklı ülkede yaklaşık 110 kişiye istihdam sağlıyor. Amerika, Singapur, Türkiye ve Japonya’da ofislerimiz var. Her ne kadar şirketin yönetim merkezi Singapur da olsa Rapsodo ürünleri, kapsadığı spor dallarında sahip olduğu yüksek teknoloji sayesinde Amerika pazarında tüm dinamikleri değiştiren sıra dışı bir performans sergiledi.

Rapsodo, yüksek teknolojiye sahip bir performans geliştirme formülü. Yazılım ve donanımı bir arada sunduğumuz; başarısı kanıtlanmış, ölçümlemeye dayalı kişiselleştirilebilir bir formül. Aslında baktığınızda şirketimizin vizyonu şu: Bir sporcunun tam potansiyeline ulaşması için teknolojik anlamda ne gerekiyorsa, Rapsodo onu sunuyor. Bir sporcu ben daha iyi olmak istiyorum dediği noktada biz devreye giriyoruz; yazılımını, donanımını, analitik platformunu, koçla bağlantı kurabileceği altyapıyı hepsini birlikte sunuyoruz. Atış hızı, mesafesi, açısı, topun devri ve sapma oranı gibi atış performansının tüm detayıyla sunulduğu veriye dayalı altyapı sayesinde; “Atışı x derecede, hızı y değerde yaparsan performansın z değerde artar” diyebiliyoruz. Aslında bir sporcunun daha iyi nasıl olurum? sorusunun cevabı Rapsodo diyebilirim.

DÜNYANIN EN ÇOK

GOLF ATIŞ MONİTÖRÜ

SATAN FİRMASI

Rapsodo’nun marka hikayesi golf ile başladı. Rapsodo, şu anda “dünyanın en çok golf atış monitörü satan firması”. Yani tüm rakiplerimizin ürünlerinin toplamından daha fazla ürün satıyoruz. Şu anda hem en çok satan şirketiz hem de Amazon raytingimiz 4,6. İnsanlar markamızı çok seviyor, bu çok gurur verici. Golften sonra girdiğimiz beyzbolda ise pazar lideriyiz.

Biz, topun hızlı olduğu spor dallarına ağırlık vereceğiz. Golf ve beyzboldaki başarımızı futbol, kriket ve basketbola da yaymayı planlıyoruz. Teknolojimiz uygun olduğu için önceliğimiz kriket olacak. Gelecek vizyonumuzun temelini ise yetişmiş insan kaynağı oluşturacak.

.

.

Rapsodo yazılım ve veri bilimi (data science) alanında istikrarlı ve hızlı bir büyüme elde edecek ve bir dünya şirketi olacak. Hepimiz şahit olacağız. Türkiye ile Amerika’da 2 farklı ekip farklı alanlarda ortak çalışma yapıyor. Yazılım burada geliştiriliyor, veri bazlı yönlendirme yapan takım ağırlıklı Amerika’da çalışıyor. Bu yıl Türkiye’de bir “Data Science Takımı” kuruyoruz. Bu takımı kurma amacımız, bizim toplamış olduğumuz dataları inceleyerek oyunculara veri sunmak. “Şöyle yapsan daha iyi olur” diyecek ve teknoloji tabanlı veri sayesinde performansın geldiği şaşırtıcı sonuçların sayısını artıracağız. Spor endüstrisi çok önemli bir pazar. Rapsodo global pazarda şimdiden bu pazarın önemli oyuncularından hatta oyun kurucularından biri.

.

.

TEKNOLOJİDE KADIN OLMAK

KADIN ÇALIŞAN ORANINDA

HEDEF YÜZDE 50

Şirketinizdeki kadın çalışan oranı nedir? Şirketinizde eşitliğin sağlanması için hangi çalışmaları yapıyorsunuz? Örneğin çalışanlara eşitlik eğitimi veriyor musunuz? Veya karne günü izni, babalara doğum izni vb uygulamalarınız neler? Kadın çalışan oranının yüzde 50'ye nasıl çıkarmayı planlıyorsunuz? Eşitliğin sağlanması neden önemli?

Merkezi Singapur’da yer alan ve Türkiye’den dünyaya yazılım ihraç eden Rapsodo’nun çalışanlarının %32’si kadınlardan oluşuyor. Rapsodo’da 36’sı erkek 17’si kadın mühendis, yazılım geliştiriyor. Kadın istihdam oranında Türkiye Ar-Ge Ofisi’ni; %27 ile Amerika, %21 ile Singapur takip ediyor.

2021 yılında Amerika’daki büyüme hızına ayak uyduracak genç yazılımcılar istihdam etmeye devam edeceğiz.

Türkiye insan kaynağına yatırım konusunda diğer ülkeler içinde 2021 yılında da liderliği sürdürecek. Yeni dünya düzeninde geleceğin meslekleri de cinsiyet dağılımı da değişecek.

TEKNOLOJİ VE KADIN

Rapsodo olarak şimdiden farklı alanlara yatırım yapmaya, bir çok konuda öncülük etmeye devam edeceğiz.

Kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık yapmak da bir nevi ayrıştırma aslında. Kadın-erkek çalışan dengesinin kurulması, kurumsal uyumun en önemli temel taşlarından, kurumsal zenginliğin kaynaklarından biridir. Biz teknoloji firması olarak; alışılagelen erkek egemen yapılara oranla bu oranı %50’lere çıkarmayı hedefliyor, cinsiyet eşitliğinin yarattığı farklı bakış açılarından beslenmeyi ilke ediniyoruz.

Yakın gelecekte yapay zeka, bilgisayarlı görü ve veri bilimi alanında çalışacak kişilere daha çok ihtiyaç duyulacak ve detaya önem veren kadın çalışan profili bu alanlarda yönetici profiliyle ön plana çıkacak.

.

.

KADININ TEKNOLOJİDEKİ VARLIĞI

ZOR KABUL EDİLİYOR

Kadınlar neden çalışma hayatında olmalı? Teknoloji sektöründe çalışan kadınların yaşadığı en önemli sorunlar sizce neler? Bu sorunları nasıl aşabilirler?

21.yy’da kadınların neden iş hayatında olması gerektiğine cevap vermek inanın beni üzüyor. Kadın önce kendi bireysel duruşu sonra toplumsal kalkınma için çalışma hayatının içinde olmalı. Erkek de kadın da farklı bakış açılarına sahip değerler ve bu farklılık tüm toplumlar, tüm kurumlar için bir zenginlik. Faaliyet gösterdiğiniz ülke ve konu her ne olursa olsun; inanca, ırka, cinsiyete karşı “ön yargı”, küresel pazarda kurumları geriye götüren olguların başında geliyor. Teknoloji alanında kadının karşısına çıkan temel ön yargı, erkek egemen bir iş kolu olduğuna duyulan inançtan kaynaklanıyor ve kadının teknoloji alanında varlığı zor kabulleniliyor. Bu hem bireye, hem takıma hem de kuruma zaman kaybettiren bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Bu sorunları aşabilmenin yolu cinsiyet eşitliğine inanan kurum vizyonundan, bu vizyonu temsil eden bir üst yönetimden ve bu vizyona hizmet eden bir İK yapılanmasından geçiyor.

.

.

KADINLAR VE TEKNOLOJİ

KADINLAR DETAYCI YAKLAŞIMLARIYLA

DEZAVANTAJI AVANTAJA ÇEVİREBİLİR

İstihdamda daha fazla kadının yer alması için kadınlara bir çağrınız var mı?

Mesleğimi baştan beri çok severek seçmiş ve hala büyük bir tutkuyla çalışan biri olarak; mesleğini seçmek aşamasında olan ve bu yolda ilerleyen her yaştaki iş insanına özellikle de kadınlara tavsiyem; eğer bu mesleği layığıyla yapmak istiyorsanız her zaman merak etmeniz, sorgulamanız, yeniliklere, inovasyona açık olmanız ve yılmadan planlı bir şekilde çok çalışmanız gerekiyor.

Teknoloji gibi erkek egemen, çoğu zaman da kadına ön yargılı bakan bir ortamda; kadın mühendis olmanın dezavantajlarını; detaycı yaklaşımları, sorgulayan ve doğrunun peşinden yılmadan giden çalışma stilleri ve empati yetenekleri ile avantaja çevirebileceklerini de ayrıca belirtmeliyim.

Ben çalışma hayatının her aşamasında bunu, hem çalışan hem bir şirket yöneticisi olarak deneyimledim. 21. yüzyıldayız ve bu hızlı dünya düzeninde başarılı olmak istiyorsak iş ve hedef odaklı çalışmalıyız. Kadın-erkek dengesinin ortaya koyacağı değerlere odaklanmalı, bu uyumun iş sonuçlarına dönüşmesi için çalışmalıyız.

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

SELEN KOCABAŞ İLE YAPTIĞIMIZ VİDEO RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

Türkiye'nin güçlü iş kadınları arasında yer alan, girişimci kadınlar için bir rol model olan Güvensan Kurucusu Münteha Adalı, hayatını, girişimcilik hikayesini, girişimci kadınlar sorunlarını ve tavsiyelerini İşte Kadınlar'a anlattı.

Özel Röportajımızı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 19.03.2021 14:45
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.