Rengin Onay Girav, ABD'de Danışmanlık Şirketi Kurdu

Coca Cola'nın bir dönem İK Direktörlüğünü yapan Rengin Onay Girav, şirketlere özellikle İK alanında hizmetler sunan bir danışmanlık şirketi kurdu.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
09 Mart 2021 Salı 07:37
Rengin Onay Girav, ABD'de Danışmanlık Şirketi Kurdu

Türkiye'deki güçlü iş kadınlarından Rengin Onay Girav, kariyer hayatına girişimci olarak devam ediyor. ABD'de yaşayan Rengin Onay, daha önce mücevher markasını piyasaya sürmüştü. İkinci girişimi ise danışmanlık şirketi oldu. Kuzeniyle birlikte bir danışmanlık şirketi Real Fokus Consulting isimli şirketi geçen yıl kuran Onay, Coca-Cola, Vodafone ve Shell gibi küresel şirketlerde insan kaynakları ve liderlik rollerindeki tecrübelerini şimdi kendi şirketinde danışmanlık olarak sunuyor.

Rengin Onay Girav, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtladı.

Neden böyle bir şirket kurdunuz?

REAL FOKUS Consulting, İnsan Kaynakları Danışmanlık şirketimizi 2020’de ortağım ve kuzenim Alim Erginoğlu ile birlikte kurduk. Amacımız danışanlık verdiğimiz şirketlerin gelişim alanlarına gerçekten odaklanarak, değer katacak çözümler sunmak, hayata geçirdiklerini ve fark yarattıklarını izlemek. 

Bildiğiniz gibi ben şu anda Şikago'da şaşıyorum, ortağım Alim ise Oxford’da. Çalışan deneyimi yolculuklarına destek verdiğimiz ve beraber çalıştığımız müşterilerimiz farklı kültürlerden, hem ülkemizden, hem ABD hem de İngiltere’den. Ben 30 yılı aşkın süre içinde çok uluslu şirketlerde çalıştım, çoklu ülke İK yönetim tecrübesi edindim ve son olarak Coca-Cola’nın Atlanta merkezinden kurumsal iş yaşamımı noktalamaya karar verdim. Çalıştığım süre içinde İnsan Kaynakları, Kurumsal İlişkiler ve Vakıf Başkanlığı yaptım.

Alim de benim gibi 20 yılı aşkın süredir, ileri gelen markalarda farklı deneyimler edinerek, özellikle Tower Willis Watson ve İpsos Mori’de, birçok uluslararası şirketlerin çalışan bağlılığı projelerinde kıdemli danışman olarak çalıştı. Bir zaman geliyor, kendi kanatlarınızla uçmak, edindiğiniz bunca bilginin nasıl değer göreceğini bizzat yaşamak, tadmak istiyorsunuz. Aynı zamanda kurumsal yapıların içine sıkışmış olduğu bazı kalıpların ötesinde düşünmek ve yeni faydalı hizmetler sunmak istiyorsunuz. Bu bizim bu yeni yolculuğa çıkma istek ve sevkimizi kamçıladı. Bir yuvarlak masa gibi düşünürsek, Alim masanın bir yarısını, ben diğer yarısını tamamlayarak, özellikle "İnsan Kaynakları perspektifi ve Çalışan Deneyimi" açılarından 360 derecelik bir bakış açısı sağlıyoruz.

İkimiz geçmişte birlikte çalışma fırsatı yakaladık, bu kuzen olmanın ötesinde, profesyonel olarak nasıl efektif çalışabildiğimizi bize çok iyi gösterdi. Gördük ki, ailemizden gelen temel değerler, doğal olarak iş yaşantımıza da yansıyor ve şirketimizin de temelini atmış oluyor.

Biz adil, açık, samimi, birbirine güvenen, tutkulu, paylaşan ve her koşulda birbirine destek olan bir ailede büyüdük. İş yaşantımızda da bu değerleri yansıttık, şimdi kurduğumuz REAL FOKUS CONSULTING’de de bu değerleri yaşatıyoruz. Birbirimize çok güveniyor, paylaşıyor, öğreniyor ve neşe ve tutku ile çalışıyoruz.

Çalışan bağlılığı şirketlerin odağında olan, ancak çoğunlukla gerçek değerinin ne olduğunu veya aslında doğru yapıldığında nasıl fark yaratılacağı konusunda bilinç olmayan çok önemli bir alan. Bunu her ikimiz de çalıştığımız yıllar boyunca çok derin deneyimledik ve doğru yapıldığında nasıl fark yaratıldığını da gördük. Covid ile birlikte, her zaman odakta olan ve başarıyı sadece numerik sonuçlar olarak gören mentalitenin yerini artık çalışana değer verme almaya başladı.

Kendilerini komplex ve bilinmeyen bir sorunla karşı karşıya bulan şirketler, evlerinde mahsur kalan çalışanları daha yakından anlamak ve çözüm üretebilmek için kolları sıvadı. Artık kurum kültürünü ve insana verilen değeri tam anlamıyla odağa almak ve önceliklendirmek zamanı. Bu konuya zaman ve kaynak ayrımış şirketler bu süreci daha rahat geçiriyorlar, aksi durumda olan şirketler ise epeyce sorun yaşıyorlar. Çalışan şirketlerin en önemli değeridir. Olmazsa ne marka olur, ne iş sonucu. Biz de bu süreçte şirketlere çalışanı, bağlılıklarını, deneyimlerini anlama, problemli alanları tespit etme ve bu alanlara tecrübemizle çözüm üretme konularında çözüm ortağı oluyoruz.

Hangi hizmetleri veriyorsunuz? Nasıl bir fark yaratıyorsunuz?

Verdiğimiz hizmetleri genel olarak üç alanda toplayabiliriz:

• Çalışan Deneyim Haritası:

Çalışanların bir şirkette ise alımdan, o şirketten ayrılıncaya kadar geçen süre içinde bir deneyim yaşarlar. Bu deneyim o şirkete iş başvurusunda bulunurken başlar. Okudukları iş ilanında, o şirket ve görev ile ilgili bilgiler, ipuçları vardır. Daha sonra iş görüşmesine gidilir, ilk olarak orada çalışan ile temas başlar, herşey olumlu giderse de iş teklifi alır, kabul eder ve işe başlarsınız. İşte o ilk günden, son güne kadar geçen süre, çalışan deneyimidir. Bu süre iyi de geçebilir, kötü de... Şirketlerin en önemli yeteneklerinin bu süre içinde nasıl bir deneyim yaşadıklarını artık çok daha iyi anlamaları ve problemli alanlara kalıcı çözümler getirmeleri gerekmekte. Deneyim ne kadar iyi olursa, şirkete olan bağlılık da o kadar artmaktadır. Biz de Real Fokus ile şirketlere bu deneyimi mükemmelleştirme konusunda çözümler sunuyoruz.

• Çalışan Odak Grup ve Aksiyon Çalışmaları:

Bildiğiniz gibi şirketlerde çalışan yeteneklerin profilleri, davranış özellikleri içlerinde oldukları çağa göre şekillenip değişiyor. Dolayısıyla yeteneği eskiden olduğundan da fazla, etkin ve uygun şekilde dinlemek çok önem kazanıyor. Uzun yıllardan bu yana çalışan bağlılığı yapılan anketlerle ölçülüyor ve sonuçlarına göre de aksiyon planları alınıp uygulanılması için çaba sarfediliyor.

Bu süreçte çoğunlukla tüm sürecin uygulanması, takibi İnsan Kaynakları’na düşüyor. Biz de bu alanda Odak Grup ve Aksiyon fasilitasyonu hizmeti sunuyoruz. Aslında ileride amacımız anketlere bağlı odak grup çalışmalarından ziyade, anketsiz odak grup çalışması yapabilmek. Zira anketler standart, her şirkete aynı anket uygulanıyor.

Bu projelerin hayata geçmesi ve sonuçların alınması aylar sürüyor. Şirketler aksiyon almakta ve bunları hayata geçirmekte zorlandıkları gibi konular zamana yenik düşüyor. Oysa ki etkin bir kurum kültürü kurgulamak, sadece yönetimin ‘bu sorulara cevap verin, biz de size çözüm getirelim’ yaklaşımı ile olmayacaktır. Yeni gelen kuşaklar söz sahibi olmak istiyorlar. Dolayısıyla anketler bir parça dayatma gibi. Şu anda hala kullanılabiliyorlar, ancak orta vadede bize ‘niye?’ sorusunun cevabını vermekte ve konuların kök sebeplerini anlamamızda yetersiz kalacaklar.

Biz de REAL FOKUS olarak şirketlere Odak Grup ve Aksiyon çalışmaları ile çalışanların sesini duymak ve onları bizzat aksiyon sürecinin parçası yaparak tüm çalışanların aksiyon önerileri getirmesini sağlıyoruz. Aynı zamanda algı ve realiteyi çarpıştırıp üst yönetim ve çalışanların konulara bakış açısındaki farkları yakalayıp ekiplerin birbirlerini doğru şekilde anlamalarına yardımcı oluyoruz.

.

• EMPACTIVO:

Şirketlere sadece bilgi ve deneyim danışmanlığı yapmıyoruz. Artık dijitalleşme veya teknoloji olmazsa olmuyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi çalışan/yetenek artık birincil öncelik. Yetenek artık her yerden ve her an çalışıyor ve dinlenmek, duyulmak, destek almak, öğrenmek, bilgiye ulaşmak ve eğlenmek de istiyor. Şirketler intranetleri kanalı ile çalışanlara çeşitli konularla ilgili bilgi veriyorlar, ancak bunlar çoğunlukla kısıtlı oluyor. EMPACTIVO şirketlere sunduğumuz çalışan iletişim platformu. Bu laptoptan olduğu gibi, app olarak mobilde de kullanılabiliyor. Çalışan da, yönetici de, İK’da anında istediği zaman istediği yerden bilgiye ulaşıyor, eğitim alıyor, fikrini beyan ediyor, karşılığında ödüllendiriliyor, gamıfıçatıon “oyun oynayarak’ öğreniyor, puan topluyor, şirket değerleri veya şirket incelikleri ile ilgili eğitim alıyor, bilgileri ölçülüyor. EMPACTIVO çalışana ait ve dair her türlü bilginin tek yerde toplandığı, çalışanın her bilgiyi veya gelişimi tek yerde bulduğu; şirketi ve çalışma arkadaşlarıyla iletişim ve bağ kurduğu ve stratejiye entegre olarak işverenin içte ve dışta yaratmaya çalıştığı güçlü markanın parçası olduğu yaşayan bir platform.

Çalışan bağlılığı nedir? Ne anlamalıyız? Çalışan bağlılığı şirketler için neden önemli?

Çalışan bağlılığı ne değildir diye önce düşünmekte fayda var. Bir anket, bir skor, departmanların yarıştığı bir koşu pisti ya da senede bir hatırlanıp insan kaynaklarının masasına atılıp kaçılmış bir proje değildir. Bağlılık soyut bir kavram olduğu için bazen çalışanlar ve üst yönetimlerde bu olguya inancın sorgulandığını gözlemliyoruz.

Oysa ki bağlılığı en iyi açıklamanın yolu onu, aynı insan sağlığında olduğu gibi, organizasyonun sağlığı olarak görmektir. Bağlılık yaratılan iyi deneyimin sağlıklı sonucudur. Bağlılık tabii ki aynı zamanda şirketin markası, reputasyonudur. Yani o şirket ile ilgili herkesçe bilinen hikayedir. Ürünlerdir, reklamdır, kamuoyunda bıraktığı izdir, liderleri, çalışanlarıdır.

Buna bağlı şirket kültürü, hedeflenen vizyona ulaşmak için nasıl çalıştığınız, davrandığınız ve çalışanlarınıza hissettirdiklerinizdir. Çalışan deneyimi de o şirkette çalışan bir yeteneğe şu soruyu sorup, aldığınız cevaptır; “burada çalışmak nasıl birşey?”

Çalışan bağlılığı da işte bu deneyimin nasıl olduğu ile doğrudan bağlı olandır. Çalışan bağlılığı, nasıl bir şirket olduğunuz ile doğrudan ilintilidir. Çalışan değer görüyorsa ve bu değerin karşılığını alıyorsa, verimliliğiniz, iş sonuçlarınız iyidir. Çalışanlar gururla işlerini yaparlar ve bunu çevrelerine anlatırlar. Müşteri de memnundur, çalışan da. Bu da sizin marka değerinizi arttırır. Sonuç olarak paydaşlarınızı, hissederlarınızı da mutlu eder. “Dış-engaged’ dediğimiz (tam tercüme etmek mümkün olamıyor) bağlı olmayan, veya mutsuz olan çalışan, şirkete gizli maliyettir. Ve epey pahalıya mal olmaktadır. Yapılan araştırmalar (Gallup) bunun bir çalışanın yıllık maaşının %34’u kadar olduğunu söylemektedir. Mutsuz çalışan ne kadar artarsa, bu maliyet de katlanarak çoğalmaktadır. Maliyetin yanısıra da şirketin entellektüel ve kurumsal hafızası ise darbe almaktadır.

Şirketlerin çalışan bağlılığı yaratabilmeleri için neler yapmaları gerekir?

Şirketler çalışanlarına ne söz verdiklerine dikkat etmeli (EVP – Employee Value Proposition) ve bu bilinçle verdikleri bu sözü tüm İK süreçlerine yayarak, sürdürmeliler. Çalışanı dinlemeli, karar mekanizmasına katmalı, yanlarında olduğunu hissettirmelidir. Kısacası verdikleri sözü, çalışana hissettirmelidirler. Süreçler olarak, iletişim olarak, liderlik davranışı ve iş yapış tarzı olarak.

Bu konuda danışmanlık verdiğinizde şirketlerde nasıl bir değişim oluyor?

Şirketler kurum kültürlerini gözden geçirip, vizyon, misyon ve değerlerinin güncel olup olmadığının farkına varıyorlar. Buna bağlı olarak işveren markası ve çalışana verdikleri sözün kültür ile tutarlı olup olmadığını görüp yeniliyorlar. Bu çıktılar İK süreçlerine yansıyor. Tutarlı bir İK politikası oluşturularak ise alınan yeteneğin ve halihazırda çalışanların hayal kırıklığı yaşamayacak şekilde şirketteki deneyimlerinin olumlu geçmesi temin ediliyor. Herhangi bir eksik veya olumsuz durumda da (geliştirilecek alan) kurulmuş olan yetenek/çalışan dinleme yöntemleri veya EMPACTIVO üzerinden fikirler kolayca toplanıp, çözüm üretbilebiliyor. Çalışan, lider, yönetici ve İK’nın hayatı kolaylaşıyor.

Rengin Onay Türkçe biyografisi ve ayrıntılı İngilizce CV'si için BURAYA tıklayabilirsiniz.

RENGİN ONAY KİMDİR?

Rengin Onay, 30 yılı aşkın kurumsal çalşima hayatına, 1986 yılında The Shell Company of Turkey’de

başlamış; 13 yıl boyunca İnsan Kaynakları ve Kurumsal İlişkiler tecrübesi edinmiştir. 1999 yılında The CocaCola Company – Avrasya Bölümü’nde, sekiz ülkeden sorumlu, Yetenek Gelişim Müdürü görevine

atanmıştır. 2007 yılına kadar çalıştığı sekiz yıl boyunca sorumlulukları artmış ve Türkiye, Rusya, Ukrayna,

Belarus, Doğu Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya, Pakistan ve Hindistan’ı içine alan 36 ülkenin İnsan Kaynakları

Direktörlüğü görevini yürütmüştür.

2007 yılında, Vodafone’a İnsan Kaynakları ve İdari İşler İcra Kurulu Üyesi olarak atanmış, aynı zamanda da

ilk kez kurulan Vodafone Türkiye Vakfı’nın Başkanlığı’nı üstlenmiştir. 2010 yılında, The Coca-Cola

Company’ye tekrar dönerek 92 ülkeden sorumlu Avrasya Grup Ofisi’nin İK Direktörlüğü görevini

üstlenmiştir. 2012 yılında Coca-Cola sistemi içinde 5. büyük şişeleme operasyonu olan ve 10 ülkede

(Türkiye, Orta Asya, Pakistan, Irak, Ürdün, Suriye) faaliyet gösteren Coca-Cola İçecek’e Grup İK Direktörü

olarak atanmıştır. Ocak 2017’de, The Coca-Cola Company’nin Atlanta Merkez Ofisine, Global İK, Hukuk

ve Mc Donalds’dan sorumlu Kıdemli İK Direktörü olarak atanmış, aynı zamanda global çalışan servislerinin

transformasyonu proje takımında çalışmıştır.

2020 yılında REAL Fokus Consulting şirketini, Alım Erginoğlu ortaklığı ile birlikte kurarak, çalışan deneyimi

ve bağlılığı üzerinde proje çalışmalarını sürdürmektedir. Global tüketici markalarında kazandığı kurumsal

iş yöneticiliği deneyimlerini hayata geçirmek amacı ile, Şikago’da kadın ve Türk tasarımcılardan

oluşturduğu ön-line Ancient Loop Jewelry markasını hayata geçirmiştir. Bununla birikte start-up ve fikir

üretim şirketlerine serbest danışmanlık yapmayı sürdürmektedir. Afrika’da eziyet gören genç kadınların

barınma, eğitim, iş kurma konularında çalışan RefuShe’ye global elçilik yapmaktadır. Yine toplumsal fayda

amacı ile İngiltere’de kurulmuş, Türkiye ayağının kurucu üyelerinden olduğu Common Purpose’in Amerika

Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Türkiye’de çalışma hayatını sürdürdüğü dönem boyunca, YASED Calışma

ve Eğitim Topluluğu Başkan Yardımcılığı, Coca-Cola Hayata Artı Vakfı Yönetim KuruluÜyeliği’ni üstlenmiştir

ve çeşitli mesleki ödüller sahibidir - Fortune 500, EDU Plus, Sabah Gazetesi.

Rengin Onay, Marmara Üniversitesi ve Kingston Business School mezunu ve üç yetişkin gencin annesidir.

Gururla, ilgi ve merakla genç jenerasyonun ilgi alanlarını, çalışma ve motivasyon yöntemlerini keyifle

yakından gözlemleyebilmekte onlarla birlikte büyüme yolculuğuna devam etmektedir.

Hayat amacı faydalı olmak, üretmek, öğrenmek, öğretmek ve fark yaratmaktır.

ALİM ERGİNOĞLU KİMDİR?

Alim Erginoğlu eğitimini Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Politikası dalında almış, kariyerine 1996

yılında Koç Holding’de Management Trainee (MT) olarak başlamıştır. 1997 - 2002 yıllları arası Arçelik’te

Kurumsal İlişkiler, Dış İlişkiler ve Halkla İlişkiler alanlarında çeşitli görevlerde bulunmuştur. Türkiye’nin

1996-1997 yılları arasındaki Avrupa Birliği ile Gümrük Birliği mevzuat uyumu, ‘İş Kanunu, Rekabet ve

Tüketici Kanununları’nın adaptasyonu çalışmalarında uluslararası komisyonlarda görevler almıştır. Bu

dönemde, üretim ve tüketim zincirinin işleyişini hem Türkiye hem de Avrupa iş kültürü beyaz yaka ve

mavi yaka perspektiflerinden gözlemleme ve değerlendirme fırsatı bulmuştur.

2001-2005 yılları arasında yaşadığı üç kanser vakasıyla bir süreliğine hayallerinin peşinden koşmak

zorunda kalmıştır. Eşi Rachel ile Güneydoğu Asya’da Sri Lanka’dan Burma’ya, Kamboçya’dan Vietnam’a,

Laos’tan Borneo’nun en uç noktası Kinabalu’ya kadar tavaf etmiş ve döndüğünde kanser tecrübesi ve

200 günlük Güneydoğu Asya gezisi anılarını ‘Bir Türk, Bir İngiliz ve 3 Kuruşluk Dünya’ kitabında

paylaşmıştır. Bu dönemde gezi yazarlığı yapmış, Radikal, Hürriyet, Gezi Traveller ve The Gate

dergilerinde düzenli olarak gezi yazıları kaleme almıştır. Ayrıca, mesleki ilgi alanı olan ‘Kültürler ve

Çalışma Biçimleri’ konusunda uluslararası gönüllü çalışma gruplarına katılmıştır. Kendi cümleleriyle,

‘Kansere teşekkür ediyorum, sayesinde hem kriz yönetimini öğrendim, hem kendimi, hem dünyayı

tanıdım; bir nebze cehaletim azaldı. Mesleki açıdan da bu tecrübe bana çok şey kattı; İnsan Kaynağının

ne demek olduğunu anlamak için sadece rakamlar, matematik değil önce insanı anlamak ve onun

kodlarını çözmenin ne demek olduğunu idrak ettim’ diyor.

Alim, 2005 yılında İngiltere’ye yerleşmiş ve sıfırdan yeni kariyer yolculuğuna başlamıştır. Son 15 yıldır

Çalışan Deneyimi/Çalışan Bağlılığı danışmanlığı yapan Alim Erginoğlu, Whichcontent’te Proje Yöneticisi,

International Survey and Research’te Çalışan Bağlılığı Danışmanı, Ipsos MORI’te çalışan Bağlılığı

Direktörü, Towers Perrin ve Willis Towers Watson Londra ofislerinde kıdemli Çalışan Bağlılığı Danışmanı

olarak, “Çalışan Deneyimi, Çalışan Bağlılığı, Çalışma Kültürü ve Well-being, Liderlik ve Kurumsal

Verimlilik” konularında, Birleşik Krallık, Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye dahil birçok global projeyi

yönetmiştir. Virgin Atlantic, EasyJet, BBC, Visa Europe, Carlsberg, Koç Holding, Borusan Holding,

Anadolu Grubu, Coca-Cola Icecek Bottling, Royal Bank of Scotland, YKK Europe, JTI, Pernod Ricard,

MSD, Eczacıbaşı, Siemens, Qatar Foundation, Türk Telekom, Qtel, Garanti Teknoloji gibi farklı sektör ve

çeşitliliği zengin çalışma kültürüne sahip kurumların Çalışan Bağlılığı yolculuklarında gelişimin parçası

ve takım arkadaşı olmuştur.

Çalışan Bağlılığını hayatının her anında tutkuyla yaşayan Alim, heyecan, bilgi ve tecrübesini daha

özgürce aktarabilme arzusuyla çalışan deneyimi üzerine odaklanan REAL Fokus Consulting’i Rengin

Onay Girav ile kurmuştur.

Alim, İngiltere’de Cancer Research UK kanser projelerinde ve Refugee Resource Oxford’da travma ile

mücadele eden hastalara destek gruplarında gönüllü olarak görev almaktadır.

Aynı zamanda, İngiltere’nin nüfus olarak en fazla amatör genç futbolcusuna sahip Oxford Summertown

Stars U11 takımının 6 yıldır teknik direktörlüğünü yapmaktadır. Çocukların dünyasında takım olma,

başarı ve motivasyonu gözlemlemiş ve kendine dersler çıkarmıştır.

Alim Erginoğlu, Bilkent Üniversitesi ve Jean Monnet Enstitüsü mezunu, evli ve iki afacan evlat babasıdır.

Rengin Onay, 2017'de Coca Cola'dan ayrılarak Amerika'daki kendi markası Ancient Loop'u kurarak kadın girişimciler arasında yer aldı.

Türkiye'deki güçlü iş kadınlarından Rengin Onay Girav, kariyer hayatına girişimci olarak devam ediyor. ABD'de yaşayan Rengin Onay, daha önce mücevher markasını piyasaya sürmüştü. İkinci girişimi ise danışmanlık şirketi oldu. Kuzeniyle birlikte bir danışmanlık şirketi Real Fokus Consulting isimli şirketi geçen yıl kuran Onay, Coca-Cola, Vodafone ve Shell gibi küresel şirketlerde insan kaynakları ve liderlik rollerindeki tecrübelerini şimdi kendi şirketinde danışmanlık olarak sunuyor.

HABERİ OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Rengin Onay Girav, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtladı.

Coca Cola'nın Eski İK Direktörü Rengin Onay Girişimci Oldu

Coca Cola'nın Eski İK Direktörü Rengin Onay, emekli olduktan sonra Amerika'da online tasarım takı şirketi kurdu. Okumak için BURAYA tıklayıın

RENGİN ONAY GİRAV İLE YAPTIĞIMIZ ÖZEL VİDEO RÖPORTAJI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

..

..

...

İŞTE KADINLAR'IN YENİ MARKASI SOSSE BOX İLE TANIŞTINIZ MI?

SOSSE BOX TAKI DÜZENLEME SAKLAMA KUTUSU OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Deri takı kutusu fermuarlı çanta organizer ile takı düzenlemek, organize etmek, yanınızda taşımak artık çok kolay..

Trendyol'dan satın almak için linke tıklayın. https://www.trendyol.com/magaza/sosse...

Tatil veya iş seyahatlerinizde en sevdikleriniz küpe, yüzük, kolye veya saat ... Altın, gümüş, pırlanta veya bijuteri... En sevdiğiniz takınız ne olursa olsun Sosse Box takı organizer kutusu ile yanınızda taşıyabilirsiniz. Takı için üretilen bölmeli takı kutusu tamamen el yapımı özelliği ve ince işçiliği ile dikkat çekiyor. İzlemek için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı çantasının alt kısmındaki çoklu bölmeli bölümler farklı seçenekler sunuyor. Rulo sünger b küpelerinizi ve yüzüklerinizi yerleştirebilirsiniz. 4 bölmeli kısımda ise yine küpe, kolye, bilezik veya yüzüklerinize yer var. Çıkarılabilir bölücüler sayesinde bu kısma bilezik ve künyelerinizi rahatça koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

Küçük siyah parça ise küpeleriniz için fazladan depolama imkanı sağlıyor. Geniş ara kapak bol alanlı bir küpe düzenleyici. Küpeleriniz için bol bol yer var. Takı küpe kutusunun kolayca kapanabilmesi için küpelerinizi kapağın üst kısmına yerleştirmenizi tavsiye ediyoruz. Küpelerinizi taktıktan sonra kapağı, kolyelerin bulunduğu üst kapağa sağ ve sol köşelerinden bastırarak yerleştirin.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

.

banner274

Kutunun kapağındaki bölüm ise kolyelik - kolye organizeri Kolyelerinizi yerleştirebilir, zincirlerinizi özel kese kısmında düzenleyebilirsiniz. Kolye düzenleyici takı kutusu ile kolyeleriniz güvende. Takı düzenleyici çata kutu aynı zamanda harika bir dolap için düzenleyici işlevine sahip. Çekmece içi düzenleyici olarak da kullanabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı mücevher çantasını isterseniz makyaj organizeri - makyaj çantası olarak da kullanabilirsiniz. Alt kısımdaki bölmeli kısma ruj, allık, göz farı gibi makyaj malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

.

Takı kutusu veya takı çantası aynı zamanda hediyelik bir alternatif. Yani hem sizin hem de sevdikleriniz için oldukça şık bir hediye aynı zamanda. Doğum günü hediyesi, yılbaşı hediyesi, Sevgililer Günü veya Anneler Günü için göz alıcı bir hediye.

DETAYLAR

Kutu Ebatı:

En 21.5 cm

Boy 16.5 cm

Yükseklik 5.5 cm

Malzeme: Dışı Vegan Suni Deri - İçi Krem Renginde Kadife Kuyumcu Kumaşı

Renk: Dışı Siyah - İçi Krem

Trendyol'dan satın almak için BURAYA TIKLAYIN

....

İŞTE KADINLAR'I DESTEKLEMEK İSTERSENİZ EĞER YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLABİLİR VİDEOLARI BEĞENİP PAYLAŞABİLİRSİNİZ

VİDEOLARI İZLEMEK VE ABONE OLMAK İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

.

Başarılı iş kadınları röportaj - Ela Kulunyar 


Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ela Kulunyar ile özel röportajımız yayında. Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Üyesi, İnsan Kaynakları ve Süreç Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür olan Ela Kulunyar ile başarılı iş kadınları röportaj ve iş hayatında kadın olmak video serimiz için biraraya gelerek hayat hikayesini, şirkette eşitliğin sağlanması için yaptıkları çalışmaları konuştuk, kadınlar neden çalışmalı? Eşitliğin sağlanması için neler yapılmalı? sorularının yanıtlarını tartıştık.

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

.

Oto tamirci kadın Tuba Teke ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın

Rapsodo Türkiye Ar-Ge Ofisi Direktörü Dilek Devran ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Hotelya'nın Kurucu Ortağı Zümrüt Doyran ile Özel Röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

Arzu Zengin, "Liderler Hikaye Anlatıcılığı Storytelling Eğitimi Almalı" İzlemek için BURAYA tıklayın

Türkiye'nin en güçlü iş kadınları arasında yer alan, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Yatırımcı, Danışman Özge Bulut Maraşlı, hayat hikayesini, kariyerinin dönüm noktalarını, iş hayatında kadın olarak yaşadığı zorlukları ve şirketlerin yönetim kurullarında neden kadınların olması gerektiğini İşte Kadınlar'a anlattı.

ÖZGE BULUT KİMDİR?

ÖZGE BULUT HAYATI

İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASI BAŞLIYOR

YARIŞMA HAKKINDAKİ TÜM DETAYLARI SEÇİL ŞENDAĞ ANLATTI.

TASARIMCI KADINLAR

GİRİŞİMCİ KADINLAR

EVDE EL İŞİ YAPIP SATMAK İSTEYENLER

ANADOLU'NUN KADIN GÜCÜ YARIŞMASINA KATILIN 10.000 TL KAZANIN

YARIŞMAYI KAZANANLARIN ÜRÜNLERİ MÜZELERİN MAĞAZALARINDA SATILACAK

YARIŞMAYA KATILMAK İSTİYORSANIZ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN ŞİMDİ BURAYA TIKLAYIN

Türkiye'nin güçlü iş kadınları arasında yer alan, girişimci kadınlar için bir rol model olan Güvensan Kurucusu Münteha Adalı, hayatını, girişimcilik hikayesini, girişimci kadınlar sorunlarını ve tavsiyelerini İşte Kadınlar'a anlattı.

Özel Röportajımızı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Boyner'den Çok Çarpıcı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Filmi

Boyner'in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kampanyasında İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasaya dikkat çekerek, kadına yönelik şiddet uygulayanlara ceza indirimi verilmemesi isteniyor. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadınların Emeği Platformu, Kendi İşini Kuran Kadınlara Ücretsiz Destek Veriyor

İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Selen Kocabaş,"Çocukla Birlikte İş Hayatına Ara Verip Dönmüyoruz, Bu Ciddi Problem"

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Selen Kocabaş, "İş hayatına kadınların katılımı yüzde 38. İlk adım evlilik, ikinci en önemli adım çocuk; çocukla birlikte iş hayatına ara verip geri dönmüyoruz. Bu ciddi problem. Halbuki erkeklerin istihdama katlımı %74’lerde. Ülkemiz sürüdürülebilir zeminde ilerleyip değer üretecekse ancak %38 ‘leri erkekler seviyelerine yaklaşacak hedefler koymakla olacak."

ÖZEL RÖPORTAJIMIZI OKUMAK İÇİN buraya TIKLAYIN

.

Başak İlhan'dan, Amerika'ya İhracat Yapmak İsteyenler İçin ROAD Akademi

Seri internet girişimcisi ve e-ticaret uzmanı Başak İlhan, Amerikaya ihracat nasıl yapılır merak edenler için Road Akademi'yi kurdu. E-ticaret nasıl yapılır tüm ayrıntılarıyla öğretilen Road Akademi'deki online eğitimlerde ihtiyaç duyulan tüm bilgiler aktarılıyor. Haberi okumak için buraya tıklayın.

.

.

TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu Başkanı Reyhan Aktar ile yaptığımız video röportaj Youtube kanalımızda yayında.Aktar, TÜRKONFED İş Dünyasında Kadın Komisyonu olarak yaptıkları projeleri ve çalışan kadınların, girişimci kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Başarılı iş kadını Note Cosmetics Genel Müdürü Beril Koparal, Yönetim Kurulunda Kadın Derneği'nin yönetiminde yer alan iş kadınlarıyla yola çıktıkları Lotus Kadınları Platformu'nu neden kurduklarını ve projelerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın.

.

Sevgilin seni az mı çok mu seviyor? Çok mu kıskanç? O zaman şimdi izlemek için BURAYA tıkla

Başarılı İş Kadını Mehtap Yıldız - Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ile özel röportajımızı izlemek için şimdi buraya tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Ebru Darip /Koçtaş Pazarlama ve Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcıssı ile özel röportajı izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

Başarılı İş Kadını Petrol Ofisi CMO'su Beril Alakoç ile Özel Röportaj - İş Dünyasında Kadın Olmak - İzlemek için BURAYA tıklayın

.

Nur Ger, 40 Erkekle yola çıktı kadınlar için Yanındayız Derneği'ni Kurdu. İzlemek için buraya tıklayın.

KAGİDER Başkanı Emine Erdem - Kadınları Güçlendiren Projeler İzlemek için BURAYA tıklayın

BUiKAD Başkanı Oya Eroğlu, Kadınları Destekleyen Projeleri Anlattı

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

Zülal Koç - TOBB Diyarbakır Kadın Girişimciler Kurulu olarak yaptıkları çalışmaları ve kadın girişimcilerin sorunlarını anlattı.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın. Abone olduktan sonra abone olundu yazısının yanındaki çan işaretine dokunmayı unutmayın.

.

.

.

Gülseren Açar ile Özel Röportaj

Antalya İş Kadınları Derneği Başkanı Gülseren Açar, derneğin kuruluş amacını ve yaptıkları çalışmaları İşte Kadınlar'a anlattı. İş dünyasında kadınların karşılaştığı sorunları da dile getiren Gülseren Açar, toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için neler yapılması gerektiğini de anlattı. VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

.

.

Doğu ve Güneydoğu İş Kadınları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Meral Özdemir, İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayarak DOGÜNKAD'ın cinsiyet eşitliğinin sağlanması için gerçekleştirdiği projeleri anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

Kadın İşbirliğini Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sema Karaoğlu İşte Kadınlar'a derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler vererek çalışan kadınların ve girişimci kadınların yaşadığı sorunları ve çözüm önerilerini anlattı. İzlemek için BURAYA tıklayın

Girişimci İş Kadınları Derneği YK Başkanı Ayferi Tuğcu - Projeler - Girişimci Kadın Sorunları - Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın

.

.

İZİKAD - İzmir İş Kadınları Derneği Başkanı Betül Sezgin, İşte Kadınlar'a hayatını, İZİKAD'ın projelerini ve çalışan kadınların sorunlarını anlattı. Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

.

E Ticaret Uzmanı Kadın Girişimci Başak İlhan ile Girişimcilik Hikayesi, E-ticaret Nasıl Yapılır, E-ticaret fikirleri izlemek için buraya tıklayın.

.

.

Bilim Kadını Burçin Mutlu Pakdil, Kimdir? Galaksiyi Nasıl Buldu? Bilim Kadın Olmak İçin Ne Yapmalı? Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

.

.

Kadın İşveren ve Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Göknur Atalay, derneğin kadınları güçlendirmek için gerçeklleştirdirgi projeleri ve girişimci kadınların sorunlarını İşte Kadınlar'a anlattı. İzlemek için buraya tıklayın


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KULLANDIĞI TÜRK ÇANTASI MEHRY MU - Güneş Mutlu Mavituncalılar

Haberi okumak için buraya tıklayın.

Videoyu izlemek için BURAYA tıklayın.

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu (TMK) Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Başkanı olan Zeynep Karahan Uslu, İşte Kadınlar'dan Tülay Şubatlı'nın sorularını yanıtladı. Videoyu izlemek için buraya tıklayın

Son Güncelleme: 28.10.2021 22:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.