TGL Gümrük Müşavirliği Genel Koordinatörü Semiha Can, "Kadının güçlü yapısı iş hayatında fark yaratıyor"

İşte Kadınlar'ın sorularını yanıtlayan TGL Gümrük Müşavirliği Genel Koordinatörü Semiha Can, "Kadının doğası gereği güçlü yapısı ve ince detayları daha rahat görebilme gücünün iş hayatında fark yaratma imkanı tanıdığını düşünüyorum." diye konuştu.

Tülay ŞUBATLI
Tülay ŞUBATLI
25 Ekim 2019 Cuma 14:55
TGL Gümrük Müşavirliği Genel Koordinatörü Semiha Can, "Kadının güçlü yapısı iş hayatında fark yaratıyor"

Çocuk Eğitim Derneği yararına geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir konser dikkat çekiciydi. Çünkü TRT Sanatçısı Cengizhan Sönmez ile aynı sahneyi paylaşıp, şarkılarını çocuklar için söyleyen kişi aynı zamanda başarılı bir iş kadını olan TGL Gümrük Müşavirliği Genel Koordinatörü Semiha Can idi. 

İstanbul Gümrük Müşavirleriği Derneği'nin eski başkanlarından Turhan Gündüz'ün kızı olan ve babasıyla birlikte çalışan Semiha Can, kadınların iş toplantılarının dışında, sahnede de, sosyal hayatın tam ortasında pekala başarılı bir şekilde var olabileceğinin en güzel kanıtıydı. Çalışma hayatının içinde de olsa sanki kadının ev ve iş arasında başka bir hayatı olamazmış gibi toplumda var olan ön yargılar hepimizin malumu. İşte Semiha Can'ın başarısı iş dünyasında başarılı bir iş kadını olmasının yanı sıra bu cam duvarları aşarak bir kadının isterse hem çocuklarını yetiştirip, hem iş hayatında başarılı bir şekilde ilerleyip hem de sanatın içinde olabileceğini bizlere en iyi şekilde gösteriyor.

Onunla yaptığımız söyleşinin cam duvarlarla çevrili tüm kadınlara ilham kaynağı olmasını diliyoruz. 

SEMİHA CAN KİMDİR?

Eğitim ve kariyeriniz nasıl ilerledi, (Nerede, kaç yılında doğdunuz, hangi okullarda eğitim aldınız?

1978 yılında Artvin Şavşat'ta doğdum. 1995 yılına kadar Ankara’da yaşadım. Ortaokul ve liseyi Ankara Yükseliş Koleji’nde, lise son sınıfı ise İstanbul’da okudum. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa İngilizce İşletme bölümünü bitirdim. Mezuniyetimin ardından İTÜ Lojistik Uzmanlığı Sertifika Programı'nı tamamladım.

ZEVKLE VE BİTMEYEN BİR ENERJİYLE ÇALIŞTIM

Kariyer yolculuğunuz nasıl ilerledi, hangi şirketlerde çalıştınız, şimdi hangi şirkette hangi pozisyonda çalışıyorsunuz. Hangi alanda uzmansınız, özellikleriniz neler, kısaca anlatır mısınız?

Gümrük Müşaviri bir babanın kızı olarak eğitim alanıma da uygun olduğu için babamla birlikte gümrük müşavirliği sektöründe çalışmaya başladım.

2003 yılından 2008 yılına kadar işin mutfağında bilfiil operasyon sürecinde oldum. 2005 yılında evlendim. 

Çok stresli ve tempolu bir iş dönemi olsa da büyük bir zevkle ve bitmek tükenmek bilmeyen bir enerjiyle firmamıza faydalı olmaya çalıştım.

O dönemde ekibimle birlikte portföy olarak Türkiye’nin en aktif iş akışına sahip finansal kiralama firmalarından birkaçını ve makine firmalarının operasyonlarını yönettik.

Oğlumun ve kızımın doğumu sebebi ile çalışma hayatıma bir dönem ara verdim.

Bebek bakım döneminde sınava hazırlanarak, bilinen tabiriyle B Karne dediğimiz; Gümrük Müşavir Yardımcısı belgemi almaya hak kazandım.

Çalışma hayatıma yönetim ekibinde yer alarak, 2016 yılında tam mesaili bir şekilde büyük bir enerji ile geri döndüm.

ÇOK YÖNLÜ GÖREVLER

Şirketinizde tam olarak hangi hizmetleri veriyorsunuz? Nasıl bir fark yaratıyorsunuz? Kurulduğundan bu yana nereden nereye geldi, hedefleriniz neler?

TGL Gümrük Müşavirliği'nde Genel Koordinatör olarak görev yapıyorum. Müşteri İlişkileri Yönetimi, Kalite sistemlerinin Yönetimi ve İş Geliştirme alanlarında katkı vermeye

çalışıyorum. 

GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİNDE KADIN SAYISI ARTIYOR

Bir kadın olarak sizin gözlemleriniz deyenimleriniz neler, kadınlar iş hayatında hangi engellerle karşılaşıyor? Birkaç maddeyle sıralar mısınız? Tanık olduğunuz veya yaşadığınız enterasan durumlar var mı?

Gümrük müşavirliği dinamik, sürekli eğitime ve gelişime açık bir meslek. İş akışının doğal dinamikleri açısından geçmiş yıllarda erkek egemen bir karakter taşıyorken son 10 yılda dijitalleşme süreci ile birlikte mesleğe kadınların ilgisi ciddi oranda arttı. 

Başta bağlı bulunduğumuz Ticaret Bakanlığı olmak üzere diğer kamu yapılandırılmalarında kendisini iyi yetiştirmiş, çağa ayak uydurmuş çok başarılı kadın yöneticilerin varlığından gurur duyduğumu da ayrıca belirtmek isterim. Kadın Ticaret Bakanımız ve ekibinde başarılı kadın yardımcı ve danışmanlar olduğunu da görebiliriz. Bu da meslek grubumuz olarak gurur duyduğumuz bir durumdur.

KADINLARIN GÜÇLÜ YAPISI FARK YARATIYOR

İstihdamında daha fazla kadının yer alması için kadınlara ve erkeklere bir çağrıda bulunur musunuz?

Kadınların analitik yanlarının ve duygusal zekalarının aslında iş hayatına farklı bir renk ve verim kattığını düşünüyorum.

Kadının doğası gereği güçlü yapısı ve ince detayları yakalabilme gücünü asla hafife almamak gerekiyor.

Biz kadınlar yeter ki isteyelim… Gerisi teferruat kalıyor aslında ben buna inananlardanım.

Sizin bir de sanatçı kimliğiniz bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Çocuk Eğitim Derneği yararına konser verdiniz. Bize biraz bu müzik yolculuğunuzdan da bahseder misiniz?

Hayatımın her döneminde müzikle mutlaka bir şekilde meşgul oldum.

Kadınların cam tavanlarla sadece iş hayatında karşılaşmadıklarını, aslında birçok alanda başkalarının belirlediği klişelerin en basit tabiri ile 'mutlu kadınlar olunması' konusunda cam tavanlar oluşturduğunu düşünüyorum.

Kendi hikayemi bu anlamda paylaşmak isterim.

Benim hatırladığım 7 yaşımdan beri hep müzik ile ilgim oldu. Okul dönemlerimde ya şarkı söyledim ya halk dansları ile ilgilendim ama ikisinden biri mutlaka oldu.

İşe başladığım döneme kadar bir şekilde müzik ve halk danslarının hep bir yerinden yakalayıp ilgilendim ve hep bu anlamda yeteneğim dikkat çekmiştir.

Yıllar önce üniversite tercihlerimi yaparken konservatuar istemiştim ama o günün şartlarında ailemin de içine aslında bu şeklinin sineceğini düşünerek konservatuar hayalimden vazgeçmiştim.

banner274

Çocuklarımın bakımı ile ilgilendiğim dönemin sonlarına doğru biraz nefes almak adına amatör koroya başladım.

TRT Keman Sanatçısı Talat Er tarafından çalıştırılan koro Klasik Türk Müziği ile daha yakından ilgilenmemin ilk durağı oldu diyebilirim.

Dünya tatlısı dostlarım oldu orada. Hepsi ile hala görüşüyorum.

İşe yeniden dönme kararı aldığım dönemde evime yakın yarı zamanlı bir konservatuar açılacağını öğrendim.

Evet artık müziğin dilini, çok sevdiğim makamları öğrenme vakti gelmişti...

TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçısı Cengizhan Sönmez ve İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim üyelerinden Gülşah Çubukçuoğlu Sönmez’in eğitmenliğinde 3 yıllık harika bir programı tamamladım.

Hem iş hem konservatuar hem de koroyu birlikte devam ettirmem mümkün olmadığı için amatör koro dönemini bir nevi zorunlu olarak kapatmış oldum.

Yarı zamanlı konservatuar mezuniyetim, profesyonel bir çalışma ile taçlansın istedim ve sözleri Hamze Demirdağ'a, bestesi Cengizhan Sönmez'e ait 'KADER' adlı tek şarkılık çalışmam 5 Eylül 2019 tarihinde dinleyenlerle buluştu. 

İŞ İNSANININ DA SANAT HAYATI OLABİLİR

 Zamanımı, yeteneğimi ve bana çok iyi gelen hobimi nitelikli bir şekilde yapmaktan vazgeçmeyecektim. 

Bu anlamda en büyük destekçim eşim oldu. Ona bu yolculukta yanımda olduğu ve her daim destek olduğu için sonsuz minnettarım. 

En büyük hayalim; yeteneğimi, çevremle paylaşarak güç birliği yapacağım ve toplumsal faydaya dönüştürebileceğim bir projem olmasıydı ve bu hayal 4 Ekim 2019 tarihinde, İş Sanat’ta Çocuk Eğitim Derneği için 0-6 yaş işitme engelli çocuklar yararına değerli Hocam Cengizhan Sönmez ile verdiğimiz konser ile gerçeğe dönüştü.

Hayalime ortak olan ve projemi destekleyen başta eşim Özhan Can'a, Hocam Cengizhan Sönmez'e, Tezmaksan A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve aile dostumuz Fatma Aydoğdu'ya, Çocuk Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Ilıcalı'ya, ÇED Genel Müdürü Melike Argiş'e ve bu değerli çalışmaya özveriyle katkı veren Seylan Bulut'a özellikle teşekkür etmek istiyorum. 

Ve şunun özellikle altını çizmek istiyorum;

Bir iş insanının da “çerçevesini kendisinin belirleyebileceği bir “Sanat Hayatı” olabilir...

....

EDİTÖR NOTU / TGL Gümrük Müşavirliği Genel Koordinatörü Semiha Can'ın, Seyhan Müzik'ten çıkan 'Kader' isimli tekli çalışmasının video klibini aşağıda izleyebilirsiniz. 

İŞ DÜNYASINDAKİ KADINLARIN BİYOGRAFİLER İÇİN BURAYA TIKLAYABİLİRSİNİZ

SİZ DE İŞ DÜNYASINDA YER ALIYORSANIZ BİZE BİYOGRAFİNİZİ FOTOĞRAFLARINIZLA BİRLİKTE GÖNDERİN YAYINLAYALIM.

istekadinlarmedya@gmail.com

BİYOGRAFİLER
Esin Güral Argat kimdir?
Esin Güral Argat kimdir?
Aslı Erdoğan kimdir?
Aslı Erdoğan kimdir?
Alsev Utku kimdir?
Alsev Utku kimdir?
Ahu Dolu kimdir?
Ahu Dolu kimdir?
Esra Osmanağaoğlu kimdir?
Esra Osmanağaoğlu kimdir?
Serpil Timuray kimdir?
Serpil Timuray kimdir?
Ayşegül Bensel kimdir?
Ayşegül Bensel kimdir?
Ayşegül İldeniz kimdir?
Ayşegül İldeniz kimdir?
Gözde Erbaz kimdir?
Gözde Erbaz kimdir?
Ayşen Zamanpur kimdir?
Ayşen Zamanpur kimdir?
Ruken Mızraklı kimdir?
Ruken Mızraklı kimdir?
Perihan Çöçelli kimdir?
Perihan Çöçelli kimdir?
Selen Erdeniz kimdir?
Selen Erdeniz kimdir?
Güzin İlker kimdir?
Güzin İlker kimdir?
Özgül Öztürk Aksu kimdir?
Özgül Öztürk Aksu kimdir?
Esra Bezircioğlu kimdir?
Esra Bezircioğlu kimdir?
Feyhan Kapralı kimdir?
Feyhan Kapralı kimdir?
Fisun Usta kimdir?
Fisun Usta kimdir?
Özlem Açıkel Turhan kimdir?
Özlem Açıkel Turhan kimdir?
Devrim Erol kimdir?
Devrim Erol kimdir?
Gamze Cizreli kimdir?
Gamze Cizreli kimdir?
Bahar Kayserilioğlu kimdir?
Bahar Kayserilioğlu kimdir?
Emine Perviz Erdem kimdir?
Emine Perviz Erdem kimdir?
Şule Yüksel kimdir?
Şule Yüksel kimdir?
Şila Gök kimdir?
Şila Gök kimdir?
Sanem Oktar kimdir?
Sanem Oktar kimdir?
Çiğdem Ertem kimdir?
Çiğdem Ertem kimdir?
Zehra Güngör kimdir?
Zehra Güngör kimdir?
Tülin Akın kimdir?
Tülin Akın kimdir?
Başak Taşpınar Değim kimdir?
Başak Taşpınar Değim kimdir?
Neşe Gök kimdir?
Neşe Gök kimdir?
Yasemin Bedir kimdir?
Yasemin Bedir kimdir?
Çağlar Çabuk Kimdir?
Çağlar Çabuk Kimdir?
Rengin Onay kimdir?
Rengin Onay kimdir?
Zuhal Mansfield Kimdir?
Zuhal Mansfield Kimdir?
ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY KİMDİR?
ÇAĞLA BÜYÜKAKÇAY KİMDİR?
CAROLINE KOÇ KİMDİR?
CAROLINE KOÇ KİMDİR?
LEYLA ALATON KİMDİR?
LEYLA ALATON KİMDİR?
Melek Pulatkonak Kimdir?
Melek Pulatkonak Kimdir?
Neriman Ülsever Kimdir?
Neriman Ülsever Kimdir?
EBRU ÖZDEMİR Kimdir?
EBRU ÖZDEMİR Kimdir?
BERNA İLTER Kimdir?
BERNA İLTER Kimdir?
DAMLA BİROL Kimdir?
DAMLA BİROL Kimdir?
MERİ İSTİROTİ Kimdir?
MERİ İSTİROTİ Kimdir?
Zeynep Bodur Okyay Kimdir?
Zeynep Bodur Okyay Kimdir?
DERYA TÜRKKORKMAZ Kimdir?
DERYA TÜRKKORKMAZ Kimdir?
İpek Kıraç kimdir?
İpek Kıraç kimdir?
Zuhal Şule Kuban Arditti Kimdir?
Zuhal Şule Kuban Arditti Kimdir?
SEMİHA ÖZTÜRK Kimdir?
SEMİHA ÖZTÜRK Kimdir?
PROF.DR. SİBEL YAMAK Kimdir?
PROF.DR. SİBEL
Nilüfer Bulut kimdir?
Nilüfer Bulut kimdir?
Zehra Neşe Kavak Kimdir?
Zehra Neşe Kavak Kimdir?
Gülsüm Azeri Kimdir?
Gülsüm Azeri Kimdir?
Rina Onur Şirinoğlu kimdir?
Rina Onur Şirinoğlu kimdir?
Dilek Ersöz Adak kimdir?
Dilek Ersöz Adak kimdir?
Binnur Güleryüz Onaran kimdir?
Binnur Güleryüz Onaran kimdir?
Rana Özşeker kimdir?
Rana Özşeker kimdir?
Aslı Derbent Özkan kimdir?
Aslı Derbent Özkan kimdir?
Müge Yalçın kimdir?
Müge Yalçın kimdir?
Cavidan Demirağ kimdir?
Cavidan Demirağ kimdir?
Meriç Aykol kimdir?
Meriç Aykol kimdir?
Zeliha Saraç kimdir?
Zeliha Saraç kimdir?
Fatma Büyükbaş Umut kimdir?
Fatma Büyükbaş Umut kimdir?
Nazan Özbaydar kimdir?
Nazan Özbaydar kimdir?
Cansel Turgut Yazıcı kimdir?
Cansel Turgut Yazıcı kimdir?
Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan kimdir?
Ceyda Çarmıklı Kılıçaslan kimdir?
Neşecan Çekici kimdir?
Neşecan Çekici kimdir?
Füsun Yılmaz Phillipson kimdir?
Füsun Yılmaz Phillipson kimdir?
Özlem Gökçe kimdir?
Özlem Gökçe kimdir?
GÜLFEM SENA TANDOĞAN kimdir?
GÜLFEM SENA TANDOĞAN kimdir?
AYŞEGÜL ŞAHİN KOCAMEŞE kimdir?
AYŞEGÜL ŞAHİN KOCAMEŞE kimdir?
Pınar Ersin Kollu kimdir?
Pınar Ersin Kollu kimdir?
TÜLİN AYDAN ORMANCI
TÜLİN AYDAN ORMANCI
Hülya Demir kimdir?
Hülya Demir kimdir?
Sevdil Yıldırım kimdir?
Sevdil Yıldırım kimdir?
Yasemin Budak kimdir?
Yasemin Budak kimdir?
Dilek Cesur kimdir?
Dilek Cesur kimdir?
Didem Ertop kimdir?
Didem Ertop kimdir?
Oylum Talu kimdir?
Oylum Talu kimdir?
Canay Atalay kimdir?
Canay Atalay kimdir?
Elif Ergu Demiral kimdir?
Elif Ergu Demiral kimdir?
PINAR DEMİRDAĞ KİMDİR?
PINAR DEMİRDAĞ KİMDİR?
HANDE BERKTAN KİMDİR?
HANDE BERKTAN KİMDİR?
EMİNE SABANCI KAMIŞLI KİMDİR?
EMİNE SABANCI KAMIŞLI KİMDİR?
BERRİN BENLİ KİMDİR?
BERRİN BENLİ KİMDİR?
Bahar Saygılı kimdir?
Bahar Saygılı kimdir?
Şahika Encümen kimdir?
Şahika Encümen kimdir?
Elif Dağdeviren kimdir?
Elif Dağdeviren kimdir?
Ece Çiftçi Kimdir?
Ece Çiftçi Kimdir?
Erman Karaca kimdir?
Erman Karaca kimdir?
Gül Günver Turan kimdir?
Gül Günver Turan kimdir?
Tülin Karabük kimdir?
Tülin Karabük kimdir?
Mehru Aygül Kimdir?
Mehru Aygül Kimdir?
Gökçe Gülcüler Kimdir?
Gökçe Gülcüler Kimdir?
Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü kimdir?
Şebnem Kalyoncuoğlu Ünlü kimdir?
Suzan Toplusoy kimdir?
Suzan Toplusoy kimdir?
Hediye Güral Gür kimdir?
Hediye Güral Gür kimdir?
Diğdem Cengiz Gürsel kimdir?
Diğdem Cengiz Gürsel kimdir?
Funda Ocak kimdir?
Funda Ocak kimdir?
Aslı Şafak kimdir?
Aslı Şafak kimdir?
Tuğba Jabban kimdir?
Tuğba Jabban kimdir?
Duygu Yılmaz kimdir?
Duygu Yılmaz kimdir?
Hülya Gedik kimdir?
Hülya Gedik kimdir?
Özlem Akyüz Atamer kimdir?
Özlem Akyüz Atamer kimdir?
Rana Birden Çorbacıoğlu kimdir?
Rana Birden Çorbacıoğlu kimdir?
Tülin Tezer Kimdir?
Tülin Tezer Kimdir?
Filli Boya'nın sahibi Gözde Akpınar kimdir?
Filli Boya'nın sahibi Gözde Akpınar kimdir?
Ufuk Tarhan kimdir?
Ufuk Tarhan kimdir?
Gülcan Güçlü kimdir?
Gülcan Güçlü kimdir?
TANJU CEPHELİ KİMDİR?
TANJU CEPHELİ KİMDİR?
PINAR KALAY AKSAKAL Kimdir?
PINAR KALAY AKSAKAL Kimdir?
SUZAN SABANCI DİNÇER KİMDİR?
SUZAN SABANCI DİNÇER KİMDİR?
Yeşim Müftüler Seviğ kimdir?
Yeşim Müftüler Seviğ kimdir?
Didem Dinçer Başer kimdir?
Didem Dinçer Başer kimdir?
Özge Akbulut kimdir?
Özge Akbulut kimdir?
Sevilay Kop kimdir?
Sevilay Kop kimdir?
Ebru Dildar Edin kimdir?
Ebru Dildar Edin kimdir?
Canan Ercan Çelik kimdir?
Canan Ercan Çelik kimdir?
Ebru Arzu Çağdaş kimdir?
Ebru Arzu Çağdaş kimdir?
Elif Dürüst kimdir?
Elif Dürüst kimdir?
Başak Şengül kimdir?
Başak Şengül kimdir?
CANAN ÇELEBİOĞLU KİMDİR
CANAN ÇELEBİOĞLU KİMDİR
Tuğba Özdenal kimdir?
Tuğba Özdenal kimdir?
Nilhan Antitoros kimdir?
Nilhan Antitoros kimdir?
Melek Özkesen kimdir?
Melek Özkesen kimdir?
Zeynep Hüveyda Akdilli Oral kimdir?
Zeynep Hüveyda Akdilli Oral kimdir?
Ayşe Yenel kimdir?
Ayşe Yenel kimdir?
Buket Eminoğlu Pilavcı kimdir?
Buket Eminoğlu Pilavcı kimdir?
Serra Titiz kimdir?
Serra Titiz kimdir?
Aysun Sayın kimdir?
Aysun Sayın kimdir?
Meral Güzel kimdir?
Meral Güzel kimdir?
Fatoş Karahasan kimdir?
Fatoş Karahasan kimdir?
Meral Altınok kimdir?
Meral Altınok kimdir?
Gülbin Uzuner Bekit kimdir?
Gülbin Uzuner Bekit kimdir?
Sıla Cılız İnanç kimdir?
Sıla Cılız İnanç kimdir?
Pelin Akın Özalp kimdir?
Pelin Akın Özalp kimdir?
İdil Yiğitbaşı kimdir?
İdil Yiğitbaşı kimdir?
Serra Akçaoğlu kimdir?
Serra Akçaoğlu kimdir?
Nurdan Altay Güngör kimdir?
Nurdan Altay Güngör kimdir?
Dürrin Süer Kılıç kimdir?
Dürrin Süer Kılıç kimdir?
Ayşe Hasol Erktin kimdir?
Ayşe Hasol Erktin kimdir?
Pınar Konya kimdir?
Pınar Konya kimdir?
Nilüfer Demirkol kimdir?
Nilüfer Demirkol kimdir?
Emine Başdağ kimdir?
Emine Başdağ kimdir?
Sinem Cantürk kimdir?
Sinem Cantürk kimdir?
Pelin Kuzey Kimdir?
Pelin Kuzey Kimdir?
Sema Güral Sürmeli kimdir?
Sema Güral Sürmeli kimdir?
Zehra Öney Kimdir?
Zehra Öney Kimdir?
Servisîmin Cömert Birced kimdir?
Servisîmin Cömert Birced kimdir?
Oya Ünlü Kızıl kimdir?
Oya Ünlü Kızıl kimdir? BİYOGRAFİLER
Ayla Kurtuluş kimdir?
Ayla Kurtuluş kimdir?
Güldem Berkman Kimdir?
Güldem Berkman Kimdir?
Yasemin Merih Alparslan Kimdir?
Yasemin Merih Alparslan Kimdir?
Deniz Aktürk Erdem kimdir?
Deniz Aktürk Erdem kimdir?
İpek Cem Taha kimdir?
İpek Cem Taha kimdir?
Emel Sokullu kimdir?
Emel Sokullu kimdir?
Emel Temuçin kimdir?
Emel Temuçin kimdir?
Tijen Armağan kimdir?
Tijen Armağan kimdir?
Ayşen Güven kimdir?
Ayşen Güven kimdir?
Ayşe Serpil Dağlı kimdir?
Ayşe Serpil Dağlı kimdir?
Aylin Caner Ataman kimdir?
Aylin Caner Ataman kimdir?
Tuğçe Altıok Russo kimdir?
Tuğçe Altıok Russo kimdir?
Konca Çalkıvik kimdir?
Konca Çalkıvik kimdir?
Sema Yurdum kimdir?
Sema Yurdum kimdir?
Sedef Orman kimdir?
Sedef Orman kimdir?
Zehra Çataltepe kimdir?
Zehra Çataltepe kimdir?
Ayşe Birsel kimdir?
Ayşe Birsel kimdir?
Tijen Mergen kimdir?
Tijen Mergen kimdir?
Gül Gürer Alimgil kimdir?
Gül Gürer Alimgil kimdir?
Suay Aksoy kimdir?
Suay Aksoy kimdir?
Yonca Eldener kimdir?
Yonca Eldener kimdir?
Barış Karakullukçu kimdir?
Barış Karakullukçu kimdir?
Saadet Özkan kimdir?
Saadet Özkan kimdir?
Münteha Adalı kimdir?
Münteha Adalı kimdir?
Berna Öztınaz kimdir?
Berna Öztınaz kimdir?
Canan Çakmakçı kimdir?
Canan Çakmakçı kimdir?
Senem Kılıç kimdir?
Senem Kılıç kimdir?
Candan Karabağlı kimdir?
Candan Karabağlı kimdir?
Nurten Sancak kimdir?
Nurten Sancak kimdir?
Şefika Pekin kimdir?
Şefika Pekin kimdir?
Harika Güral kimdir?
Harika Güral kimdir?
Pelin Omuroğlu Balcıoğlu kimdir?
Pelin Omuroğlu Balcıoğlu kimdir?
Elif Aral kimdir?
Elif Aral kimdir?
Selda Seçkinler kimdir?
Selda Seçkinler kimdir?
Esra Yazıcı Tözge kimdir?
Esra Yazıcı Tözge kimdir?
Hülya Mutlu kimdir?
Hülya Mutlu kimdir?
Çiğdem Tüzün kimdir?
Çiğdem Tüzün kimdir?
Işık Deliorman Aydın kimdir?
Işık Deliorman Aydın kimdir?
Meltem Taylan Aydın kimdir?
Meltem Taylan Aydın kimdir?
Vildan Polat kimdir?
Vildan Polat kimdir?
Ebru Dorman kimdir?
Ebru Dorman kimdir?
Gülden Türktan kimdir?
Gülden Türktan kimdir?
Ümran Beba kimdir?
Ümran Beba kimdir?
Nihal Temur kimdir?
Nihal Temur kimdir?
Kamuran Uçar kimdir?
Kamuran Uçar kimdir?
Ebru Şenel Erim kimdir?
Ebru Şenel Erim kimdir?
Selin Çetinelli kimdir?
Selin Çetinelli kimdir?
Özlem Yeşildere kimdir?
Özlem Yeşildere kimdir?
Aslı Kölükfakı kimdir?
Aslı Kölükfakı kimdir?
Seçil Baykara Şendağ kimdir?
Seçil Baykara Şendağ kimdir?
Ela Gökkan Savcı kimdir?
Ela Gökkan Savcı kimdir?
Şerife Kutlu Kırımlı kimdir?
Şerife Kutlu Kırımlı kimdir?
İdil Özbek kimdir?
İdil Özbek kimdir?
Gürsu Bahar Ünal kimdir?
Gürsu Bahar Ünal kimdir?
 Fazilet Vardar Sukan kimdir?
Fazilet Vardar Sukan kimdir?
Sadiye Birep Aygün kimdir?
Sadiye Birep Aygün kimdir?
Hande Bursalıoğlu Beceren kimdir?
Hande Bursalıoğlu Beceren kimdir?
Sevil Atasoy kimdir?
Sevil Atasoy kimdir?
Ayşe Tükrükçü kimdir?
Ayşe Tükrükçü kimdir?
Didem Gürcüoğlu Tekay kimdir?
Didem Gürcüoğlu Tekay kimdir?
Işık Keçeci Aşur kimdir?
Işık Keçeci Aşur kimdir?
Dilnişin Bayel kimdir?
Dilnişin Bayel kimdir?
Gökşen Töre Sancak kimdir?
Gökşen Töre Sancak kimdir?
Ahu Büyükkuşoğlu Serter kimdir?
Ahu Büyükkuşoğlu Serter kimdir?
Aslıhan Tolun kimdir?
Aslıhan Tolun kimdir?
Tülin Güzel kimdir?
Tülin Güzel kimdir?
Nuray Akmeriç kimdir?
Nuray Akmeriç kimdir?
Dilek Ataman Bağdatlıoğlu kimdir?
Dilek Ataman Bağdatlıoğlu kimdir?
Ayşe Canan Ediboğlu kimdir?
Ayşe Canan Ediboğlu kimdir?
Esra Oflaz Güvenkaya kimdir?
Esra Oflaz Güvenkaya kimdir?
Zeynep Harezi kimdir?
Zeynep Harezi kimdir?
Dilek Dayınlarlı kimdir?
Dilek Dayınlarlı kimdir?
Bidar Özgür Ulutaş kimdir?
Bidar Özgür Ulutaş kimdir?
Aytül Erçil kimdir?
Aytül Erçil kimdir?
Aysu Kes Erkul kimdir?
Aysu Kes Erkul kimdir?
Aycan Kurtoğlu kimdir?
Aycan Kurtoğlu kimdir?
Berna Kırcı Aşıroğlu
Berna Kırcı Aşıroğlu
İrem Aşçıoğlu kimdir?
İrem Aşçıoğlu kimdir?
Başak Önen kimdir?
Başak Önen kimdir?
Günseli Ünlütürk Kimdir?
Günseli Ünlütürk Kimdir?
Filiz Ergin kimdir?
Filiz Ergin kimdir?
Feyhan Yaşar kimdir?
Feyhan Yaşar kimdir?
Selen Kocabaş kimdir?
Selen Kocabaş kimdir?
Meltem Kurtsan kimdir?
Meltem Kurtsan kimdir?
Ayşe Begüm Özdoğularlı kimdir?
Ayşe Begüm Özdoğularlı kimdir?
Nursel İlgen
Nursel İlgen
Serra Sabancı kimdir?
Serra Sabancı kimdir?
Bilgen Çağlı kimdir?
Bilgen Çağlı kimdir?
Ülkü Özcan kimdir?
Ülkü Özcan kimdir?
Nevra Özhatay kimdir?
Nevra Özhatay kimdir?
Fatma Füsun Akkal Bozok kimdir?
Fatma Füsun Akkal Bozok kimdir?
Ayşe Öztuna Bozoklar kimdir?
Ayşe Öztuna Bozoklar kimdir?
Funda Güngör Akpınar kimdir?
Funda Güngör Akpınar kimdir?
Berra Doğaner Kimdir?
Berra Doğaner Kimdir?
Sibel Yücel kimdir?
Sibel Yücel kimdir?
Ayşe Akkın Kimdir?
Ayşe Akkın Kimdir?
Elvan Hamidoğlu kimdir_
Elvan Hamidoğlu kimdir_
Simay Dinç kimdir?
Simay Dinç kimdir?
Işınsu Kestelli kimdir?
Işınsu Kestelli kimdir?
Yeşim Toduk kimdir?
Yeşim Toduk kimdir?

123456789


Son Güncelleme: 20.04.2020 03:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.